czwartek, 16 stycznia 2014

MOJA KOLEJNA LEKCJA HISTORII ...DLA WAS !MOJA KOLEJNA LEKCJA HISTORII...DLA WAS!


17 stycznia 2014 roku


Bardzo dużym zainteresowaniem na moim www.pigipedia.blogspot.com cieszą się jak widzę niezmiennie nie tylko aktualności o tym CO TAM JAK NA RAZIE JESZCZE W POLSKICH LASACH PAŃSTWOWYCH SŁYCHAĆ, ale i te informacje sprzed lat do których się sam dogrzebuję!

Dzis podzielę się z Wami KOLEJNĄ LEKCJĄ HISTORII tej mało, albo nawet w ogóle nie znanej!

Doskonale jako Polacy wiemy o tragedii naszego społeczeństwa podczas II wojny światowej, gdzie 01 września 1939 roku NASZĄ RZECZPOSPOLITĄ ZAATAKOWAŁY HITLEROWSKIE  NIEMCY, by po dwóch tygodniach a dokładnie 17 września tego samego roku uczynił to od wschodu ZSRR i komuniści ...WBIJAJĄC NAM ZAWSZE NAIWNYM POLAKOM PRZYSŁOWIOWY ,,NÓŻ W PLECY,, oraz zajmując ogromne tereny wschodniej Polski !

Zresztą od tamtej pory DO DZIŚ  nie odzyskane... !!!!!

Życie straciło miliony ludzi a Polaków jak wynika z obecnych danych było w porównaniu z innymi narodami prawie najwięcej...

Wśród nich byli w pierwszej kolejności bestialsko mordowani POLACY pochodzenia ŻYDOWSKIEGO , na których wszyscy mówimy nawet do dziś...ŻYDZI i to tak, jakby byli wtedy czy dziś nacją, narodem nie związanym z NASZĄ WSPÓLNĄ OJCZYZNĄ - POLSKĄ !
BARDZO WIELU Z NICH BYŁO WYJĄTKOWYMI PATRIOTAMI W STOSUNKU DO SWEJ OJCZYZNY RZECZPOSPOLITEJ, KTÓRĄ HOJNIE FINANSOWO WSPIERALI ...o czym macie w moim archiwum www.pigipedia.blog.com (PO)Lesie lasy dla ludzi.

Należy przy tym pamiętać, że wówczas a również i dziś Polskę zamieszkiwali i  zamieszkują POLACY (!!!) różnych wyznań - a ja nie zapomnę nigdy chociażby mojego sympatycznego  spotkania w 2010 roku z ...POLSKIMI TATARAMI w Zamościu !
Oni również mają przepiękne tradycje - podobnie jak i Żydzi bardzo związane historycznie z NASZĄ WSPÓLNĄ  Rzeczpospolitą !!!

No i teraz właśnie nadszedł czas na moje HISTORYCZNE PYTANIE w ramach owej ,,lekcji,, dla Was :

KTO Z WAS WIE - GDZIE W CAŁEJ EUROPIE PODCZAS II WOJNY ŚWIATOWEJ URATOWANO PRZED DEPORTACJĄ DO NAZISTOWSKICH OBOZÓW KONCENTRACYJNYCH A ZBUDOWANYCH W OKUPOWANEJ POLSCE PRZEZ HITLEROWCÓW - PRAWIE 95 % POPULACJI LUDZI WYZNANIA MOJŻESZOWEGO TEGO KRAJU ?????!
URATOWALI ICH .... RODACY !!!!

Sytuacja ta zdarzyła się w historii II wojny światowej naprawdę - gdzie PEWIEN BOHATERSKI  NARÓD DOWIEDZIAWSZY SIĘ O FASZYSTOWSKICH  PLANACH DEPORTACYJNYCH W STOSUNKU DO ŻYDÓW,  TAK SKUTECZNIE I SZYBKO SIĘ  ZORGANIZOWAŁ PRZECIWKO NIEMCOM,ŻE OCALAŁ AŻ 95 % SWOICH RODAKÓW - ŻYDÓW PRZED PEWNĄ ŚMIERCIĄ ...
A byli to ich sąsiedzi,przyjaciele,znajomi, rodziny...

CZY JUŻ WIECIE ???!

A w tym samym czasie nie tylko w Polsce, ale i w całej okupowanej Europie działy się dantejskie sceny będące ...hitlerowskim pogromem Żydów!

Tym krajem o który pytam nie była Francja, gdzie chociażby w lipcu 1942 roku Niemcy zorganizowali ...OBŁAWĘ NA ŻYDOWSKIE DZIECI !!!
Zatrzymano ich aż 4.051 - by następnie wraz z ich rodzicami, którzy się po nie zjawiali (ŁĄCZNIE 7 TYSIĘCY OSÓB!!) umieścić wszystkich na 5 dni BEZ POSIŁKÓW w hali Velodróme d,Hiver.

Niemcy nie chcą dziś o takich zbrodniach pamiętać, gdy ich ojcowie,dziadkowie wówczas oddzielali siłą dzieci ...OD SWYCH MATEK, po czym  wszystkich wywieziono do Polski - do komór gazowych w Oświęcimiu gdzie ich zamordowano  !!!

Przed wywiezieniem do obozu zagłady pozbawiono ich wszystkich obywatelstwa Francuskiego ...a byli Francuzami ,JAK Żydzi w Polsce byli zawsze POLAKAMI !!!

Taki deportacyjny los tylko we Francji spotkał około 65 tysięcy Żydów, którzy w porównaniu z Polską są ...bardzo malutką liczbą!

Tego typu BANDYCKIE DEPORTACJE bardzo szybko rozchodziły się echem po innych krajach...

PRAWIDŁOWĄ ODPOWIEDZIĄ NA TO MOJE PYTANIE JEST :  DANIA !!!

Kraj bardzo ciekawy turystycznie, w którym do dziś ...BARDZO NIE CIERPIĄ NIEMCÓW, a ja miałem ,,okazję,, się o tym tam parę razy osobiście przekonać - pytając w języku niemieckim o adres i drogę !

Nie odpowiedziano mi ...bo pytałem po niemiecku, a DLACZEGO wytłumaczono mi dopiero po tym,gdy dowiedzieli się iż jestem z Polski! (sic!)

A OTO SZCZEGÓŁY TEJ BARDZO CIEKAWEJ HISTORII, GDZIE I JAK DUŃCZYCY UKRYLI 95 % ŻYDÓW ...OBYWATELI DANII !!!

Hitlerowskim namiestnikiem w Danii był WERNER BEST, który osobiście obawiał się zaostrzenia tam co do Żydów prawa i stosowanie takich metod jak chociażby ta opisana  powyżej z lata 1942 roku w Paryżu!

Pewien pracownik NIEMIECKIEGO POSELSTWA W KOPENHADZE ( nazywał się GEORG FERDYNAND DUCKWITZ) otrzymał wówczas wiadomość,że we wrześniu 1942 roku dotarły tam z Berlina ...INSTRUKCJE W SPRAWIE DEPORTACJI DUŃSKICH ŻYDÓW !

Osobiście udał się do namiestnika Wernera Best a potem RÓWNIEŻ BEZSKUTECZNIE - interweniował przeciwko w samym Berlinie, ale oczywiście bez rezultatu !

DUCKWITZ ZROBIŁ COŚ WYJĄTKOWEGO I BOHATERSKIEGO...

Gdy dowiedział się,że dokładnie W NOCY Z 1 NA 2 PAŹDZIERNIKA 1942 ROKU oddziały SS i policji niemieckiej szykują OBŁAWĘ NA ŻYDÓW - poinformował o tym natychmiast dwóch znanych mu polityków duńskich ( H.C. Hansen i Hans Hedtoft - Hansen).
Politycy ci szybko powiadomili o grążącym niebezpieczeństwie Żydów i tak podjęto przy tym stosowne kroki zaradcze!

ZAGROŻONYM DEPORTACJĄ DO NAZISTOWSKICH OBOZÓW ZAGŁADY W OKUPOWANEJ POLSCE ŻYDOM - POMÓGŁ NATYCHMIAST DUŃSKI RUCH OPORU !!!

Wiecie CO ZROBILI ???!

W ruchu oporu Dani było bardzo wielu RYBAKÓW (...znam osobiście jednego!!!ERYK I JEGO RODZINA Z KERTEMINDE TO WSPANIALI LUDZIE !!!) , którzy ...KUTRAMI I STATKAMI PRZERZUCILI DROGĄ MORSKĄ ŻYDÓW DUŃSKICH DO NEUTRALNEJ SZWECJI !

Podczas tej akcji nie obyło się bez ofiar, ale W TEN OTO SPOSÓB BOHATERSKI NARÓD DUŃSKI URATOWAŁ 95 % POPULACJI SWYCH RODAKÓW WYZNANIA MOJŻESZOWEGO (ŻYDÓW) !!!

Oni już nigdy nie wpadli w zbrodnicze łapy hitlerowców i przeżyli tą koszmarną wojnę...

A JAK BYŁO U NAS W POLSCE ??!

Dużo już wiecie w tej kwestii nie tylko czytając www.pigipedia.blogspot.com ...


Ot taka WYJĄTKOWA HISTORIA...


Piszę jak jest...a nawet jak było !


Krzysztof Kowalczyk