środa, 22 lipca 2015

CZY ŚMIERĆ ZBIERZE NIEBAWEM SWE WYJĄTKOWO STRASZNE ŻNIWO ...NA POLSKIM POMORZU?! CZY SĄ SPRAWY O KTÓRYCH WŁADZE NAS NIE INFORMUJĄ?!

23 lipca 2015 roku


Dziś jako człowiek urodzony nad morzem, postanowiłem podzielić się z czytelnikami mojego bloga pewnymi tajemnicami...które niczym oliwa wypływają na wierzch naszej codzienności.

Moją wiedzę oprę w treści pewnego zapytania rozpoczynając od Ministra Środowiska, który z racji urzędu i zakresów kompetencji musi posiadać wiedzę w sprawie tragedii której proces już ruszył...nikt go nie kontroluje na tyle skutecznie, aby powiedzieć że jesteśmy bezpieczni!Sławno, dnia 23 lipca 2015 roku


Minister Środowiska
Pan Maciej Grabowski
00-922 Warszawa
ul. Wawelska nr 52/ 54

Szanowny Panie Ministrze!


Jestem osobą której los sprawił,że urodziłem się w tym rejonie Polski, gdzie położone jest morze Bałtyckie – z czego nie ukrywam iż jestem dumny, tym bardziej ,że moim znakiem zodiaku jest... Wodnik!

Tereny pasa nadmorskiego praktycznie od Szczecina aż po Gdańsk są mi znane na poziomie minimum dobrym, a nawet bardzo dobrym w części Pomorza Środkowego.

Znam przy tym bardzo wiele tajemnic tej części Polski związanej oczywiście głównie z lasami …

Wcale tego nie ukrywam,że jestem bardzo dumny z Polaków, że tak doskonale sobie radzili do 1989 roku a szczególnie po tym okresie w sprawach dotyczących rozwoju turystyki!

Jeśli miałbym kogokolwiek zapraszać nad POLSKIE MORZE BAŁTYCKIE, które jest piękne i bardzo romantyczne – to ...zapraszam do mojego rodzinnego powiatu SŁAWNO i takich nadmorskich perełek jak Darłowo, Darłówko, Dąbki,Jarosławiec gdzie można fantastycznie wypocząć i dużo zwiedzić ciekawych miejsc. ZAPRASZAM!!!

Poziom turystyki tej nadmorskiej dzięki naszym bardzo przedsiębiorczym Rodakom a szczególnie możliwościom rozwoju za sprawą członkostwa w UE jest wręcz z dnia na dzień coraz lepszy – co ja, tak zwany ,,tubylec” widzę to chyba najlepiej w roku.

Bardzo mi schlebia poziom kultury Polaków wypoczywających nad morzem, którzy w zdecydowanej większości dbają o naturalne środowisko i z tego faktu powinniśmy cieszyć się najbardziej!

Edukacja przyrodnicza mająca za priorytet ochronę środowiska nie tylko tego leśnego tu na Pomorzu Środkowym chociażby między innymi dzięki leśnikom Lasów Państwowych – dziś zbiera swoje pozytywne owoce, czego przykładem są chociażby zadbane leśne parkingi dla turystów jadących lub tez już wypoczywających nad morzem Bałtyckim!
Tu akurat są to tereny Nadleśnictwa Sławno / RDLP Szczecinek/ - które znam perfekcyjnie !

Bardzo wielu szczególnie tego młodszego pokolenia Polaków – wie już na dość dobrym poziomie JAK DŁUGO ROZKŁADAJĄ SIĘ ŚMIECI!

I tenże właśnie problem jest wyłączną przyczyną tejże mojej korespondencji do Ministra Środowiska!

Szanowny Panie Ministrze!

Statystyczny mieszkaniec Ziemi ,,produkuje” coś około 320 kg odpadów rocznie, a znaczna ilość z nich wyrzucona na wysypiska wytwarza nawet toksyczne gazy ulatniające się do powietrza...
Niesegregowane szkło jak np. butelki, słoiki – wyrzucone do ziemi będę zapewne ,,atrakcją” przyszłych archeologów przez okres....nawet KILKU TYSIĘCY LAT!!!

W Polsce największą część tego typu niebezpiecznych śmieci stanowią tak zwane ,,reklamówki”...ICH PRODUKCJA TRWA ZALEDWIE SEKUNDĘ – CZAS UŻYTKOWANIA TO GODZINY – ZAŚ ICH ROZKŁAD ZAJMUJE NATURZE OKOŁO 450 LAT!

W przypadku przedmiotów wykonanych z metalu jest zupełnie odmiennie...gdyż zakopana w ziemi stalowa puszka po konserwie zniknie już po około 10 latach!

Korzystając z uroków morza Bałtyckiego, pływając wiele mil morskich po od brzegu nie tylko po stronie Rzeczypospolitej ale miedzy innymi także Niemiec czy Danii – moi znajomi pokazywali mi na swoich przyrządach okrętowych ( sonar) ...szczątki zatopionych okrętów i różnych ciekawych elementów w wodzie których rozkład za sprawą sił natury jest zupełnie inny niż na lądzie!

Bardzo jestem zainteresowany kilkoma takimi obiektami w bardzo bliskiej odległości od brzegu morskiego na Pomorzu Środkowym...w tym w okolicach Darłówka ( powiat Sławno).


Jest w tym wszystkim naprawdę poważna obawa,że ...NIEBAWEM MOŻE ZABRAKNĄĆ CMENTARZY W NASZYCH NADMORSKICH OKOLICACH, GDY SPEŁNI SIĘ TO CO PRZYPUSZCZA WIELU LUDZI NIE TYLKO ZE MNĄ, ZADAJĄCEMU PONIŻEJ MINISTROWI ŚRODOWISKA W POLSCE SZEREG PYTAŃ!

W PRL podobnie jak w sprawcach KATYNIA...LUDOBÓJSTWA POLAKÓW PRZEZ UKRAIŃCÓW NA TERENIE RZECZYPOSPOLITEJ - władza nakazywała milczenie!!!

TAK SAMO JEST Z ...TAJEMNICAMI MORZA BAŁTYCKIEGO i mojej małej Ojczyzny tu w pasie nadmorskim na Pomorzu!!!
Bardzo miło jest dziś zobaczyć uśmiechnięte tysiące Polaków wypoczywających u nas nad morzem na wakacjach...są po prostu szczęśliwi,że mogą w spokoju wypocząć!

NIESTETY NIE TYLKO ONI ALE I TUTEJSI MIESZKAŃCY W OGÓLE NIE ZDAJĄ SOBIE SPRAWY ZE ŚMIERCI, KTÓRA JEST TUŻ TUŻ....razem z nimi na wakacjach!!!

KOLOR CZERWONY ...w morzu Bałtyckim to śmiercionośne składy broni chemicznej !!!
CAŁY PAS BRZEGÓW MORZA W POLSCE ...TO ŚMIERĆ CZEKAJĄCA NA ŻNIWA!!!

Plażowicze w Polsce znajdują dość często resztki dziwnej, galaretowatej substancji na plaży...zaś wielu rybaków, a w tym i moi znajomi z Darłówka łowią ryby morskie ze śladami jakby oparzeń!

Morze Bałtyckie wyrzuca co jakiś czas martwe ...foki morskie, a nawet ogromnych rozmiarów ryby, które zabierane są tam ,,gdzieś” do zbadania, celem ustalenia przyczyny ich śmierci.

MAŁO KTO WIE,ŻE NIEJEDNOKROTNIE W TEN WŁASNIE SPOSÓB DAJĄ O SOBIE ZNAĆ OGROMNE ILOŚCI BRONI CHEMICZNEJ ...ZATOPIONEJ PRZED WIELU LATY W WODZIE MORZA BAŁTYCKIEGO!!!

PRZEZ PONAD 50 LAT NIE MOŻNA BYŁO W POLSCE TAKŻE I NA TEN TEMAT MÓWIĆ, CZY PISAĆ...

Któż dziś w Polsce wie,że to nikt inny a....USA i Wielka Brytania nałożyły swego rodzaju ,,knebel” (embargo) na informacje na temat jakiegokolwiek zagrożenia dla ludzi, mieszkańców brzegów morza Bałtyckiego (...nie tylko w Polsce!!!) za sprawą broni chemicznej zatopionej przez nich w tym morzu??!

Do dziś nikt dokładnie nie wie ile tego zatopiono ...szacunki mówią nawet aż o 300 tysięcy ton!!! 

Niestety nie powiódł się ich pomysł zatopienia tej niemieckiej broni chemicznej w Oceanie Atlantyckim, gdyż Amerykanie nie posiadali ku temu specjalistycznego sprzętu, więc..WYBRANO MORZE BAŁTYCKIE!!!

Mnóstwo tych trucizn chemicznych znajduje się bardzo blisko naszego polskiego brzegu …

Tuż obok mnie w tak zwanej ,,Rynnie Słupskiej” oraz ,,Głębi Gdańskiej” zostało zatopionych aż ...60 TON GAZU MUSZTARDOWEGO!

Czy prawdą jest Panie Ministrze Środowiska to co wiem,że gdy skorodują pojemniki z tym gazem ICH ZAWARTOŚĆ NIGDY NIE ULEGNIE ROZKŁADOWI NATURALNEMU JAK ŚMIECI I BĘDZIE POWOLI PRZENIKAĆ DO WODY MORSKIEJ??!

Czy prawdą jest,że środki bojowe zawierające związki arsenu skaziły już pokaźne obszary dna morskiego Bałtyku i ROZPRZESTRZENIŁY SIĘ NIE TYLKO W MIEJSCACH ZATAPIANIA TEJ ŚMIERCIONOŚNEJ BRONI PRZED 70 LATY ...a dane takie posiada między innymi w Polsce Główny Inspektorat Ochrony Środowiska??!

TAKIE TRUCIZNY ZNAJDUJĄ SIĘ ZATOPIONE U BRZEGÓW MORSKICH ...DARŁOWA, KOŁOBRZEGU,DZIWNOWA, HELU!!!

Czy śmierć chociażby ostatnio dwóch nurków w morzu Bałtyckim nie jest niejednokrotnie związana z ...bronią chemiczną, wydostającą się już po tylu latach ze skorodowanych pojemników??!

W jaki sposób Panie Ministrze POLSKIE SPOŁECZEŃSTWO JEST OSTRZEGANE PRZED TEGO TYPU NIEBEZPIECZEŃSTWEM...jak są przygotowane na to samorządy miast chociażby takich jak Darłowo na wypadek nieszczęścia??!

W JAKI SPOSÓB TURYŚCI I MIESZKAŃCY MAJĄ SIĘ ZACHOWAĆ, GDY ZNAJDĄ JAKĄŚ GALARETOWATĄ SUBSTANCJĘ NA PLAŻY, CZY TEŻ MARTWĄ RYBĘ, FOKĘ ...NIE ZDAJĄC SOBIE W 100% SPRAWY, IŻ MOZĘ TO BYĆ ,,OWOC” BRONI CHEMICZNEJ??!
W Polsce nikt o tym nie wie nie tylko na plaży w czasie wakacji...

Z polskich portów morskich wypływają TURYSTYCZNE WYCIECZKI na duńską wyspę Bornholm ...jak widać na powyższym zdjęciu nafaszerowaną wokół ogromem masy broni chemicznej...CZERWONE KOLORY NA MAPIE TO ŚMIERĆ!
Przypomnę ponadto,że do Polski wieją wiatry ...północno -zachodnie...

Czy istnieją dokładne mapy Bałtyku i miejsca zagrożenia ze strony tej śmiercionośnej broni??!

Jak wiele wypadków wydobycia broni chemicznej lub jej skutków w latach 2008-2015 przez rybaków morskich zostało już zarejestrowanych ??!

Na podstawie wiedzy jaką posiadam, wiem iż tylko w latach 2011-2014 ….WYKRYTO 40 TYSIĘCY  OBIEKTÓW PODWODNYCH W BAŁTYKU, Z KTÓRYCH PONAD 17 TYSIECY TO W 100% Z CAŁA PEWNOŚCIĄ ZATOPIONA BROŃ CHEMICZNA PO NIEMCACH!!! 

Czy nie uważa Pan Minister że POLACY I TURYŚCI WYPOCZYWAJĄCY NAD MORZEM BAŁTYCKIM MAJĄ PRAWO DO ...PRAWDY I BARDZO SZCZEGÓŁOWEJ EDUKACJI CO ZROBIĆ I JAK SIĘ ZACHOWAĆ NA WYPADEK EKSTREMALNIE TRUDNY DO PRZEWIDZENIA W TAKICH SYTUACJACH??!

Będę wdzięczny za udzielenie mi wyczerpującej odpowiedzi.Krzysztof Kowalczyk