piątek, 6 września 2013

LEŚNE HIENY ...W LASACH RDLP GDAŃSK !!!LEŚNE HIENY...ZANIK PAMIĘCI,WRAŻLIWOŚCI I BEZKARNOŚĆ GRABIEŻCÓW GROBÓW W LASACH RDLP GDAŃSK !!!


06 września 2013 roku


Pan Adam WASIAK
DYREKTOR GENERALNY
LASÓW PAŃSTWOWYCH
02 - 362 WARSZAWA
UL. BITWY WARSZAWSKIEJ 1920 ROKU Nr 3Szanowny Panie Dyrektorze !


Niniejszą korespondencją pragnę Panu zwrócić uwagę na HANIEBNY PROCEDER jaki ma miejsce w kompleksach leśnych na terenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku, skąd pochodzi Pański obecny zastępca d/s gospodarki leśnej Jan Szramka!

Proceder ten polega na ...GRABIENIU STARYCH GROBÓW NA CMENTARZACH ewangelickich i żydowskich przez wyspecjalizowane w tym
grupy osób za pomocą wykrywaczy metali czy też pospolitych złomiarzy handlujących wszystkim co tylko metalowe!
W lesie nad jeziorem BORÓWNO WIELKIE nie ma już ,,alei rabinów,,...TYLKO POZOSTAŁY ŚLADY HIEN CMENTARNYCH !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Aby się dostać na tego typu miejsca trzeba dojechać samochodem...wziąć ze sobą sprzęt (łopaty,wykrywacz metali) albo też wywieźć skradzione łupy z lasu samochodem ciężarowym czy też dostawczym.
W PGL LP , w tym także na terenie tej RDLP Gdańsk - KAŻDE NADLEŚNICTWO POSIADA PROFESJONALNIE WYSZKOLONE DO ZWALCZANIA WSZELKIEGO RODZAJU PRZESTĘPSTW I WYKROCZEŃ posterunki Straży Leśnej!!!

NIE JEST MOŻLIWE aby przy aż takiej jak obecnie SKALI TEGO HANIEBNEGO ZŁODZIEJSTWA - nie było ono znane lub dostrzegane przez leśników CODZIENNIE PRACUJĄCYCH W LESIE a Straż Leśną w szczególności, która na mocy stosownych porozumień podpisanych przez Dyrektora Generalnego LP ...MA OBOWIĄZEK WSPÓŁPRACY Z ORGANAMI POLICJI !!!

Nim przejdę do szczegółów - niniejszym pismem WNIOSKUJĘ DO PANA DYREKTORA GENERALNEGO LASÓW PAŃSTWOWYCH aby to Pan właśnie stosownym pismem ZOBOWIĄZAŁ WSZYSTKIE REGIONALNE DYREKCJE LASÓW PAŃSTWOWYCH W CAŁEJ POLSCE  DO BARDZO SKUTECZNEGO ZWALCZANIA TEGO TYPU HIEN CMENTARNYCH MIĘDZY INNYMI PRZY POMOCY STRAŻY LEŚNEJ POPRZEZ CZĘSTE LUSTRACJE I MONITOROWANIE OKOLIC STARYCH CMENTARZY ZNAJDUJĄCYCH SIĘ W LASACH TAKŻE BEZ WZGLĘDU NA ICH WŁASNOŚĆ !!!

Przykład RDLP Gdańsk dowodzi jak haniebny jest to proceder, gdzie BRAK WRAŻLIWOŚCI LUDZKIEJ, ZANIK PAMIĘCI ORAZ BRAK POSZANOWANIA DLA ŚWIĘTYCH MIEJSC SPOCZYNKU DAWNYCH MIESZKAŃCÓW POMORZA I BEZKARNOŚĆ SPRAWCÓW ...zbiera swoje ,,żniwa,, !!!

Takie groby są aktualnie przeszukiwane w miejscach Regionalnej Dyrekcji LP w Gdańsku, skąd wywodzi się obecny zastępca dyrektora generalnego LP Jan Szramka, który jak domniemywam NIE JEST W OGÓLE ZAINTERESOWANY LUB TEZ NIE OBCHODZI GO TERAZ TO CO ZŁODZIEJE WYRABIAJĄ NA STARYCH CMENTARZACH POŁOŻONYCH W LASACH RDLP GDAŃSK :

1/ w lesie nad jeziorem Borówno Wielkie ...wykopywane obok grobów ,,KWADRATY,, ziemi gdzie leżą kawałki starych metali !

2/ w lesie na XVIII wiecznym , żydowskim kirkucie położonym 3 km od Skarszew.
Podczas II wojny światowej las ten należał do znanego z okrucieństwa wobec Żydów i Polaków kreisleitera NSDAP Ernsta Gunthera MODROWA ale nawet tacy faszyści nie dokonali zniszczeń jakie są w tym miejscu dokonywane od ...CAŁYCH DEKAD W POLSCE !!!
Jeszcze w latach 70 XX wieku była tam ALEJA RABINÓW z ułożonymi poziomo płytami nagrobnymi z czarnego marmuru i złoconymi inskrypcjami!
NAGROBKI ZNIKNĘŁY w latach 1977-1978 a używano do tego ...CIĘŻKIEGO SPRZĘTU GĄSIENICOWEGO, którego także ,,nikt,, nie widział ??!
W 1989 roku cmentarz został wpisany do rejestru zabytków.
W 1991 roku był opisywany fakt  o znajdujących się wówczas tam około 20 zaokrąglonych od góry  macewach  ...DZIŚ STOI TYLKO JEDNA!!!
Aktualnie znowu to miejsce dla hien cmentarnych to miejsce poszukiwań...

3/ w leśnych okopach na wzgórzach Gdyni są wyszukiwane groby i grabione min. z tak zwanych ,,nieśmiertelników,, które ...nawet zastępca dyrektora generalnego LP  d/s gospodarki leśnej Jan Szramka, mieszkaniec Gdańska może sobie kupić aktualnie na jarmarku Dominikańskim!
Nieśmiertelniki są wystawiane także na handel na giełdach zagranicznych...Belgii,Niemiec,Francji,USA !!!

JAK TO JEST W OGÓLE MOŻLIWE,ŻE TERENY LEŚNE  NA 50 KILOMETRÓW WOKÓŁ TRÓJMIASTA ZOSTAŁ BARDZO DOKŁADNIE PRZECHODZONY PRZEZ LUDZI Z WYKRYWACZAMI METALU METR PO METRZE...i nikt ich nie widzi ??!

4/ cmentarz położony we wsi JAROSZEWY (kilkanaście kilometrów od Skarszew) z XIX wieku, gdzie zgodnie chowano zmarłych katolickich z jednej strony a ewangelickich z drugiej!
TO CO JEST METALOWE kradną złomiarze...furtka, krzyże !!!

5/ TRZY LATA TEMU PODCZAS WYCINKI DRZEW PRZEZ MIEJSCOWE LEŚNICTWO...LASÓW PAŃSTWOWYCH (o czym niniejszym powinien wiedzieć zastępca dyrektora generalnego LP d/s gospodarki leśnej Jan Szramka !!!) - CIĘŻKI SPRZĘT I SAMOCHODY ROZJEŻDŻAŁY RESZTKI OCALAŁYCH NAGROBKÓW CMENTARZA EWANGELICKIEGO w Kobylu !!!
Nikogo tam od zakończenia II wojny światowej już nie chowano ale we wsi mieszkało POŁOWA POLAKÓW a POŁOWA NIEMCÓW !!!
CMENTARZ POSZEDŁ W ZAPOMNIENIE...

CO PAN NA TO Panie Dyrektorze Generalny Lasów Państwowych ?????????????!
CZY W TAKICH PRZYPADKACH ...DALEKO JEST TAK POSTĘPUJĄCEJ SŁUŻBIE LEŚNEJ LASÓW PAŃSTWOWYCH DO OWYCH HIEN CMENTARNYCH, KTÓRE NIE MAJĄ POSZANOWANIA DO MIEJSC ŚWIĘTYCH ?????!

Proszę o odpowiedź !!!

6/ na starym cmentarzu ewangelickim w Starogardzie jeszcze 10 lat temu było sporo żeliwnych krzyży czy kutego ogrodzenia grobowego!
WE WRZEŚNIU 2013 ROKU ...NIE MA JUŻ ŻADNEGO !!! Hieny...

7/ na cmentarzu wojskowym przy ulicy Tczewskiej w Starogardzie BYŁO OKOŁO 200 KRZYŻY ŁACIŃSKICH Z OWALNYMI TABLICZKAMI POKRYTYMI BIAŁĄ EMALIĄ I 45 ŻELIWNYCH NAGROBKÓW W FORMIE KRZYŻA GRECKIEGO.
WE WRZEŚNIU 2013 ROKU...NIE MA PO NICH ŻADNEGO ŚLADU !!! Hieny...
Były to groby żołnierzy niemieckich z pierwszej wojny światowej a zmarłych w pobliskim lazarecie!!!
NA WIELU Z NICH WIDNIAŁY POLSKIE NAZWISKA...BO RZECZPOSPOLITEJ NIE BYŁO WÓWCZAS NA MAPACH ŚWIATA !!!

Takich przykładów można podawać wiele...

Za czasów KOMUNY było nawet przyzwolenie czerwonej władzy na niszczenie tego typu miejsc - CHOĆ BARDZO SPRZECZNE TO BYŁO Z POLSKIM,SŁOWIAŃSKIM SZACUNKIEM DLA ZMARŁYCH !!!

Znam osobiście na terenach leśnych Lasów Państwowych nie tylko Regionalnej Dyrekcji w Gdańsku ale i Szczecinka TAKIE MIEJSCA,GDZIE TO NIKT INNY A TYLKO POJEDYNCZE DRZEWA BRONIĄ GROBY I KRZYŻE PRZED BRAKIEM POSZANOWANIA ICH ZE STRONY NIE TYLKO HIEN CMENTARNYCH !!!
Jak ???!

Otóż te krzyże ...WROSŁY W ŻYWE DRZEWA i jest je trudniej ukraść czy zniszczyć !!!
W TAKIEJ SYMBIOZIE PRZETRWAŁY NAWET BRAK LUDZKIEJ WRAŻLIWOŚCI...OBOJĘTNOŚĆ...BEZKARNOŚĆ !!!

Między tym CO MOŻNA, A CO NIE , CO JEST AKCEPTOWANE W NASZEJ POLSKIEJ KULTURZE JUŻ XXI WIEKU A CO BUDZI POWSZECHNE OBRZYDZENIE ...jest bardzo delikatna granica !!!

Dziś nawet TOALETA DLA PSÓW CZY PLAC ZABAW DLA DZIECI NA NIEISTNIEJĄCYM CMENTARZU W GDAŃSKU CZY OKOLICACH
- SĄ AKCEPTOWANE PRZEZ OBECNE WŁADZE A NAWET CZĘŚĆ MIESZKAŃCÓW POMORSKICH MIASTECZEK!!!

A to przecież stad wywodzi się ...PLATFORMA OBYWATELSKA, która ,,TAK KOCHA LUDZI,, !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Sąsiad, który WYKORZYSTAŁ NA  BALKONIE SWEGO DOMU ...ogrodzenie skradzione z grobu  - NIE BUDZI POWSZECHNEGO POTĘPIENIA WE WSI !!!

PODOBNIE JEST GDY Z CMENTARNEGO OGRODZENIA CMENTARZY ...jest wybudowana obora!!!

Ale to nie znaczy,że POLSCY LEŚNICY MAJĄ BYĆ ŚLEPI, BEZ WRAŻLIWOŚCI wobec każdego tego typu nagannego postępowania innych ludzi wobec świętych miejsc pochówku zmarłych !!!

STĄD MOJA PROŚBA DO PANA DYREKTORA GENERALNEGO LASÓW PAŃSTWOWYCH O PILNĄ REAKCJĘ W TEGO TYPU SPRAWACH jakie mają miejsce na terenie RDLP Gdańsk.

Na zakończenie bardzo proszę o udzielenie mi odpowiedzi na następujące pytanie :

ILE PRZYPADKÓW NISZCZENIA I OKRADANIA STARYCH GROBÓW CZY TEZ LEŚNYCH  CMENTARZY UJAWNIŁA W OSTATNICH 10 LATACH STRAŻ LEŚNA Z TERENU RDLP GDAŃSK ??!

Wiem doskonale,że corocznie są wykonywane szczegółowe dane dotyczące SZKODNICTWA LEŚNEGO z poszczególnych regionalnych dyrekcji Lasów Państwowych do DGLP w Warszawie - więc na pewno nie będzie problemów z uzyskaniem tego typu informacji, NO CHYBA ŻE DLA LASÓW PAŃSTWOWYCH W POLSCE TAKŻE TEGO TYPU POSTĘPOWANIE HIEN CMENTARNYCH ...nie jest szkodnictwem leśnym ??!


Piszę jak jest...


DARZ BÓR !!!

Krzysztof Kowalczyk