wtorek, 21 stycznia 2014

LASY PAŃSTWOWE ...JAK REAGUJĄ ,,PROFESJONALIŚCI,,LASY PAŃSTWOWE...JAK REAGUJĄ ,,PROFESJONALIŚCI,, PYTANI NA TEMAT FIRMY, KTÓRĄ DZIŚ KIERUJĄ ??!

21 stycznia 214 roku
Nie ukrywam,że NAZBIERAŁO SIĘ JUŻ ,TEGO TYPU,, spraw na tyle dużo,iż podzielę się dziś paroma z nich na moim blogu, abyście i Wy również mieli okazję zobaczyć JAKA ŻENADA I BRAK KOMPETENCJI DZIŚ ZASIADA W PARU MIEJSCACH NA STANOWISKACH KIEROWNICZYCH W LASACH PAŃSTWOWYCH...

Jak widzę obowiązujące przepisy Ustawy o dostępie do informacji publicznych z dnia 6 września 2001 roku (Dz.U. Nr 112, poz.1198 ze zmianami) są DLA WIELU LEŚNIKÓW NA TYCH STANOWISKACH...dosłownie, kością w gardle - gdyż KAŻDY OBYWATEL MA DO NICH PRAWO DOSTĘPU bez względu na ,,buraczane podejście.,, kilku leśnych osób , usiłujących wszelkimi pomysłami,wypowiedziami uniemożliwić danej osobie wiedzy ..CO TAM NA ICH ,,LEŚNYM PODWÓRKU,, SŁYCHAĆ I JAK TAM LEŚNI ,,PROFESJONALIŚCI,,GOSPODARUJĄ !

Wcale tego nie ukrywam,ale ...UBAW TO MAMY CZASAMI PO SAME PACHY,czytając ,,sztuczki,, jakimi np; niektórzy nadleśniczowie usiłują RAŻĄCO ŁAMAĆ OBOWIĄZUJĄCE W POLSCE PRAWO - aby tylko nie udzielić odpowiedzi na zbyt trudne, lub niewygodne pytania!

A tak na marginesie to Pan Adam Wasiak, obecny DYREKTOR GENERALNY LASÓW PAŃSTWOWYCH jeśli chce uniknąć szeregu skarg i takich pism jakie chociażby otrzymał dziś 21 stycznia 2014 roku  NA TEMAT  BRAKU KOMPETENCJI I NARUSZANIA PRAWA PRZEZ NADLEŚNICZYCH ...powinien im zrobić OBOWIĄZKOWO EGZAMIN z zakresu znajomości przepisów prawa nie tylko owej Ustawy o dostępie do informacji publicznej !!!  

WYRAŻAM PUBLICZNIE OSOBISTY AKCES PRZEPROWADZENIA TAKICH EGZAMINÓW DLA NADLEŚNICZYCH I GŁÓWNYCH KSIĘGOWYCH LASÓW PAŃSTWOWYCH TYCH ŻENUJĄCYCH DZISIEJSZYCH LAT ...po cenach wyjątkowo promujących Lasy Państwowe, z jednoczesną moją 100% GWARANCJĄ ,,oczyszczenia,,środowiska leśnego z ,,buraczanych folwarków,,, które ni jak nie pasują do większości firm PGL LP !!!

Potem można byłoby dalej to uczynić CO JEST PILNIE WSKAZANE w ...KAŻDEJ  regionalnej dyrekcji LP...DGLP...no i OBOWIĄZKOWO w Ministerstwie Środowiska póki jeszcze tam ....,główkuje,, Gawłowski Stanisław !!!


Niniejszym OFICJALNIE INFORMUJĘ na www.pigipedia.blogspot.com że kilka dni temu zwróciliśmy się do bardzo wielu nadleśnictw i rdlp w Polsce aby zgodnie z prawem jakie nam GWARANTUJE chociażby ta ustawa o dostępie do informacji publicznych - podano nam  informacje na temat ...GOSPODARKI FINANSOWEJ w tych jednostkach (plany i realizacja na przestrzeni danego roku!)

Bardzo wiele jednostek LP - NATYCHMIAST nam przekazało te dane, które sukcesywnie z biegiem czasu aktualnie  analizujemy w jak widać ,,gorącym czasie,,tj: ...OKRADANIA Z OGROMNEJ KASY LASÓW PAŃSTWOWYCH PRZEZ RZĄD PLATFORMY OBYWATELSKIEJ, a szczególnie jej tak  zwanych POlitycznych ,,leśnych przydupasów ,, i wazeliniarzy!!!!!!!!!!!!!!!!

O tym że wielu pracowników PGL LP w sposób WZOROWY I TERMINOWY nawet o każdej porze wypełnia swe OBOWIĄZKI SŁUŻBOWE niech chociażby świadczy ten fakt : W NIEDZIELĘ (!!!!!) 19 stycznia 2014 roku - otrzymaliśmy od Pani głównej księgowej RDLP Warszawa wnioskowane przez nas kompletne dane!!!BARDZO,BARDZO - DZIĘKUJEMY że nawet w dzień wolny od pracy znaleziono dla nas czas - pamiętając o swych obowiązkach służbowych a co najważniejsze ...PRZESTRZEGANIU PRAWA W LASACH PAŃSTWOWYCH !!!

I co Wy na to ??!

Ale są też i ,,RODZYNKI,, innego kalibru ....(sic!!!!!!!!!!!!)

Pismem  K-06-01/14 z dnia dzisiejszego podpisanym przez ....NADLEŚNICZEGO I GŁÓWNEGO KSIĘGOWEGO Nadleśnictwa KAMIENNA GÓRA (RDLP WROCŁAW) zażądano CIEKAWEJ INFORMACJI  od osoby składającej ów wniosek o udostępnienie  informacji publicznej tj: (CYTAT),, przesłanie kserokopii dokumentu tożsamości np; dowodu osobistego,celem potwierdzenia danych osoby występującej o informację i podanie danych kontaktowych - nr.telefonu,, ....(sic!!!!!!!!!!!!!!)

POD TAKIM IDIOTYCZNYM PISMEM PODPISAŁ SIĘ DZIŚ NADLEŚNICZY NADLEŚNICTWA KAMIENNA GÓRA /RDLP WROCŁAW/ Pan ...Dariusz GAJDA !!!

No cóż...,,GRATULACJE,, NA TEMAT BRAKU KOMPETENCJI A RACZEJ POTRZEBIE PILNYCH  ZAJĘĆ  EDUKACYJNYCH związanych z czytaniem ze zrozumieniem na poziomie podstawowym ustawy o dostępie do informacji publicznych Pana nadleśniczego  - otrzymał dziś natychmiast Pan Adam Wasiak Dyrektor Generalny LP i dyrektor RDLP Wrocław !!!

Nie zdziwię się, gdy zaraz KTOŚ z Lasów Państwowych ....a jakoby TRANSPARENTNYCH - zażąda podania : numeru buta.... wyznania religijnego...adresu gdzie podają w okolicy najlepsze ZIELONE piwo...preferencji seksualnych...czy też rozwiązania testu 187 pytań pt; ,,CO SĄDZISZ O PLATFORMIE OBYWATELSKIEJ W LASACH PAŃSTWOWYCH,, jako kolejnego sondażu zamówionego odpłatnie przez Ministerstwo Gawłowskiego (...o przepraszam! ŚRODOWISKA!!!) ...itd.itd.itp !!!!

Koledzy z ,,Braci Leśnej,, podpowiadają tu Panu nadleśniczemu z Kamiennej Góry, aby WNIKLIWIEJ  od dziś obserwował wakaty stanowisk w policji,CBA, ABW,CBŚ itp bo Z TAKIMI ŻĄDANIAMI ma ku temu pełne predyspozycje zawodowe   -  A JA ZE SWEJ STRONY POZWOLĘ SOBIE COŚ PANU ,,NADLEŚNEMU,,  EXTRA NINIEJSZYM DODAĆ tj; ...proszę w ramach delegacji udać się do Pana regionalnej dyrekcji, a konkretnie do z-cy dyr.RDLP Wrocław d/s ekonomicznych JERZEGO ŁOKIETKO,który jest ,WYBITNYM SPECJALISTĄ,, vel ,,Andrzejem Kowalskim z Poznania,, a który to wpoi w Pana nawyki i sztuczki ...JAK SPRAWDZAĆ I INWIGILOWAĆ PRZEZ TELEFON INNYCH LEŚNIKÓW W CAŁEJ POLSCE A POTEM SIĘ Z TEGO WYŁGAĆ!!!!!!!!!

Są też  AKTUALNIE inne metody JAKIMI JUŻ NIEKTÓRE OSOBY NA STANOWISKACH  KIEROWNICZYCH W LASACH PAŃSTWOWYCH -poproszone oficjalnie  o dane księgowo-finansowe swojej jednostki...sprawdzają ,,wnioskodawcę,,.

Wydzwaniają na nr telefonu domowego wnioskodawcy a dostępnego w książce telefonicznej i pytają .....PO CO TE DANE I KOMU SĄ POTRZEBNE ?!!!! (sic!!!!!!!!!!!!!)
Odczuwa się w tych pytaniach....STRACH I BRAK PEWNOŚCI JUTRA !!!


Czyżby było w nich ,,COŚ,, wartego baczniejszej uwagi....pożyjemy, zobaczymy !

Z kolei w dniu 10 stycznia 2014r roku jeden z najświeższych,,KONKURSOWYCH,, tj; nadleśniczy w Bornem Sulinowie (Marcin Mieczkowski),którego nomen omen bez pudła wytypowałem w 100% PRZED OFICJALNYM OGŁOSZENIEM jako zwycięzcę tych procedurach  owianych REGIONALNĄ PO-LITYCZNĄ  ŚCIEMĄ W LASACH RDLP SZCZECINEK - w pytaniach do DGLP (...nadal czekam na odpowiedź ! sic!!!!!!!!!!!!!!!), otrzymał pisemną uwagę na temat nieprawidłowości jakie można w Nadleśnictwie Borne Sulinowo znaleźć na ich stronie internetowej!

Konkurs na nadleśniczego w Bornem  był w połowie listopada, więc czekaliśmy aż to facet W SWOJEJ NOWEJ JEDNOSTCE LP  sam znajdzie ...jako ów najlepszy z najlepszych w PGL LP , ale gdzież tam...,,CIENIZNA,, !!!

Koledzy dali mu nawet kurtuazyjnie plus miesiąc dodatkowo na ,,ochłonięcie,, po tak ,,SPRAWIEDLIWIE ,,wygranym konkursie...może sam znajdzie ów problem ?!!!

GDZIE TAM !!! Można by było czekać ...150 lat PGL LP niż tego,że w Nadleśnictwie Borne Sulinowo ,,świeży,, nadleśniczy Marcin Mieczkowski zauważy dość poważne uchybienie w BIP !

A oto co odpisał ów nadleśniczy na uwagi dotyczące niedociągnięć w tej jednostce Lasów Państwowych RDLP Szczecinek:

Jest to pismo znak sprawy: ZG-060-2/14  z dnia 13 stycznia 2014 roku (cytat) ,, W nawiązaniu do Pańskiego pisma z dnia 10 01.2014 roku Nadleśnictwo Borne Sulinowo DZIĘKUJE ZA SPOSTRZEGAWCZOŚĆ i zwrócenie uwagi odnośnie błędnie umieszczonego pliku w zakładce
,,Informacje o kontrolach,, w Biuletynie Informacji Publicznej naszej jednostki.
Prawidłowe i aktualne informacje zostały zamieszczone w dniu dzisiejszym ,, Podpisał ; nadleśniczy Mieczkowski  

To ŻENADA ,iż tego typu podstawowe dane o kontrolach w lasach RDLP Szczecinek - nie są w każdej chwili dostępne, a do tego zawierają błędne pliki ...itd.itd. A ZA  ,,TAKIE COŚ,, CO MIESIĄC ,,KTOŚ,, OTRZYMUJE NAJNORMALNIEJ PENSJĘ !!!

Za BRAK SPOSTRZEGAWCZOŚCI...dobrze płacą jak widać w nadleśnictwie Borne Sulinowo, a moja intuicja mi podpowiada,że TO NIE PRZYPADEK IŻ WŁAŚNIE TAK ,,MAŁO SPOSTRZEGAWCZY,, JAK SAMI WIDZICIE MARCIN MIECZKOWSKI  ...MUSIAŁ(!!!!!) ZOSTAĆ W NADLEŚNICTWIE BORNE SULINOWO ...,,KONKURSOWYM,, NADLEŚNICZYM !!!!!!

Jak znam życie CZAS OKAŻE ...kto w tym wszystkim nie tylko związanym z Lasami Państwowymi i Bornem Sulinowem - wdepnął na minę !!!!


Piszę jak jest....


Krzysztof Kowalczyk