środa, 16 grudnia 2015

OGROMNA POWAGA SPRAWY I TROSKA O LUDZI LASU ...TEMATEM GŁÓWNYM SPOTKANIA NA WNIOSEK DYREKTORA GENERALNEGO LASÓW PAŃSTWOWYCH Z PRZEDSIĘBIORCAMI LEŚNYMI TERENU CAŁEJ POLSKI.

16 grudnia 2015 roku

SPOTKANIE JAKIE  MIAŁO MIEJSCE WCZORAJ 15 GRUDNIA 2015 ROKU W WARSZAWIE  / ...A JUŻ KOLEJNE ZRESZTĄ!/ NA WNIOSEK DYREKTORA GENERALNEGO LASÓW PAŃSTWOWYCH Pana dr inż. Konrada Tomaszewskiego  = JESTEM W 100% PRZEKONANY,ŻE ZAPAMIĘTA KAŻDY JEGO UCZESTNIK NA DŁUGO , A KTO WIE CZY RACZEJ  NIE NA ZAWSZE!

To wyraz nadzwyczajnej / co było zresztą widać bardzo wyraźnie WCZORAJ !!!  troski NOWEGO KIEROWNICTWA LASÓW PAŃSTWOWYCH z dyrektorem Tomaszewskim na czele - o dalszy los i byt firm leśnych w Polsce, a w tym tysięcy polskich rodzin!

Oto jak wygląda chociażby teraz - praca drwala pilarza w lesie, a trzeba tu podkreślić iż jest to PRACA BARDZO NIEBEZPIECZNA , gdzie ostatnimi laty zginęło wielu drwali w polskich kniejach  


Dlaczego koniecznie  MUSZĘ  o tym dziś  napisać na mojej ,,pigipedii" ??!

Abyście zrozumieli pewne mechanizmy JAKIE FUNKCJONUJĄ JUŻ SPRAWNIE W DYREKCJI GENERALNEJ LASÓW PAŃSTWOWYCH - a co wszyscy uczestnicy tego spotkania mieli okazję zobaczyć na własne oczy!

PATRZYLI NA TO WCZORAJ - A NIE UKRYWAM,ŻE WIDZIAŁEM OGROMNIE  PRZY TYM BARDZO POZYTYWNIE DLA LASÓW PAŃSTWOWYCH, ZASKOCZENI , PRYWATNI WŁAŚCICIELE FIRM LEŚNYCH Z TERENU CAŁEJ POLSKI !

Oczywiście,że i ja byłem również czynnym uczestnikiem tego spotkania.


Dziś , dobę po tej naradzie - miałem mnóstwo telefonów z zapytaniem: Panie Krzysztofie! CZY TO ABY  BYŁO NAPRAWDĘ ...CZY TEŻ NAM SIĘ TYLKO ŚNIŁO JAKO CUDOWNY SEN DOBRZE WRÓŻĄCY PRZYSZŁOŚCI WSPÓŁPRACY MIĘDZY NASZYMI STRONAMI???!


Otóż moi Drodzy!

TO NIE BYŁ ŻADEN SEN = BO TAK OD ZAWSZE WYGLĄDA PRACA NOWEGO DYREKTORA I  KIEROWNICTWA LASÓW PAŃSTWOWYCH W POLSCE , które przecież tak na serio jest wyłącznie z ...WOLI NARODU POLSKIEGO po ostatnich wyborach parlamentarnych!

I tutaj pragnę Wam uzmysłowić pewien OGROMNIE WAŻNY ,,szczegół".

Otóż gdy średnio pracujecie sobie do godzin 15.00 - 16.00 - pragnę Wam niniejszym uzmysłowić,że NORMALNOŚCIĄ JEST W DYREKCJI GENERALNEJ LASÓW PAŃSTWOWYCH nie tylko Pani sekretarka biura dyrektora pracująca po godzinie 21.00...

Wczorajsi uczestnicy owej narady- spotkania w którym brał udział w 100% pełen skład szefostwa DGLP rozpoczął się po godzinie 15.00 a trwał do 20.30...PO CZYM DYREKTOR GENERALNY LP WRAZ ZE SWOIM ZASTĘPCA UDAŁ SIĘ PO RAZ KOLEJNY Z RZĘDU NA OBRADY SEJMU RP GDZIE ...WALCZĄ ABY POPRAWIĆ PRZEPISY I PRAWO JAKIE ZOSTAŁO TOTALNIE ZEPSUTE PRZEZ NIE MAJĄCYCH ZIELONEGO POJĘCIA O PRAKTYCZNEJ STRONIE MEDALU O NAZWIE ,,LASY PAŃSTWOWE" POLITYKÓW TYPU STANISŁAW GAWŁOWSKI I JEGO ,,DRUŻYNA" Z PLATFORMY OBYWATELSKIEJ!


Na spotkaniu obecni byli także naczelnicy DGLP oraz kilku dyrektorów RDLP np; Radom, Szczecin,Gdańsk...

Spotkanie było bardzo transparentne i szczere ...wręcz do bólu , ale takiego pozytywnego dla OBU ORGANIZMÓW, dla obu stron tego spotkania.

A jak wyglądało?!

DLA POZYTYWNEGO WIZERUNKU LASÓW PAŃSTWOWYCH ...DLA POZYTYWNEGO WIZERUNKU LEŚNYCH FIRM POLSKICH = muszę Wam o tym napisać, gdyż na sali nie było nawet jednej sprzeczki, kłótni, żalów itp A JEDYNIE RZECZOWA I KONSTRUKTYWNA WYMIANA POGLĄDÓW, WŁASNYCH DOŚWIADCZEŃ itp! 

Oto kilka moich spostrzeżeń z tego wielogodzinnego spotkania w Warszawie:

Przez cały,wielogodzinny okres naszego spotkania - WNIOSKI i PROPOZYCJE zmian ku lepszej współpracy miedzy PGL LP a ZUL były non stop, bez przerwy bardzo skrupulatnie notowane TYLKO PRZEZ JEDNĄ OSOBĘ jak zauważyło to mnóstwo osób!

BYŁ TO OCZYWIŚCIE DYREKTOR GENERALNY LP Pan Tomaszewski - który na podsumowaniu perfekcyjnie wyliczył dokładną ilość wniosków i propozycji zmian we współpracy a było ich ...aż ponad 130 !!!!!

Widziałem oczy paru osób ...PEŁNE PODZIWU I SZACUNKU DLA DYREKTORA zaś potem lub w trakcie przerwy zadawano mi pytanie :

,,SKĄD DYREKTOR TOMASZEWSKI CZERPIE AŻ TAKĄ ENERGIĘ I SIŁĘ ABY POMIMO ZMĘCZENIA - BYĆ AŻ W TAKIEJ FORMIE INTELEKTUALNEJ??!

Odpowiedź jest bardzo prosta: KTO NIE ZNA DYREKTORA TEN NIE WIE RZECZY OCZYWISTEJ - ON ZAWSZE TAKI JEST !!!!

Ot i cała ,,TAJEMNICA" energii działania nowego Dyrektora Generalnego LP...

Jest jeszcze coś - co bardzo, bardzo rzucało się w oczy w czasie tego bardzo ważnego dla ,,LUDZI LASU" (pilarzy,drwali) spotkania wczoraj w siedzibie DGLP - a jest tym fakt,że ...DYREKTOR GENERALNY LP WRAZ ZE SWOIMI ZASTĘPCAMI (...w pełnym składzie personalnym!) WYSŁUCHUJĄC WYPOWIEDZI KAŻDEJ ZE STRON - o ile wnioskowany problem był powiedzmy to zbyt mało wyartykułowany - to wówczas dyr,Tomaszewski prosił przedmówcę o BARDZIEJ SZCZEGÓŁOWE SPRECYZOWANIE ZAGADNIENIA oraz oparcie go na konkretnym przykładzie!

Dopiero wówczas przechodzono do kolejnego tematu spotkania...

Rangi i powagi skali problemów dodaje tutaj fakt,że kierownictwo DGLP zadbało o to, by całość spotkania była odnotowana w protokole który sporządzała wyznaczona do tego osoba a ponadto nad całością pracował wiele godzin specjalny zespół który dokumentował to spotkanie ( film, foto).

Poprzednia władza w Polsce tj; KOALICJA Platformy Obywatelskiej + PSL ...NON STOP OKŁAMYWAŁA TYCH LUDZI...ZWODZIŁA PUSTYMI OBIETNICAMI !!!
A tak wyglądał PIERWSZY W POLSCE protest drwali przed siedzibą RDLP Szczecinek ...gdzie dziś zwolniono ze stanowiska dyrektora RDLP Sławomira Cichoń!


TO JEST JASNY I CZYTELNY DOWÓD NA TO - Z JAKĄ TROSKĄ O LEPSZĄ PRZYSZŁOŚĆ I WSPÓŁPRACĘ Z ZAKŁADAMI USŁUG LEŚNYCH PODCHODZI OBECNE KIEROWNICTWO LASÓW PAŃSTWOWYCH W POLSCE, co zresztą znalazło się  nie tylko na zakończenie naszego spotkania w  słowach podziękowania dla DGLP za taki sposób podejścia w kwestiach, które są w większości do rozwiązania Z POSZANOWANIEM INTERESÓW OBU STRON !

Dyrektor Generalny za sprawą swej skromności - w sposób sobie charakterystyczny i ciepły dla strony przeciwnej , ,,ucinał" słowa podziękowań twierdząc ,że CZAS NA SŁOWA DZIĘKUJE PEWNIE PRZYJDZIE, ALE DOPIERO JAK ROZWIĄŻEMY WSPÓLNIE PIERWSZE PROBLEMY! 

Nie tylko w mej ocenie to ponad 5 godzinne spotkanie i rzeczowa dyskusja i PROPOZYCJE ZMIAN .... ,,przeleciała" w oku mgnienia jak czas sympatycznego spotkania PRZYJACIÓŁ OD LAT którzy spotkali się podyskutować o ważnych dla Polski sprawach!

W miesiącu styczniu 2016 roku , a więc już za chwilę ...kolejne spotkanie w tej samej sprawie, gdzie będzie więcej wiadomo o skali problemów w leśnych kniejach naszej Ojczyzny, które na pewno w znacznym procencie da radę się rozwiązać DLA DOBRA OGÓŁU!


Piszę jak jest...

Krzysztof  Kowalczyk