środa, 22 stycznia 2014

MODLITWA TO NAJSZLACHETNIESZY DAR...MODLITWA TO NAJSZLACHETNIEJSZY DAR...


22 stycznia 2014 roku


...JAKI MOŻEMY OFIAROWAĆ INNYM !!!


W dzisiejszej bardzo trudnej i WIELKIEJ NIEWIADOMEJ sytuacji Lasów Państwowych w naszej Ojczyźnie - każda modlitwa, czy to grupowa czy indywidualna jest właśnie tym NAJSZLACHETNIEJSZYM Z DARÓW jaki możemy ofiarować nie tylko prosząc Boga o siłę i wytrwałość dla tych którzy o te lasy państwowe NAPRAWDĘ WALCZĄ OD WIELU LAT ...prosić o rozum,opamiętanie a szczególnie DOBRĄ PAMIĘĆ pośród tych, którzy są CHORĄGIEWKĄ NA WIETRZE, USTAWIAJĄCĄ SIĘ ZAWSZE TAK JAK W DANYM CZASIE ZAWIEJĄ POLITYCZNE WIATRY W POLSCE!!!!

To co zamierza uczynić koalicja Platformy Obywatelskiej z Polskim Stronnictwem Ludowym i zmienić sprawdzoną oraz dobrze funkcjonującą Ustawę o lasach z 1991 roku, a którą moim nieskromnym zdaniem POWINNO SIĘ CO NIECO  ZMODYFIKOWAĆ  W PARU KWESTIACH  - jest zamachem na nie tylko tą w większości dobrze prosperującą państwową firmę, ale jest ZAMACHEM NA PODSTAWOWE PRAWA WOLNOŚCI WSZYSTKICH POLAKÓW !!! 

KONSTYTUCJA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ JEST NAJWYŻSZYM PRAWEM W NASZEJ OJCZYŹNIE, KTÓRĄ DZIĘKI PRACY OGROMNEJ ILOŚCI LUDZI  - POTRAFILIŚMY POD KIERUNKIEM LEŚNIKÓW TAK ZAGOSPODAROWAĆ I ZALESIĆ,ŻE DZIŚ ZAZDROSZCZĄ NAM TEGO INNI !

To właśnie Konstytucja, której przepisy MA ZA NIC obecna grupa rządzących w Polsce - stanowi o WOLNOŚCI I PRAWACH CZŁOWIEKA I OBYWATELA, ORAZ BEZPIECZEŃSTWIE WSZYSTKICH POLAKÓW bez względu na poglądy polityczne!

To właśnie ta sama Konstytucja RP ZAPEWNIA POLSCE OCHRONĘ ŚRODOWISKA I WSPOMINA O KIEROWANIU SIĘ ZASADĄ ZRÓWNOWAŻONEGO ROZWOJU ...

Przepisy POLSKIEGO PRAWA, a w tym tej Konstytucji RP oraz wszelkie uniwersalne kanony moralne o ile potrafimy je sami dostrzec,odnaleźć w tym dzisiejszym  życiu pełnym fałszu i cwaniactwa - STOJĄ U PODSTAW WSZELKICH DZIAŁAŃ LEŚNIKA POLSKIEGO, WYŁĄCZNIE DLA DOBRA OJCZYZNY,PRZYRODY,CAŁEGO SPOŁECZEŃSTWA CZY TEŻ POJEDYNCZEGO CZŁOWIEKA !!!

Jaki ma być ów ,,zrównoważony rozwój,, gdy Donald Tusk i jego opcja politycznych snobów - planują od 2014 roku OGRABIĆ LASY PAŃSTWOWE Z FUNDUSZU LEŚNEGO ??!

Czy macie ubezpieczony samochód?! Czy ubezpieczyliście swój majątek i swoje życie ??! Jeśli TAK to ...super!
Dziś każdy Polak powinien wiedzieć,że NASZ NARODOWY SKARB JAKIM SĄ LASY PAŃSTWOWE ...nikt nie ubezpiecza, bo się boi odpowiedzialności za ten majątek !!!

Tą odpowiedzialność dźwigają od lat  POLSCY LEŚNICY !!!!

To dlatego właśnie Lasy Państwowe wcześniej pomyślały, a co jest zapisane w treści owej ustawy o lasach z 1991 roku - aby mieć UBEZPIECZENIE tj; ,,FUNDUSZ LEŚNY,,  na wypadek nieszczęść, tragedii i wszelkiego rodzaju problemów w tychże lasach, a których jest w skali roku,lat naprawdę całe mnóstwo!

To pożary lasów, gdzie giną leśnicy i strażacy ...to naturalne kataklizmy takie jak powódź,huragany,śniegołomy, gradacja szkodliwych dla lasów owadów... itp.
 
I PO TE WŁAŚNIE ,,UBEZPIECZENIE,, ŚRODKI FINANSOWE ,,FUNDUSZU LEŚNEGO,, TERAZ WYCIĄGA ŁAPY TEN MIERNY RZĄD, KTÓREMU JUŻ BRAK KASY NA ICH IDIOTYCZNE POMYSŁY I FANABERIE...A NA KTÓRE MOIM ZDANIEM NADZWYCZAJ CIERPLIWIE PRZYGLĄDA SIĘ POLSKIE SPOŁECZEŃSTWO !

Tym wszystkim, którzy nadal uczciwie pracują w Lasach Państwowych...tym wszystkim, którzy się martwią JAK TERAZ BĘDZIE...tym wszystkim, którzy WALCZĄ O TO ABY LASY W POLSCE BYŁY NIGDY NIETYKALNYM PRZEZ NIKOGO NARODOWYM SKARBEM... warto przypomnieć pewne słowa, które powiedział NASZ OJCIEC ŚWIĘTY Jan Paweł II , NASZ RODAK KTÓRY TAK ZAWSZE KOCHAŁ POLSKIE LASY ;

A było to w trakcie pielgrzymki leśników polskich do Rzymu i audiencji generalnej na placu św.Piotra 28 kwietnia 2004 roku : (cytat) ,, CIESZĘ SIĘ BARDZO Z WASZEJ OBECNOŚCI . WIELE RAZY MIAŁEM OKAZJĘ SPOTYKAĆ SIĘ Z WASZYM ŚRODOWISKIEM !
NIECH WASZA PRACA POMOŻE URATOWAĆ PIĘKNO POLSKICH LASÓW DLA DOBRA NASZEJ OJCZYZNY I JEJ MIESZKAŃCÓW,,  

Jakież to DZIŚ ogromnie wymowne i ważne słowa oraz PRZESŁANIE Jana Pawła II ...w obecnej NIEWIADOMEJ SYTUACJI Lasów Państwowych w Polsce !!!!!!! ....DLA DOBRA NASZEJ OJCZYZNY I JEJ MIESZKAŃCÓW - A NIE PLATFORMY OBYWATELSKIEJ !!!!

Rok 2014 jest WYJĄTKOWYM ROKIEM zarówno związanym z Janem Pawłem II jak i Lasami Państwowymi w Polsce !

PAŃSTWOWE GOSPODARSTWO LEŚNE ,,LASY PAŃSTWOWE,,  obchodzi w tym roku jubileusz swego 90 - lecia ...

Na los NASZEJ OD WIEKÓW LEŚNEJ  PIĘKNEJ POLSKI I PROCES RODZENIA SIĘ LASÓW PAŃSTWOWYCH NAKŁADA SIĘ TRAGICZNA I DRAMATYCZNA HISTORIA NASZEGO PAŃSTWA, KTÓRE PRZEZ PONAD 100 LAT GRABILI ZABORCY I OKUPANCI AŻ DO ROKU 1918...POTEM TO SAMO ROZPOCZĘŁO SIĘ OD 1944 ROKU AŻ DO 1989 ROKU!!!!!!!!!!!!!!!!!!

WYMAZANO NAS POLAKÓW WCZEŚNIEJ  Z MAP ŚWIATA...!!!

Dla mnie leśnika, ów jubileusz 90 -lecia PGL LP to tylko ,,okazja,, dla wielu osób ...do wielu niesprawiedliwych nagród,awansów,pełnych POLITYCZNEJ WAZELINY, publicznych imprez na koszt Skarbu Państwa  LP !!!

POWINNIŚMY UZMYSŁOWIĆ SOBIE,ŻE POLSKIE LASY PAŃSTWOWE LICZĄ SOBIE TYLE LAT - CO NASZE PAŃSTWO POLSKIE !!!
A nie jakieś tam tylko ...90 lat !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

POWINNIŚMY DOJŚĆ WRESZCIE DO TAKIEGO SPOSOBU MYŚLENIA,ŻE DZISIEJSZE PAŃSTWOWE LASY W POLSCE MAJĄCE W TYM ROKU TE 90 LECIE SWEGO ISTNIENIA  - SĄ W LINII PROSTEJ SPADKOBIERCĄ TYCH SAMYCH LASÓW (!!!) ZARZĄDZANYCH NIEGDYŚ PRZEZ POLSKICH KRÓLÓW,KSIĄŻĘTA A KTÓRZY SWOJE KRÓLESTWO ZWIĄZANE OD WIEKÓW Z NARODEM POLSKIM ZAKŁADALI NA TYCH SAMYCH ZIEMIACH  I BUDOWALI JEGO POTĘGĘ!!!

A JEŚLI BYŁA TAKA KONIECZNOŚĆ ...BRONILI TAKŻE TYCH SAMYCH LASÓW PRZED WROGIEM I NAJEŹDŹCĄ ...

I z tego właśnie jestem jako POLSKI  LEŚNIK dumny ...a nie z jakiegoś tam 90 lecia Państwowego Gospodarstwa Leśnego ,,Lasy Państwowe,, które pozwolę sobie tylko Wam tu przypomnieć były W TYM OWYM 90-LECIU  okupowane przez ponad 50 lat ze strony sovietów, którzy mieli nawet swoje bazy wojskowe z rakietami atomowymi ustawionymi na Zachód Europy!!!
GDZIE ŻADEN POLAK A NAWET GOSPODARZ TYCH LASÓW - POLSKI LEŚNIK...NIE MIAŁ PRAWA WSTĘPU !!!

DOPIERO DZIŚ, A MAMY PRZECIEŻ  2014 ROK TE WŁAŚNIE TERENY LEŚNICY TERAZ ROZMINOWUJĄ ...o czym opisuję na tym blogu!

Cóż więc i ile  znaczy TAKI JUBILEUSZ 90 LECIA ,,LASÓW PAŃSTWOWYCH,, w Polsce, skoro polscy leśnicy nie mieli prawa wchodzić przez ponad 50 lat  czasu  z tego jubileuszu na ...TYSIĄCE HEKTARÓW JAKOBY POLSKICH LASÓW PAŃSTWOWYCH ???!

Pomyślcie sobie sami o tym...

Nie ukrywam,że POWINNIŚMY BYĆ JAKO LEŚNICY DUMNI Z LASÓW PAŃSTWOWYCH, które w rozumieniu współczesnym są zarządzane przez wyspecjalizowane kadry pełniące służbę PAŃSTWU POLSKIEMU I JEGO SPOŁECZEŃSTWU , ale ...NIE ZAPOMINAJMY ZADUFANI W OWYM JUBILEUSZU 90 LECIA, ŻE PAŃSTWOWE GOSPODARSTWO LEŚNE ,,LASY PAŃSTWOWE,, TO JEDYNIE ....TWÓR WIEKÓW NOWOŻYTNYCH OD XVIII DO XX WIEKU !!!

Na przestrzeni wieków całych, gdy W NASZEJ POLSCE szumiały jak zwykle cudowne bory i lasy - prawnych źródeł DZISIEJSZYCH LASÓW PAŃSTWOWYCH w Rzeczpospolitej a już niepodległej możemy się dopatrywać w dwóch wydanych w 1924 roku rozporządzeniach Prezydenta RP tj; o statucie przedsiębiorstwa ,,POLSKIE LASY PAŃSTWOWE,, z 28 czerwca , oraz o organizacji ,administracji lasów państwowych z 30 grudnia 1924 roku !

Wprowadzona wówczas bardzo postępowa zasada w organizacji zarządzania sprawiła,że sprawy gospodarki leśnej w lasach państwowych WYDZIELONO JAKO ODRĘBNĄ GAŁĄŹ ADMINISTRACJI PAŃSTWOWEJ, gwarantując przy tym prawa pracownicze leśnikom !!!


To właśnie dziś ci którzy PRAGNĄ OKRAŚĆ LASY PAŃSTWOWE ZE ŚRODKÓW ,,FUNDUSZU LEŚNEGO,,  a których nic tylko patrzeć jak Dyrektor Generalny LP czy też Minister Środowiska będzie niebawem WAZELINIARSKO I POLITYCZNIE zapraszał na ,,jubileuszowe,, obchody 90 -lecia Lasów Państwowych - powinni ,,wykuć na blachę,, po co i dlaczego wówczas przed laty tak promowano Lasy Państwowe w RP !!!


OTÓŻ JEDNĄ Z PODSTAWOWYCH ZASAD NOWEJ STRUKTURY ORGANIZACYJNEJ LASÓW PAŃSTWOWYCH W 1924 ROKU ...A WIĘC 90 LAT TEMU (!!!) BYŁO  WYODRĘBNIENIE TEJ GAŁĘZI GOSPODARCZEGO ZARZĄDU PAŃSTWOWEGO I  WPROWADZENIE IDEI SAMOWYSTARCZALNOŚCI PAŃSTWOWEGO GOSPODARSTWA LEŚNEGO - CO Z KOLEI DOPROWADZIŁO NATYCHMIAST  DO WYODRĘBNIENIA BUDŻETU LASÓW PAŃSTWOWYCH...Z OGÓLNEGO BUDŻETU PAŃSTWOWEGO !!!

ADMINISTRACJA LASÓW PAŃSTWOWYCH ZOSTAŁA WTEDY JUŻ WYPOSAŻONA W SZEROKI ZAKRES UPRAWNIEŃ I MIAŁA ODTĄD DZIAŁAĆ W CAŁYM ZAKRESIE POTRZEB PAŃSTWOWEJ GOSPODARKI LEŚNEJ, PROWADZONEJ CO PODKREŚLAM PO RAZ KOLEJNY - NA ZASADACH ,,SAMOWYSTARCZALNOŚCI,,
ZGODNIE Z NIĄ WSZYSTKIE WYDATKI ZWYCZAJNE I NADZWYCZAJNE MIAŁY ZNAJDOWAĆ SWE POKRYCIE W DOCHODACH PAŃSTWOWEGO GOSPODARSTWA LEŚNEGO !!!!!!!!!!!!!!!!!

A za wszystkimi tymi innowacjami i super pomysłami stał wówczas jeden człowiek : ADAM LORET , zwolennik zachodniego modelu organizacyjnego gospodarstw leśnych w Polsce !
Od 01 lutego 1934 roku DYREKTOR NACZELNY LASÓW PAŃSTWOWYCH mianowany przez Prezydenta RP Mościckiego !!!


Czy dziś w 90 rocznicę istnienia PGL LP - delegacje leśników złożą chociażby jeden malutki kwiat na jego grobie ...jedną gałązkę igliwia ??!

NIE !!!!!!
A wiecie DLACZEGO ???!

Bo przez te 90 lat istnienia LASÓW PAŃSTWOWYCH W POLSCE, a w tym ponad 50 lat okupacji sovieckiej ...NIKT NIE ZADBAŁ O TO ABY ZNALEŹĆ DOKŁADNĄ LOKALIZACJĘ GROBU śp.ADAMA LORETA, KTÓREGO 17 WRZEŚNIA 1939 ROKU ,,BRATNIA ARMIA,, SOVIETÓW ZATRZYMAŁA I WYWIOZŁA W NIEZNANE MIEJSCE WRAZ Z DOKUMENTACJĄ TYCHŻE LASÓW PAŃSTWOWYCH Z MIEJSCOWOŚCI  NALIBOKI...

INTERNOWANO GO GDZIEŚ TAM W SOVIECKIEJ ROSJI STALINA I ZAMORDOWANO ZAPEWNE NA PRZEŁOMIE 1939/1940 ROKU...jak setki tysięcy innych obywateli naszej Rzeczypospolitej.

Dzień wcześniej 16 września 1939 roku Loret NIE SKORZYSTAŁ Z ,,PROPOZYCJI,, OPUSZCZENIA POLSKI jak to czyniła większość tak zwanych ,,PATRIOTÓW,, których tego typu i dziś mamy całe setki.... co od dawna widać, słychać i czuć !!!

Adam Loret po wybuchu II wojny światowej w dniu 05 września 1939 roku ewakuował się WRAZ Z CAŁĄ NACZELNĄ  DYREKCJĄ LASÓW PAŃSTWOWYCH ..NA WSCHÓD, wprost w łapy sovietów !!! 

Ślad po nich zaginął...

Pozostaje mi modlić się do Boga  także za DOBRĄ PAMIĘĆ  tych osób, którzy chcą obchodzić rocznicę JAKOBY 90 lecia Państwowego Gospodarstwa Leśnego ,,Lasy Państwowe,,... i pytam jednocześnie ; A CO Z TYM CZASEM  AŻ PONAD 50 LAT SŁUŻENIA SOVIETOM PRZEZ TE SAME POLSKIE LASY PAŃSTWOWE W RÓŻNEJ FORMIE I O RÓŻNEJ AKTYWNOŚCI PRZEZ LEŚNIKÓW  ???!

ILE TYSIĘCY HEKTARÓW LASÓW KOMUNIŚCI OD 1944 ROKU POLECILI BEZPRAWNIE ZAJĄĆ PGL LP  NA MOCY SOVIECKIEGO MANIFESTU I DEKRETÓW P.K.W.N. ...które zwrócono w malutkim jak dotąd procencie !!!

A historia komunistycznego współzawodnictwa pracy między nadleśnictwami...czy OZLP...w owym 90 -leciu PGL LP ??!

A życie ,,społeczno -polityczne,, leśników owego 90-lecia jak chociażby na poniższym przykładzie OZLP Lublin gdzie w aż 54 komunistycznych PODSTAWOWYCH ORGANIZACJACH PARTYJNYCH  w 1970 roku było łącznie z robotnikami leśnymi ...1156 członków Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej , a więc pro-sovieckiego organu ,,leśnych ludzi,, !!!!

A takich dyrekcji było dużo... 

NIE ZAPOMINAJCIE I O TAKICH ,,OSIĄGNIĘCIACH,, LASÓW PAŃSTWOWYCH W POLSCE OSTATNICH LAT PO II WOJNIE ŚWIATOWEJ ...mówiąc o wyjątkowym jubileuszu 90 lat PGL LP !!!

Ponieważ MODLITWA TO NAJSZLACHETNIEJSZY DAR JAKI MOŻEMY PODAROWAĆ INNYM ...proszę w niej Boga o ,,DAR POWROTU PAMIĘCI,, DLA TYCH LEŚNIKÓW, KTÓRZY O TYM WSZYSTKIM ZAPOMINAJĄ - SZASTAJĄC PUBLICZNIE PUSTYMI SŁOWAMI O TAK WAŻNYM  JUBILEUSZU 90 LECIA LASÓW PAŃSTWOWYCH !!!


TEN POST TO MÓJ DAR DLA TYCH KRĘTACZY, KTÓRZY DZIŚ W SYTUACJI GRABIENIA POLSKICH LASÓW PAŃSTWOWYCH PRZEZ TEN PARTACKI RZĄD DONALDA TUSKA I PLATFORMY OBYWATELSKIEJ ...USIŁUJĄ ,,WYPŁYNĄĆ,, JAKO OD ZAWSZE JAKOBY OBROŃCY PAŃSTWOWYCH LEŚNYCH KNIEI ,A ZAPOMINAJĄCY KOMU I JAK POKORNIE ORAZ TCHÓRZLIWIE SŁUŻYLI W LATACH 2008-2014 TEJ GRUPIE .....JAK SIĘ DZIŚ OKAZAŁO ZŁODZIEI   !!!!


Piszę jak jest ...


Krzysztof Kowalczyk


PS.

BARDZO MNIE OBURZYŁA WYPOWIEDŹ I PUBLICZNE KŁAMSTWO jakie w dniu wczorajszym tj; 21 stycznia 2014 roku padła w tak znamienitym gronie osób, w trakcie spotkania w Senacie RP  Parlamentarnego zespołu do spraw Zrównoważonego Rozwoju Europy !!!

Były to słowa (cyt) ,, NIKT NIGDY NIE SKRYTYKOWAŁ PROWADZONEJ GOSPODARKI LEŚNEJ...nigdzie się ja z tym nie spotkałem,,

Te populistyczne i kłamliwe słowa wypowiedział ZBIGNIEW KUSZLEWICZ - Przewodniczący Krajowego Sekretariatu  Zasobów Naturalnych Ochrony Środowiska i Leśnictwa ,,Solidarność,,, który jeszcze nie tak dawno kilka lat ,,tupał,, tuż za Marianem Piganem byłym dyrektorzyną generalnym LP a teraz dokładnie od 23 grudnia 2013 roku (!!!) ...WIATR POWIAŁ MU  Z DRUGIEJ STRONY, więc coraz częściej ,,tupie,,MEDIALNIE  wśród osób RZECZYWIŚCIE OD ZAWSZE WALCZĄCYCH O DOBRO LASÓW PAŃSTWOWYCH RZECZPOSPOLITEJ Z ORŁEM W KORONIE !!!!

Dlaczego KŁAMLIWE ??!

Zapraszam DO ODŚWIEŻENIA SWEJ PAMIĘCI nie tylko takich osób jak Zb.Kuszlewicz i poczytania OD 2008 ROKU DO CHWILI OBECNEJ (...a więc to już 6 lat !!!!!!!!!!!!) moich postów na www.pigipedia.blogspot.com lub też www.pigipedia.blog.com  i porównania ich z tą kłamliwą wypowiedzią w Senacie RP tj; iż jakoby (cyt) ,,NIKT NIGDY NIE SKRYTYKOWAŁ PROWADZONEJ GOSPODARKI LEŚNEJ... ,, (sic!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!)

O co Cię BARDZO PROSZĘ Boże w mojej modlitwie, która jest jak wspomniałem  NAJSZLACHETNIEJSZYM Z DARÓW JAKI MOGĘ OFIAROWAĆ INNYM...nawet jak dotąd tak nieudolnym i nieskutecznym  związkowcom Lasów Państwowych w 90 roku ich istnienia !!!

Popieram za to TRAFNE PORÓWNANIE jakie Zb.Kuszlewicza w trakcie tego spotkania w Senacie wypowiedział na temat sytuacji OKRADANIA LASÓW PAŃSTWOWYCH Z ,,FUNDUSZU LEŚNEGO,, tj: (cyt) ,, OWCĘ MOŻNA STRZYC WIELOKROTNIE I MIEĆ Z TEGO KORZYŚCI !  NATOMIAST ZEDRZEĆ Z NIEJ SKÓRĘ MOŻNA TYLKO RAZ ,, !!!