środa, 6 sierpnia 2014

NADLEŚNICTWO WARCINO...POMIMO KRĘTACTWA DYREKTORA RDLP SZCZECINEK, NARUSZAŁO PRAWO !!!

06 sierpnia 2014 roku


Nim przejdę do meritum tej sprawy – PRZYPADKOWO znając jej kulisy od wielu miesięcy , nasuwa mi się na myśl wypowiedź naszego BARDZO MĄDREGO  Marszałka Józefa Piłsudskiego, który zawsze słynął z dosadnych wypowiedzi a ja myślę, że w sprawie ,,bohaterów,, owej poniższej sprawy NASZ MARSZAŁEK zapewne powiedziałby to samo co kiedyś tj; (cytat) ,,WAM KURY SZCZAĆ PROWADZAĆ...A NIE POLITYKĘ ROBIĆ,, !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ot tyle mego OSOBISTEGO wstępu do tej sprawy..... sic!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Nie wszyscy Polacy wiedzą, że NIE KAŻDY SAMOCHÓD OZNAKOWANY LOGO ,,LASY PAŃSTWOWE,, JEST WŁASNOŚCIĄ PAŃSTWOWEGO GOSPODARSTWA LEŚNEGO ,,LASY PAŃSTWOWE,, .

Czasy skrajnej i wielokrotnie IDIOTYCZNEJ KOMUNY W LASACH mamy już za sobą, ale niestety wiele idiotyzmów i krętackich sytuacji w PGL LP nadal turla się swoimi ścieżkami, A RACZEJ DRÓŻKAMI TYCH KTÓRZY NIMI PODĄŻAJĄ, NIESTETY NIEJEDNOKROTNIE NARUSZAJĄC OBOWIĄZUJĄCE PRZEPISY I PRAWO !!!

TO STANDARD DLA LASÓW PAŃSTWOWYCH OD CZASÓW GDY W POLSCE RZĄDZI PLATFORMA OBYWATELSKA, ŻE JEJ RÓŻNE DOSŁOWNIE ,,CZŁONKI,, MAJĄ W DALEKIM POWAŻANIU, TO JEST W TYLNEJ CZĘŚCI SWEGO CIAŁA ...PRZEPISY, BO PRAWO TO PRZECIEŻ DZIŚ  ONI !!!

BARDZO ŁATWO JEST TO ZAUWAŻYĆ W TERENIE LASÓW PAŃSTWOWYCH czasami po pojazdach , które mają nawet LOGO ,,lasy Państwowe,, ...RÓWNIEŻ NAKLEJONE O IRONIO NA ,,TYŁKU,, SAMOCHODU !!!

DO NIEDAWNA w ten właśnie sposób poruszał się swoim prywatnym samochodem Nadleśniczy Nadleśnictwa Warcino / RDLP Szczecinek/ Pan Sławomir Piątkowski co powodowało przeróżne mniej lub bardziej śmieszne a nawet złośliwe komentarze!

Osobiście słyszałem kilka, a w tym i taki ; TEN TO CHOCIAŻ MA ODWAGĘ POKAZAĆ GDZIE TAK NA SERIO MA ,,LASY PAŃSTWOWE,, ...a sprawa dotyczyła naklejonego przez owego nadleśniczego  ,,LOGO,, Lasów Państwowych na przysłowiowej.... ,,dupce,, jego prywatnego samochodu terenowego !

ŚMIESZNE ??! Nie wiem ...RACZEJ ŻAŁOSNE i podważające szacunek dla FIRMY i zawodu jaki się wykonuje, no bo DLACZEGO ŻADEN LEŚNIK  W POLSCE NIE MA WYPALONEJ NA CZOLE ZIELONEJ CHOINKI ??!  Bo nie tylko GŁUPIO BY WYGLĄDAŁ....

W LASACH PAŃSTWOWYCH...jak Polska długa i szeroka BARDZO WIELU LEŚNIKÓW samowolnie nakleja sobie emblemat (Logo) Lasów Państwowych ...ZAPOMINAJĄC O PRZESTRZEGANIU PRAWA!!!

Żenadą jest gdy tak czynią to osoby na stanowiskach kierowniczych w LP....stąd mój pomysł na wstępie i cytat ŚWIĘTYCH SŁÓW Marszałka Piłsudskiego !!!!!!

No ale wracając do tematu : Dyrektor RDLP Szczecinek Sławomir Cichoń pismem z dnia 27 czerwca 2014 roku ( DK-051-16/14 ) poinformował osobę pytającą o W JEGO ODCZUCIU BEZPRAWNYM NAKLEJENIU LOGO LASÓW PAŃSTWOWYCH (...na dodatek na ,,dupce,, pojazdu!!!) NA SAMOCHODZIE PRYWATNYM NADLEŚNICZEGO W WARCINIE (Sławomir Piątkowski ), że:

(CYTAT odpowiedzi) ,,Zgodnie z umową EA 23/2011 z dnia 11 maja 2011 roku zawartą między Dyrektorem RDLP w Szczecinku z nadleśniczym Nadleśnictwa Warcino – samochód prywatny nadleśniczego jest używany do celów służbowych.

W aktualnym stanie prawnym nie istnieją przeciwwskazania do używania logo Lasów Państwowych w samochodach używanych przez pracowników Służby Leśnej.

W związku z tym umiejscowienie logo LP na samochodzie nadleśniczego NIE STANOWI PRZEKROCZENIA UPRAWNIEŃ , CZY TEŻ NADUŻYCIA PRAWA ,,


Jak się domyślam STRASZNIE GŁUPIĄ MINĘ musiał mieć tenże sam autor tych w/w słów tj; Dyrektor RDLP Szczecinek ( SŁAWOMIR CICHOŃ!) , który w tej samej sprawie odebrał KILKA DNI TEMU  pismo z Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych podpisane przez zastępce dyrektora Generalnego Krzysztofa Janeczko !


A oto co W TEJ SAMEJ SPRAWIE sądzi ale szefostwo RDLP Szczecinek tj;   Dyrekcja Generalna Lasów Państwowych w Warszawie:

Pismem z dnia 31 lipca 2014 roku (znak sprawy ; GI-0600-19-2/14) odpisano ;

(CYTAT) :

,, W odpowiedzi na Pana pismo z dnia 03.07.2014 roku przekazane przez Departament Ochrony Środowiska w Ministerstwie Środowiska przy piśmie znak DOS wuiś-465-29/28512/14/JM z dnia 16 lipca 2014 roku informuję, że:

  1. Na pojazdach prywatnych pracowników Lasów Państwowych, wykorzystywanych przez nich do celów służbowych NIE POWINNY BYĆ TRWALE UMOCOWANE (PRZYKLEJONE) EMBLEMATY LOGO LASÓW PAŃSTWOWYCH.
  2. Zasady oznakowania samochodów osobowych , niebędących własnością jednostek organizacyjnych Lasów Państwowych, a używanych w celach służbowych , reguluje Zarządzenie Nr 2 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z dnia 19 stycznia 2010 roku w sprawie sposobu oznakowania samochodów osobowych , niebędących własnością jednostek organizacyjnych Lasów Państwowych i używanych w celach służbowych (OR-402-1/2010)
  3. Jak wskazano w pkt1) SAMOCHÓD PRYWATNY PRACOWNIKA LASÓW PAŃSTWOWYCH NIE POWINIEN BYĆ TRWALE OZNAKOWANY LOGO LP, A ZATEM DOTYCZY TO TAKŻE CZASU PO GODZINACH PRACY ,,
    Podpisał : Z upoważnienia Dyrektora Generalnego – Krzysztof Janeczko (z-ca ds. ekonomicznych).


DLACZEGO O TYM PISZĘ ??!
TYLKO PO TO, abyście przestrzegali w Lasach Państwowych PRAWA ….a tak na marginesie to owe ,,logo,, Lasów Państwowych na ,,dupce,,samochodu prywatnego Nadleśniczego Nadleśnictwa Warcino Sławomira Piątkowskiego NAGLE OSTATNIO ZNIKNĘŁO !!!! (sic!!!!!!!!!!!!!)

TERAZ KOLEJ NA INNE SAMOCHODY PRYWATNE W LASACH PAŃSTWOWYCH!

Dla wiedzy co niektórych pozwolę sobie tylko dodać, iż kilka miesięcy temu otrzymaliśmy cała serię zdjęć pod jakim ,,domkiem,,PÓŹNĄ NOCĄ można również spotkać samochód z logo Lasów Państwowych....jak domniemywam było to ,,POLOWANIE,, (sic!)

W trosce o ,,WZOROWE,, życie osobiste owych leśników z terenu RDLP Szczecinek – postanowiłem ich nie publikować, gdyż KARABIN MASZYNOWY pytań małżonek zapewne ,,terkotał,, by aż do zacięcia.... gdyby przypadkiem rozpoznano owe pojazdy pod tym przybytkiem, który rząd Platformy Obywatelskiej zamierza chyba opodatkować !


Jest w tym wszystkim coś co mnie smuci, ale jednocześnie w 100% upewnia w ŚWIĘTOŚCI SŁÓW MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO ...jakie zacytowałem na wstępie !

SPRAWĘ NIELEGALNYCH OZNAKOWAŃ SAMOCHODU PRYWATNEGO NADLEŚNICZEGO NADLEŚNICTWA WARCINO drążył konsekwentnie z uporem zwykły,skromny człowiek....na którego wielu ,,wiesza,, przysłowiowe kalumny !!!

ALE NIKT Z TYCH OSÓB, KTÓRE NARUSZAJĄ PRAWO I PRZEPISY W LASACH PAŃSTWOWYCH NIE MA ODWAGI MU SPOJRZEĆ W OCZY I POWIEDZIEĆ ;
,,MIAŁEŚ RACJĘ – DZIĘKUJEMY ! NIE WIEDZIELIŚMY !!!,

NIE MACIE ODWAGI to uczynić wobec Kol.PIOTRA SZAFRAŃSKIEGO, który swoją konsekwencją udowodnił NARUSZANIE PRAWA W LASACH PAŃSTWOWYCH !!!!!!

To właśnie SPECJALNIE DLA TYCH BEZ OWEJ ODWAGI ,a w tym Dyrektora RDLP Szczecinek Sławomira Cichoń - na zakończenie pozwolę sobie podobnie jak i na wstępie , zakończyć SPECJALNIE DLA NICH cytatem ŚWIĘTYCH SŁÓW MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO (cyt) ;

,, WAM KURY SZCZAĆ PROWADZAĆ – A NIE POLITYKĘ ROBIĆ ,, !!!!!!!!!!!!!!!Piszę jak jest ….


Krzysztof Kowalczyk

PS.

NIEBAWEM ...kolejne KRĘTACTWO Dyrektora RDL Szczecinek Sławomira Cichoń ...DZIĘKI KTÓREMU LASY PAŃSTWOWE STRACIŁY A RACZEJ NIE ODZYSKAŁY ….MILIONA ZŁOTYCH !!!!