wtorek, 14 stycznia 2014

MECHANIZM OKRADANIA RZECZPOSPOLITEJ POLSKI PRZEZ NIEMCÓW...MECHANIZM OKRADANIA RZECZPOSPOLITEJ POLSKI PRZEZ NIEMCY....


14 stycznia 2013 roku


Oczywiście jest to ,,MECHANIZM,, ten sprzed lat, który moim skromnym zdaniem ...TRWA NADAL I NAWET DOBRZE SIĘ MA - pod sztandarami Unii Europejskiej, w której rządzą ...NIEMCY !!!

A jeśli używam słowa ,,RZĄDZĄ,, to dla wszystkich powinno jasno oznaczać, iż ...ROBIĄ SOBIE TO CO CHCĄ !!!

JEST W OWYM ,,RZĄDZENIU,, UNIĄ EUROPEJSKĄ PRZEZ NIEMCY CORAZ WIĘCEJ OBURZENIA ZE STRONY NIE TYLKO POLAKÓW, ALE I INNYCH PAŃSTW UNII EUROPEJSKIEJ - A JEST TO GŁÓWNIE ZWIĄZANE Z ...CHCIWOŚCIĄ I PLANEM WZBOGACENIA SIĘ NA WSZYSTKIM ZE STRONY BARDZO WIELU NIEMCÓW !!!

To jest jedynie moja subiektywna ocena, która co rusz jak widzę  ,,wylewa się,, na ulice europejskich państw nie godzących się na coraz to nowsze PRO-NIEMIECKIE postanowienia Unii Europejskiej, gdzie jak wspomniałem ,,rządzą,, NIEMCY !!!

A jak wyglądała NIEMIECKA CHCIWOŚĆ na terenach NASZEJ RZECZPOSPOLITEJ chociażby tej...przed...w trakcie... oraz po II wojnie światowej opiszę TO O CZYM  WIEM poniżej, abyście nie byli zdziwieni np; ,,goszcząc,, w Niemczech, że pijecie kawę ze starej filiżanki będącej częścią dużej zastawy UKRADZIONEJ W POLSCE...siedzicie na starych antykach SKRADZIONYCH W POLSCE...patrzycie na ściany obwieszone antykami (min: obrazy) UKRADZIONE W POLSCE...podziwiacie rzeźby stojące w prywatnych korytarzach, czy też nawet niemieckich muzeach SKRADZIONE W POLSCE...macie okazję trzymać starą broń palną ,czy też białą UKRADZIONĄ W POLSCE...itd.itd.itp

I TO NIE SĄ ŻADNE BAJKI Z MEJ STRONY A FAKTY, które dotyczą także mienia ukradzionego przez Niemców i dobrze ukrytego po II wojnie światowej, a które obecnie ,,wypływa,, niczym Fenix z popiołów ...i to dosłownie, pamiętając hitlerowskie zbrodnie i spalone wsie oraz miasta w Rzeczpospolitej, Francji, Rosji, dawnej Jugosławii, Grecji...i wielu innych państwach Europy!

Jestem pewien,że poniższe wiadomości Was zaskoczą - ale przypomnę tylko ...TO NIE BAJKI a 100 % FAKTY !!!

Dziś polskie Ministerstwo Kultury co jakiś czas ,,wyłapuje,, w Europie ( ...oczywiście głównie w Niemczech!)  SKRADZIONE RZECZPOSPOLITEJ CENNE DZIEŁA SZTUKI, ale jest to jedynie maleńkie ziarenko maku w tej rzeczywistej ilości mienia polskiego jaką nadal skrywają u siebie Niemcy, a w tym spadkobiercy wielu  MORDERCÓW I ZŁODZIEI !!!

Oczywiście abym nie był tu od razu źle zrozumiany - informuję,że wśród Niemców są także NORMALNI LUDZIE, którzy dorabiają się uczciwą pracą ...ale NIE ZAPOMINAJMY,ŻE TO OBECNY RZĄD NIEMIEC NIE KWAPI SIĘ POMIMO PONAD 70 LAT OD CZASÓW TEGO MEGA ZŁODZIEJSTWA RÓWNIEŻ I W POLSCE - ODDAĆ NAM POLAKOM CO NASZE !!!

Niebawem podam szczegóły owej ,,dyplomacji,, i gry na zwłokę ze strony Niemiec...

Dodam tylko,że Niemcy nie przejmują się dziś chociażby faktem, że w tej sztuce uników przed oddaniem mienia wcześniej przecież skradzionego WYMORDOWANYM POLAKOM naruszają ...PODPISANĄ TAKŻE PRZEZ NIEMCY ,,DEKLARACJĘ WASZYNGTOŃSKĄ,, w której to aż 44 państwa na świecie porozumiały się CO DO SPOSOBU POSTĘPOWANIA Z DZIEŁAMI SZTUKI ZRABOWANYMI W CZASIE II WOJNY ŚWIATOWEJ !!!  

Oczywiście jak to W POLITYCE , ów deklaracja jest tak sprytnie i cwaniacko sporządzona,że stanowi jedynie ...,,OŚWIADCZENIE DOBREJ WOLI ,, KAŻDEGO Z TYCH PAŃSTW, A W TYM SZCZEGÓLNIE NIEMCÓW ( a zarazem SPADKOBIERCÓW  NAJWIĘKSZYCH  ZŁODZIEI TEGO MIENIA!!!)
A TYM SAMYM  OCZYWIŚCIE ... PRAWNIE NIKOGO DO NICZEGO NIE ZOBOWIĄZUJE !!! (sic!!!!!!!!!!!!!!!!!!)

Dlatego też gdy, np: konsulat RP w Monachium wysyła do urzędów niemieckich (np:prokuratury) dziś monity i zapytania o konkretne dane mienia polskiego SKRADZIONEGO PRZEZ NIEMCÓW W POLSCE...natychmiast zaczyna się ,,GRA W KOTKA I MYSZKĘ,, ...(sic!!!!!!!!!!!)

A wierzcie mi ...jest o co ,,grać,, !!!

Chcecie zobaczyć np; CO DZIŚ JEST POSZUKIWANE Z TYCH DÓBR ???!

Proszę bardzo : polecam chociażby taką stronę internetową, gdzie poszukuje się skradzionych przez Niemców dzieł sztuki więc poszukajcie portal : ,,Lost Art Database,, ...a potem kliknijcie np; w  ,,THE ART LOOS REGISTER,, ...i szukajcie swego mienia,mienia swych przodków - które Niemcy MUSIAŁY UJAWNIĆ !!!!!!!

A wszystko tam to również ,,maleńkie ziarenko maku,, w porównaniu z liczbą skradzionych dzieł sztuki...

Koło tego intratnego ,,interesu,,  od wielu,wielu lat kręci się parę znanych już osób, a nawet organizacji, które udowadniają na siłę, iż do odzyskiwanych co rusz dzieł sztuki w Niemczech ...NIE MA PRAWA PAŃSTWO POLSKIE, ponieważ np: właściciele tych dzieł byli Żydami !!!
A przecież przed wybuchem II wojny światowej byli to POLACY ...POLSCY Żydzi !!!!

I TU MOIM ZDANIEM ŻYDZI TYM SAMYM, SAMI SOBIE STRZELAJĄ ,,GOLA,, ALBO NAWET POWIEDZIAŁBYM JEST TO ,,STRZAŁ W KOLANKO,, PONIEWAŻ PODSYCAJĄ TAKIM STANOWISKIEM SPÓR I SAMI WINDUJĄ POD NIEBIOSA ...ANTYSEMITYZM !!!

Oczywiście warto pamiętać,że zdecydowaną większość owych właścicieli tych cennych dóbr ...NIEMCY WYMORDOWALI CAŁYMI RODZINAMI i niejednokrotnie sytuacja prawna dziś  w Niemczech jest taka,iż PRAWOWITYM WŁAŚCICIELEM antyków jest kolejne pokolenie rodzin niemieckich nazistów (KTÓRZY SKRYWALI TE ,,ŁUPY WOJENNE,, Z POLSKI  SWYCH OJCÓW I DZIADKÓW), nawet gdy jest to wszystko tak cuchnące, ociekające ludzką krwią i wątpliwe z moralnego, czy też  etycznego punktu widzenia!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Wracając do głównego wątku tematu : MECHANIZM OKRADANIA POLSKI - oto jak to w skrócie wyglądało !

Już jesienią 1939 roku po zajęciu Rzeczpospolitej Niemcy zaczęli mordować inteligencję polską, A WIĘC TYM SAMYM WŁAŚCICIELI NAJCENNIEJSZYCH DÓBR MATERIALNYCH, które natychmiast  im kradli - magazynując je w wielu miejscach !

ODPOWIEDZIALNYM ZA ORGANIZACJĘ GRABIEŻY W POLSCE ZBIORÓW MUZEALNYCH I INNYCH PAMIĄTEK NASZEJ NARODOWEJ KULTURY BYLI SZEFOWIE tzw: ,,Ahnenerbe,, Z WOLFRAMEM SIEVERSEM NA CZELE !

 Mało kto dziś w Polsce wie,że ...NIEMCY WCZEŚNIEJ SIĘ DOSKONALE DO TEGO ZŁODZIEJSTWA PRZYGOTOWYWALI PODCZAS SWYCH WIZYT W NASZEJ RZECZPOSPOLITEJ, ALE JESZCZE DŁUGO PRZED II WOJNĄ ŚWIATOWĄ !!!

 ROBILI SPECJALNE LISTY, WYKAZY TEGO TYPU CENNYCH I INTERESUJĄCYCH DZIEŁ W POLSCE NIE TYLKO W MUZEACH, ALE I PODCZAS PRYWATNYCH WIZYT U SWYCH ,,POLSKICH PRZYJACIÓŁ,, DLA PRZYKŁADU W CZASIE INTERESÓW, POLOWAŃ ...itp !

Z chwilą ,gdy zaatakowali Polskę ...MIELI JUŻ GOTOWE WYKAZY TYCH MIEJSC !!!!!

I CO JEST OGROMNIE WAŻNE DLA NAS DZIŚ ...PODCZAS TEGO ZŁODZIEJSTWA W POLSCE NIEMCY SPORZĄDZALI BARDZO DOKŁADNĄ DOKUMENTACJĘ - TO JEST SZCZEGÓŁOWE KATALOGI, KARTOTEKI,SPISY ZAWARTOŚCI MUZEÓW ,PRYWATNYCH KOLEKCJI !

GDZIE one są dziś ??????????????????????!

Nazywano ich ,,KOMMANDO PAULSEN,, - od nazwiska osoby ogromnie zaangażowanej w tą grabież tj; docenta Uniwersytetu Berlińskiego PETERSA PAULUSENA , który tak dla ciekawości polecił min; wywieźć z Polski słynny ołtarz Wita Stwosza.

Była to grupa DZIAŁAJĄCA W IMIENIU ,,SS,,  która współzawodniczyła w tym złodziejstwie na terenie NASZEJ OJCZYZNY z inną grupą NIEMIECKICH ZŁODZIEI tj: zespołem zorganizowanym przez Goeringa pod kierownictwem doktora KAJETANA MUHLMMANN, będącego wyznaczonym ,,specjalnym pełnomocnikiem,, swego szefa Goeringa na terenie utworzonej w Polsce Generalnej Guberni !!!

ODPOWIEDZIALNYM ZA TRANSPORTY KOLEJOWE SKRADZIONYCH POLSCE DZIEŁ BYŁ KOLEJNY WSPÓŁPRACOWNIK ,,Ahnenerbe,, SS- Hauptsturmfuhrer profesor doktor HANS SCHLEIF !

Tak oto cenne dzieła , całe zbiory muzealne z Polski wywożono wagonami koleją do III Rzeszy...

Już 16 grudnia 1939 roku szef SS Heinrich Himmler mianował ,,GENERALNYM POWIERNIKIEM,,  (Generaltreuhander) W ZAKRESIE RABOWANIA POLSKICH DÓBR  ...prof.dr Heinricha HARMAJANZA !
Jego zastępcą został wspomniany  powyżej  dr Wolfram Sievers, ale już w randze SS- Sturmbannfurer ..  

Kiedy już w grudniu 1939 roku Himmler POSZERZYŁ SWE OFICJALNE UPRAWNIENIA NA ZAJMOWANIE SIĘ Z RAMIENIA SS TYM ZŁODZIEJSTWEM W POLSCE - bardzo naraził się Hermanowi Goeringowi, który był znanym ,,kolekcjonerem,, (...czytaj: ZŁODZIEJEM!!!) dzieł sztuki, a ten  grabieżczy konflikt między nimi trwał dosłownie CAŁA II WOJNĘ ŚWIATOWĄ !!!

Jedną z takich NIEMIECKICH ZŁODZIEJSKICH SKŁADNIC było miasto Łódź, gdzie szybko zmagazynowali tam ponad ...TRZY TYSIĄCE PIĘĆSET DZIEŁ SZTUKI  !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Pod kierownictwem dr Waltera FRENZEL przywożono w to miejsce  i natychmiast wywożono do Niemiec antyczne meble, zbiory filatelistyczne i numizmatyczne, dawną broń palną i sieczną, starodruki, wyroby antyczne...itd.itd.itd !!!

A to przecież tylko jeden mój przykład ZŁODZIEJSKIEGO MAGAZYNU NIEMCÓW W OGRABIANEJ POLSCE !!!

JAKO POLACY MAMY NIE TYLKO MORALNY ALE I PATRIOTYCZNY OBOWIĄZEK WIEDZIEĆ I PAMIĘTAĆ,ŻE LICZBA DZIEŁ I PRZEDMIOTÓW SZTUKI, ORAZ NASZYCH NARODOWYCH DÓBR KULTURY ZRABOWANYCH RZECZPOSPOLITEJ TYLKO W CZASIE II WOJNY ŚWIATOWEJ PRZEZ NIEMCÓW W POLSCE  I ZSRR - ZNACZNIE PRZEWYŻSZA LICZBĘ TEGO TYPU PRZEDMIOTÓW ZRABOWANYCH ....W CAŁEJ ZACHODNIEJ EUROPIE!!!

Dodając przy tym skradzione dzieła sztuki w Austrii,Czechosłowacji, na Węgrzech i w krajach bałkańskich okazuje się,że Niemcy UKRADLI OKUPOWANYM NARODOM EUROPY SETKI TYSIĘCY DZIEŁ SZTUKI !!!!!

Nie liczę przy tym ...MILIONÓW SZTUK KSIĄŻEK, KTÓRE UKRADZIONO W POLSCE BEZ ŻADNEJ REKOMPENSATY A POD ZBRODNICZYM PRZYMUSEM !!!

Ponadto trzeba dodać DO TEGO ZŁODZIEJSKIEGO RACHUNKU tak zwane ,,zakupy,, albo ,,prezenty,, bardzo cennych dzieł sztuki dla Hitlera, Goeringa i innych złodziejskich bonzów III Rzeszy a nawet niemieckich muzeów jak dla przykładu w Linzu !!!

Warto dziś nie tylko to muzeum odwiedzić,by uświadomić sobie jak znikomy procent dzieł sztuki w muzeach niemieckich ...NIE JEST SKRADZIONY !!!!

PISZĘ TEN TEKST GŁÓWNIE PO TO, ABY MOIM RODAKOM - POLAKOM ,,OTWORZYĆ OCZY,, więc rozglądajcie się uważnie będąc w Niemczech nie tylko w muzeach,bibliotekach itp NA TO CO WIDZICIE POLSKIEGO !!!!
Potem prosto z tym do ambasady polskiej...ZŁODZIEI TRZEBA ŚCIGAĆ !!!!

To Goering, który tak często wcześniej gościł przed II wojną światową w Rzeczpospolitej na ...POLOWANIACH U POLSKIEGO PREZYDENTA MOŚCICKIEGO, pragnąc zwiększyć w czasie wojny MATERIALNE ZASOBY III Rzeszy specjalnie po to utworzył : GŁÓWNY URZĄD POWIERNICZY WSCHÓD, który miał za zadanie...PRZEJĄĆ WSZYSTKIE CENNE MIENIE SKRADZIONE W NASZEJ RZECZPOSPOLITEJ!!!

A Polacy byli jak zwykle z tradycją tacy ,,GOŚCINNI,, ... i te nasze serdeczne  ,,Darz Bór,, !!!

Tą decyzję Goeringa starał się MAKSYMALNIE IGNOROWAĆ ,,wojujący ,, z nim o skarby  Heinrich Himmler, który jako Komisarz Rzeszy do spraw UMACNIANIA NIEMCZYZNY - wydał natychmiast podległej mu ,,SS,, specjalne pisma ...LEGALIZUJĄCE KONFISKATY MAJĄTKÓW W POLSCE I ROZPORZĄDZANIA NA TEMAT SKONFISKOWANEGO POLAKOM MIENIA PRZEZ URZĘDY POWIERNICZE !

A oto mój dowód na to,że NIEMIECKA CHCIWOŚĆ I ZŁODZIEJSTWO ORAZ KORUPCJA W OKRADANEJ POLSCE NIE MIAŁA GRANIC :

W pamiętnikach jeden z zaufanych Hitlera - minister uzbrojenia Speer tak wspomina o Niemcach, swych kolegach : (cyt) ,, Zaledwie po dziewięciu latach władzy warstwa kierownicza  była tak skorumpowana,że nawet w krytycznej fazie wojny NIE POTRAFIŁA ZREZYGNOWAĆ Z WYSTAWNEGO STYLU ŻYCIA, DO KTÓREGO SIĘ PRZYZWYCZAIŁA.
Dla ,,CELÓW REPREZENTACJI,, potrzebne były tym ludziom WIELKIE DOMY, SIEDZIBY MYŚLIWSKIE, DOBRA I PAŁACE,LICZNA SŁUŻBA,WYSTAWNY STÓŁ,PRZEDNIE TRUNKI.
Borman wydał w lutym 1942 roku rozporządzenie w sprawie ZACHOWANIA WIĘKSZEJ SKROMNOŚCI W CZASIE BANKIETÓW.
Rozporządzenie Bormana nie odniosło żadnego skutku (...) ,,

Przypominam!!! TO JEST AUTENTYCZNY CYTAT SŁÓW ZAPISANYCH W PAMIĘTNIKACH NIEMCA Speera  mówiący ...O NIEMCACH !!! (sic!!!!!!!!!!!!!!!!!!!)

A teraz na zakończenie podam Wam KOLEJNY PRZYKŁAD jak to ,,w terenie,, Niemcy planowali i okradali polskie majątki ziemskie, gdzie dziś to już jedynie ruiny zabite deskami, których do upadku doprowadziło tylko  NIEMIECKIE ZŁODZIEJSTWO I CHCIWOŚĆ !!!

A DLA NIEMCÓW KTÓRZY PRZYJEŻDŻALI TAM JESZCZE PRZED II WOJNĄ ŚWIATOWĄ I SKRZĘTNIE NOTOWALI CO SIĘ ZNAJDUJE W OWYM DWORZE - BYŁA TO NIEPRAWDOPODOBNA SKŁADNICA SKARBÓW SZTUKI !!!!!!

A gdzie to tak dla przykładu  było ??! NA POMORZU... !!!

Dwór został zbudowany w XIX wieku przez amatora archeologii i ...KOLEKCJONERA SZTUKI , przeobrażając się w szybkim tempie w PRYWATNE MUZEUM !
Była to słynna na Pomorzu placówka polskiej kultury, gdzie dochody z wzorowo prowadzonego majątku ziemskiego pozwalały jego właścicielowi na częste zakupy dzieł sztuki we wszystkich antykwariatach : Rzymu, Paryża,Wiednia i ...niemieckiego Berlina !!!

TYM OTO SPOSOBEM POLAK KUPIŁ NA AUKCJI ZBIORY PO ZMARŁYM SERBSKIM KRÓLU ALEKSANDRZE OBRENOWICIU, CZY TEŻ PO ARCYKSIĘCIU AUSTRIACKIM JANIE SALWATORZE ....wszystko ukradli stąd Niemcy !!!!!

To jest informacja, jaką wcześniej  obiecałem czytelnikom mego bloga www.pigipedia.blogspot.com ...z SERBII , którzy coraz częściej tu do mnie zaglądają ( POZDRAWIAM i zapraszam nadal!).

Tym miejscem skarbów to -  dwór w NIEDŹWIEDZIU na Pomorzu, tuż koło Wąbrzeźna...
Nie zachował się dziś żaden egzemplarz inwentaryzacyjny dóbr jakie tam były!

A była tam min: rzeźba ,,Zranionej dziewicy,, która na wystawie 1891 roku w Berlinie zdobyła złoty medal...waza z porcelany chińskiej o wysokości (UWAGA!) 3 metrów, a jedna z trzech w całej Europie...niesamowita kolekcja polskich i tureckich karabeli a wśród nich jedna perska wysadzana brylantami,rubinami,szmaragdami...kolekcje zbroi...sztyletów...kindżałów...kordelasów...zegarków (a wśród nich zbiór 100 sztuk KIESZONKOWYCH ZEGARKÓW SŁONECZNYCH!)...fotel Napoleona...łoże Marii Antoniny...widelce Kościuszki...serwis porcelany korzeckiej podarowany kiedyś przez żołnierzy księciu Józefowi Poniatowskiemu gdzie na każdej filiżance namalowano różne bitwy Napoleona...rzeźbiony z kości słoniowej różaniec królowej Jadwigi, w którym paciorkami były głowy króla i dworzan...przebogata kolekcja malarska a w tym obrazy Kossaków,Bacciarellego,Malczewskiego...bogata biblioteka a wśród niej arcy rzadkie wydanie augsburskiej Biblii z XVI wieku...album 17 szkiców ołówkiem Jana Matejki...itd.itd.itd.

Wśród tego wszystkiego POLSKIE NARODOWE SKARBY gromadzone przez pasjonata...

A WSZYSTKO TO UKRADLI MU  STĄD TAKŻE NIEMCY !!!

Pomogła im w tym zapewne owa słynna  ... ,,POLSKA GOŚCINNOŚĆ,, i szeroki gest  właściciela tego dworu WACŁAWA MIECZKOWSKIEGO bo tak się nazywał !

Stworzył on tu, u siebie MUZEUM (wstęp kosztował 50 groszy!) a wiosną i latem zjeżdżały się tam duże wycieczki chętnych zobaczenia tego na własne oczy...

Koszt 1 złotówki to była wówczas możliwość zwiedzania tuż przy dworze parku francuskiego WZOROWANEGO NA WIEDEŃSKIM SCHOENBRUNNIE z ponad 300 odmianami róż jakie tam hodowano...

Mieczkowski nie zdawał sobie przy tym sprawy,że jego cały majątek, a w tym owe skarby znajdują się już od dawna jako figurujące NA LISTACH PRZYGOTOWANYCH BARDZO PIECZOŁOWICIE PRZEZ JEGO NIEMIECKICH ,,GOŚCI,, DO ...,, ZABEZPIECZENIA,, W CZASIE ZBLIŻAJĄCEJ SIĘ II WOJNY ŚWIATOWEJ !!!

A co zrobili z nim Niemcy, gdy we wrześniu 1939 roku napadli na Polskę ??!

Po wybuchu tej najstraszliwszych z wojen władze niemieckie ulokowały go jako właściciela tych dóbr, na terenie jego dworu w ...maleńkim pokoiku na parasole i walizy!

Przez cały czas wierzył w ZMARTWYCHWSTANIE RZECZPOSPOLITEJ, a w listach do rodziny podpisywał się jako ...,,PUSTELNIK NA NIEDŹWIEDZIU,,!!!

Czasy nie mniej ZŁODZIEJSKIE nastały po wojnie, ale W.Mieczkowski zmarł dwa lata tuż po jej zakończeniu...

W ściernisku za ogrodem tego pięknego dworu zakopano przed Niemcami szkatułę z biżuterią z Niedźwiedzia, ale w tym całym niemieckim złodziejstwie - także i tu Niemcy mieli dużo ,,szczęścia,,!
Wiosną 1940 roku dokładnie na to miejsce wjechał bryczką NIEMIECKI ZARZĄDCA, któremu nagle koło się zapadło i ...znalazł wszystko !!!
Dla siebie....

A O TYM  JAKIE  ZŁODZIEJSKIE GENY MAJĄ NIEKTÓRZY NIEMCY A CHCIWOŚĆ NIE DAWAŁA IM PRZEZ LATA SPOKOJU - NIECH ŚWIADCZY TEN KOLEJNY ZNANY MI EPIZOD!
W tym samym Wąbrzeźnie jest pewna ulica, która zwie się 1 Maja...i pewien budynek ze stodołą, a w nim mieszkała kiedyś starsza kobieta...to w tej stodole uciekający przed sovietami  Niemcy ukryli w skrzyniach SKARBY ZRABOWANIE Z DWORU W NIEDŹWIEDZIU, które jak sami widzicie wielu historyków sztuki wieść o tym doprowadziłaby do zawrotów  głowy !

NIEMCY WRACALI W TO MIEJSCE BARDZO CZĘSTO I REGULARNIE  PO WOJNIE ...I W LATACH 60 TYCH REGULARNIE WYWOZILI TE SKRADZIONE SKARBY ZA ODRĘ, DO NIEMIEC KORZYSTAJĄC RÓWNIEŻ  Z ,, NAIWNEJ POLSKIEJ GOŚCINNOŚCI,, !!!

A tuż ( Wąbrzeźno) obok musiała zamieszkać babcia i wnuk...PRAWOWICI SPADKOBIERCY TEGO OGRABIONEGO PRZEZ NIEMCÓW PRZEPIĘKNEGO DWORU W NIEDŹWIEDZIU ...


Ciąg dalszy NIEMIECKIEGO ZŁODZIEJSTWA W RZECZPOSPOLITEJ POLSKIEJ niebawem nastąpi...


Piszę jak jest...100% FAKTY !!!


Krzysztof Kowalczyk

PS.

Jeśli Waszych przodków w NASZEJ OJCZYŹNIE RZECZPOSPOLITEJ gdziekolwiek okradziono, to macie niniejszym ,,okazję,, poznać szczegóły KTO I JAK ZA TYM STAŁ !!!