wtorek, 30 września 2014

NIEBEZPIECZNE LASY RDLP SZCZECINEK I ...WYBUCHOWE GRZYBOBRANIE !!!


Sławno, dnia 01 października 2014 roku


PAN ADAM WASIAK
DYREKTOR GENERALNY LASÓW PAŃSTWOWYCH
02-362 WARSZAWA
UL. BITWY WARSZAWSKIEJ 1920 ROKU Nr 3WNIOSEK O UDOSTĘPNIENIE INFORMACJI PUBLICZNEJ

Na podstawie art.2 ust.1 ustawy o dostępie do informacji publicznej z dnia 06 września 2001 roku/ Dz. U. Nr 112, poz.1198 ze zmianami/ uprzejmie proszę Pana Dyrektora Generalnego LP o udzielenie mi informacji na temat poniższego zagadnienia.

W poniedziałek dnia 22 września 2014 roku na terenie NADLEŚNICTWA CZARNOBÓR /RDLP SZCZECINEK/ spacerujący po lesie grzybiarze znaleźli doskonale zachowane  ...pięć min przeciwczołgowych, pochodzących prawdopodobnie z okresu II wojny światowej !

Zdjęcie 23488 z galerii Niebezpieczne znalezisko w podszczecineckim lesie
Pełnomocnik zarządzania kryzysowego z miasta Szczecinek - wskazuje doskonale widoczne miny przeciwczołgowe... 

Zdjęcie 23489 z galerii Niebezpieczne znalezisko w podszczecineckim lesie
Część z nich jest porośnięta mchem, co dowodzi że znajdują się tam od dłuższego okresu czasu, natomiast istnieje ogromne prawdopodobieństwo, iż w tej okolicy znajduje się więcej tego typu niebezpiecznych ,,niespodzianek,, na jakie mogą natrafić nie tylko grzybiarze!


W związku z zaistniała sytuacją i zagrożeniem życia ludzi mających prawo swobodnego wstępu do Lasów Państwowych – proszę o udzielenie mi w trybie ustawy o dostępie do informacji publicznej odpowiedzi na następujące pytania;

1/ W jakim leśnictwie i oddziale leśnym Nadleśnictwa Czarnobór zostało znalezionych 22 września 2014 roku owych 5 min przeciwczołgowych i czy były one uzbrojone ??!

2/ Od jakiego okresu czasu trwa w Nadleśnictwie Czarnobór rozminowywanie terenów leśnych Lasów Państwowych a szczególnie CZY TEREN GDZIE ZOSTAŁY ZNALEZIONE TE MINY BYŁ JUŻ OFICJALNIE ROZMINOWANY WCZEŚNIEJ I CZY ZAPŁACONO ZA TE PRACE ??!

3/Jakie firmy lub firma zajmują się tymi pracami rozminowującymi lasy w Nadleśnictwie Czarnobór – oraz CO JEST PRZYCZYNĄ ,ŻE MOŻNA NADAL ZNALEŹĆ LEŻĄCE NA WIDOKU MINY, ZAGRAŻAJĄCE LUDNOŚCI SZUKAJĄCEJ RELAKSU W LASACH PAŃSTWOWYCH ??!

4/ DLACZEGO MIEJSCE TEGO TAK NIEBEZPIECZNEGO ZNALEZISKA NIE BYŁO JAK DOTĄD WNIKLIWIE I STARANNIE SPRAWDZONE ??!

5/ KTO JEST PERSONALNIE WINNY W LASACH RDLP SZCZECINEK ZA TAK ,,LUZACKĄ,, KOORDYNACJĘ I PLANOWANIE PRAC ROZMINOWYWANIA SKORO TAKIE MINY ZNAJDUJĄ NIE SAPERZY A POSTRONNI LUDZIE I TO NIEDALEKO TAK DUŻEGO MIASTA JAK SZCZECINEK ??!

6/ KTO JEST PERSONALNIE ODPOWIEDZIALNY W RDLP SZCZECINEK ZA DOPROWADZENIE DO TEGO TYPU SYTUACJI, W KTÓRYCH TEREN GDZIE Z TAKĄ ŁATWOŚCIĄ MOŻNA ZNALEŹĆ MINY – NIE JEST WCZEŚNIEJ ODPOWIEDNIO ZABEZPIECZONY PRZED WEJŚCIEM OSÓB POSTRONNYCH ??!

7/ W JAKI SPOSÓB BYŁ POPRZEDNIO I JEST AKTUALNIE OZNAKOWANY TEN LAS NADLEŚNICTWA CZARNOBÓR GDZIE KILKA DNI TEMU ZNALEZIONO MINY PRZECIWCZOŁGOWE – SKORO Z TAKĄ ŁATWOŚCIĄ WCHODZĄ NA TO NIEBEZPIECZNE A NIEOCZYSZCZONE SAPERSKO,  LEŚNE MIEJSCE LUDZIE ??!


Tak powinno to profesjonalnie wyglądać...

8/ JAKI JEST ŁĄCZNY KOSZT SKARBU PAŃSTWA PONIESIONY DOTĄD W NADLEŚNICTWIE CZARNOBÓR NA ROZMINOWYWANIE LASÓW PAŃSTWOWYCH OD CHWILI ICH ROZPOCZĘCIA DO DNIA DZISIEJSZEGO – A ILE DOPŁACIŁA DO TEGO UNIA EUROPEJSKA ??!

9/JAKIE CZYNNOŚCI PODJĘTO W NADLEŚNICTWIE CZARNOBÓR Z CHWILĄ POWIADOMIENIA POLICJI PRZEZ GRZYBIARZY O ZNALEZIENIU TYCH PIĘCIU MIN PRZECIWCZOŁGOWYCH I CZY W TYM MIEJSCU ZNALEZIONO KOLEJNE TEGO TYPU NIEBEZPIECZNE PRZEDMIOTY ??!


Nie przypadkowo powyższe zapytania kieruję do Pana Dyrektora Generalnego LP – ponieważ niestety NIE UFAM w szczerość odpowiedzi jaką mógłby mi udzielić zarówno nadleśniczy Nadleśnictwa Czarnobór Pan Roman Lecko jak i dyrektor RDLP Szczecinek Pan Sławomir Cichoń...w tej konkretnej sprawie !!!!


Oczekuję od Pana Dyrektora wnikliwych odpowiedzi w tej sprawie, która jak się okazuje zagraża w Lasach Państwowych RDLP Szczecinek zdrowiu i życiu osób odwiedzających nasze piękne lasy !
Darz Bór !

Krzysztof Kowalczyk


PS.
A dla czytelników mojego bloga dodam,że LASY PAŃSTWOWE podjęły się ogromnego zadania oczyszczenia kompleksów leśnych z wszelkiego rodzaju niebezpiecznych dla ludzi pozostałości militarnych z czasów II wojny światowej  i okresu sovieckiej okupacji PRL...a takich jak poniżej :