wtorek, 26 sierpnia 2014

NAJŚWIEŻSZE WIADOMOŚCI WOJENNE Z FRONTU UKRAINA-ROSJA...

26 sierpnia 2014 roku

Chcecie wiedzieć DLACZEGO ROSJA NIE WYGRA Z UKRAINĄ W TEJ WOJNIE ???!

...to jeszcze dziś na www.pigipedia.blogspot.com
rosyjscy_jency_ukraina
Oto normalni żołnierze Federacji Rosyjskiej WZIĘCI WCZORAJ 25 SIERPNIA 2014 ROKU DO NIEWOLI przez broniących swej Ojczyzny Ukraińców!
CI ŻOŁNIERZE ZOSTALI JAK TWIERDZĄ OSZUKANI PRZEZ DOWÓDCÓW, GDYŻ POWIEDZIANO IM ŻE JADĄ ,,NA MANEWRY,, A NIE ATAKOWAĆ UKRAINĘ !!!

DZIŚ TAKICH JAK ONI ZGINĘŁO BARDZO, BARDZO WIELU...
STOP TEJ WOJNIE = TWIERDZĄ UPOKORZENI KŁAMSTWEM!!!25-sierpnia_ATO
A oto sytuacja GDZIE TRWAJĄ NAJWIĘKSZE WALKI NA UKRAINIE...według stanu na 25 sierpnia 2014 roku!

Kyiv Post opublikował zdjęcie na Twiterze /Twitter /
A oto przed chwilą Putin otrzymuje powitalną dłoń w Mińsku/BIAŁORUŚ/od Prezydenta Ukrainy Poroszenko na szczycie Unia-Rosja-Ukraina... popatrzcie na wyraz twarzy obu, a szczególnie Putina!!!!!CO POMYŚLICIE JEST WASZE...
Putin chciałby mieć na tego typu spotkaniach ...taką ,,niedźwiedzią łapę,,(dłoń!) jaką ma Prezydent Poroszenko, nie mówiąc już o postawie i wzroście!!!!
Władimir Putin i Petro Poroszenko /SERGEI BONDARENKO / POOL /PAP/EPA

DZIĘKUJĘ WAM WSZYSTKIM,ŻE OSTATNIO W TAK KRÓTKIM OKRESIE CZASU ,,LICZNIK,, WASZYCH WEJŚĆ Z SERWERÓW CAŁEGO ŚWIATA NA MÓJ BLOG DZIŚ 26 SIERPNIA  PRZEKROCZYŁ CYFRĘ ...AŻ PONAD 100 TYSIĘCY WEJŚĆ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

To nie lipa ...TO FAKT !!!!!

A oto jak na tą chwilę zaglądacie na mój blog 24 godziny na dobę... ze względu na różnice czasowe! Nr 1. POLSKA
Nr 2 USA
Nr 3 NIEMCY
Nr 4 WIELKA BRYTANIA
Nr 5 MALEZJA
Nr 6 UKRAINA
Nr 7 ROSJA
Nr 8 FRANCJA
Nr 9 HOLANDIA
Nr 10 WENEZUELA
...a potem MNÓSTWO PAŃSTW Z CAŁEGO ŚWIATA, ZE WSZYSTKICH KONTYNENTÓW NASZEJ TAK OSTATNIO NIESPOKOJNEJ BO WOJENNEJ  I BARDZO BESTIALSKIEJ ZIEMI !

DZIĘKI ZA WASZĄ CIEKAWOŚĆ ...MOICH WPISÓW!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!  :)
Ilu rosyjskich lub ukraińskich żołnierzy zostało zabitych OFICJALNIE podczas tej BEZSENSOWNEJ  wojny rosyjsko ukraińskiej jaka toczy się obecnie na wschodzie Ukrainy ?!

Danych oficjalnych ALE TYCH PRAWDZIWYCH żadna ze stron nie podaje...a o tym, że ich liczba gwałtownie wzrosła świadczy zapewne następujący fakt;

Putin cały czas kłamie twierdząc, iż wojsko rosyjskie nie bierze udziału w tym konflikcie A WCZORAJ 25 SIERPNIA 2014 ROKU w miejscowości WYBUTY, na terenie obwodu pskowskiego w Rosji odbył się potajemnie pogrzeb żołnierzy rosyjskich którzy nie wrócili żywi z Ukrainy!

Byli z 76 gwardyjskiej dywizji desantowo-szturmowej...
Na pogrzebie w obecności około 100 osób odczytano ich stopnie wojskowe i nazwiska, nie podając przyczyny śmierci, a uznając w tej żałobnej zapewne ...że i tak wiadomo!

Kiedy Ministerstwo Obrony Federacji Rosyjskiej zaprzeczało jakoby żołnierze z tej elitarnej dywizji walczyli z bronią w ręku na Ukrainie, Putin specjalnym dekretem 18 sierpnia b.r. nadał tej jednostce ,,Order Suworowa,, za pomyślne wykonanie zadań, który 4 dni później osobiście Minister Obrony Rosji przypinał do sztandaru tej jednostki!

Dla niewtajemniczonych dodam, że ORDER SUWOROWA otrzymują tylko jednostki za... bezpośredni udział w działaniach bojowych!!!

Dziś 26 sierpnia 2014 roku PO RAZ PIERWSZY ROSJA PUBLICZNIE PRZYZNAŁA ŚWIATU, ŻE JEJ ŻOŁNIERZE ZOSTALI WZIĘCI DO NIEWOLI NA TERENIE UKRAINY !!!!!!!
Podała to rosyjska agencja ,,RIA NOVOSTI,,powołując się na ich resort obrony...

Ale oczywiście jak to Rosjanie gdzie  KŁAMSTWO MUSI BYĆ (!!!)podano w wersji oficjalnej, że chodzi o kilkunastu biednych,przypadkowych żołnierzy patrolujących granicę rosyjsko-ukraińską, którzy omyłkowo naruszyli ją o zaledwie kilka kroków....sic!!!!!

PROBLEM W TYM,ŻE OWE KILKA KROKÓW TO W ,,REALU,, AŻ KILKADZIESIĄT KILOMETRÓW – a przy tych żołnierzach (spadochroniarze!) dziś znaleziono dokumenty świadczące, iż są z 98 dywizji powietrznodesantowej ( 331 pułk !!!)

Takich sytuacji dziennie jest wiele a nabierają one ciągłej  eskalacji...

Czy Ukraińcy po uzbieraniu ,,partii,, jeńców zrobią im podobną ,,defiladę,, z polewaczkami jaką w dniu święta narodowego Ukrainy zorganizowali ich jeńcom Rosjanie na wschodzie Ukrainy ...czas okaże !
PODPOWIADAM PUBLICZNIE UKRAIŃCOM; ...NIE RÓBCIE TEGO ŻOŁNIERZOM ROSYJSKIM !!!!!

Obserwując tą dziwną wojnę uważam,że będzie trwać ona bardzo długo i choć porównując potencjał militarny Rosji do Ukrainy wydaje się, że Ukraińcy nie mają szans – należy pamiętać o ich duchu bojowym, nie poddają się co obserwuje cały świat, a do tego zbliża się zima i w takich potyczkach ogromna rolę odegra WALKA PARTYZANCKA !!!

A TERENY UKRAINY SĄ DO NIEJ WRĘCZ IDEALNE...i już w historii nie jeden raz okazywało się, że POTENCJALNY ZWYCIĘZCA musiał polec !!!

Do tego Putin niepotrzebnie skłócił cały cywilizowany świat przeciwko Rosji, gdzie zdecydowana większość osób to normalni jak my ludzie -a wprowadzone sankcje będą pomału dobijać porządek gospodarczy , handlowy jaki mieli dotąd na takim a nie innym poziomie!!!

DO TEGO ŁZY MATEK I OJCÓW TYCH W WIĘKSZOŚCI BIEDNYCH ŻOŁNIERZY ROSYJSKICH, KTÓRYCH SIĘ TERAZ OSZUKUJE ,,MANEWRAMI,, – A KTÓRYM NIESTETY NIE UDA SIĘ CAŁO POWRÓCIĆ DO SWOICH BLISKICH ...Z UPŁYWEM CZASU NA 100%  ZROBIĄ SWOJE NA KORZYŚĆ POKOJU I ROZEJMU MIĘDZY WALCZĄCYMI STRONAMI !!!!


PONADTO UKRAINA MA OGROMNE POPARCIE ZACHODU i nie czarujmy się dostawy stosownego sprzętu wojskowego na duża skalę TO KWESTIA CZASU !!!
TO JEST BIZNES DLA KUPUJĄCEGO I SPRZEDAJĄCEGO...zaś wojna stanowi zawsze doskonałą okazję na tego typu interesy!

DLACZEGO UWAŻAM,ŻE UKRAINA WYGRA TEN KONFLIKT ??!

Porównajmy chociażby POTENCJAŁY MILITARNE STRON popierających Ukrainę a Rosji:


I / WYDATKI NA OBRONNOŚĆ :

PAŃSTWA NATO (Razem!) : 1,02 biliona dolarów

Rosja – 68,6 miliarda dolarów

II/ SAMOLOTY BOJOWE :

Rosja – 1.300 sztuk
USA – 3.400 sztuk
Pozostałe państwa NATO – 2.400 sztuk

  1. GŁÓWNE OKRĘTY WOJENNE :
Rosja - 33 sztuki
USA – 112 sztuk
Pozostałe państwa NATO – 170 sztuk

IV . OKRĘTY PODWODNE;

Rosja – 64 sztuki
USA – 72 sztuki
Pozostałe państwa NATO – 77 sztuk

  1. CZOŁGI ;
Rosja – 2.800 sztuk
USA – 2.400 sztuk
Pozostałe państwa NATO – 7.400 sztuk.

  1. SIŁY ZBROJNE ;
Rosja – 845 tysięcy żołnierzy
USA – 1 mln 520 tysięcy żołnierzy
Pozostałe państwa NATO – 2 mln.110 tysięcy żołnierzy

  1. BROŃ ATOMOWA (!!!!!!!!) ;
Rosja – 8.500
USA – 7.700
Pozostałe państwa NATO – 523

W TYM GŁOWICE JĄDROWE GOTOWE W KAŻDEJ CHWILI DO UŻYCIA;

ROSJA – 1800 sztuk
USA – 1900 sztuk
Pozostałe państwa NATO – 450 sztuk

Jak sami widzicie porównując ten potencjał militarny = BARDZO ŁATWO JEST WYWNIOSKOWAĆ DLACZEGO ROSJA TAK PROTESTUJE WOBEC FAKTU,ŻE UKRAINA JAKO WOLNY NARÓD PRAGNIE BYĆ W PAKCIE ,,NATO,, !!!!!

CIEKAWOSTKA !
,,Przypadkowo,, zapewne kilka dni temu USA testowały na wyspie KODIAK / Alaska/ ...NOWĄ BROŃ !!!!!!
W ramach programu KONWENCJONALNEGO SZYBKIEGO UDERZENIA GLOBALNEGO (CPGS) testowana jest na poligonach możliwość dokonania konwencjonalnego ataku W DOWOLNYM PUNKCIE NA ZIEMI w ciągu godziny od podjęcia decyzji w tej sprawie!

NARZĘDZIEM WALKI jest bezzałogowy /pojazd/ samolot-POCISK (!!!) poruszający się z prędkością co najmniej ...5 razy większa niż DŹWIĘK!!!), którego spłaszczona i nie wybiegająca poza atmosferę trajektoria lotu MA SIĘ WYRAŹNIE RÓŻNIĆ OD KRZYWEJ BALISTYCZNEJ , by nie wywoływać fałszywych alarmów przed rakietowym atakiem nuklearnym!!!

Na zakończenie ciekawostki dodam,że...NAD USA OSTATNIO ZAOBSERWOWANO ,,UFO,,co nagrał monitoring i upubliczniła to TV !!! sic!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ZAŚ W ROSJI ODKRYTO OSTATNIO NAGLE OGROMNY....DZIWNY KRATER !!!!


Formalnie GWARANCJĘ POMOCY MILITARNEJ CZŁONKOM PAKTU ,,NATO,, reguluje art.5 traktatu , który stanowi iż w wypadku ATAKU NA JAKIEKOLWIEK PAŃSTWO PAKTU = BĘDZIE OZNACZAŁ ATAK NA CAŁY PAKT ,,NATO,, !!!!!

Mówi się w nim,że ,,KAŻDA ZE STRON UDZIELI POMOCY STRONIE LUB STRONOM NAPADNIĘTYM , PODEJMUJĄC NIEZWŁOCZNIE , SAMODZIELNIE JAK I W POROZUMIENIU Z INNYMI STRONAMI – DZIAŁANIA JAKIE UZNA ZA KONIECZNE , ŁĄCZNIE Z UŻYCIEM SIŁY ZBROJNEJ, W CELU PRZYWRÓCENIA I UTRZYMANIA BEZPIECZEŃSTWA OBSZARU PÓŁNOCNOATLANTYCKIEGO,,

Przez ostatnie lata ,,NATO,, rozrosło się z 12 do 28 członków SOJUSZU!

WARTO TEŻ PAMIĘTAĆ, ŻE W 65 LATACH ISTNIENIA TEGO PAKTU WOJSKOWEGO JESZCZE NIGDY NIE WYKORZYSTANO W PRAKTYCE(...i niech tak zostanie!!!) DZIAŁANIA OWEGO SŁYNNEGO ART.5 a tylko jeden raz w całej historii to USA powołały się na ten zapis po ataku z 11 września 2001 roku, gdy agresorem okazało się nie państwo a ORGANIZACJA TERRORYSTYCZNA ,,ALKAIDA,, !!!!

Dwa lata temu chciała powołać się na ten zapis TURCJA, po zestrzeleniu tureckiego samolotu przez SYRIĘ poza przestrzenią powietrzną obu krajów!

A PRZYPOMNĘ,ŻE KRYM ZAJĘTY OBECNIE PRZEZ ROSJAN ...jest bardzo ,,oczkiem w głowie,, właśnie dla Turcji !!!!

To dlatego Rosjanie tak kradną fabryki zbrojeniowe na Ukrainie za pomocą ,,PSK,, , czyli z pro rosyjskim wykorzystaniem owych ,,transportów humanitarnych,, już żartobliwie zwanych PAZERNYM BIAŁYM ROSYJSKIM WĘŻEM !!!

Tak ostatnio ograbiono dwie fabryki na Ukrainie...wywożąc je do Rosji!!!

Na poziomie dość niezłym znam historię a szczególnie ostatnich 100 lat terenów Rosji , Ukrainy, Rzeczpospolitej - I DOSKONALE WIEM JAK WIELE KRWI POLAKÓW MAJĄ ZA PAZURAMI zarówno Rosjanie jak i Ukraińcy!!!!!
Setki tysięcy wymordowanych Polaków ....TYLKO ZA TO,ŻE URODZILI SIĘ POLAKAMI!!!!

DOSKONALE ZNAM POJĘCIA ,,FASZYZM,, …,,BANDEROWIEC,, ale jest coś na co nie dawajcie się nabrać niczym ryba na nęcisku tj;

PROPAGANDA ROSYJSKA usprawiedliwia napaść na NIEPODLEGŁĄ UKRAINĘ właśnie słowami ...FASZYŚCI ...BANDEROWCY... itp. !!!
To FAKT; historia Ukrainy ma bardzo wiele wspólnego z tymi pojęciami ALE DZIŚ UKRAINA TO INNY NARÓD!!!!

Ja zaś oglądając chociażby niedzielną ,,defiladę,, jeńców JAKOBY Ukraińskich POD BAGNETAMI, oraz jadących za nimi trzema polewaczkami z wodą uważam, ŻE TAK POSTĘPUJĄ WŁASNIE BANDEROWCY I FASZYŚCI a nie normalni Rosjanie, którzy tymi argumentami i pojęciami usiłują ...OGŁUPIAĆ NORMALNE NARODY !

TO JESZCZE NIE WSZYSTKO;

zerknijcie sobie na to poniższe zdjęcie ...CO ZROBIONO I JAK ,,UDEKOROWANO,, KOBIETĘ NA WSCHODZIE UKRAINY, która miała odwagę powiedzieć iż jest ...za pokojem i jednością Ukrainy!!!

donieck-terrorysci-rosja-ukraina
To DONIECK po ,,paradzie hańby,, ...przywiązali ją do słupa, owinęli flagą Ukrainy i kazali trzymać ten napis : ,,ZABÓJCZYNI NASZYCH DZIECI, AGENTKA OPRAWCÓW,,

Piszę jak jest ...

Krzysztof Kowalczyk

PS.
Dziś 26 sierpnia 2014 roku SPECJALNYM SAMOLOTEM WOJSKOWYM przywieziono po dzisiejszych walkach na Ukrainie do Petersburga BARDZO DUŻĄ LICZBĘ RANNYCH ŻOŁNIERZY ROSYJSKICH !!!
Umieszczono ich w szpitalu WOJSKOWEJ AKADEMII MEDYCZNEJ im. Siergieja Kirowa.

To jest informacja od PRZEWODNICZĄCEJ KOMITETU MATEK ŻOŁNIERZY W PETERSBURGU / nazwisko Polakowa!/, która widziała około 100 ciężko rannych a jej komitet ustala gdzie zostali ranni...