piątek, 11 grudnia 2015

OTO WYJĄTKOWY CZŁOWIEK...WZÓR DO NAŚLADOWANIA NIE TYLKO DLA POLSKICH LEŚNIKÓW, MYŚLIWYCH I WĘDKARZY! PAN WIKTOR ZBOROWSKI...

11 grudnia 2015 roku


Dziś postanowiłem zainteresować Was człowiekiem nadzwyczaj wyjątkowym...nie tylko dlatego,że jest w naszej Polsce ogromnie znanym i popularnym człowiekiem!

Zresztą cóż ja tu będę pisał...DOSKONALE ZNACIE TEGO CZŁOWIEKA WSZYSCY!!!

Ale dziś jako leśnik postanowiłem Wam na mojej ,,pigipedii" przedstawić tę osobę od zupełnie nieznanej Wam strony - jako człowieka nadzwyczaj wrażliwego na otaczające nas wszystkich środowisko naturalne...


BĘDZIECIE NA PEWNO BARDZO ZASKOCZENI...że ktoś tak znany potrafi postępować nadzwyczajnie,  bo UCZCIWIE pro publico bono !!!!

Oto poniżej na zdjęciach -  zapewne nie tylko mój ulubiony aktor filmowy w Polsce: 

Pan WIKTOR ZBOROWSKI ...Pan Wiktor Zborowski jako Longinus Podbipięta w filmie ,,Ogniem i mieczem"

A poniżej w zabawnej sytuacji z telefonami komórkowymi ...jakiej nie znacie!

                
Czy pamiętacie te sceny filmowe...tych naszych polskich
BOHATERÓW HISTORYCZNYCH??!


No a teraz do rzeczy : DLACZEGO PAN WIKTOR ZBOROWSKI jest dla mnie leśnika - człowiekiem nadzwyczajnym , z którego postępowania powinniśmy brać przykład JAKO WZÓR GODNY NAŚLADOWANIA??!

Mało kto wie,ale Pan Wiktor jest między innymi wielkim miłośnikiem ...wędkarstwa, a ja mam nadzieję,że spotkamy się obaj niebawem na połowach dorszy na Morzu Bałtyckim, do którego mam dosłownie na rzut kamieniem!

Będzie o czym pogawędzić ,, na łajbie" gdyż mamy z Panem Wiktorem podobne poglądy dotyczące EKOLOGII w naszym przepięknym kraju o nazwie Rzeczpospolita!

Zresztą Pan Wiktor Zborowski skwitował je ostatnio  z wrodzonym sobie poczuciem humoru  - cytując fragment pewnego kultowego skeczu Pana Stanisława Tyma ...słowami :

,, CHAMSTWU W ŻYCIU - NALEŻY PRZECIWSTAWIAĆ SIĘ SIŁOM I GODNOŚCIOM OSOBISTOM"   (sic!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!)

   
Takie jak powyżej skandaliczne fakty w Lasach Państwowych były jeszcze nie tak dawno ...bardzo częstym widokiem za sprawą garstki oszołomów nie znających pojęcia WYSYPISKO ŚMIECI ...to nie las!!!


A dlaczego aż tak ,,ostro" Pan Wiktor ,,pojechał" mówiąc i myśląc o ekologii w naszej Polsce??!

NO I WŁAŚNIE TYM SAMYM DOCHODZIMY DO SEDNA SPRAWY ...dlaczego nie tylko leśnicy Lasów Państwowych w Polsce...myśliwi... wędkarze ...powinni , a nawet MUSZĄ brać przykład z postępowania Pana Wiktora Zborowskiego, naszego słynnego aktora filmowego?!

UWAGA!  UWAGA!

Pan Wiktor Zborowski jeśli ma tylko tak zwaną ,,okazję" wyjechać poza miasto ...REGULARNIE I BARDZO PROFESJONALNIE, A  DO TEGO ZAWSZE PRZYGOTOWANY ZBIERA ŚMIECI POZOSTAWIONE PRZEZ LUDZI W LASACH I NAD WODAMI !!!!

I co Wy na to??!

Mało tego! Pan Wiktor się tego nie wstydzi jako osoba tak znana i szanowana w Polsce a nawet powiem więcej ,że PROMUJE TEN SPOSÓB POSTĘPOWANIA  zaś ja mam nadzieję,że niebawem Dyrekcja Generalna LP lub też Ministerstwo Środowiska wykorzysta dla celów edukacyjnych akurat tą NIEZWYKŁA POSTAĆ O NIEPRZECIĘTNYCH WALORACH OSOBOWYCH =  dla dobra Lasów Państwowych i ekologii w Polsce!!!!


Mój,  no i jak domniemywam i Wasz ...WIELKI SZACUNEK I UZNANIE dla Pana Wiktora Zborowskiego za tego typu postępowanie !

I tu muszę od razu dodać,że podobnie zachowuje się ogromna rzesza LEŚNIKÓW i zwykłych, skromnych Polaków - zbierających w przypadkowych okolicznościach wyrzucone śmieci z lasów, z nad jezior...

BĄDŹMY Z SIEBIE BARDZO DUMNI - W TAKICH CHWILACH I SYTUACJACH , NO I NIECH ONE DAJĄ WAM MOC ZADOWOLENIA Z TAK DOBRYCH UCZYNKÓW!


Ostatnio Pan Wiktor Zborowski , który ma obecnie dopiero 64 lata (...moja babcia miała przedwczoraj  09 grudnia urodziny i skończyła 97 lat!!!) - powiedział w tej sprawie bardzo ciekawe słowa na łamach ,,Życia na gorąco" !

Oto i one:

(cytat) ,, Zbieranie śmieci jest bardziej satysfakcjonujące niż grzybobranie - BO SIECI W LESIE JEST WIĘCEJ NIŻ GRZYBÓW!

Wędkarze, nauczeni już - zostawiają śmieci w jednym miejscu...żebym się nie fatygował (sic!).
Dobre i to...

Zebrałem 50 litrowy worek!"


No a w tym miejscu muszę tylko dodać,że KAŻDY RACJONALNIE MYŚLĄCY POLAK doskonale wie,iż czysty i zdrowy las potrafi nam się fantastycznie odwdzięczyć i podziękować ....swoimi skarbami jak te na tych oto przypadkowych zdjęciach!
A natura nie zna granic słowa : DZIĘKUJĘ!!!


Ponadto Pan Wiktor wspomniał o swoim sukcesie w tej ekologicznej ,,oczyszczalni" na drodze do Rucianek:

(cytat):

,,Ot ledwie dwie godzinki - A DWA I PÓŁ WORKA (PRAWIE STO LITRÓW) SIĘ UZBIERAŁO!

Ta droga jest dostępna dla samochodów. I jest efekt!
Mistrzuniowie półświatka i okolic sypia z okien swych limuzyn świństwem ile wlezie.

ZEBRALIŚMY!  JEST LEPIEJ  CHWILOWO..."

Także moi Drodzy!

Warto jest brać przykład z Pana Wiktora Zborowskiego, któremu sława aktorska ...WCALE NIE PRZESZKADZA BYĆ CZŁOWIEKIEM WRAŻLIWYM NA CZYSTOŚĆ W  ŚRODOWISKU NATURALNYM POLSKI!


Gdyż.... ,, CHAMSTWU W ŻYCIU  NALEŻY PRZECIWSTAWIAĆ SIĘ  ...SIŁOM I GODNOŚCIOM OSOBISTOM"   :)


Nie zapominajmy o tym...patrząc wokół siebie na spacerach w lesie!!!!Bezmyślność ludzi nie zna granic...oto Lasy Państwowe zaśmiecone pod Krzczonowem!

To już historia...WSZYSTKO UPRZĄTNIĘTE ZOSTAŁO PRZEZ POLSKICH LEŚNIKÓW!!!

   
Zdarzają się wśród nielegalnych śmieci nawet dokumenty, po których leśnicy LP z łatwością odnajdują sprawców...
   

ALE SĄ I TAKIE MIEJSCA I SYTUACJE, GDZIE NIE MOŻNA USTALIĆ SPRAWCÓW ZAŚMIECANIA LASÓW...a wszystko trzeba uprzątnąć !
   

Dlatego też Lasy Państwowe w Polsce wydają corocznie wiele milionów złotych tylko i wyłącznie z własnych środków, funduszy na likwidację nielegalnych wysypisk śmieci - oraz na EDUKACJĘ nie tylko małych dzieci w tych sprawach ekologii !

Stąd też poniższy widok LEŚNIKA idącego z młodzieżą, dziećmi a nawet dorosłymi zbierających wspólnie śmieci w lasach ...TO JUŻ CODZIENNOŚĆ a nie żadna rewelacja!

,,CZYM SKORUPKA ZA MŁODU NASIĄKNIE..." Nieprawdaż???! 


Piszę jak jest...

Krzysztof  Kowalczyk 


PS.

CZY MIELIŚCIE JUŻ ,,OKAZJĘ" BYĆ W PIĘKNYCH BIESZCZADACH NA SZLAKU...wspólnie z niedźwiedziem brunatnym???!