piątek, 29 sierpnia 2014

TRAGEDIE ŻOŁNIERZY UKRAIŃSKICH...FATALNE POMYŁKI...DEZERCJE...,,UROKI,, WOJNY !!!

30 sierpnia 2014 roku

...to kolejny AKTUALNY ale przemilczany celowo  temat wojny OBRONNEJ na Ukrainie...PO NAPAŚCI ROSJAN !

Podam Wam wręcz nieprawdopodobne detale kilku sytuacji z ostatnich dni sierpnia 2014 roku z Ukrainy...

DRODZY SĄSIEDZI - UKRAIŃCY !!!

POLSKA I POLACY WAM WSPÓŁCZUJĄ TEJ DZISIEJSZEJ KRYTYCZNEJ SYTUACJI GDY ZOSTALIŚCIE ...NAGLE, ZDRADZIECKO ZAATAKOWANI WE WŁASNEJ OJCZYŹNIE !

POLSKA I POLACY PAMIĘTAJĄ ...co zdarzyło się 30 SIERPNIA 1943 ROKU - GDY ...NAGLE I ZDRADZIECKO UKRAIŃCY ZAATAKOWALI LUDNOŚĆ POLSKĄ NA TERENIE NASZEJ RZECZYPOSPOLITEJ / WOŁYŃ !!!/


Rozłupana czaszka dorosłej osoby i fragmenty czaszek dzieci wydobyte podczas ekshumacji w Woli Ostrowieckiej w 1992 r. Fot. P.Wira, ze zbiorów L.Popka

OTO DOWÓD UKRAIŃSKIEGO LUDOBÓJSTWA z 30 sierpnia 1943 roku...
Kobieta z roztrzaskaną głową...małe dzieci...

POLSKA NIE ZAPOMINA KRZYWD NAM WYRZĄDZONYCH ...i to dlatego tak WAS ROZUMIE w obecnej sytuacji 30 sierpnia 2014 roku !!!!!!!!!!!!!

30 sierpnia 1943 roku w WOLI OSTROWIECKIEJ grupa BANDYTÓW z Ukraińskiej Powstańczej Armii  DOKONAŁA MASAKRY 628 POLAKÓW A W TYM ...220 POLSKICH DZIECI DO LAT 14 oraz 7 ŻYDÓW !!!
TEGO SAMEGO DNIA LUDOBÓJSTWO UKRAIŃCÓW NA POLAKACH MIAŁO MIEJSCE RÓWNIEŻ  W OSTRÓWKACH...KĄTACH...JANKOWCACH...BUDACH OSSOWSKICH...GAJU...

Ludność ukraińska z sąsiednich wsi wraz z BANDYTAMI UPA pod dowództwem IWANA KŁYMCZAK  ps. ,,ŁYSY,, dokonała egzekucji Polaków w WOLI OSTROWIECKIEJ.
MORDOWANO BEZBRONNA LUDNOŚĆ CYWILNĄ POLSKI za pomocą siekier, młotków, pałek, noży, maczug... CZĘŚĆ POLSKICH MIESZKAŃCÓW SPALONO ŻYWCEM !!!

UKRAIŃCY 30 SIERPNIA 1943 ROKU ...71 lat temu , MORDUJĄC BEZBRONNYCH POLAKÓW - przekroczyli jako ludzie = GRANICĘ ZEZWIERZĘCENIA !!!!

To dlatego POLACY TAK NIENAWIDZĄ ZA TO BANDEROWCÓW I UPA...a dziś 30 sierpnia ale 2014 roku HISTORIA NIESZCZĘŚĆ LUDZKOŚCI za sprawą idiotycznego Putina - jakby ,,PRZYPOMNIAŁA SOBIE,, O UKRAINIE i rachunkach krzywd jakie Ukraińcy dopuścili się na chociażby  SĄSIADACH POLAKACH...TYCH SAMYCH KTÓRZY WAS WSPIERAJĄ OBECNIE, POMAGAJĄ, WSPÓŁCZUJĄ I ...NAWET WALCZĄ DZIŚ RAZEM Z WAMI NA UKRAINIE !!!!

Bo tacy są POLACY...od wieków WASI NORMALNI SĄSIEDZI !!!!!!!!!!


Nim przejdę do meritum – pragnę abyście mieli świadomość iż moje informacje są w 100% sprawdzone...I PRAWDZIWE !

O okrucieństwie wojny na Ukrainie można dowiedzieć się ostatnio z ust bezpośrednich uczestników walk o niepodległość Ukrainy, na którą dokonała agresji Rosja !

A czemu owe opowieści dowodzą ??!
CHAOS ...CHAOS...BRAK PROFESJONALNIE PROWADZONEJ OBRONY PRZED ROSYJSKIM NAJEŹDŹCĄ na Ukrainie to wcale nie jest rzadkość !!!

To właśnie ów CHAOS i bałagan w dowództwie wojsk Ukrainy sprawia,że żołnierze nie chcą ginąć przez takich miernych dowódców, którzy pierwsi uciekają z frontu walk …

Oto BARDZO WYMOWNA informacja,w sytuacji gdy Ukraina prosi świat o pomoc …

Asystent jednego z dowódców batalionu armii ukraińskiej w obwodzie winnickim...UKRADŁ PIENIĄDZE PRZEZNACZONE NA WALKĘ NA WSCHODZIE UKRAINY PRZECIWKO ROSJANOM i ...kupił sobie prywatnie samochód !

Na początku mijającego właśnie miesiąca sierpnia 2014 roku – ukraińska 30 brygadę zmechanizowaną okrążyły w Stiepanowce rosyjskie czołgi i PRAKTYCZNIE WYBIŁY WRĘCZ DO NOGI !!!

Część wzięto do niewoli...trupów setki !!!Wrócił zaledwie co dziesiąty...

To jest wtedy pod Stiepanowką...płonie pojazd armii ukraińskiej.

O ,,kotle,, pod Stiepanowką w jaki wpadli Ukraińscy żołnierze za sprawą swego dowództwa – opowiedziało kilku z żołnierzy, którym udało się z niego wydostać!

Dowództwo ukraińskie ulokowało ich w Stiepanowce, gdzie przebywali w dniach 0d 3 do 13 sierpnia tego roku. Jeden z nich opowiada, iż ANI RAZU NIE STRZELIŁ DO ROSJAN bo ...nie było takiego rozkazu !!!

Ale za to ...CIĄGLE OSTRZELIWAŁA ICH STANOWISKA WŁASNA,UKRAIŃSKA ARTYLERIA !!!
ŻADNEJ KOORDYNACJI...ZERO WŁASNEJ SPRAWNEJ ŁĄCZNOŚCI.

Kilka razy namierzyli sektory, gdzie przebywają wojska pro-rosyjskie i przekazali ów namiar dowództwu ...ALE NIKT W TO WYZNACZONE MIEJSCE NIE ODDAŁ ŻADNEGO STRZAŁU !!!
Totalnie ZERO REAKCJI …

Nad głowami żołnierzy ukraińskich ciągle latały rosyjskie drony, ale nie mieli ich czym zestrzelić...

Ich dowódca polecił umieścić cały skład amunicji tuż przy całym parku maszynowym.
Z łatwością zauważyli ten tragiczny błąd Rosjanie i ich czołg celnym strzałem w ten magazyn amunicji , powodując kilkugodzinne fajerwerki.
W ten idiotyczny sposób stracili nie tylko zapas amunicji ale i także 4 wozy BMP i 2 czołgi.

Kolejny z ocalałych spod Stiepanowki twierdzi,że wręcz zdradą był fakt,że nikt nie oddawał strzału do czołgu rosyjskiego, który non stop pojawiał się w tym samym miejscu...oddawał strzały i się wycofywał....PO CZYM PONOWNIE WRACAŁ I STRZELAŁ W STRONĘ STANOWISK UKRAIŃSKICH!
Dowództwo poleciło tylko go obserwować...

Słowo ,,DOWÓDZTWO,, jest tu raczej nie na miejscu w takich okolicznościach....

Kolejny z tych żołnierzy, kierowca-mechanik opowiedział, iż przed wyjazdem bezpośrednio na front walk SZKOLONO ICH TYLKO Z KSIĄŻEK, zaś po 20 dniach posadzili do czołgów, twierdząc ironicznie że reszty ,,NAUCZYSZ SIĘ NA MIEJSCU,,...

A na owym ,,miejscu,, okazało się, iż wieżyczka czołgu nie obraca się...zaś w kolejnym nie ma stabilizatora!!!

Na 80 żołnierzy ukraińskich w oddziale ...było tylko 10 hełmów i 9 krótkofalówek!
OKOPY 10 OSÓB KOPAŁO ...JEDNĄ ŁOPATĄ !!!!!!!!!!!!!!!!!!

Gdy zapytali dowódcę batalionu w stopniu podpułkownika KIEDY DOSTANA BROŃ ...usłyszeli ,,odbierzcie ją sobie zabitym,, !!!!
KAMIZELKI KULOODPORNE były tak nędznej kategorii,że kule ze strony Rosjan wchodziły w nie z taka łatwością jak nóż w masło...

NIE MA SIĘ CO DZIWIĆ ROZGORYCZENIU I ,,MORALE,, TYCH CHŁOPAKÓW Z UKRAINY !!!!
DOWÓDZTWO NIE ZAPEWNIŁO IM MINIMUM SPRZĘTU a wydało rozkazy !

Nie mieli żadnych dostaw żywności, jedli non stop suchary...

ŻADEN Z NICH NIE MIAŁ WYPŁACONEGO PRZEZ PAŃSTWO ŻOŁDU...RANNYM WYPŁACALI PO 300 HRYWIEN...ZAŚ RODZINOM ZABITYCH W OGÓLE NIC !!!!!!!

Kolejny z tych żołnierzy opowiedział, że OFICJALNIE pod Stiepanowką go nie było, ponieważ zauważył w swoich papierach, że...PRZEBYWAŁ NA SZKOLENIU W OŚRODKU ,,DESNA,, W GONCZAROWSKU !!!

Z ogromnym przejęciem opowiadali o tym jak musieli przywiązywać do desek kończyny swoich zabitych kolegów...aby się jakoś trzymały!

Kiedy ich kolumna ruszyła – ich własna artyleria otworzyła do nich zmasowany ogień!
Następnie zjawił się dowódca tej baterii dział która strzelała i ...ZDZIWIŁ SIĘ ŻE TO SWOI !

Gdy dotarli do Stiepanowki – tamtejsze dowództwo było bardzo zaskoczone, że ten oddział żołnierzy ukraińskich jeszcze żyje...

Otrzymali następnie rozkaz wywieźć ciała zabitych kolegów z MARINOWKI !!!
Przekazano im dwa samochody i dwa wozy piechoty, gdy już po chwili okazało się że nie można z nich strzelać a spaliny z silnika lecą do wewnątrz pojazdów!
MUSIELI TAK WRACAĆ Z POWROTEM POD SILNYM OSTRZAŁEM ...


Gdy się nieco uspokoiło na telefon ich dowódcy ZADZWONIŁ szef ,,separatystów,, i powiedział aby ZABRAŁ SWOICH ZABITYCH Z POLA WALKI!
Oznakowali pojazdy białymi szmatami i pojechali...ZBIERAJĄC FRAGMENTY CIAŁ DO WORKÓW !!!!

W takich okolicznościach Ukraińcy wycofali się ze swoich pozycji /...porzucili je !!!/
PIERWSZY UCIEKŁ Z POLA WALKI ICH DOWÓDCA...który jakoby poszedł po wodę i już nie wrócił do swoich żołnierzy!!!
BYŁO TO TUŻ PRZED KOLEJNYM OSTRZAŁEM ROSYJSKIM...

Po tym wszyscy napisali specjalne raporty Z ODMOWĄ DALSZEJ SŁUŻBY w strefie tej ,,operacji antyterrorystycznej,, !!!
TERAZ POD LUPĘ WZIĘŁA ICH UKRAIŃSKA PROKURATURA WOJSKOWA...


MON Ukrainy sięga po zapasy magazynowe...to są okolice Kijowa!!!!!!!!

31-sierpnia-ATO-mapa
Sytuacja na dzień 31 sierpnia 2014 roku na wschodniej Ukrainie...atakowanej przez Rosję!!!!!

Piszę jak jest ...TO FAKTY Z UKRAINY !!!

Krzysztof Kowalczyk

PS.
Po stronie ROSYJSKIEJ ...jest nie lepiej !!!!