piątek, 20 września 2013

HISTORIA POLSKIEGO WRZEŚNIA 1939 ROKU JEST TYLKO JEDNA!!!


HISTORIA POLSKIEGO WRZEŚNIA 1939 ROKU JEST TYLKO JEDNA !!!


20 września 2013 roku


To historia NASZEJ OJCZYZNY którą powinniśmy dziś sami  znać dużo,dożo lepiej niż dotąd gdyż NIE MA JUŻ TAKICH PRZESZKÓD JAKIE BYŁY W POLSCE LUDOWEJ (PRL) aż przez tych całych 5  dekad i FAŁSZOWANIA JEJ PRZEZ KOMUNISTYCZNĄ, PRO SOVIECKĄ PROPAGANDĘ!!!

Przecież wielu z Was wie,iż to KOMUNIŚCI zrzucali winę za porażkę września 1939 roku i przegraną wojnę obronną tego roku na przedwojenny rząd POLSKI W KORONIE, rząd wyzyskiwaczy i kapitalistów ...

To fakt,że wówczas było w RP wiele politycznych wpadek, zaniedbań -  które PRZY OBECNYCH, JAKIE NAM ,,ELITA ,, ZAFUNDOWAŁA OD 2008 ROKU ...to na prawdę ,,pikuś,, !!!

Wiecie ILE ZDĄŻYLIŚMY JAKO NARÓD PRZYGOTOWAĆ WOJSKA DO OBRONY POLSKI WE WRZEŚNIU 1939 ROKU ???!
Łącznie zmobilizowano około 1 miliona żołnierzy tj: 39 dywizji piechoty i 13 brygad kawalerii !!!

NIE ZAPOMINAJMY JAKO POLACY,ŻE W TYM SAMYM MIESIĄCU WRZEŚNIU 1939 ROKU ZAATAKOWANO NAS PODSTĘPNIE Z DWÓCH STRON I TO PRAWIE RÓWNOCZEŚNIE...

Tylko nazistowskie Niemcy rzuciły w ataku na Polskę 72 ze 104 swoich dywizji (...około 1,5 mln żołnierzy!), w tym wszystkie jakie mieli dywizje pancerne,lekkie (pół pancerne) i zmotoryzowane w liczbie 15.
Niemcy mieli aż 5 razy większą ilość czołgów ( ...2500 sztuk) niż Polska , podobnie w samolotach (...stosunek 2000 do 400 sztuk!) a w artylerii proporcje te wynosiły 9000 sztuk do 2800 sztuk)...WSZYSTKO NA NIEKORZYŚĆ POLSKI !!!

Europa Zachodnia w tym szczególnie Anglia i Francja TAKŻE I DZIŚ nie bardzo chcą przyjąć do wiadomości,że ZDRADZILI NASZ CAŁY NARÓD A SŁOWO ,,TCHÓRZE,, POWINNO IM SIĘ ODBIJAĆ CZKAWKĄ PRZEZ KOLEJNE SETKI LAT !!!

Gdyby po dwóch tygodniach wywiązali się z traktatów i zobowiązań wobec Polski ...STALIN NIE ZAATAKOWAŁBY 17 WRZEŚNIA 1939 ROKU RZECZPOSPOLITEJ ZE WSCHODU A CZEKAŁBY ZAPEWNE JAK LIS NA DALSZY  ROZWÓJ WYDARZEŃ NA FRONCIE !!!

TO ÓWCZESNE TCHÓRZOSTWO NASZYCH PSEUDO SOJUSZNIKÓW FRANCJI I ANGLII WE WRZEŚNIU 1939 ROKU POZBAWIŁO NAS PRAWIE POŁOWY TERYTORIUM NA RZECZ SOVIETÓW A TERAZ JUŻ WOLNYCH PAŃSTW UKRAINY,BIAŁORUSI I LITWY !!!

Wierzcie mi,że wielu np; Anglików MA PEŁNĄ ŚWIADOMOŚĆ TEGO,ŻE NAS POLAKÓW WÓWCZAS  ZDRADZONO...
Nie przypominam sobie teraz nazwiska, ale mam gdzieś tam w swym archiwum wywiad ze znanym brytyjskim aktorem, który O TYM WŁAŚNIE PUBLICZNIE MÓWI ŻE BRYTYJCZYCY ZDRADZILI RZECZPOSPOLITĄ !!!

Gdyby ZDRAJCY dochowali swych wcześniejszych zobowiązań i ruszyli tylko 15 września 1939 roku na Berlin ...to mieliby SPOKOJNY SPACEREK aż pod samą Bramę Brandenburską, gdyż jak już dziś wiadomo niemiecki Wehrmacht po zakończeniu działań wojennych w Polsce  DYSPONOWAŁ ZALEDWIE ZAPASEM AMUNICJI NA MAKSIMUM DWA TYGODNIE !!!

Pomimo tak beznadziejnej sytuacji na zachodnim i wschodnim froncie WOJNY POLSKIEJ 1939 ROKU - nasze bohaterskie wojsko nawet pomimo braku odpowiedzialności a wręcz zdrady ze strony kilku wysokich rangą dowódców wojskowych ...BRONIŁO SIĘ BARDZO DZIELNIE!!!

CZY PAMIĘTACIE O NICH DZIŚ...CZY ZNALEŹLIŚCIE CZAS CHOCIAŻ RAZ WE WRZEŚNIU 2013 ROKU ABY ZATRZYMAĆ SIĘ PRZED JAKIMKOLWIEK POMNIKIEM CZY MOGIŁĄ NASZYCH BOHATERÓW WRZEŚNIA 1939 ROKU...CZY ROZMAWIACIE O TYM Z RODZINĄ,PRZYJACIÓŁMI, ZNAJOMYMI CHOCIAŻBY W FORMIE DYSKUSJI ...CZY ZNACIE OSOBIŚCIE  KOGOŚ KTO JESZCZE ŻYJE Z TAMTYCH  LAT ...CZY PYTALIŚCIE TĄ OSOBĘ O JEJ OCENĘ SYTUACJI I ZDARZEŃ SPRZED 74 LAT...CZY BYLIŚCIE LUB PLANUJECIE BYĆ NA MSZY ŚWIĘTEJ ZA OJCZYZNĘ I POMORDOWANYCH NASZYCH RODAKÓW Z TAMTYCH LAT...JAKĄ KSIĄŻKĘ O NAJNOWSZEJ HISTORII POLSKIEGO WRZEŚNIA 1939 ROKU CZYTALIŚCIE OSTATNIO   ???!

CZY MACIE W DOMU DZIŚ (2013 ROK) NASZĄ ...BIAŁO-CZERWONĄ FLAGĘ ????!

Jeśli nie to zwolnijcie tą swoją pogoń za codziennością i ZAWSZE WARTO NADROBIĆ STRACONE OKAZJE,CHWILE - tylko po to ABY ZAWSZE I WSZĘDZIE BYĆ DUMNYM,ŻE JEST SIĘ POLAKIEM !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Gdziekolwiek jesteście na świecie...POLECAM - BO ZAWSZE WARTO  TO UCZYNIĆ  DLA NASZEJ RZECZPOSPOLITEJ !!!

Gdyby KTOKOLWIEK z Wami ,,polemizował,, w Polsce czy za jej granicami NA TEMAT WRZEŚNIA 1939 ROKU i jakoby bezsensownej obrony Polski przez nasze wojsko - to poniżej podam WAM WSZYSTKIM kolejne argumenty do owej dyskusji !!!

1/ Gdy POLSKIE WOJSKO walczyło z Niemcami a od 17 września 1939 roku z sovietami...W TYM SAMYM CZASIE NA GRANICY FRANCUSKO - NIEMIECKIEJ STAŁO SOBIE BEZCZYNNIE UZBROJONYCH FRANCUSKICH  90 DYWIZJI PIECHOTY, 2.500 SZTUK CZOŁGÓW DUŻO LEPSZYCH NIŻ NIEMIECKIE, OKOŁO 10 TYSIĘCY DZIAŁ I AŻ 1800 SAMOLOTÓW Z CZEGO 1000 SZTUK TO BOMBOWCE !!!!
A nasi bohaterscy żołnierze polscy oddawali życie ZA NAS WSZYSTKICH TAKŻE I DZIŚ...wierząc naiwnie,że już niebawem ,,SOJUSZNICY,, przyjdą nam z pomocą...

NIE WIERZĘ ŻE BYŁ KTOKOLWIEK NA ŚWIECIE A W NASZEJ RZECZPOSPOLITEJ SZCZEGÓLNIE , KTO MÓGŁBY UWIERZYĆ AŻ W TAK GALAKTYCZNE TCHÓRZOSTWO FRANCJI I ANGLII ...

Przypomnę,że powyższe siły dotyczą tylko granicy Francusko-Niemieckiej a do tego dochodzi przecież armia Brytyjska i jej uzbrojenie !!!

2/ NASZA RZECZPOSPOLITA od zawsze jest tak zwanym ,,krajem nizinnym,, (PŁASKIM !!!) i to dlatego ze wschodu na zachód, czy też z zachodu na wschód przez NASZ KRAJ od wieków przetaczały się ogromne armie czyniąc zawsze Polsce spustoszenia !!!

CZY ZASTANAWIALIŚCIE SIĘ KIEDYKOLWIEK - Z JAKĄ PRĘDKOŚCIĄ ATAKOWAŁA POLSKĘ I INNE KRAJE EUROPEJSKIE ARMIA HITLERA OD WRZEŚNIA 1939 ROKU ??!
Nie wiem czy wiecie, ale DZIŚ JEST TO NA PODSTAWIE DOKUMENTÓW WOJSKOWYCH PRECYZYJNIE OPRACOWANE !!!
No i tu LOGIKA PODPOWIADA,że w ,,terenie płaskim,, powinno być SZYBCIEJ a w ,terenie górskim,, WOLNIEJ !

Wcale tak nie jest A TO DOWODZI TEGO GDZIE I JAK ODWAŻNIE WALCZONO Z NIEMCAMI ...i tak oto podaję Wam KOLEJNY ATUT do ewentualnej dyskusji,polemiki !

Niemiecki Wehrmacht poruszał się po płaskiej jak stół Rzeczpospolitej od 01 września 1939 roku w tempie 12 MIL DZIENNIE !!!
Należy tu podkreślić,że to tempo stało się jeszcze wolniejsze, gdy hitlerowcy doszli do lini rzeki Wisła gdyż  OPÓR POLAKÓW BYŁ WIĘKSZY Z DNIA NA DZIEŃ !!!

Gdy Niemcy zaatakowali ZSRR Stalina - dotarli pod Smoleńsk ...PĘDZĄC Z PRĘDKOŚCIĄ AŻ 23 MILE DZIENNIE !!!
Prawie dwa razy szybciej niż w Polsce !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Sovieci poddawali się bo nie bardzo chcieli ginąć za Stalina i komunę...( 3 miliony jeńców na początku wojny !!!)

Zdrajców FRANCUZÓW Hitler w 1940 roku atakował z prędkością 14 MIL DZIENNIE w terenie ufortyfikowanym a po jego przekroczeniu JESZCZE SZYBCIEJ !!!

Afrika Korps pędziła po pustyni (Libia) z prędkością ...aż 30 MIL NA DOBĘ !!!

W górzystej Grecji - Niemcy atakowali posuwając się 18 MIL DZIENNIE !!!

No i macie OBIEKTYWNY OBRAZ dowodzący JAK BOHATERSKO WALCZYLI POLACY Z ...AŻ DWOMA PRZECIEŻ NAJEŹDŹCAMI bo atakował nas Hitler a za plecami Stalin !!!

Na dowód tego podam PEWIEN ZNANY DZIŚ FAKT :
PO DWÓCH TYGODNIACH WALK NA FRONCIE POLSKIM - dowódca 4 dywizji pancernej generał GEORG HANS REINHARD meldował Niemcom,że posiada już tylko 113 sztuk czołgów ...Z 324 SZTUK STANU JAKI MIAŁ ATAKUJĄC 01 WRZEŚNIA 1939 ROKU NASZĄ POLSKĘ !!!!
W CIĄGU KOLEJNYCH DWÓCH DNI TA SAMA JEDNOSTKA NIEMIECKA  STRACIŁA W BITWIE NAD BZURĄ KOLEJNE 50 SZTUK WOZÓW BOJOWYCH ODPIERAJĄC KOLEJNE KONTROFENSYWY  WOJSKA POLSKIEGO!!!
Zdolność zaczepna 4 dywizji pancernej gen.Reinharda spadła aż do 20 %... TAK MĘŻNIE WALCZYŁ ŻOŁNIERZ POLSKI WE WRZEŚNIU 1939 ROKU !!!!!!!!!!!!!!!!

Wokół udziału i roli generalnie Polski w tej okropnej II wojnie światowej a w tym OBRONY WE WRZEŚNIU 1939 ROKU co chwile wybuchają spory nie tylko pośród historyków, które W JAKIMŚ TAM CELU ZAPEWNE ...CELOWO ODDALAJĄ NAS OD PRAWDY HISTORYCZNEJ !!!

A HISTORIA TO JAK MAWIAJĄ ,,NAUCZYCIELKA ŻYCIA,,  KTÓRA UWIELBIA SIĘ POWTARZAĆ...

Nie tylko teraz FAŁSZUJE SIĘ HISTORIĘ POLSKI WRZEŚNIA 1939 ROKU !!!
Bardzo umniejszano przecież wielką POLSKĄ wiktorię pod Wiedniem 273 lata po bitwie pod Grunwaldem...A WIELOLETNIE I WYTĘŻONE WYSIŁKI NIEMCÓW A NASZYCH SĄSIADÓW DOPROWADZIŁY DO TEGO,ŻE W OGÓLE NIE MÓWI SIĘ O TYM, IŻ TO POLSKA ARMIA KRAJOWA BYŁA NAJWIĘKSZYM KONSPIRACYJNYM WOJSKIEM II WOJNY ŚWIATOWEJ W EUROPIE !!!

PRZEZ OSTATNIE LATA KONSEKWENTNIE WYRZUCA SIĘ Z NASZEJ I EUROPEJSKIEJ PAMIĘCI FAKT POWSTANIA WARSZAWSKIEGO...A NA DODATEK JAK TAK DALEJ PÓJDZIE TO JESZCZE TROCHĘ CZASU A NIEMCY ,,UDOWODNIĄ,, ŚWIATU ŻE TO POLACY A NIE ONI SĄ ODPOWIEDZIALNI ZA HOLOKAUST !!!

To dlatego JAKO POLACY ...NIE DAJMY SIĘ OSZUKIWAĆ I OGŁUPIAĆ a posiadajmy jak najwięcej PRAWDZIWEJ WIEDZY HISTORYCZNEJ
O NASZEJ OJCZYŹNIE !!!

W Polsce tuż przed wrześniem 1939 roku O CZYM MAŁO KTO WIE DZIŚ - była produkowana także BARDZO NOWOCZESNA BROŃ jak na tamte czasy !
CZY SŁYSZELIŚCIE O POLSKIM KARABINIE PRZECIWPANCERNYM Ur ???!
W połowie lat 30 skonstruował go znakomity inżynier JÓZEF MAROSZEK i chociaż przyjęto ją do uzbrojenia armii polskiej już w 1935 roku to
...NIEWIELU ŻOŁNIERZY JĄ WIDZIAŁO !!!
Robotnikom pracującym w TAJNYM WYDZIALE PAŃSTWOWEJ FABRYKI KARABINÓW W WARSZAWIE wmówiono,że produkują broń na eksport ...do Urugwaju, stąd jej nazwa Ur !!!
Około 3,5 tysiąca egzemplarzy trafiło DO SKRZYŃ Z NAPISEM ...,, NIE OTWIERAĆ SPRZĘT OPTYCZNY,, !!!

DOPIERO W LIPCU 1939 ROKU ( ...na 2 miesiące przed wybuchem wojny!!!) WYBRANI STRZELCY mogli poznać zalety tej super broni na poligonie w Rembertowie!
Po strzałach W SZOKU oglądali dziury w grubej pancernej płycie...
Energia pocisku wybijała w pancerzu kilkucentymetrowy ,,korek,,który wpadał do wnętrza np; czołgu i RYKOSZETUJĄC rozpadał się na małe odłamki tego pancerza i ...zabijał załogę !!!

Niemcy po zdobyciu tej POLSKIEJ BRONI przekazały ją armii włoskiej, która używała jej w Afryce i na froncie wschodnim!
KARABIN TEN WE WRZEŚNIU 1939 ROKU MÓGŁ ŚMIAŁO ZNISZCZYĆ NIEMAL WSZYSTKIE CZOŁGI NIEMCÓW I ROSJAN ...

Do dziś na warszawskiej Pradze zachowała się PODZIEMNA STRZELNICA gdzie inzynier Józef Maroszek prowadził prace nad inna bronią
tj; karabinem samopowtarzalnym kbsp wz.38 M!
Do września 1939 roku udało mu się wyprodukować 4 PROTOTYPY i 50 EGZEMPLARZY SERII TESTOWEJ a on osobiście uzyskiwał wyniki 10/10 na strzelnicy.
Była to BROŃ SAMOPOWTARZALNA z magazynkiem 10 sztuk naboi, z której KONSTRUKTOR OSOBIŚCIE WE WRZEŚNIU 1939 ROKU ZESTRZELIŁ Z TEJ BRONI NIEMIECKI SAMOLOT...

WSZYSTKO TO 100% FAKTY !!!


c.d.n.  NA TEMAT WRZEŚNIA 1939 ROKU I CIEKAWYCH INFORMACJI HISTORYCZNYCH TAMTEGO OKRESU ODKRYWANYCH TERAZ!
 

Piszę jak jest...a nawet jak było !!!


Krzysztof Kowalczyk