wtorek, 25 listopada 2014

LASY PAŃSTWOWE ...DLACZEGO Z TAKIM TRUDEM I TAK OPORNIE WYCIĄGANE SĄ WNIOSKI Z ICH NIEDOSKONAŁOŚCI ORAZ BŁĘDÓW ??!

25 listopada 2014 rokuWczorajsze media w Polsce obiegła pewna wiadomość , która bardzo źle stawia Lasy Państwowe jako organizację A PEWIEN REGION W SZCZEGÓLNOŚCI - w bardzo złym świetle!

KRYTYKA JAKOŚCI PRACY LEŚNIKÓW I NADLEŚNICTW ROZLAŁA SIĘ SWĄ GORYCZĄ I ZNIESMACZENIEM PO INTERNECIE ...i bardzo słusznie w mej ocenie!

Nie tak dawno na moim www.pigipedia.blogspot.com opisałem wielokrotnie szczegóły ROZSTRZELANIA CAŁEGO STADA ŻUBRÓW ,,ZAGRODY POKAZOWEJ LASÓW PAŃSTWOWYCH,, w Nadleśnictwie Browsk (RDLP Białystok) , gdyż jakiś OSIOŁ i KRETYN polecił dowieźć do tej grupy zdrowych żubrów – kolejnego CHOREGO NA GRUŹLICĘ z Ośrodka Hodowli Żubrów !

Gdy ten chory osobnik padł – ROZSTRZELANO (...to jest bardzo właściwe słowo!) wszystkie, tj; całe stado w owej ,,POKAZOWEJ,, zagrodzie LP i co ciekawe, ustaliłem iż stało się to ...PRZED ZBADANIEM, CZY W OGÓLE STADO TO ZOSTAŁO ZARAŻONE GRUŹLICĄ!

Napisałem o tym na blogu...powiadomiłem wręcz wszystkie JAKOBY ,,kompetentne,, instytucje od Ministra Środowiska poczynając, Dyrektora Generalnego LP itd. itp. ….NIKT NIE PONIÓSŁ ODPOWIEDZIALNOŚCI !!!

Przypomnę,że ŻUBR W POLSCE JEST POD ŚCISŁA OCHRONĄ !!!

Mało tego – co jest SKANDALICZNE ; są w tych ,,OCHRONNYCH,, w Polsce wobec żubra okolicznościach = PEWNE BIURA POLOWAŃ, KTÓRE MAJĄ OFICJALNIE W SWEJ OFERCIE POLOWANIA I ODSTRZAŁ ...ŻUBRÓW W POLSCE, KTÓRE PRZYPOMNĘ JESZCZE RAZ SĄ POD OCHRONĄ ŚCISŁĄ ZAŚ ŻUBR NIE JEST W WYKAZIE ZWIERZĄT ŁOWNYCH NA KTÓRE MOŻNA BYŁOBY POLOWAĆ !!!!!!!!

TAKI TO CHORY KRAJ TA ,,NASZA,, POLSKA ...za odstrzał krowy lub byka żubra myśliwi płacą ogromne pieniądze!

JAK TO SIĘ ODBYWA?!
Żubry celowo zostały ,,porozrzucane,, po całej Polsce i są na Pomorzu, na Mazurach, w Polsce centralnej i na południu np.; w Bieszczadach!

Opiekuje się nimi Skarb Państwa, który poprzez NADLEŚNICTWA LASÓW PAŃSTWOWYCH wykazuje tak zwane ,,nadwyżki,,które grupa cwaniaków stara się od razu zagospodarować ZAŁATWIAJĄC NA PAPIERKU STOSOWNE POZWOLENIA NA ODSTRZAŁ, KTÓRE KAŻDORAZOWO WYDAJE GENERALNY DYREKTOR OCHRONY ŚRODOWISKA a wcześniej Minister Środowiska!

Odstrzał zostaje sprzedany – zaś OGROMNA KASA w kwocie kilkudziesięciu tysięcy złotych ZA SZTUKĘ zastrzelonego żubra wpływa ,,cichutko,,do NADLEŚNICTW LASÓW PAŃSTWOWYCH!!!

Dla ogłupianego non stop POLSKIEGO SPOŁECZEŃSTWA aby podkreślić jak bardzo żubry w Lasach Państwowych są chronione i dokarmiane zimą – te same LP ustawiają w wybranych miejscach kniei i leśnych ostępów z żubrami specjalne kamerki, tak aby naród mógł się zachwycać pięknem i urokiem ,,SIELANKOWEGO,, życia żubra...który OFICJALNIE JEST POD OCHRONĄ ŚCISŁA W POLSCE!

Ach!!! Och!!! Ech !!!!!!...chciałoby się powiedzieć ! Sic!!!!!

Podobne CWANIACTWO I BRAK KOMPETENCJI W LASACH PAŃSTWOWYCH ma się także do innych gatunków zwierząt – żyjących u nas pod JAKOBY ,,ochroną ścisłą,, ...sic!!!!!

Opisałem na blogu również w detalach i kilkakrotnie słynną sprawę zniszczenia ostoi i strefy ochronnej gniazda ORLIKA KRZYKLIWEGO ….także będącego pod OCHRONĄ ŚCISŁA W POLSCE!!!
Miało to miejsce na terenie tym razem Nadleśnictwa Elbląg (RDLP Gdańsk) – gdzie ustalono osoby winne (WSZYSCY TO LEŚNICY – a wśród nich układowo awansowany na inżyniera nadzoru synek ówczesnego zastępcy Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych ...O ZGROZO do spraw gospodarki leśnej Jana Szramki!).

W ramach przebudowy drzewostanów w leśnictwie Zalesie gdzie było to gniazdo orlika krzykliwego i strefy ochronne wyznaczone przez Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska – NIE UZGADNIAJĄC Z NIKIM...NIE ZWRACAJĄC W OGÓLE UWAGI NA FAKT IŻ W DOKUMENTACJI NADLEŚNICTWA ODNOTOWANO TAM ZAKAZY PRAC - WYCIĘTO Z PNIA PONAD PÓŁ HEKTARA LASU !!!

Co ciekawe a śmierdzi mi to MEGA OSZUSTWEM ze strony Lasów Państwowych – stwierdzono ALE DOPIERO WÓWCZAS GDY FAKT TEN STAŁ SIĘ AFERĄ , iż...gniazda tam nie ma !!!
CO się Z NIM STAŁO...skoro ustanowiono strefę jego ochrony ścisłej i drugą strefę ochrony okresowej ...DOMYŚLCIE SIĘ SAMI !

OCZYWIŚCIE NIKOGO ODPOWIEDNIO NIE UKARANO - czyniąc szybko w dokumentach stosowne zapisy, gdzie WSZYSCY LESNICY ODPOWIEDZIALNI ZA TEN BURDEL (leśniczy, inżynierowie nadzoru, zastępca nadleśniczego !) PRZYZNALI SIĘ NA PIŚMIE DO TAK SKANDALICZNEJ ,,WPADKI,, !!!

Sprawa ,,pod dywan,, i jest OK ...a w trakcie jej FINAŁU na stołeczek dyrektora RDLP Gdańsk, gdzie ma miejsce ów BURDEL - wraca NAGLE odwołany ze stanowiska z-cy dyrektora Generalnego LP Jan Szramka, którego syn inżynier nadzoru ,,ZAPOMNIAŁ ZAPOZNAĆ SIĘ Z PLANEM OCHRONY PRZYRODY,, w tym nadleśnictwie!

Przypomnę : ORLIK KRZYKLIWY – jest pod ścisła ochroną w Polsce, a gdyby to co zrobili LEŚNICY w Nadleśnictwie Elbląg (RDLP Gdańsk) przytrafiło się jakimś ,,przypadkiem,, Wam ...BYLIBYŚCIE JUŻ ZAPEWNE SKAZANI PRZEZ SĄD ZA PRZESTĘPSTWO, którego oględziny i wycenę start robiłby KTO ??! LEŚNICY Lasów Państwowych …


Kolejnym gatunkiem POD OCHRONĄ ŚCISŁĄ w naszym kraju jest ...ORZEŁ BIELIK !
Jak już, pisałem ostatnio w dniach 17-23 listopada 2014 roku LEŚNICY NADLEŚNICTWA SŁAWNO ( RDLP Szczecinek) ...WYCIĘLI Z PNIA DRZEWO Z DORODNYM GNIAZDEM ORŁA BIELIKA, a stało się to w trakcie czynności ustalania stref ochrony ścisłej i strefy ochrony czasowej przez Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Szczecinie!

TAK właśnie WYGLĄDA BURDEL A NIE PORZĄDEK W LASACH PAŃSTWOWYCH – a ja tylko dla przypomnienia dodam zainteresowanym, iż obecnym Dyrektorem Generalnym LP jest Pan Adam Wasiak, który objął to stanowisko po swym poprzedniku ZA CZASÓW KTÓREGO TAK MORDOWANO ŻUBRY W POLSCE niejakim Marianie Pigan , który załatwił sobie stanowisko (...oczywiście bez konkursu!) nadleśniczego Nadleśnictwa Kobiór....ZE STADEM POKAZOWYM OŚRODKA HODOWLI ŻUBRÓW oczywiście ...sic!!!!!!!!!!!!!!)


...jeśli ,,PRZYPADKIEM,, u nadleśniczego Nadleśnictwa Kobiór zostanie stwierdzona GRUŹLICA albo ,,wścieklizna,, - to czy tak samo jak w Nadleśnictwie Browsk ŻUBRY WIDOCZNE NA ZDJĘCIU W OHZ u Pigana zostaną ...rozstrzelane przed badaniem ???! sic!!!!!!!!


O sprawie i jej kolejnych etapach ,,rozwojowych,, dotyczącej wycięcia gniazda orła bielika w Nadleśnictwie Sławno – będę oczywiście Was informował na blogu a już dziś wiem, że z chwilą gdy upubliczniłem treść mojego zawiadomienia do Ministra Środowiska itd. - TRWAŁY INTENSYWNE POSZUKIWANIA PRZEZ PRACOWNIKÓW NADLEŚNICTWA SŁAWNO MIEJSCA GDZIE BYŁO WYCIĘTE OWE GNIAZDO ORŁÓW!

NIESTETY ...tym razem pomny przykrych doświadczeń , nie dałem CWANIAKOM I LENIOM odzianym z szlachetny mundur leśnika żadnych wskazówek i wytycznych – gdzie było gniazdo!

Już jestem umówiony niebawem na oględziny z właściwą instytucją tego miejsca …

Wczoraj zaś 25 listopada 2014 roku – media opisywały (TV + radio + prasa !!!) o skandalicznym fakcie, na jaki zwróciła OPINII PUBLICZNEJ fakt ludność zamieszkała koło miejscowości Gliniszcza Wielkie , w podlaskiej gminie Sokółka.

TO ZAŚ TEREN NADLEŚNICTW...SUPRAŚL i KRYNKI !!!

Ranny, zapewne potrącony przez samochód łoś -leżał w śniegu OKRYWANY KOCAMI PRZEZ MIESZKAŃCÓW ...przez 4 dni oczekując pomocy ze strony kogo jak kogo – ALE LEŚNIKÓW W PIERWSZEJ KOLEJNOŚCI !!!

NIESTETY...brak kompetencji i BURDEL ORGANIZACYJNY jaki jest już chlebem powszednim urzędników państwowych także w Lasach Państwowych Platformy Obywatelskiej sprawił, że LUDNOŚĆ TAMTYCH OKOLIC POWIADOMIŁA O TEJ SKANDALICZNEJ SPRAWIE MEDIA !!!!

Niestety oprócz ROLNIKÓW nikt nie chciał pomóc rannemu łosiowi...NA KTÓREGO W POLSCE NIE WOLNO JEST POLOWAĆ !!!

To dopiero za sprawą mediów i dziennikarzy wyszło na jaw,że PANUJE ,,SPYCHOMANIA ,,I UDOWADNIANIE SOBIE POMIĘDZY URZĘDAMI , KTO POWINIEN ZAJĄĆ SIĘ RANNYM, LEŻĄCYM OD 4 DNI W LESIE ŁOSIEM...

...oto ten ranny zwierz z tak przestraszonymi oczyma - oczekiwał 4 dni aż ,,KTOŚ,, w Lasach Państwowych wpadnie na pomoc aby mu SKUTECZNIE pomóc!!!!  TOTALNY SKANDAL !!!!A warto jest tu o czymś pamiętać, otóż ; to polskie prawo stanowi, że ,,ZWIERZYNA W STANIE WOLNYM STANOWI WŁASNOŚĆ SKARBU PAŃSTWA,, i gdyby została nielegalnie zabita to wiecie KTO pierwszy wyciągnąłby swe roszczeniowe łapy po kasę ??!

TAK! Ten sam ,,Skarb Państwa,, ...który w tym podkreślam BURDELU ORGANIZACYJNYM przez 4 dni zastanawiał się co i kto powinien zrobić w sprawie rannego od 4 dni łosia...OKRYWANEGO PRZEZ ROLNIKÓW KOCAMI W LESIE I OTACZANEGO TROSKLIWA PRZEZ NICH OCHRONĄ!

ROLNICY PRZYNOSILI MU POŻYWIENIE...

A oto kilka reakcji w internecie Polaków na ten stan rzeczy ...Panie Adamie Wasiak - Dyrektorze Generalny Lasów Państwowych !!!

(cytaty);

,,Kochani, może wiecie na terenie którego nadleśnictwa działy się te haniebne wydarzenia z rannym łosiem? Największym świadectwem moralności narodu jest to, jak traktuje się zwierzęta,,

,,No pięknie! Czyli z uszkodzonym łosiem żaden leśniczy nie chciał się zająć, ale jakby im zadzwonić,że ktoś zabił łosia – to od razu lecieliby mandaty wlepiać i do więzienia wsadzać. HAŃBA!!!,,

,,Bravo Panie Piotrze!WSZYSTKIM KTÓRZY POMOGLI = nasz narodowy SZACUNEK i DZIĘKUJEMY! LASY PAŃSTWOWE – WSTYD I HAŃBA! ,,

Otóż ta nieszczęsna sytuacja z tym rannym łosiem oczekującym w cierpieniach 4 dni na pomoc ...uzmysłowiła między innymi LEŚNIKOM,że nie posiadają oni w ogóle na swym terenie i to w całym ich regionie SPECJALISTYCZNEGO SAMOCHODU DO PRZEWOZU DZIKICH ZWIERZĄT !!!

Zgodnie z przepisami, nie może to być zwykła wynajęta ciężarówka, gdyż wymagane są specjalne uprawnienia...

TO BARDZO CIEKAWE ...pomyślałem!

SKORO JESZCZE NIE TAK DAWNO NADLEŚNICZY NADLEŚNICTWA SŁAWNO (RDLP SZCZECINEK) Tadeusz Lewandowski (...dziś inż. nadzoru w Nadleśnictwie Warcino!) TAK BYŁ ZAJĘTY HANDLOWANIEM DZIKICH ZWIERZĄT Z OŚRODKA TEGOŻ NADLEŚNICTWA SŁAWNO,ŻE ROZWOZIŁ WYŁAPYWANE W LESIE ŻYWE DZIKI, MUFLONY ...NA ZWYKŁEJ PRZYCZEPCE SAMOCHODOWEJ PRZYCZEPIONEJ DO JEGO SAMOCHODU SŁUŻBOWEGO W SKRZYNKACH !!!

CZY TO DLATEGO NIKT TYM SIĘ ZBYTNIO NIE PRZEJMOWAŁ,ŻE NADLEŚNICZY LEWANDOWSKI ZNALAZŁ SOBIE KAPITALNEGO ODBIORCĘ PRYWATNEGO OWYCH ZWIERZĄT W POWIECIE SŁAWNO ...to jest między innymi : wice premiera RP ANDRZEJA LEPPERA – z ,,Samoobrony,,( ZIELNOWO koło Darłowa – gdzie zbudował sobie wzorem Lewandowskiego ,,kwarantannę,,)

,,KWARANTANNA,, zaś - to nic innego jak OBÓZ  KONCENTRACYJNY DLA ZWIERZYNY !!!

CZY TO DLATEGO NIKT SIĘ TYM NIE PRZEJMOWAŁ W LASACH PAŃSTWOWYCH I PRZYMYKAŁ NA TO OKO – bo syn Leppera Tomasz dał się namówić nadleśniczemu w Sławnie (Tadeusz Lewandowski) aby ,,zaliczyć,, STAŻ ŁOWIECKI w ...Ośrodku Hodowli Zwierzyny Lasów Państwowych???!

ZALICZYŁ I JEST OD TAMTEGO CZASU MYŚLIWYM....

W Nadleśnictwie Sławno tenże ,,profesjonalista,,Lewandowski nigdy nie miał problemów z rannymi dzikimi zwierzętami – A WIECIE DLACZEGO ??!

GDY PODCZAS ,,ODŁOWÓW,, ZWIERZĄT W LESIE SKARBU PAŃSTWA NADLEŚNICTWA SŁAWNO (RDLP SZCZECINEK) – ZOSTAŁ RANNY W KLATCE MUFLON TRYK (wiek około 5 lat)...Lewandowski w mojej obecności namawiał PEWNĄ BARDZO WAŻNĄ WÓWCZAS OSOBĘ W LASACH PAŃSTWOWYCH , ABY SOBIE POJECHAŁ NA POSESJĘ PANA NADLEŚNICZEGO, A TAM W ,,KWARANTANNIE,, W GWIAZDÓWKU LEŻY W KLATCE ( ...1,8 mb x 0,9 mb !!!) RANNY MUFLON TRYK – I JAK MU ,,PASUJE,, TO NIECH GO SOBIE ZASTRZELI!!!

Po ,,oględzinach,, w tym terenie – zapadł decyzja …. ,, ZA MAŁY,, !!!! Sic!!!!!!!!!!!!!!

Dla nie zorientowanych w temacie dodam ; TAK! TAK! TO SĄ TE SAME ,,LASY PAŃSTWOWE,, które w roku 2014 obchodzą swój jubileusz 90-lecia istnienia...

Kończąc dodam,że w sprawie rannego łosia – DZIĘKI MEDIOM znalazł się prywatny sponsor i ranne zwierze OKRYWANE PRZEZ 4 DNI KOCAMI W LESIE PRZEZ ZATROSKANYCH ROLNIKÓW – zostało zawiezione specjalistycznym transportem, do ośrodka za Suwalszczyźnie,gdzie jest mu dziś udzielana pomoc weterynaryjna !
Łoś w Płocku /Gorąca Linia Hubert /
...Łosie w Polsce czasami migrując ,,zaglądają,, do centrum miast ...to jest Płock 2013 roku.

Łoś w przyklasztornym ogrodzie /Pan Wojciech / Gorąca Linia RMF FM /
...tu CENTRUM Radomia!


Łosie spacerowały po centrum Myśliborza...ulice Myśliborza.


Piszę jak jest …,,CUDOWNIE,, w Lasach Państwowych!


Krzysztof Kowalczyk


PS.

Konia z rzędem temu, kto dziś potrafi powiedzieć ile żywych zwierząt OHZ Nadleśnictwa Sławno sprzedał ,,na lewo,, ówczesny nadleśniczy Tadeusz Lewandowski (...dziś inżynier nadzoru Nadleśnictwa Warcino!)

FACET NIE MARTWIŁ SIĘ PRZY TYM SPECJALNYMI ZEZWOLENIAMI TRANSPORTOWYMI a handlował min . nawet z ogrodami zoologicznymi w Polsce!


NIE JEST NIKOMU ZNANY PRZY TYM FAKT ...okrywania dzików,muflonów,jeleni KOCAMI ze współczucia przed zimnem !!!! Sic!!!!!!!!!!!!!


Protest przed Sejmem RP OBROŃCÓW PRAW ZWIERZĄT ... przed chwilą 26 listopada 2014 roku.