poniedziałek, 13 lipca 2015

REGIONALNA DYREKCJA LASÓW PAŃSTWOWYCH W SZCZECINKU ...NIEBAWEM WYJĄTKOWY PROTEST PRZECIWKO WYZYSKOWI LUDZI I PROMOCJI ,,SZAREJ STREFY" PRZEZ LASY PAŃSTWOWE NA POMORZU!

14 lipca 2015 roku

ZNAM DETALE TEGO WYJĄTKOWEGO PROTESTU PRZECIWKO WYZYSKIWANIU LUDZKIEJ PRACY W LASACH JAKI JEST OD KILKU MIESIĘCY ORGANIZOWANY - NIE PRZYPADKOWO NA TERENIE RDLP SZCZECINEK!
                 

Z TEGO CO SIĘ ORIENTUJĘ - CAŁA TURYSTYCZNA POLSKA UDAJĄCA SIĘ NA WAKACJE NAD MORZE BĘDZIE JUŻ NIEBAWEM MIAŁA NIEBYWAŁĄ OKAZJĘ ...POZNAĆ PRAWDĘ O WYZYSKU I NIERÓWNYM TRAKTOWANIU TYCH PRACOWNIKÓW, KTÓRZY W LASACH PAŃSTWOWYCH BEZPOŚREDNIO POZYSKUJĄ DREWNO W LESIE!
Śmiertelny wypadek podczas wyrębu lasu odnotowały policja i straż pożarna

PRACA W LESIE MUSI TRWAĆ O KAŻDEJ PORZE ROKU  I JEST ŚMIERTELNIE NIEBEZPIECZNA !!!!  SĄ TAKIE PRZYPADKI,GDZIE CHWILA NIEUWAGI MOŻE SPRAWIĆ,ŻE RODZINA OTRZYMUJE SWEGO PRACUJĄCEGO ŻYWICIELA ...W PLASTIKOWYM WORKU (...jak na tym zdjęciu!!!!) Z WYPADKU ŚMIERTELNEGO!

TAK ZGINĄŁ W LESIE 35 LETNI MĘŻCZYZNA UDERZONY TYM DRZEWEM....ZWŁOKI POD FOLIĄ!!!!!

DLACZEGO WIĘC W RDLP SZCZECINEK ....ZMUSZA SIĘ PRYWATNYCH PRZEDSIĘBIORCÓW NISKIMI STAWKAMI DO PROMOCJI SZAREJ STREFY W ZATRUDNIENIU...DO WYMUSZANYCH OSZCZĘDNOŚCI KOSZTEM NA PRZYKŁAD PROFESJONALNEGO WYSZKOLENIA PILARZY???!


I własnie o tym problemie CORAZ BARDZIEJ BOLESNYM I ODCZUWALNYM DLA MAŁYCH POLSKICH PRZEDSIĘBIORCÓW LEŚNYCH , KTÓRZY NIE GODZĄ SIĘ NA WARUNKI RDLP SZCZECINEK  w paru zdaniach poniżej!A oto w jakiej ,,dżungli" wywrotów i złomów po huraganie przychodzi coraz częściej pracować Zakładom  Usług Leśnych w lasach RDLP Szczecinek...to ujęcie lasu jakie zrobiłem w kniejach  Nadleśnictwa Sławno 2015 roku!  

Temat BARDZO GORĄCY na dziś ...ZAPRASZAM!

O tym,że ….W JEDNOŚCI JEST SIŁA  nie muszę chyba nikogo przekonywać!

Bardzo wielu moich znajomych wie, jak ważne są dla mnie słowa Augustyna z Hippony (cytat),,DOPÓKI WALCZYSZ - JESTEŚ ZWYCIĘZCĄ!!! "

Nigdy nie można poddawać się wszelakim niesprawiedliwością a szczególnie wówczas, gdy jesteśmy zniechęcani lub tez przysłowiowe kłody są nam rzucane pod nogi, byleby tylko zniechęcić nas w działaniu!

I właśnie o takich działaniach chciałbym dziś ,,zagaić” w sprawie ...WALKI O GODNE życie prywatnych przedsiębiorców leŚnych w Polsce, którzy utworzyli nawet w myśl tego powiedzeni W JEDNOŚCI JEST SIŁA swoje Stowarzyszenie ogólnopolskie!

Są coraz lepiej zorganizowani...mając utworzone aż 15 Regionalnych Oddziałów  Stowarzyszenia (...na 17 Regionalnych Dyrekcji Lasów Państwowych w kraju!).

Każdy z REGIONÓW ma swój ,,motor” do działania – a na terenie RDLP Szczecinek takim ,,motorem” Stowarzyszenia jest Pan Mariusz RAKOWSKI , prywatny właściciel firmy świadczącej usługi dla Lasów Państwowych ( tak zwane ZAKŁADY USŁUG LEŚNYCH)!

Prywatni przedsiębiorcy zatrudniający TYSIĄCE LUDZI W POLSCE - zauważyli w czasie swoich spotkań szereg nieprawidłowości ze strony Lasów Państwowych, które są ...NIEUCZCIWE!

Taką sprawą są dla przykładu bardzo znaczne różnice stawek płacy za pozyskanie drewna w lesie w tych samych grupach czynności na terenie nawet sąsiednich Regionalnych Dyrekcji LP !

I tak za to samo na terenie RDLP Piła (dyr.Standio)– prywatny przedsiębiorca otrzymuje 20 złotych  za jedną roboczo-godzinę, gdy na terenie RDLP Szczecinek (dyr.Cichoń)...NĘDZNE 13 ZŁOTYCH za jedną roboczo-godzinę!


Usiłowano ,,rozmawiać” z RDLP Szczecinek, ale ...no właśnie!!!

Prywatni przedsiębiorcy doskonale wiedzą z jaka łatwością dyrektor RDLP Szczecinek Cichoń – wydaje pieniądze Skarbu Państwa (...nomen omen wypracowywane przez te prywatne zakłady Usług Leśnych!!!) na inwestycje poproszony przez POLITYCZNE (Platformy Obywatelskiej) WŁADZE MIASTA SZCZECINEK - jak chociażby pewien okrągły milion złotych dofinansowania ze strony RDLP!

O zmianie stawek płac dla ludzi pracujących o każdej porze roku w lesie ( deszcz, śnieg, wiatr,burze...) dyr.Cichoń ...nie chce słyszeć, pomimo aż tak dużej różnicy między stawkami z sąsiednią RDLP Piła w tej samej grupie czynności!

TO WRĘCZ OFICJALNA PROMOCJA ZE STRONY DYREKTORA CICHONIA TAK ZWANEJ ,,SZAREJ STREFY” ...czyli nielegalnego zatrudniania pracowników w lesie!

A ponieważ rozmowy nie dały skutku – postanowiono i słusznie zorganizować PROTEST w walce o godne życie!!!

Za kilkadziesiąt godzin  w Urzędzie Miasta Szczecinek oraz w Urzędzie Gminy Szczecinek zostaną złożone OFICJALNE dokumenty w sprawie PROTESTU jaki będzie miał miejsce już niebawem w lipcu 2015 roku na ulicach Szczecinka!


Do Szczecinka zjeżdżają przedstawiciele WSZYSTKICH 15 REGIONÓW , aby uzmysłowić Polakom jak ciężko  muszą dochodzić swoich praw walcząc o chleb powszedni rozwój zawodowy swoich firm leśnych!

MAŁO TEGO ...NAGLE I NIESPODZIEWANIE ZAŚWIECIŁO SIĘ DLA NICH ,,ZIELONE ŚWIATEŁKO W TUNELU ” i zapewne energii doda im bardzo ważny wyro Sądu Okręgowego w Koszalinie jaki zapadł NA NIEKORZYŚĆ LASÓW PAŃSTWOWYCH RDLP SZCZECINEK w dokładnie tym samym problemie  z jakim się na dziś zmagają PROTESTUJĄC !

Wyrokiem z dnia 08 maja 2015 roku w sprawie stosowania przez nadleśnictwo LP ,,RAŻĄCO NISKIEJ CENY” Sąd Okręgowy w Koszalinie po odwołaniu się prywatnego przedsiębiorcy leśnego Pana Rakowskiego od decyzji KIO ...NAŁOŻYŁ KARĘ 50 TYSIĘCY ZŁOTYCH NA NADLEŚNICTWO CZARNOBÓR ( RDLP Szczecinek) , gdzie nadleśniczym jest niejaki ROMAN LECKO – bohater kilku moich treści na blogu, między innymi skazany prawomocnie wyrokiem sądu za kłusownictwo, a nawet odznaczony przez Wojewódzką Radę Łowiecką w Koszalinie (...już po tym zdarzeniu!) ,,za zasługi” dla regionu koszalińskiego (sic!!!!)


Sprawa robi się więc teraz ,,rozwojowa” gdyż nadszedł czas na ….ODSZKODOWANIE I ZADOŚĆUCZYNIENIE za tak nieetyczne i niezgodne z zasadami współżycia społecznego postępowanie POLITYCZNEGO nadleśniczego Nadleśnictwa Czarnobór Romana Lecko wobec prywatnego przedsiębiorcy leśnego...

A SWOJĄ DROGĄ: ILE SETEK METRÓW SZEŚCIENNYCH DREWNA TRZEBA TERAZ WYCIĄĆ W LESIE, ABY ZAPŁACIĆ TA KARĘ 50 TYSIĘCY ZŁOTYCH  NAŁOŻONĄ NA NADLEŚNICTWO CZARNOBÓR (RDLP SZCZECINEK) ZA ,,FANABERIE” ORAZ ,,WIDZI-MI-SIĘ” POLITYCZNEGO NADLEŚNICZEGO ROMANA LECKO ???!

Najbliższy lipcowy PROTEST w Szczecinku godzi w wizerunek i dobre imię Lasów Państwowych, dlatego też już wiem, jaki nacisk jest wywierany na wiele prywatnych firm leśnych ( A SZCZEGÓLNIE TYCH MAŁYCH!) ze strony LP , aby...NIE BRAŁY UDZIAŁ I NIE ANGAŻOWAŁY SIĘ W TEN PROTEST !!!

Przypomnę na zakończenie ponownie słowa Ausustyna z Hippony : ,,DOPÓKI WALCZYSZ JESTEŚ ZWYCIĘZCĄ!!! "

A dla zachęty aby walczyć o swoje prawa dodam jeszcze słowa jakie padły w ostatni weekend na Jasnej Górze w Częstochowie – gdzie metropolita szczecińsko-kamieński (arcybiskup Andrzej Dzięga) publicznie promował NIEPOSŁUSZEŃSTWO WOBEC ZŁEGO PRAWA a tym samym ...nędznych urzędników.

Hierarcha kościelny mówił na Jasnej Górze,że dziś TO ZWYKLI LUDZIE LEPIEJ WIEDZĄ CO JEST NAJLEPSZE DLA POLSKI wzywając do ,,cichego oporu wobec złego prawa” !!!

O detalach tego PROTESTU w Szczecinku – za kilka dni na www.pigipedia.blogspot.com

ZAPRASZAM!

A o tym jak jest TRAGICZNIE W POLSCE w sprawach zatrudnienia niech świadczą bardzo aktualne dane dotyczące SZOKUJĄCYCH STATYSTYK POLSKIEGO RYNKU PRACY!

PONAD 28% POLAKÓW ZATRUDNIONYCH WE WŁASNEJ OJCZYŹNIE...PRACUJE NA UMOWACH TYMCZASOWYCH!!! 

Tak wygląda ,,promocja zatrudnienia” w wersji ...MADE IN ,,PLATFUSY OBYWATELSKIE"

NA UMOWACH ,,TYMCZASOWYCH" PRACUJE U NAS W KRAJU ...AŻ 71,2% PRACOWNIKÓW W WIEKU  DO 24 LAT !!!!!!!

BEZ STAŁEJ GWARANCJI ZATRUDNIENIA MUSI TEŻ FUNKCJONOWAĆ 28,4% WSZYSTKICH ZATRUDNIONYCH POLAKÓW!!!!!!!!!!!! 

A CO JEST TRAGEDIĄ POLAKÓW....NA UMOWACH TYMCZASOWYCH PRACUJĄ ONI NAWET LATAMI!!!!!


Są to oficjalne dane raportu Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju /OECD/ …a z dokumentu tego jasno wynika, iż TYMCZASOWE ZATRUDNIENIE NIGDZIE NIE JEST TAK POWSZECHNE I DŁUGOTRWAŁE JAK W POLSCE Platformy Obywatelskiej!


TO DLATEGO WŁAŚNIE TĄ POPULISTYCZNĄ ,,WŁADZĘ” PLATFORMY OBYWATELSKIEJ NALEŻY TERAZ W NAJBLIŻSZYCH WYBORACH PARLAMENTARNYCH ROZNIEŚĆ DOSŁOWNIE W PYŁ – A POTEM BARDZO SKUTECZNIE ROZLICZAJĄC JEJ URZĘDNIKÓW!!!!


Dlatego też osobiście uważam,że PRYWATNI WŁAŚCICIELE FIRM LEŚNYCH W POLSCE i ich Stowarzyszenie MAJĄ W 100% RACJĘ  WALCZĄC W TEN SPOSÓB O GODZIWE ŻYCIE I ROZWÓJ SWOJEJ PROFESJI poprzez tego typu protesty!


NIE OBAWIAJCIE SIĘ NIKOGO I NICZEGO STRAJKUJĄC I PROTESTUJĄC PRZECIWKO CWANIAKOM W NASZEJ OJCZYŹNIE !!!

MIEJCIE ODWAGĘ POWIEDZIEĆ PUBLICZNIE ....BASTA!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Piszę jak jest ...


Krzysztof Kowalczyk

PS.

Czy  ,,PRACA  w pewnym poligonowym nadleśnictwie RDLP Szczecinek może być aż tak stresogenna dla osób na stanowisku kierowniczym ...GDYŻ  PROTESTUJĄ JUŻ ZAKŁADY USŁUG LEŚNYCH ???!