środa, 26 listopada 2014

,,WOLNOŚĆ JEST W NATURZE,,???!...NA PEWNO NIE W NADLEŚNICTWIE SŁAWNO! OGLĘDZINY MIEJSCA SKANDALICZNEJ WYCINKI PRZEZ LASY PAŃSTWOWE DRZEWA WRAZ Z GNIAZDEM ORŁA BIELIKA ...

27 listopada 2014 roku


Wczoraj od godzin rannych trwały w mojej obecności KOMISYJNE OGLĘDZINY miejsca wycinki dorodnej sosny wraz z gniazdem orła bielika....O ZGROZO PRZEZ PRACOWNIKÓW NADLEŚNICTWA SŁAWNO, gdzie ,,konkursowym,, nadleśniczym Z PULI Mariana Pigana jest Sylwester Kupczyk! 

Dojeżdżając w miejsce tej dewastacji...WSZYSTKICH NAS POWITAŁ SIEDZĄCY NIE PRZY GNIEŹDZIE KTÓREGO JUŻ NIE MA BO ZOSTAŁO PRZEZ KRETYNÓW WYCIĘTE WRAZ Z DRZEWEM - LECZ NA GAŁĘZI DRZEWA ...PIĘKNY ORZEŁ BIELIK!!!...ORŁY BIELIKI to majestatycznie piękne ptaki a spotkać ich oko w oko jest cudownym przeżyciem!

Podczas lustracji nieopodal pojawiła się  zaraz w komplecie para orłów bielika ...która nad nami oddała swój charakterystyczny odgłos!

CIEKAWE CO CHCIAŁA NAM POWIEDZIEĆ....

Dobrze,że na miejscu był aparat fotograficzny z teleobiektywem...

Jak Polska długa i szeroka - dzwonicie i pytacie się mnie ...JAK TO JEST MOŻLIWE,ŻE LESNICY ŚCIĘLI DRZEWO Z GNIAZDEM ORŁA BIELIKA ??!


Odpowiem Wam tak: NIE WIEM...NIE MAM POJĘCIA...NIE POJMUJĘ TEGO JAKIM BEZ MÓZGIEM TRZEBA BYĆ , ABY ŚCINAJĄC STOJĄCE DRZEWO NIE ZOBACZYĆ WISZĄCE NAD PUSTYM ŁBEM DUŻE, DORODNE GNIAZDO !!!

Przecież normalny pilarz przed wykonaniem cięć - ustala kierunek obalania drzewa, zerka odruchowo na koronę - a to w koronie było to gniazdo, po którym zostały mi zdjęcia wraz ...ze słupkiem oddziałowym !!!

Widok latających orłów, takich jakby OGŁUPIONYCH tym kuriozalnym zdarzeniem, gdzie ,,sprzątnięto im,, spod dzioba ich dom robi przygnębiające wrażenie...

Komisyjne czynności oględzin tego miejsca miały za zadanie stwierdzenie stanu faktycznego a ja wiem,że sprawa ta znajdzie się w prokuraturze!

CO ZAŚ ZROBI DYREKTOR GENERALNY LASÓW PAŃSTWOWYCH...który otrzymał do wiadomości cała treść mego pisma do Ministra Środowiska ??!

NIE MAM POJĘCIA - ACZKOLWIEK ZNAJĄC ,,MOŻLIWOŚCI,, POWSZECHNIE ZWANE ,,BURDELEM,, W LASACH  = uważam,że nie zrobi NIC!!!

Tak jak z ROZSTRZELANYM STADEM ŻUBRÓW W ,,ZAGRODZIE POKAZOWEJ,, Nadleśnictwa Browsk (RDLP Białystok)....tak jak ze zniszczoną strefą ochronna orlika krzykliwego w Nadleśnictwie Elbląg (RDLP Gdańsk)...DYREKCJI GENERALNEJ LASÓW PAŃSTWOWYCH W POLSCE W TYM OBECNYM WYDANIU mówiąc to po męsku ...,, wisi,, sprawa skandalicznych zachowań Służby Leśnej w Polsce!!!!

Jest ogromnie prawdopodobne że i tym razem będzie podobnie...nie ma już gniazda bo je ścięto...NIE MA WIĘC PROBLEMU...a orły niech sobie zrobią nowe ...Jakie to PROSTACKIE prawda ??!

NIE MAM NAJMNIEJSZEGO ZAMIARU UPRZEDZAĆ W TEJ KONKRETNEJ SPRAWIE NA BLOGU WINOWAJCÓW TEGO SKANDALU W NADLEŚNICTWIE SŁAWNO - i celowo nie opublikuję w tej chwili detali dotyczących tej kwestii nielegalnego  wycięcia gniazda orła bielika, gdyż wiem doskonale ,że osoby które zgodnie z obowiązującym prawem powinny ponieść odpowiedzialność karną CODZIENNIE CZYTAJĄ MÓJ BLOG www.pigipedia.blogspot.com!

TO TYLKO DLATEGO,ŻE ZBYT SZYBKO UPUBLICZNIŁEM KILKA INFORMACJI NA BLOGU dotyczących wywozu setek ton błota torfowego  z kopanych stawów rybackich na drogę leśną w leśnictwie Łętowo JAKO JAKOBY PEŁNOWARTOŚCIOWY ŻWIR - kierownictwo Nadleśnictwa Sławno uniknęło odpowiedzialności, poprzez sporządzenie ,,expresem,, dokumentu z którego wynikało ,że to oni PIERWSI a nie ja zauważyłem TEN BURDEL NA OWEJ DRODZE LEŚNEJ, tak pośpiesznie wywieziony w niedzielę z lasu !!!

TYM RAZEM INFORMACJE I DOWODY PIERWSZY BĘDZIE MIAŁ PROKURATOR a po jakimś czasie pojawią się one na moim blogu dla Was !!!

Gdybyście sami chcieli się dowiedzieć JAK TO JEST MOŻLIWE ŻEBY WYCIĄĆ ZDROWE DRZEWO WRAZ Z GNIAZDEM ORŁA BIELIKA ...podaję nr telefonu do Nadleśnictwa Sławno;
059/810 24 33 - poproście nadleśniczego Kupczyka a ten udzieli Wam ,,PROFESJONALNYCH,, WSKAZÓWEK jak to uczynić ,,bezkolizyjnie,,!!!!! Sic!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Do sprawy wracam niebawem, gdyż mam tu jeszcze inne ,,RODZYNKI,, mówiące o tym JAKIM UKŁADOWYM BURACZANYM POLEM ,,FACHOWCÓW,,  jest cały tak zwany ,,NADZÓR,, w Nadleśnictwie Sławno !!!

..TE BURAKI W  PRZECIWIEŃSTWIE DO INNYCH CHOCIAŻ SĄ ZDROWE !!!.


Piszę jak jest....

Krzysztof Kowalczyk

PS.

Gdy wycięto to gniazdo zrozumiałem dlaczego nad Nadleśnictwem Sławno lata tyle gołębi ...