poniedziałek, 2 września 2013

NADLEŚNICTWO SŁAWNO...UWAGA NA SPADAJĄCE BUDKI LĘGOWE DLA PTAKÓW!!!
NADLEŚNICTWO SŁAWNO /RDLP SZCZECINEK/...TAK WYGLĄDA PRAWDZIWA ,,OCHRONA,,PTAKÓW PRZEZ LEŚNIKÓW !!!!!!


02 września 2013 roku

To kolejny post z ,serii,, dotyczącej mojej skargi do Dyrektora Generalnego LP Pana Adama Wasiak w sprawie Nadleśnictwa Sławno, gdzie jakoby w/g treści ściema artykułu w branżowej prasie leśnej ...,,NA NUDĘ NIE NARZEKAJĄ,,

DZIŚ PRZEDSTAWIAM WAM KOLEJNY PROBLEM A RACZEJ FAKTY LENISTWA WŚRÓD LEŚNIKÓW LASÓW PAŃSTWOWYCH W POLSCE - DOTYCZĄCY ,,OCHRONY PTAKÓW,, ŻYJĄCYCH W LASACH !!!

Jeszcze raz podkreślam,że ,,NIE OPLUWAM LASÓW PAŃSTWOWYCH,, (...jak to wielu BARANÓW W MUNDURZE LEŚNIKA twierdzi !!!) a jedynie w skargach, czy też tu na mym blogu ...PRZEDSTAWIAM ICH Z BARDZO DUŻĄ DOKŁADNOŚCIĄ I LOKALIZACJĄ  w ten sposób, aby nikt racjonalnie myślący nie miał problemów z oceną własną KTO JEST KTO .... (sic!!!)

W Lasach Państwowych OBOWIĄZUJE WSZYSTKICH BEZ WYJĄTKU (...nawet tych największych PARTACZY I LENI !!!)  zbiór przepisów o nazwie ,,INSTRUKCJA OCHRONY LASU,,, która zajmuje się także OCHRONĄ PTAKÓW !

W kilku paragrafach jest w niej zapisane że :

,,NALEŻY ZABIEGAĆ O OCHRONĘ ISTNIEJĄCYCH POPULACJI PTAKÓW, A TAKŻE STWARZAĆ KORZYSTNE WARUNKI DO ICH ROZWOJU NA TERENACH LEŚNYCH SZCZEGÓLNIE ZAGROŻONYCH PRZEZ OWADY LIŚCIOŻERNE.

W ZWIĄZKU Z TYM ZALECA SIĘ :

- ZAPEWNIENIE PTAKOM DOBRYCH WARUNKÓW GNIAZDOWANIA PRZEZ POZOSTAWIENIE W LASACH KĘP KRZEWÓW I DRZEW DZIUPLASTYCH ORAZ WYWIESZANIE SKRZYNEK LĘGOWYCH,STANOWIĄCYCH KRYJÓWKI ZASTĘPCZE ;

- OCHRONĘ PTAKÓW PRZED WROGAMI NATURALNYMI ( np; kuną leśną, niektórymi ptakami drapieżnymi);

- PROWADZENIE AKCJI POPULARYZACYJNYCH W SPOŁECZEŃSTWIE O ZNACZENIU  POTRZEBY OCHRONY PTAKÓW !!!
 
Oczywiście owa ,,INSTRUKCJA OCHRONY LASU,, podaje w kolejnych paragrafach ...SZCZEGÓŁOWE WYTYCZNE, iż na terenie każdego nadleśnictwa w Polsce NALEŻY PRZYGOTOWAĆ PLAN ROZMIESZCZENIA W LESIE SKRZYNEK LĘGOWYCH DLA PTAKÓW, gdzie zaleca się skrzynki lęgowe kilku wybranych typów !


Ponadto :
... ,,skrzynki powinny być zawieszone pionowo,,... ,,na wysokości około 4 metrów,, ...,,otwór wlotowy powinien być skierowany na wschód lub południowy wschód,,... ,, W TRAKCIE USUWANIA STARYCH GNIAZD ZE SKRZYNEK LĘGOWYCH  ( ...co jest DOZWOLONE WYŁĄCZNIE w okresie od początku WRZEŚNIA DO KOŃCA LUTEGO!!!) - należy zapisywać informacje o zasiedleniu przez ptaki.PRZY TEJ OKAZJI należy usunąć materiał naniesiony przez ptaki i inne pozostałości po lęgach, NAPRAWIĆ USZKODZONE SKRZYNKI ,, (koniec cytatów!!!) 

No a teraz po przeczytaniu sobie TYCH PRZEPISÓW popatrzcie sobie na zdjęcia JAK WYGLĄDAJĄ FAKTY I STOSOWANA PRAKTYKA TOLEROWANIA LENISTWA w Nadleśnictwie Sławno, gdzie szefem tej jednostki LP jest przecież ,,NAJLEPSZY Z NAJLEPSZYCH,, nadleśniczych , który ,,WYGRAŁ,,konkurs na to stanowisko (... z tych MADE IN MARIAN PIGAN I PO-LITYCZNE DGLP ...sic!!!), oraz zatrudnił natychmiast ,,profesjonalny, nadzór w tym nadleśnictwie JAKOBY CZUWAJĄCY  nad przestrzeganiem i realizacją chociażby takiego prawa OCHRONY CZYNNEJ PTAKÓW !!!

Nadzór ten to... ,,ZIELONI,, i bez żadnego doświadczenia zawodowego a zaledwie z kilkuletnim stażem OGÓLNYM w Lasach Państwowych inżynierowie nadzoru !!!   
Efekty tego pomimo, iż jakoby ,,NA NUDĘ W SŁAWNIE NIE NARZEKAJĄ,, ...pokazałem osobiście Panom inspektorom DGLP OSOBIŚCIE  W TERENIE w pierwszych dniach sierpnia 213 roku !

A są to leżące miesiącami na ziemi BUDKI  LĘGOWE dla ptaków w oddz. 346 LEŚNICTWA JANIEWICE - ulokowane kiedyś w tym miejscu, akurat wzdłuż drogi leśnej prowadzącej idealnie w kierunku miejsca postoju pojazdów, jakie znajduje się po drugiej stronie asfaltu ( droga publiczna Sławno-Polanów!) !

Miejsce postoju pojazdów JEST BARDZO GUSTOWNIE WYKONANE ale chyba tylko dlatego,że jest to teren...sąsiedniego Nadleśnictwa Polanów a nie Sławno !!!

Pośród ławek,zadaszeń i koszy na śmieci, które są WZOROWO I REGULARNIE OPRÓŻNIANE przez stosowne służby POD NADZOREM ODPOWIEDZIALNYCH JAK WIDAĆ ZA SWÓJ WIZERUNEK LEŚNIKÓW Z POLANOWA - stoją tam także pewne tablice !

Jest tam  REGULAMIN dla turystów i innych osób JAK NALEŻY ZACHOWYWAĆ SIĘ w tego typu miejscach i ...TABLICA ,,PTASI BUDZIK,, edukująca naszą społeczność na temat śpiewu ptaków A JEDNOCZEŚNIE ZACHĘCAJĄCA KAŻDEGO DO RUSZENIA W LAS I ROZPOZNAWANIA POSZCZEGÓLNYCH GATUNKÓW PTAKÓW jakie są na owej tablicy a żyjące wokół !!!

NO I TU JEST PROBLEM !!!!!!

Zaledwie kilkadziesiąt kroków dalej od tego miejsca postoju pojazdów na granicy oddziału 2/3 leśnictwa Nowy Żytnik (...już po drugiej stronie asfaltu!) POLSKIE SPOŁECZEŃSTWO ZAPEWNE W RAMACH OWEJ EDUKACJI, CZY TEŻ AKCJI POPULARYZACYJNEJ MA ,,OKAZJĘ,, ...podziwiać budki lęgowe dla ptaków W LEŚNICTWIE JANIEWICE /NADLEŚNICTWO SŁAWNO/, którymi ŻADEN LEŚNIK SIĘ NIE INTERESUJE!!! :) 

Niektóre już dawno spadły z drzewa rozbijając się na kilka elementów a niektóre są poważnie uszkodzone...z rozbitymi daszkami !!!
Ochronę ptakom Z GÓRY w okresie letnim zamiast DASZKÓW stanową...LIŚCIE z drzew !!!!!!!!!!!!!!!!

A co gorsza ...WYSTAJĄCE GWOŹDZIE z tych leżących od miesięcy na ziemi rozbitych ,,budek lęgowych,, dla ptaków STANOWIĄ BARDZO DUŻE ZAGROŻENIE DLA SPACERUJĄCYCH TAM LUDZI a szczególnie dzieci, gdyż przebicie stopy  na takim zardzewiałym gwoździu to NIE TYLKO bolesny problem !!!

ALE W NADLEŚNICTWIE SŁAWNO NIKT O TYM NIE MYŚLI..tam biją tylko rekordy Polski w Lasach Państwowych w pozyskaniu drewna !!!

Co prawda za stan NIE TYLKO tych budek dla ptaków w tym leśnictwie ODPOWIADA WYŁĄCZNIE MEGA LEŃ jakich nigdzie w Lasach Państwowych naprawdę nie znajdziecie tj: dzięki Bogu już były,  bo emeryt leśniczy Roman - ale to nie znaczy, że tak musi być nadal !!!

DOWODEM NA TO JAKI DOSŁOWNIE ,,BURDEL, JEST W NADLEŚNICTWIE SŁAWNO I GDZIE TAK NAPRAWDĘ KIEROWNICTWO TEJ JEDNOSTKI LASÓW PAŃSTWOWYCH MA KONTROLĘ, INSPEKCJĘ NAWET DYREKTORA GENERALNEGO LP(...o mnie już jako skarżącym nie wspominając!) -JEST  FAKT,IŻ PO MIESIĄCU OD OGLĘDZIN TEGO MIEJSCA A MAMY DZIŚ 02 WRZEŚNIA 2013 ROKU...
TE BUDKI LĘGOWE DLA JAKOBY PTAKÓW NADAL LEŻĄ NA ZIEMI W LESIE!!!!!!!!!!!!!!!

Niektóre z gwoździami ustawionymi PIONOWO W GÓRĘ ...jakby w oczekiwaniu na stopę np: grzybiarza !!!

JAK SAMI WIDZICIE ...,MIŁOŚĆ,, LEŚNIKÓW LASÓW PAŃSTWOWYCH DO PTAKÓW A TAKŻE OWA JAKOBY ICH OCHRONA  CHOCIAŻBY NA TYM PRZYKŁADZIE PARTACZY I LENI W NADLEŚNICTWIE SŁAWNO (..gdzie ,,NA NUDĘ NIE NARZEKAJĄ,,) jest rzeczywiście GODNA PODKREŚLENIA - co niniejszym postem czynię !!!  :)

A więc ....UWAGA NA SPADAJĄCE BUDKI LĘGOWE W LASACH PAŃSTWOWYCH RDLP SZCZECINEK !!!!!!!!!!!

WIZERUNEK LASÓW PAŃSTWOWYCH W POLSKIM SPOŁECZEŃSTWIE NIE PSUJĄ TACY JAK JA PISZĄCY SKARGI, ZWRACAJĄCY UWAGĘ NA NIEPRAWIDŁOWOŚCI  A...ZWYKLI CWANIACY KORZYSTAJĄCY Z UKŁADÓW,UKŁADZIKÓW, LEŚNE LENIE I ZWYKŁE NIEROBY KTÓRZY JAK WŚCIEKŁE PSY BĘDĄ KĄSAĆ KAŻDEGO, KTO MA ODWAGĘ CYWILNĄ POWIEDZIEĆ LUB NAPISAĆ PRAWDĘ O ICH ,KOMPETENCJACH,, CZY JAKOBY ,,PROFESJONALIZMIE,,

Piszę jak jest....Krzysztof Kowalczyk