niedziela, 17 sierpnia 2014

DONALD TUSK ,,MAŁPUJE,, ...STARY SUPER POMYSŁ JAROSŁAWA KACZYŃSKIEGO Z 2006 ROKU !!!17 sierpnia 2014 roku


Czy byliście kiedykolwiek nad polskim morzem Bałtyckim??! CZY BYLIŚCIE W GDAŃSKU A SZCZEGÓLNIE ZATOCE GDAŃSKIEJ ??!

ZATOKA GDAŃSKA – jest w sposób naturalny oddzielona od ZALEWU WIŚLANEGO wąskim piaszczystym cyplem, który oddziela ów zalew wód Wisły wpływającej od morza!

BARDZO MAŁO POLAKÓW WIE,IŻ JEST TO BARDZO STRATEGICZNE MIEJSCE DLA...ROSJI, A NIE DLA CHOCIAŻBY TEGO IDIOTYCZNEGO RZĄDU RZECZYPOSPOLITEJ Donalda Tuska !!!


Jest BARDZO WIELE RZECZY I KRYMINALNYCH SPRAW za jakie obecny premier RP Tusk powinien ODPOWIEDZIEĆ PRZED NASZYM NARODEM !!!

A JA WAM PONIŻEJ PRZEDSTAWIĘ JEDEN Z NICH , BARDZO ŚCIŚLE ZWIĄZANY Z TĄ WŁAŚNIE MIERZEJĄ WIŚLANĄ....którą rząd Tuska, po objęciu władzy w 2007 roku ODDAŁ POD KONTROLĘ FEDERACJI ROSYJSKIEJ !!!!!!!!!!!!!


Zatoka_Gdańska
MIERZEJA I ZALEW WIŚLANY...DONALD TUSK ,,MAŁPUJE,, SUPER POMYSŁ Z 2006 ROKU JAROSŁAWA KACZYŃSKIEGO I PRZEKOPANIA  TEGO WĄSKIEGO PIASZCZYSTEGO PRZESMYKU - TAK ABY WISŁĘ I ELBLĄG POŁĄCZYĆ Z ZATOKĄ GDAŃSKĄ I MORZEM BAŁTYCKIM ...A NIE Z DECYZJAMI KREMLA!!!!!!!!
DLA MNIE JEST TO ZDRADA NARODOWYCH INTERESÓW I BEZPIECZEŃSTWA NASZEJ WSPÓLNEJ POLSKI …........

Jest w tym wszystkim ,,COŚ,, przeogromnie ważnego, co spowodowało w 2009 roku KONTR POSUNIĘCIA ROSYJSKIE skutkujące pełną ICH inwigilacją CAŁOŚCI RUCHU MORSKIEGO W ZATOCE GDAŃSKIEJ tj: wszystkich jednostek wpływających, lub wypływających do i z Polski!!!

TO BARDZO SŁUSZNA Z PUNKTU WIDZENIA INTERESÓW I OBRONNOŚCI POLSKI ÓWCZESNA DECYZJA CAŁEGO RZĄDU POD PRZEWODNICTWEM PREMIERA JAROSŁAWA KACZYŃSKIEGO W ROKU 2006 O ...BUDOWIE KANAŁU ŁĄCZĄCEGO UJŚCIE WISŁY W ZALEWIE WIŚLANYM Z ZATOKĄ GDAŃSKĄ !

Decyzja powyższa rządu Kaczyńskiego była ściśle związana z ROSYJSKĄ ODMOWĄ ODBLOKOWANIA CIEŚNINY PILAWSKIEJ DLA ŻEGLUGI POLSKIEJ ORAZ MIĘDZYNARODOWEJ ...DO PORTÓW W POLSCE !!!

UWAGA!!!!
Nowy kanał łączący bezpośrednio ujście Wisły i żeglugę po niej BEZPOŚREDNIO Z ZATOKĄ GDAŃSKĄ miał być zakończony w 2012 roku ...ALE DONALD TUSK z chwilą gdy został premierem WYDAŁ POLECENIE WYCOFANIA SIĘ Z TEGO PROJEKTU I INWESTYCJI !!!

MINĘŁY LATA 2006-2013 ...aż NAGLE tenże sam Donald Tusk wydał polecenia POŁĄCZENIA ZALEWU WIŚLANEGO Z ZATOKĄ GDAŃSKĄ (sic!!!!!!!!!!!!!!).

To się nazywa ,,ZMAŁPOWANY POMYSŁ,, jaki w 2006 roku zamierzał wprowadzić DLA DOBRA I INTERESÓW POLSKIE W BARDZO WIELU KWESTIACH – ówczesny premier Jarosław Kaczyński!

Jestem w 100% pewien że TO NAPAŚĆ ROSJAN NA KRYM I WOJNA NA UKRAINIE sprowadziła  ambicje Donalda Tuska do przysłowiowego parteru POKORY , stąd też uznano POMYSŁ RZĄDU PREMIERA JAROSŁAWA KACZYŃSKIEGO w tej sprawie za SŁUSZNY i postanowiono DOPIERO TERAZ (!!!!) zacząć go realizować!!!!!!!!!!!!!

A PRZYPOMNĘ; kanał DLA POLSKI / ...a nie dla partii!!!!/ miał być ukończony do 2012 roku....DZIŚ PANIE TUSK MAMY JUŻ ROK 2014 !!!!!

Oczywiście w polskich mediach (prasa,radio,tv) nie znajdziecie ani słówka, albo chociażby słowa UZNANIA dla tamtej sprzed lat próby realizacji budowy tego połączenia morskiego na polityczną korzyść Jarosława Kaczyńskiego, gdyż....W TEJ KRETYŃSKIEJ I NIEODPOWIEDZIALNEJ POLSCE OSTATNICH LAT – WSZYSTKO MUSI BYĆ NA GWAŁT POMYSŁEM I SUKCESEM ALE TYLKO  PLATFORMY OBYWATELSKIEJ !!!

Kanalie...OSZOŁOMY ...krótkowzroczni DEBILE!!!

GDY DONALD TUSK JUŻ RZĄDZIŁ JAKO PREMIER OD 2007 ROKU ...w lipcu 2009 roku rząd Federacji Rosyjskiej wydał BARDZO CIEKAWE rozporządzenie w sprawie ŻEGLUGI W CIEŚNINIE PILAWSKIEJ !!!
ROZPORZĄDZENIE JEST WCIĄŻ AKTUALNE (!!!) i przewiduje ,,możliwość,, żeglugi państw pod obcą banderą DO POLSKICH PORTÓW (!!!!!!!!!!!!!!!!) , ale........POD WARUNKIEM :

KAŻDY MUSI OBOWIĄZKOWO ZŁOŻYĆ W TERMINIE 15 DNI PRZED PLANOWANYM WPŁYNIĘCIEM W TEN AKWEN WODNY (...czyli zamiar wpłynięcia DO POLSKICH PORTÓW NA ZALEW WIŚLANY (!!!!) = WNIOSKU O ZGODĘ DO KAPITANA PORTU W...KRÓLEWCU (….czyli wniosek o zgodę z Rosji!!!!) sic!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

CZY WIEDZIELIŚCIE O TYM MOI RODACY....???!
TAK O NASZE BEZPIECZEŃSTWO DBA NIE RZĄD DONALDA TUSKA A...KREML I PUTIN !!!

Nie chcę już wspominać i BAWIĆ SIĘ W SZCZEGÓŁY na temat RURY Z GAZEM jaką Rosjanie z Niemcami położyli na dnie Bałtyku W TAKI SPOSÓB, ABY DO INNEGO NASZEGO NAJWIĘKSZEGO PORTU MORSKIEGO ALE OD STRONY ZACHODNIEJ (Świnoujście) ...NIE MOGŁY WPŁYWAĆ ZBYT WIELKIEJ POJEMNOŚCI STATKI , CZY TAKŻE DO POLSKICH PORTÓW  w Gdyni, Gdańsku – gdyż zahaczyłyby o tą rurę z gazem zwaną paktem Ribbentropp-Mołotov BIS !!!

ZGODNIE Z OWYM ROZPORZĄDZENIEM – ADMINISTRACJA ROSYJSKA MOŻE ODMÓWIĆ ZGODY NA WPŁYNIĘCIE DO POLSKICH PORTÓW TYM AKWENEM WODNYM, GDY UZASADNIAJĄ TO NIEZDEFINIOWANE WZGLĘDY OBRONY I BEZPIECZEŃSTWA !

Akceptacja TEGO ROSYJSKIEGO ROZPORZĄDZENIA jako podstawy żeglugi w tej cieśninie przez tyle lat (2007-2014) przez Donalda Tuska i tej ,,jego,, PARTII, A NIE PRO-POLSKI rząd (!!!)
OZNACZA DOBROWOLNĄ REZYGNACJĘ Z PRAW JAKIE DAJE I PRZYZNAJE RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ PRAWO MIĘDZYNARODOWE, oraz ograniczenia podmiotowe żeglugi.

SAM TEN ÓW IDIOTYCZNY WYMÓG ZACHOWANIA TERMINU 15 DNIOWEGO – DYSKRYMINUJE I OGRANICZA ŻEGLUGĘ POLSCE W JEJ GRANICACH PAŃSTWA !!!

A OTO JAK NAPRAWDĘ WYGLĄDA SUKCES RZĄDU TUSKA I PLATFORMY OBYWATELSKIEJ ...akurat w tej kwestii :

NA 8 MIESIĘCY PRZED ZAMACHEM NA SAMOLOT PREZYDENTA I CAŁEJ DELEGACJI RP POD SMOLEŃSKIEM (...przypomnę DZIŚ,iż ponad 200 międzynarodowych ekspertów badało i bada przyczynę zestrzelenia samolotu z Malezji nad Ukrainą przez ROSJAN, gdy w tamtym przypadku czynili to tylko Rosjanie !)....DOKŁADNIE w dniu 01 września 2009 roku (… w 70 rocznicę wybuchu II wojny światowej!!!!!!!!!!) ZAWARTO POROZUMIENIE POMIĘDZY RZĄDEM POLSKI (Tuska) a FEDERACJI ROSYJSKIEJ !

Na mocy tego porozumienia O ŻEGLUDZE PO ZALEWIE WIŚLANYM - dopuszczono żeglugę PRZEZ GRANICĘ na zalewie dla statków bandery polskiej i rosyjskiej Z WYJĄTKIEM jednostek o niehandlowej służbie państwowej jak np.; okręty i statki Straży Granicznej!


DODATKOWO TUSK W TYM POROZUMIENIU DAL ROSJANOM MOŻLIWOŚĆ I PRAWO DO ZAMKNIĘCIA GRANICY NA ZALEWIE WIŚLANYM ...ZE WZGLĘDÓW OBRONNYCH , BEZPIECZEŃSTWA LUB OCHRONY ŚRODOWISKA.......sic!!!!!!!

A wówczas Polska jest...ZABLOKOWANA !!!

Od września 2009 roku AZ DO CHWILI OBECNEJ 2014 roku Tusk nie podejmował jakichkolwiek czynności ...ABY RUSZYĆ Z PRACAMI ŁĄCZĄCYMI ZALEW WIŚLANY Z ZATOKA GDAŃSKA....

Ostatnio w rządowym Biuletynie Informacji Publicznej pojawiła się informacja O TRWAJĄCYCH W RESORCIE INFRASTRUKTURY PRACACH nad ,,projektem,,uchwały dotyczącej ...PLANOWANEJ BUDOWY DROGI WODNEJ ŁĄCZĄCEJ ZALEW WIŚLANY Z ZATOKĄ GDAŃSKĄ.

Chodzi o budowę kanału żeglugowego przez Mierzeje Wiślaną , PRZEKOPANIE KANAŁU WODNEGO OD UJŚCIA ZATOKI ELBLĄSKIEJ , oraz pogłębienie i regulacje rzeki Elbląg.
Dzięki temu do Elbląga będą mogły wpływać stumetrowe statki o zanurzeniu 4 mb...

DOPIERO TA UCHWALA MA UMOŻLIWIĆ ZAREZERWOWANIE ŚRODKÓW W BUDŻECIE NA REALIZACJE TEJ KOSZTOWNEJ INWESTYCJI.

Szacunkowa wartość to 878.24 mln zl w całym okresie realizacji, przewidzianej na lata 2015+2022...

OBY TYLKO DONALDA TUSKA już NIE BYŁO ...A KANAŁ WRESZCIE POWSTANIE!!!

Na stronie Urzędu Morskiego w Gdyni znajduje się projekt tej inwestycji, z którego jasno wynika iż POPRZEZ JEJ REALIZACJE będzie można PRZEŁADOWAĆ 1,5 MILIONA TON ŁADUNKÓW /...10 razy więcej niż obecnie!/ a jeśli port w Elblągu zostanie rozbudowany ...nawet 20 krotnie!


Pisze jak jest....


Krzysztof Kowalczyk