niedziela, 19 stycznia 2014

ILE JEST DZIŚ WARTE ŻYCIE CZŁOWIEKA ..NA TERENIE LASÓW PAŃSTWOWYCH ??!Sławno,dnia 19 stycznia 2014 roku

MINISTER OBRONY NARODOWEJ
00 - 909 WARSZAWA
UL. KLONOWA Nr 1Szanowny Panie Ministrze !


Niniejszą korespondencją pragnę zapytać Pana Ministra Obrony Narodowej RP - czy w latach 2008 - 2013 Państwowe Gospodarstwo Leśne ,,Lasy Państwowe,, OFICJALNIE proponowały WOJSKU POLSKIEMU współpracę w zakresie profesjonalnego oczyszczania z niewybuchów byłych terenów po poligonach wojskowych armii sovieckich ,oraz niemieckich na terytorium NASZEJ OJCZYZNY POLSKI ,a które to obecnie są administrowane gospodarczo przez Lasy Państwowe.

Pragnę nadmienić, że oczyszczanie wielu takich kompleksów leśnych jest aktualnie dokonywane przez PRYWATNE FIRMY, które moim zdaniem nie mają aż takich możliwości technicznych jakie posiada dziś Wojsko Polskie (saperzy!).

Dla tych firm nomen omen bardzo skłóconych ze sobą w tej walce o pieniądze jakie są do zdobycia w Lasach Państwowych - liczy się dziś jedynie CZYSTY ZYSK !!!

Czynności tego typu oczyszczania lasów państwowych w Polsce są współfinansowane przez Unię Europejską, a ja uważam,że Ministerstwo Obrony Narodowej posiadające BARDZO PROFESJONALNĄ KADRĘ SAPERSKĄ I SPRZĘT TECHNICZNY  miało i ma nadal bardzo dobrą okazję pozyskać wiele milionów złotych z współpracy w tej materii z Państwowym Gospodarstwem Leśnym ,,Lasy Państwowe,, !!!!!!!

To są bardzo poważne środki finansowe, które mogłyby znacznie wesprzeć WOJSKO POLSKIE, a nie prywatne firmy!!!!

Czy Pan Minister Obrony Narodowej obecnie byłby skłonny do współpracy z Lasami Państwowymi w tej sprawie rozminowywania lasów ??!

Pytam o to jako LEŚNIK, wiedząc chociażby to, iż w dniu dzisiejszym w godzinach przedpołudniowych  tj; 19 stycznia 2014 roku  (NIEDZIELA!!!!!!) podczas oczyszczania lasów w Lubuskiem z niewybuchów zginął 56 letni mężczyzna, mieszkaniec woj.opolskiego -  świadczący swe usługi w oczyszczaniu lasów z niewybuchów niedaleko Przewozu ...

Ponadto pragnę Pana Ministra Obrony Narodowej zapytać o to - CZY WIE PAN OFICJALNIE LUB NIEOFICJALNIE O TYM,ŻE PODCZAS PRAC ROZMINOWYWANIA LASÓW PAŃSTWOWYCH NA TERENIE CAŁEJ POLSKI UCZESTNICZĄ PRYWATNIE (!!!!!!!) OSOBY POSIADAJĄCE BARDZO WYSOKIE  STOPNIE WOJSKOWE ...NADAWANE PRZEZ MINISTRA OBRONY NARODOWEJ ???!

W związku z tym proszę o informację (...i zwrócenie PILNEJ  uwagi !!!): czy aby w obecnym okresie czasu tych prac rozminowywania lasów część osób pracujących zawodowo w Wojsku Polskim jako saperzy itp specjaliści są np; zatrudniani przez PRYWATNE FIRMY  swych nie tak dawnych dowódców wojskowych, albo ...są często na zwolnieniach lekarskich ???!

Pytam o to, wiedząc doskonale że ...POLAK WSZYSTKO POTRAFI !!!!
Bardzo dziękuję za wnikliwą odpowiedź na moje pytania a jednocześnie służę Panu Ministrowi Obrony Narodowej MOJEJ OJCZYZNY  szczegółowymi  informacjami w sprawach o których powyżej wspomniałem !

Z poważaniem!

Krzysztof Kowalczyk