niedziela, 2 listopada 2014

PYTANIE KTÓRE WAS - MOICH RODAKÓW OGROMNIE ZASKOCZY!

03 listopada 2014 roku


To temat na dziś ...początek listopada 2014 roku BEZ WZGLĘDU NA TO GDZIE ZNAJDUJECIE SIĘ NA ŚWIECIE  a czytacie www.pigipedia.blogspot.com

                                                      


JESTEM W 100% PEWIEN,ŻE WASZ PATRIOTYZM DO POLSKOŚCI ...poddam wyjątkowej próbie, z której jak domniemywam POMIMO WAD BRAKU WIEDZY = wyjdziecie tylko ZWYCIĘZKO NA PRZYSZŁOŚĆ!

A ponieważ zbliża się jak co roku  11 listopada DZIEŃ ODZYSKANIA WOLNOŚCI I NIEPODLEGŁOŚCI przez Rzeczpospolitą w 1918 roku...moje bardzo proste pytanie które jak myślę wprawi Was w chwilowe OSŁUPIENIE, jest tym bardziej NA MIEJSCU !


         

                                                                                                                                                                                                                                                         
Generalnie niektórzy mniej ale zdecydowana większość Polaków KOCHA SWOJĄ OJCZYZNĘ,choć wielu którzy zostali POKRZYWDZENI, POSZKODOWANI przez władze naszej Polski – chciałoby o TAKIEJ POLSCE NIE PAMIĘTAĆ I NIE MIEĆ Z NIĄ NIC DO CZYNIENIA!

Ale musicie pamiętać, iż krzywdę wyrządzają NAM I NASZEJ OJCZYŹNIE tylko politycy, zaś to co z Rzeczpospolitą zrobiła już od 2008 roku Platforma Obywatelska i jej MAFIJNI POLITYCY, W ZNACZNEJ CZĘŚCI ZŁODZIEJE,KŁAMCY I SZUBRAWCY ..już dawno powinno skończyć się w naszym kraju RZĘDEM A WRĘCZ ALEJĄ .....SZUBIENIC !!!!


Może być na molo w Sopocie...gdyż wielu tych łotrów pochodzi z Pomorza i Gdańska!

Ale dziś nie o tym chciałem napisać...

Wszędzie tam na świecie, gdzie sukcesy osiąga POLSKA i jej np.; sportowcy – ZAWSZE POJAWIA się SETKI, TYSIĄCE FLAG , DEKORACJI O KOLORACH BIELI-CZERWIENI …naszych narodowych barw !

                                     
Oto przykład z kibicowania naszej narodowej reprezentacji ...w skokach narciarskich!

Malowane twarze na biało i czerwono...kapelusze...kurtki...koszulki ...i inne wszelakiego rodzaju gadżety!


W dniach poważnych świąt państwowych również biel i czerwień przystraja miejsca uroczystości...


DZIŚ MAM DO WAS PATRIOTYCZNE PYTANIE ;

JAKA JEST WASZA WIEDZA NA TEMAT TEGO ...DLACZEGO NASZE BARWY NARODOWE TO AKURAT KOLOR BIAŁO-CZERWONY I JAK MYŚLICIE, A RACZEJ CO WIECIE NA TEMAT HISTORII TYCH NASZYCH POLSKICH BARW ??!


I jak tam z odpowiedzią ???!


WSTRZYMAJCIE się OD DALSZEGO CZYTANIA TEJ INFORMACJI I ODPOWIEDZCIE SAMI ALE UCZCIWIE SOBIE ...CO JA JAKO POLAK WIEM NA TEMAT ; SKĄD I DLACZEGO, OD JAKIEJ CHWILI NASZE BARWY NARODOWE TO KOLOR BIAŁO-CZERWONY …?!


............................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................... ?????????????????????

I jak tam z Waszą wiedzą ??!

A TERAZ ODPOWIEDŹ !!!

Nie przypadkowo na wstępie zamieściłem koronę z HERBEM POLSKIEGO ORŁA I ...LITEWSKIEJ POGONI !!!

TO TYLKO W TYM WIZERUNKU JEST PRAWIDŁOWA ODPOWIEDŹ NA MOJE PYTANIE...

Otóż 183 lata temu , w dniu 07 lutego 1831 roku , UCHWAŁĄ SEJMU KRÓLESTWA POLSKIEGO - kolor ,,BIEL I CZERWIEŃ,, zostały oficjalnie naszymi barwami narodowymi Rzeczpospolitej.

W uchwale tej czytamy;

(cytat),, KOKARDĘ NARODOWĄ STANOWIĆ BĘDĄ KOLORY HERBU KRÓLESTWA POLSKIEGO I WIELKIEGO XIĘSTWA LITEWSKIEGO – TO JEST KOLOR BIAŁY I CZERWONY,,


Tym samym tak oto ,,BIEL,, POLSKIEGO ORŁA I LITEWSKIEJ POGONI – ORAZ ,,CZERWIEŃ,, POLA NA KTÓRYM SĄ OBA TE WIZERUNKI EKSPONOWANE = STAŁY SIĘ OFICJALNIE OD 183 LAT ŹRÓDŁEM POLSKICH BARW NARODOWYCH !!!

I to jest cała odpowiedź SKĄD i DLACZEGO nasze flagi mamy BIAŁO-CZERWONE...

Wiedzieliście o tym w tej chwili , gdy o to pytam ??!

A tak na marginesie ; niewiele wówczas brakowało aby do kolorów BIELI i CZERWIENI – nie został dołączony trzeci kolor; NIEBIESKI !

Ale o tym sami już poszukajcie w historii...


A o tym jaka jest wiedza POLSKICH POLITYKÓW A W TYM PREZYDENTA RP KOMOROWSKIEGO na tema kolorów BIAŁO-CZERWONYCH naszej ,,wolnej,, po transformacji (sic!!!!!!!) Polski...niech świadczy skandal i afera, kilka lat temu , kiedy to na uroczystościach państwowych przyczepili sobie wszyscy w klapy ubrań kolory ...CZERWONE i BIAŁE (odwrotnie!).
                                        

ROZBAWIENI W NAJLEPSZE = Prezydent RP Komorowski...premier RP Tusk...Marszałek Senatu RP ...Z KOTYLIONAMI BARW CZERWONO-BIAŁYCH (Malty??!) NA POLSKICH UROCZYSTOŚCIACH PAŃSTWOWYCH!

Ot i ,nasza  ,,ELYTA,, z wyborów...

To dopiero ,,pierwsze ORŁY,, Rzeczpospolitej ...SKANDAL!!!
                                     

...takich ,,jaj,, i wpadek pary prezydenckiej a nawet zwierzchników kościoła było wiele...OTO KOLEJNA! Sic!!!!
Radosław Sikorski /Jakub Kamiński   /PAP


            
Tak!  Tak! Patrzcie sobie Panowie ...TO JEST PRAWIDŁOWY SPOSÓB PREZENTACJI NASZYCH BARW NARODOWYCH !!!

TU JUŻ PO ,,WPADCE,, JEST NORMALNIE ...najpierw BIEL reprezentująca GODŁO ORŁA BIAŁEGO  zaś potem CZERWIEŃ symbolizująca TARCZĘ na której orzeł jest eksponowany!
POLITYCY POPRAWILI SIĘ DOPIERO PO ...OBURZENIU SPOŁECZEŃSTWA POLSKIEGO !

To taka prawda jaka wyszła na jaw wówczas...JAKICH BARANÓW MAMY W POLITYCE , KTÓRYCH SAMI WYBIERAMY !!!

Piszę jak jest...


Krzysztof Kowalczyk

PS.


A dziś i od lat ku radości wrogów Rzeczpospolitej ...POLSKA JEST SKŁÓCONA Z LITWA (...i odwrotnie!) o wiele bzdurnych kwestii – POMIMO TAKICH WIĘZI HISTORYCZNYCH ŁĄCZĄCYCH NASZE KRAJE I WSPÓLNE BARWY BIEL I CZERWIENI.