poniedziałek, 20 października 2014

NASI POLSCY RODACY...POTOMKOWIE WYGNAŃCÓW RZECZPOSPOLITEJ...MUSZĄ TERAZ WSZYSCY POWRÓCIĆ DO POLSKI ! NIGDY JESZCZE NIE BYŁO TAK DOBREJ OKAZJI...TO NASZ NARODOWY OBOWIĄZEK !!! POLSKA JEST NAJWAŻNIEJSZA!

21 października 2014 roku

         

I własnie o tym mój APEL ...i moje przemyślenia !
Według najnowszych danych UKRYWANYCH PRZEZ RZĄD Platformy Obywatelskiej – nasza Polska za sprawą emigracji zarobkowej  = A TO ZNACZY NIE ZAPEWNIENIEM RODAKOM  PRZEZ TENŻE RZĄD OSZUSTÓW,  LENI I KŁAMCÓW GODZIWYCH WARUNKÓW ŻYCIA I ZATRUDNIENIA WE WŁASNEJ OJCZYŹNIE ...ULEGŁA I NADAL ULEGA OGROMNEMU WYLUDNIENIU!!!

Niezależne dane od owego rządu są zatrważające ! POLACY CAŁYMI RODZINAMI WYJEŻDŻAJĄ ZE SWEJ OJCZYZNY ZA PRACĄ, ZA NORMALNOŚCIĄ której ci idioci tak pchający się w kolejnych już wyborach do ,,swego,,świńskiego koryta ...nie potrafią nawet zorganizować sprawnie w Polsce!

Według danych Eurostatu a nie państwowego GUS - POLSKA MA MNIEJ NIŻ 36,5 MILIONA OBYWATELI WE WŁASNYM KRAJU !

Według ,,ekspertów,, państwowego GUS pułap taki (36,5 mln osób) mamy JAKOBY osiągnąć ale dopiero w ...2035 roku , a więc za 21 lat !!!

TO JEST EFEKT SKUR***STWA DONALDA TUSKA I PLATFORMY OBYWATELSKIEJ ...TO ICH ,,OWOCE,, KŁAMSTW , OBIETNIC BEZ POKRYCIA - ZA CO NARÓD POLSKI POWINIEN ICH ROZLICZYĆ I TO OKRUTNIE !!!!!

Informacje EUROSTATU są bardziej uczciwe i rzetelne niż te GUS , który niczym OSIOŁ na łące uparcie powtarza te same błędy!!!

GUS nie uwzględnia w swoich statystykach ,,EMIGRANTÓW,, którzy wyjechali z Polski za chlebem i godnymi warunkami płacy i pracy a przecież TAKICH WYJECHAŁO 2 MILIONY LUDZI ...plus ich wielu członków rodzin!!!

STOP TEMU ABY NASZA OJCZYZNA MIAŁA BYĆ PRZYJAZNA NIE DLA WŁASNYCH OBYWATELI , LECZ ZGODNIE Z ŻYCZENIAMI DLA AZYLANTÓW NA PRZYKŁAD MUZUŁMAŃSKICH Z AFRYKI...!!!

EUROPA TENŻE PROCES WYLUDNIENIA WNIKLIWIE OBSERWUJE I MAŁO KTO JAK NA RAZIE ZWRACA UWAGĘ NA CORAZ GŁOŚNIEJSZE POSTULATY, ABY...POSZCZEGÓLNE PAŃSTWA UNII EUROPEJSKIEJ ,,PODZIELIŁY SIĘ,, ILOŚCIĄ TYSIĘCY EMIGRANTÓW JAKICH FALA OBECNIE ZALEWA MIĘDZY INNYMI EUROPĘ POŁUDNIOWĄ LUDŹMI Z AFRYKI!

JUŻ NAWET MÓWI SIĘ O ,,LIMITACH,, OWEGO PODZIAŁU NA POSZCZEGÓLNE PAŃSTWO – coś na wzór ,,limitów połowowych ryb w Bałtyku,, …

DLACZEGO WIĘC MY JAKO NARÓD, JAKO POLACY MAJĄC TAK WYMARZONĄ I WYŚNIONĄ OKOLICZNOŚĆ DLA SETEK TYSIĘCY POTOMKÓW POLAKÓW ZESŁANYCH PO ROZGRABIENIU NASZEJ RZECZPOSPOLITEJ W 1939 ROKU PRZEZ SZWABÓW I SOWIETÓW DALEKO POZA GRANICE DZISIEJSZEJ POLSKI ...NIE STARAMY SIĘ NA GWAŁT SPROWADZIĆ ICH Z POWROTEM DO OJCZYSTEGO GNIAZDA ??!

TAKIE POSTĘPOWANIE TO NASZ MORALNY OBOWIĄZEK – ZAŚ ZANIECHANIE TEGO POWINNO BYĆ SZCZEGÓLNIE W OBECNEJ SYTUACJI WYLUDNIENIA POLSKI TRAKTOWANE JAKO ZDRADA INTERESÓW NARODOWYCH I SUROWO UKARANA PRZEZ TRYBUNAŁ STANU !!!!

A JEŚLI NIE ...TO WŁASNORĘCZNIE PRZEZ NARÓD POLSKI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

GUZIK WARTE SĄ ,,DĘBY WOLNOŚCI,, Panie Prezydencie RP Komorowski które sadzi Pan dziś medialnie  w TAKIEJ POLSCE, KTÓRA JAK WIDAĆ NIE MA SKUTECZNEJ I JASNEJ POLITYKI POMOCY NASZYM RODAKOM MAJĄCYM POLSKĄ KREW SWYCH POTOMKÓW, KTÓRYCH ZABORCY ZESŁALI DALEKO POZA POLSKĘ A WSZYSTKO TO TRWA NIEZMIENNIE AŻ OD 1939 ROKU !!!!!!!!!!!!!!

Dla mnie W TEJ SYTUACJI to są tylko miejsca odpowiednie dla... kilku CWANIAKÓW, którzy  mieli super okazję dostać ,,blachę,, na pierś od Prezydenta RP!!!
                                    

TO TYLKO O TO CHODZIŁO...a nie o jakąś tam ,,WOLNOŚĆ,, ...

OBUDŹCIE SIĘ LENIE !!! Dziś już 2014 rok …

GROBY TYCH POLAKÓW KTÓRZY UMARLI TYSIĄCAMI W TAKICH OKOLICZNOŚCIACH POZA SWĄ POLSKĄ, POZA WŁASNĄ OJCZYZNĄ DZIŚ PŁACZĄ WOŁAJĄC O POMSTĘ DO NIEBA ...ALBO CHOCIAŻ PROSZĄC STWÓRCĘ O ROZUM DLA OBECNIE RZĄDZĄCYCH W POLSCE, BY ZEZWOLILI , POMOGLI, UŁATWILI POWRÓT TYSIĘCY POLAKÓW DO DZISIEJSZEJ POLSKI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Pomimo wszystko i tak  BĘDZIE IM TU W POLSCE LEPIEJ NIŻ TAM GDZIE TERAZ SĄ OD LAT POD PRZYMUSEM !!!!

CZY TO JEST WYŁĄCZNA WINA TYLKO POLITYKÓW ??!

NIE!!! TO TAKŻE NASZA WINA...KAŻDEGO Z NAS ...BO ZAPOMINAMY O TRAGICZNEJ HISTORII SWOJEJ OJCZYZNY, OSZUKIWANI ,,SUKCESAMI,, NOWEJ UNIJNEJ POLSKI – A TO GRZECH ŚMIERTELNY !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

OBUDŹCIE SIĘ WSZYSCY – ŻĄDAJCIE POMOCY I POWROTU NASZYCH RODAKÓW DO POLSKI, BO ONI NA TO LICZĄ I CZEKAJĄ !!!

SZCZEGÓLNIE TERAZ 2014 ROKU !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Jesteśmy krajem chrześcijańskim o tradycji zapisanej w Konstytucji RP – i jako Polak NIE ŻYCZĘ SOBIE widoku meczetów W POLSCE budowanych przez EMIGRANTÓW NARZUCONYCH NAM POLAKOM jakoby ,,tolerancją Unii Europejskiej,,...widokiem owiec ciągniętych za łeb przez przejście dla pieszych na zielonym świetle w mieście NA RYTUALNĄ RZEŹ jak ma to teraz miejsce w Wielkiej Brytanii...

ZRÓWNAĆ EXPRESEM Z ZIEMIĄ KAŻDEGO POLSKIEGO POLITYKA - jeśli taki wypowie PUBLICZNIE potrzebę i pochwałę zaludnienia Rzeczpospolitej przez Wietnamczyków, Afrykanów gdyż przybędzie Polsce rak do pracy ...SKORO NASZYCH RODAKÓW WYGANIA SIĘ WARUNKAMI BYTOWYMI POZA POLSKĘ W POSZUKIWANIU NORMALNOŚCI A Z DRUGIEJ STRONY NIC NIE ROBI SIĘ ABY UMOŻLIWIĆ POWRÓT POLAKÓW I ICH POTOMKÓW ŻYJĄCYCH AŻ OD 1939 ROKU NA PRZYMUSOWYM ZESŁANIU!!!!!

Nie jestem ani rasistą...ani rusofobem..ALE TAKI STAN RZECZY JAKI MAMY TERAZ W POLSCE JEST NAJWIĘKSZĄ ZDRADĄ NASZEJ RZECZPOSPOLITEJ I TO OD WIELU,WIELU LAT – więc otwórzcie WSZYSCY oczy !!!!

A ,,dęby wolności,, sadzone w takich okolicznościach są dobre ale...dla psów na spacerze do załatwiania potrzeb fizjologicznych NO BO JAKA TO ,,WOLNOŚĆ,, KIEDY ZAPOMINA SIĘ O WŁASNYM NARODZIE ???!
....szukam ,,dęba WOLNOŚCI,, bo nie wytrzymam !!!

Tak sika mój pies
Czy znacie choć jednego POLSKIEGO POLITYKA który potrafi tak nauczyć i wychować psa, aby unikał ,,DĘBY WOLNOŚCI,, ?????!


POLSKA DLA POLAKÓW !!!! POLSKA JEST NAJWAŻNIEJSZA !!!!!!!!!

Nasi Rodacy na wschodzie ( Rosja,Ukraina,Białoruś,Litwa ) BYLI I SĄ NADAL ZMUSZANI DO UKRYWANIA SWOJEJ POLSKIEJ NARODOWOŚCI – W OBAWIE PRZED REPRESJAMI !

Oto konkrety ;

Od 29 marca 2008 roku weszła w życie ustawa o Karcie Polaka uchwalona przez Sejm we wrześniu 2007 roku, o którą w dawnym ZSRR od razu ubiegało się 140 tysięcy POLAKÓW !!!
Najwięcej z Białorusi – 63 tysiące; na Ukrainie 60 tysięcy, na Litwie 6 tysięcy...A W ROSJI ???!

ZALEDWIE 3,6 TYSIĄCA POLAKÓW PRZEZ SZEŚĆ LAT OD CHWILI WPROWADZENIA W ŻYCIE USTAWY O ,,KARCIE POLAKA,, ZWRACAŁO SIĘ Z TAKA PROŚBĄ...masakra!!!!


DOKUMENT TEN OKREŚLA PRZYNALEŻNOŚĆ DO NARODU POLSKIEGO...

MIESZKA TAM OKOŁO 300 TYSIĘCY POLAKÓW, POTOMKÓW WYWIEZIONYCH SIŁĄ OD 1939 ROKU I W KOLEJNYCH ZSYŁKACH Z RZECZPOSPOLITEJ ….

To tylko SYTUACJA POLITYCZNA W FEDERACJI ROSYJSKIEJ jest główną przyczyną małego zainteresowania naszych Rodaków tam mieszkających posiadaniem uprawnień KARTY POLAKA ...ponieważ POLACY NADAL JAK ICH POTOMKOWIE BOJĄ SIĘ REPRESJI I POSĄDZENIA DLA PRZYKŁADU O SZPIEGOSTWO (sic!!!!) NA RZECZ OBCEGO PAŃSTWA tj; Rzeczpospolitej !!!

TO FAKTY a nie moje wymysły czy jakieś brednie!!!

Czy wiecie,że od 4 sierpnia 2014 roku w Rosji obowiązuje specjalna ustawa NAKAZUJĄCA ZGŁASZANIE ROSYJSKIM ORGANOM ( Federacyjnej Służbie Migracyjnej) uzyskanie obywatelstwa innego państwa A UKRYWANIE TEGO JEST ZAGROŻONE KARĄ WIĘZIENIA ??!

Tym samym w Rosji Putina ,,KARTA POLAKA,, oznacza dla NASZYCH RODAKÓW ...wpisanie na listę ,,AGENTÓW,, otrzymujących zagraniczna pomoc !!!


TAK WYGLĄDA NADAL TRAGIZM SYTUACJI POLAKÓW ZESŁANYCH KIEDYŚ PO 1939 ROKU W GŁĄB ROSJI....aby zapomnieli o ,,zaplutej,, Rzeczpospolitej i jej tradycjach , języku …


W Polsce DZIŚ marnuje się ogromne miliony euro w przeróżnego rodzaju POLITYCZNYCH, IDIOTYCZNYCH INWESTYCJACH CZY KORUPCJI ...to już normalność Platformy Obywatelskiej !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

A GDYBY TAK ROZLICZYĆ WYJĄTKOWO SKUTECZNIE WSZYSTKICH BEZ WYJĄTKU ZŁODZIEJ Z TEJ PARTII ...ZABRAĆ IM I ICH RODZINOM POUKRYWANY MAJĄTEK BĘDĄCY W ZNACZNYM PROCENCIE ,,OWOCEM,, KORUPCJI I UKŁADÓW...PRZESTAĆ WRESZCIE MARNOWAĆ PUBLICZNE PIENIĄDZE SKARBU PAŃSTWA - i przeznaczyć to na SPECJALNĄ POMOC NASZYM RODAKOM ŻYJĄCYM NADAL W STRACHU POZA DZISIEJSZĄ POLSKĄ ??!

POLSCY LEŚNICY I LASY PAŃSTWOWE , KTÓRYCH BUDŻET ZOSTAŁ W TRYBIE EXPRESOWYM USTAWOWO OKRADZIONY OSTATNIO PRZEZ PLATFORMĘ OBYWATELSKĄ I POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE Z OGROMNYCH PIENIĘDZY, KTÓRE CO ROK MUSZĄ WPŁACAĆ DO DZIURAWEGO ZA SPRAWĄ POLITYKÓW BUDŻETU PAŃSTWA...czuliby się DUMNI wiedząc, iż pieniądze te są w 100% przekazane NA POMOC NASZYM RODAKOM, ZESŁAŃCOM a nie na jakoby remont dróg lokalnych CO JEST KOLEJNYM KŁAMSTWEM tego oszołomstwa z PO !!!
     tak ich wywożono w bydlęcych wagonach kolejowych...

A gdyby tak W CHWILI OBECNEJ WYLUDNIANIA SIĘ POLSKI I EMIGRACJI ZAROBKOWEJ POLAKÓW ...podobnie EXPRESOWO  zlikwidować kilka BZDURNYCH MINISTERSTW,  a utworzyć,, MINISTERSTWO POMOCY NARODOWEJ POLAKOM NA OBCZYŹNIE ,,i sukcesywnie ściągać NA GWAŁT wszystkich NASZYCH RODAKÓW którzy tego pragną i chcą żyć z nami i pracować dla Rzeczpospolitej a nie dla Rosji, Ukrainy, Białorusi,Kazachstanu, Afganistanu, Turcji, Indii,Syrii, Iranu, ...itd ????!!!


Przy dzisiejszych MOŻLIWOŚCIACH ...można byłoby nawet pozyskiwać na ten cel, na konto TAKIEGO Ministerstwa Pomocy Narodowej ogromne środki nie tylko z Unii Europejskiej !!!

NARODOWA ZBIÓRKA PIENIĘDZY NA TAK SZCZYTNY CEL OD POLAKÓW ZZA GRANICY ALE TYCH naprawdę WOLNYCH I UCZCIWYCH – DAŁABY KOLEJNE OGROMNE SUMY POMOCY DLA TEGO TYPU GRUPY NASZYCH RODAKÓW ...

BO POLACY TO ZAWSZE WIELKI I SZLACHETNY NARÓD ...który ma od dziesięcioleci pecha z KUNDLAMI , którzy tak a nie inaczej jak Platforma Obywatelska i jej kurduple ,,rządzą,, (czytaj; ROZKRADAJĄ POLSKĘ WZDŁUŻ I WSZERZ !!!)

POMYSŁ POWYŻSZY JEST MÓJ ….ODDAJĘ GO ZA DARMO KAŻDEMU, KTO BĘDZIE CHCIAŁ TAK UCZYNIĆ !!!

DLA DOBRA RZECZPOSPOLITEJ ...DLA DOBRA POLAKÓW NA OBCZYŹNIE !!!

CZY TO TAKIE TRUDNE ?! Nie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

TRZEBA TYLKO BYĆ PATRIOTĄ, LOGICZNIE MYŚLEĆ I TEGO CHCIEĆ...PO-lityczne BARANY !!!!!

Czy wiecie jaki SKARB NARODOWY trafił kilka dni temu do NASZEJ POLSKI ??!
                    

KAZACHSTAN PRZEKAZAŁ POLSCE I CHWAŁA TEMU PAŃSTWU ZA TO - aż 2tysiące 350 kart kopii dokumentów Z OBSZERNYMI DANYMI (Imiona i nazwiska, adresy) POLAKÓW WYWIEZIONYCH PRZEZ SOVIECKĄ HOŁOTĘ NA WSCHÓD ÓWCZESNEGO ZSRR !!!

DOKUMENTY TE SĄ W JĘZYKU ROSYJSKIM I KAZACHOWIE PRZEKAZALI JE NAM ZE SWOICH WSZYSTKICH KILKUNASTU ODDZIAŁÓW ...W 15 TOMACH AKT !!!

Jeśli szukacie LOSU SWOICH BLISKICH , SWOICH RODZIN, POTOMKÓW wywożonych przed laty z NASZEJ RZECZYPOSPOLITEJ przez tą czerwoną zarazę - pytajcie od tej chwili o to ODDZIAŁOWĄ KOMISJĘ ŚCIGANIA ZBRODNI PRZECIWKO NARODOWI POLSKIEMU INSTYTUTU PAMIĘCI NARODOWEJ W BIAŁYMSTOKU – gdyż to wyłącznie za sprawa BARDZO SKUTECZNYCH DZIAŁAŃ prawnych tej jednostki Kazachstan przekazał POLSCE te dokumenty !

TAM JEST KOPALNIA WIEDZY ...TAM SĄ IMIONA I NAZWISKA NASZYCH RODAKÓW, ICH ADRESY – a więc z łatwością jest a raczej będzie można  ODSZUKAĆ POTOMKÓW TYCH SKRZYWDZONYCH PRZEZ LOS I WROGÓW NASZEJ POLSKI Rodaków, aby zaoferować im np.; pomoc W POWROCIE DO KRAJU, który za sprawą oszołomstwa z Platformy Obywatelskiej i Donalda Tuska tak się wyludnił !!!!!!!

Jeden z dokumentów sovieckich z 1940 roku jest z klauzulą ,,ŚCIŚLE TAJNE,, a jego tytuł to ,,O ZAKAZIE TWORZENIA POLSKICH SZKÓŁ, TEATRÓW, OŚRODKÓW KULTURY,, zaś inny z grudnia 1940 roku dotyczy ,,ZŁEGO TRAKTOWANIA OBYWATELI POLSKICH,,

Kolejny z tych komunistycznych dokumentów to ,,WYTYCZNE DO ROZPATRYWANIA SPISÓW DZIECI ZNAJDUJĄCYCH SIĘ NA TERENACH ZSRR, PODLEGAJĄCYCH PRZESIEDLENIU DO POLSKI,,

A to jasno oznacza,iż władze Stalina miały WYTYCZNE OGRANICZAJĄCE WYJAZD WSZYSTKICH POLSKICH DZIECI wywiezionych wcześniej z terenów Rzeczpospolitej …

Dokumenty te prokurator kieruje właśnie do tłumaczenia ZAŚ WY PRZEKAŻCIE CAŁEMU ŚWIATU, GDZIEKOLWIEK SĄ POLACY – ŻE TAKI SKARB TRAFIŁ DO POLSKI W TO MIEJSCE I TAM KAŻDY MOŻE ODNALEŹĆ SWOICH BLISKICH, RODZINY, POTOMKÓW...bo Rosjanie nam tego z Kremla nigdy nie wydadzą !!!


SĄ TAM SPISY POLSKICH DZIECI Z KONKRETNYCH DOMÓW DZIECKA NA TERENIE CAŁEGO KAZACHSTANU ...wówczas ZSRR , z obwodów AKOMOLIŃSKIEGO,ASTRACHAŃSKIEGO,KARAGANDYJSKIEGO,PAWŁODARSKIEGO,MANGISTAUSTKIEGO, KOKCZETAWSKIEGO oraz miast ASTANY i AŁMATY !!!!!!!!!!!!

Widzicie w głębi NASZEGO POLSKIEGO ORŁA...??!

Nasi prokuratorzy z Instytutu Pamięci Narodowej (...CHYLĘ NISKO CZOŁA ZA ICH SUKCES I OSIĄGNIĘCIA W TEJ ŻMUDNEJ PRACY!!!) pragną stworzyć ,,KOMPUTEROWĄ BAZĘ DANYCH,, krzywdy naszego narodu, NASZYCH RODAKÓW ...wobec której nie możemy JAKO NARÓD być tak obojętni jak dotąd!!! TO GRZECH ŚMIERTELNY !!!!!!!!!!!!!!!

 NASI RODACY...zesłańcy !

Do tworzonej BAZY DANYCH OSÓB, POLAKÓW DEPORTOWANYCH tym samym wprowadzono KILKADZIESIĄT TYSIĘCY NASZYCH RODAKÓW !

PRZYPOMNĘ tylko, iż IPN prowadzi śledztwa w sprawie łącznie 4 DEPORTACJI POLAKÓW DO 1941 ROKU Z RZECZPOSPOLITEJ W GŁĄB SOVIECKIEGO ZSRR ...
...tylko dlatego ich wyganiano z Ojczyzny bo byli POLAKAMI !!!

Piszę jak jest....


Krzysztof Kowalczyk

PS.

CZY WIECIE,ŻE W OKOLICACH ŻYTOMIERZA odebranego Rzeczpospolitej podczas II ROZBIORU POLSKI a potem po intensywnych walkach 1920 roku polsko-rosyjskich NA MOCY TRAKTATU RYSKIEGO pozostał on w granicach ZSRR ...DZIŚ 2014 ROKU ŻYJE OKOŁO 50-80 TYSIĘCY POLAKÓW !!!

A ŻYŁO ICH TAM WÓWCZAS PRAWIE MILION …


CZY WIECIE,ŻE NA STARYM CMENTARZU KATOLICKIM W ŻYTOMIERZU, JEDNEJ Z NAJPIĘKNIEJSZYCH NEKROPOLII KRESOWYCH ...w ciszy spoczywają nadal RODZICE Ignacego Paderewskiego, jednego z twórców naszej niepodległości 1918 roku ??!!!!!


OD TYLU JUŻ LAT TAM NIE MOŻE BYĆ POLSKI ZAŚ TEN OGROMNY CMENTARZ MA OKOŁO 90% INSKRYPCJI NA POMNIKACH POCHOWANYCH TAM NASZYCH RODAKÓW ...W JĘZYKU POLSKIM !!!!!!!!!!!!

Bardzo przypomina CMENTARZ ŁYCZAKOWSKI W POLSKIM LWOWIE !!!!!!!!!!!!!!!!!

         

Cmentarz ten i inne ZARASTA trawą i małymi drzewami ...niczym UTRATA WASZEJ PAMIĘCI NARODOWEJ !!!

Starego POLSKIEGO Żytomierza praktycznie już nie ma gdyż podczas II wojny światowej został zrównany z ziemią...ALE CO ROKU ODBYWAJĄ SIĘ TAM ,,DNI KULTURY POLSKIEJ,, w której regularnie z Winnicy i Żytomierza biorą udział POLSKIE ZESPOŁY !

Żyje tam WYJĄTKOWA Polka Pani JADWIGA POLISZCZUK, która już od 24 lat naucza POLSKIE DZIECI i kieruje zespołem ,,DZWONECZKI,, - ucząc je min. śpiewu POLSKICH KOLĘD ze starego śpiewnika ...WYDANEGO PONAD 150 LAT TEMU !!!

Jest tak mądrą kobietą w przeciwieństwie do GŁUPICH POLSKICH POLITYKÓW ostatnich lat, iz na myśl jej nie przyszło aby...SADZIĆ ,,DĘBY WOLNOŚCI,, gdy tak na serio owej ,,WOLNOŚCI,, nie ma !!!!!!

Pani Jadwiga po prostu ROBI SWOJE ....i chwała jej za to !!!

TAM NASI RODACY PODCZAS TAKICH UROCZYSTYCH IMPREZ POTRAFIĄ WSTAĆ CAŁĄ WIDOWNIA I WSPÓLNIE Z DZIEĆMI ZAŚPIEWAĆ …,,MARSZ , MARSZ POLONIA – NASZ DZIELNY NARODZIE … ,,


,,DZWONI WAM .. TA INFORMACJA W USZACH...W DUSZY …??!
Potraficie zaśpiewać ,,Marsz, Marsz POLONIA - nasz dzielny narodzie ,, ???!

A W OGÓLE WIECIE GDZIE LEŻY POLSKI ŻYTOMIERZ I WINNICA ?????

TO WYJĄTKOWO BLISKI NAM POLSCE REGION ŻYTOMIERSZCZYZNY – kulturowo i PRZYJAŹNIĄ oddany Rzeczpospolitej ...a co jest NAJWAŻNIEJSZE ; jest bardzo odporny i nie przesiąknięty ideami BANDEROWCÓW i UKRAIŃSKIEJ POWSTAŃCZEJ ARMII !!!


Z Żytomierza pochodzą urodzeni tam W RZECZPOSPOLITEJ min; Jarosław DĄBROWSKI (oficer,działacz niepodległościowy)...Ignacy, Józef KRASZEWSKI (dyrektor teatru, klubu szlacheckiego, prezes Towarzystwa DOBROCZYNNOŚCI)...Tadeusz Borowski (poeta)...Adam STRZEMBOSZ (działacz niepodległościowy, prawnik)...


MARSZ , MARSZ POLONIA...


Jeszcze Polska nie zginęła,
kiedy my żyjemy,
Co nam obca przemoc wzięła
szablą odbierzemy.

refren; Marsz,marsz POLONIA 
Nasz dzielny narodzie,
Odpoczniemy po swej pracy
W OJCZYSTEJ ZAGRODZIE !

Przejdziem Wisłę, przejdziem Wartę 
Będziem Polakami
Dał nam przykład Bonaparte
Jak zwyciężać mamy.

refren; Marsz,marsz POLONIA...

Już tam ojciec do swej Basi
Mówi zapłakany;
,,SŁUCHAJ JENO, PONO NASI
BIJĄ W TARABANY,,

refren; Marsz , Marsz POLONIA
Nasz dzielny narodzie
Odpoczniemy po swej pracy
W OJCZYSTEJ  ZAGRODZIE !!!!!!!

Traktujcie cały ten mój tekst jako ...,,BICIE W TARABANY !!!!!!!!!!!