sobota, 6 września 2014

CHORE SĄSIEDZKIE KLIMATY...SKĄD SIĘ BIERZE NAWET DZIŚ ,,GENETYCZNA,, WROGOŚĆ PEWNEJ GRUPY UKRAIŃCÓW WOBEC POLAKÓW ??!

07 września 2014 rokuJest takie bardzo mądre powiedzenie : ,,PRAWDZIWYCH PRZYJACIÓŁ POZNAJE SIĘ W POTRZEBIE,, ...

DZIŚ W TAKIEJ WRĘCZ POWIEDZIAŁBYM DOSŁOWNIE STRASZNEJ POTRZEBIE ZNALAZŁA SIĘ UKRAINA, NASZ POLSKI SĄSIAD - ZAŚ MY POLACY OD SAMEGO POCZĄTKU ICH BARDZO TRUDNEJ SYTUACJI ...JESTEŚMY RAZEM Z NIMI I  WSPIERAMY ICH DUCHEM I CZYNEM  W WALCE O POKÓJ NA UKRAINIE!

Co jest więc przyczyną,że są w Ukrainie ,,egzemplarze,, tak nienawidzące Polski...zapominające o krzywdzie jaką było nie tylko LUDOBÓJSTWO CYWILNEJ SPOŁECZNOŚCI POLSKIEJ NA WOŁYNIU W RZECZYPOSPOLITEJ 1943 ROKU ...??!

Czy to jest NACJONALIZM BANDEROWSKI...WRODZONA GŁUPOTA ZMIESZANA Z ZAZDROŚCIĄ I ZAWIŚCIĄ...A MOŻE PO PROSTU INTERES POLITYCZNY GARSTKI OSZOŁOMSTWA , SZUKAJĄCEJ POKLASKU ???!Zaledwie kilka lat temu – pewien historyczny serial w TV ukraińskiej przedstawiał społeczności Ukrainy …,,CHWALEBNĄ PRZESZŁOŚĆ OJCZYZNY,, !!!!!

PROMOCJĄ TEGOŻ SERIALU HISTORYCZNEGO I OFICJALNYM PATRONATEM zachęcającym Ukraińców do zapoznania się z ową jakoby ,,CHWALEBNA PRZESZŁOŚCIĄ,, tego narodu zajęły się ...BROWARY MIASTA LWÓW, którego mer o czym pisałem przedwczoraj ogłosił powszechne szkolenia wojskowe mieszkańców przeciwko agresji wojsk rosyjskich , tak aby zintensyfikować totalny ruch partyzancki na Ukrainie i walczyć z wrogiem!

Wiadomo ! Mocne piwo w garść...w głowie zaszumi – TO I NAWET NAJGŁUPSZY FILM OD RAZU STAJE SIĘ CIEKAWY, A TYM BARDZIEJ ŻE ...KREW SIĘ LEJE I GŁOWY SPADAJĄ W TEJ HISTORII TYSIĄCAMI !

A wiecie jaki to historyczny film w 2009 roku tak reklamował i promował Lwowski browar ??!

FILM OPOWIADAJĄCY O RZEZI TYSIĘCY POLAKÓW I ŻYDÓW NA HUMANIU – i losów kozaka Maksyma Żeleźniaka , jednego z przywódców buntu przeciwko Polakom który chwali się tym iż na wieży kościelnej … POWIESIŁ ,,Lacha, Żyda i psa bo ich wiara jednakowa,,
Było to 21 czerwca 1768 roku...


Bardzo IRONICZNIE dziś wygląda owa aluzja do wiary chrześcijańskiej tej sprzed lat Polaków/Lachów/, skoro w 2014 roku UKRAIŃCY MUSZĄ TYM RAZEM BRONIĄC SIĘ, A NIE ATAKUJĄC JAK TE KILKASET LAT TEMU ...RŻNĄĆ , ZABIJAĆ SWOICH ,,BRACI,, ROSJAN I TO TYCH W WIERZE PRAWOSŁAWNEJ !!!!! Sic!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

No ale cóż! Jak widać NA WSCHODZIE EUROPY nie ma to żadnego znaczenia dla ludzi , CZY DZIŚ BĘDZIEMY MORDOWAĆ PRAWOSŁAWNYCH, CHRZEŚCIJAN, ŻYDÓW ...a może niebawem i muzułmanów, bo jest ich wokół państwa Ukraińskiego dziesiątki milionów??!

Pisząc o tym nie pochwalam ŻADNEJ Z WOJEN, gdyż uważam że to głupota zabijać człowieka w imię swojej religii i Boga w jakiego KAŻDY Z NAS LUDZI MA PRAWO WIERZYĆ gdziekolwiek się znajduje na świecie , zaś ŻADEN BÓG NIE NAKAZUJE , POLECA MORDOWAĆ INNEGO CZŁOWIEKA!!!!

Takie pomysły rodzą się w chorych, kretyńskich umysłach... I TAK JEST OD WIEKÓW NA ŚWIECIE!

Abyście przypomnieli sobie nie tylko o LUDOBÓJSTWIE UKRAIŃCÓW PASTWIĄCYCH SIĘ NAD NIEWINNĄ, BEZBRONNĄ SPOŁECZNOŚCIĄ POLSKĄ WOŁYNIA 1943 ROKU – bardzo polecam Wam ,,odświeżyć sobie,, pamięć LEKCJĘ HISTORII akurat o tej innej KRWIOŻERCZEJ historii stosunków ukraińsko-polskich związanych z RZEZIĄ W HUMANIU !!!

Jej podłożem była na pewno pańszczyzna i co tu ukrywać, wyzysk innego człowieka....ale trzeba mieć w sobie mnóstwo zezwierzęcenia, coś z BYDLAKA I MORDERCY, aby posunąć się do tak bestialskich mordów na tysiącach Polakach, Żydach wówczas , tylko dlatego aby okraść i ...popaść w jeszcze większą biedę oraz uzależnienie od innych !!!

OSOBIŚCIE WIDZIAŁEM film historyczny o ,,CHWALEBNEJ HISTORII NARODU UKRAIŃSKIEGO,, i mordercach Kozakach z Maksymem Żeleźniakiem na czele topiącym w rzece krwi tysiące Polaków na Humaniu – a jaki to promowały Lwowskie browary 2009 roku!

Nie ukrywam,że jako osobie znającej FAKTY i co nieco z tej historii ...przysłowiowy ,,nóż w kieszeni ,,sam się otwiera gdy człowiek ogląda takie brednie i przekłamania !

JAK MOŻNA W OGÓLE NAZWAĆ ,,CHWALEBNOŚCIĄ ,, HISTORII NARODU UKRAIŃSKIEGO ...RZEŹ TYSIĘCY W WIĘKSZOŚCI NIEWINNYCH POLAKÓW I ŻYDÓW ??!


Jeszcze raz podkreślam : W WIĘKSZOŚCI NIEWINNYCH – gdyż zdaję sobie obiektywnie sprawę, iż po stronie polskiej wówczas kanalii nie brakowało !!!

No cóż ! KŁAMSTWAMI HISTORYCZNYMI I BAJECZKAMI WYSSANYMI Z PALCA NIE TYLKO NARÓD UKRAIŃSKI JEST OGŁUPIANY …

Może ,,COŚ,, teraz  dla przykładu w akurat tej kwestii :

Choć dzisiejsza Białoruś uważa się za spadkobiercę Wielkiego Księstwa Litewskiego - niczym diabeł święconej wody UNIKA ZORGANIZOWANIA ZA DWA DNI 08 WRZEŚNIA 2014 ROKU uroczystości związanych z ...500 letnią rocznica BITWY POD ORSZA / 08.09.1514 roku!!!

DLACZEGO ??!

Bo zapewne Putin by się wściekł ….!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

W BITWIE POD ORSZĄ 08 września 1514 roku ...WOJSKA POLSKO-LITEWSKIE POKONAŁY W BITWIE PONAD DWUKROTNIE LICZNIEJSZĄ ARMIĘ MOSKIEWSKĄ!!!!!

Władze Białorusi nie zgodziły się aby dziś, w niedzielę 06 września 2014 roku UCZCIĆ TEN JUBILEUSZ i słynne zwycięstwo nad Moskalami ...koncertem , festynem na KROPIWIEŃSKIM POLU...tłumacząc się organizatorom, iż jakoby   ,,FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY ZOSTAŁ ŹLE WYPEŁNIONY,, !!!!!
Sic!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
orsza
A oto zdjęcie z dziś/ niedziela 07 września 2014 roku z Białorusi...PLAKAT PRZYPOMINAJĄCY O 500 LAT WIELKIEJ BITWY POD ORSZĄ, GDZIE RUSCY DOSTALI PO ŁBIE OD WOJSK POLSKO-LITEWSKICH W 1514 ROKU!!!!

Za to media białoruskie pisząc o tym podają,że walczył tam ... ,,ŻOŁNIERZ BIAŁORUSKI,,, w obronie ,,BIAŁORUSKIEGO TERYTORIUM,,  sic!!!!!!!
Nic nie wspominając że zapewne chodzi tu o czyszczenie podków u koni po tej bitwie wojskom polsko-litewskim  przez potomków chłopstwa Białoruskiego....  :)

A dziś także w Mińsku …,,rozmowy pokojowe,, między Rosją a Ukrainą , po zawartym JAKOBY rozejmie ….sic!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Азов сообщает о Градах под Мариуполем
A oto jak wyglądało NA ŻYWO  wczoraj 05 września 2014 roku o godz.23.55 czasu rosyjskiego ,, ZAWIESZENIE BRONI,, w wydaniu rosyjskim !!!! 
ROSJANIE OSTRZELIWUJĄ W MARIUPOLU POZYCJE UKRAINY...
A W WSPOMINANEJ BITWIE POD ORSZĄ POJAWIŁ SIĘ PO RAZ PIERWSZY W JEJ SZEREGACH ...CZERWONY KRZYŻ NA BIAŁYM POLU tj; kolory wykorzystane potem w BIAŁORUSKIEJ FLADZE NARODOWEJ !!!!

To tak w formie ciekawostki dla Was...

W 1992 roku W ROCZNICĘ TEJ BITWY POD ORSZĄ Prezydent Łukaszenka ustanowił ten dzień 08 września ...ŚWIĘTEM ARMII BIAŁORUSKIEJ !

.BY NASTĘPNIE 4 LATA PÓŹNIEJ W 1996 ROKU GŁĘBOKO PRZEMYŚLEĆ FAKTY HISTORYCZNE I  TO ŚWIĘTO ZNIEŚĆ, ZASTĘPUJĄC  JE …......... ,,DNIEM JEDNOŚCI NARODÓW BIAŁORUSI I ROSJI ,, ( sic!!!!!!!!!!!!!!!)

A to ,,święto, na Białorusi mają pojutrze,..... 08 września !!!!

A teraz pytanie retoryczne:

CZY UKRAIŃCY JUŻ DZIŚ MYŚLĄ O SWOIM  ...DNIU ,,JEDNOŚCI,, NARODÓW UKRAIŃSKIEGO I ROSYJSKIEGO ,, ?????????!

Moim skromnym zdaniem PO TYM CO ZROBIŁ UKRAINIE PUTIN ...Rosjanie mogą spodziewać się w najbliższej historii ze strony Ukraińców jedynie większych czy też mniejszych rzezi i morza krwi!!!!

Bo to akurat Ukraina ma opanowane wręcz do perfekcji ...O CZYM NA POWYŻSZYCH PRZYKŁADACH RZEZI WOŁYŃSKIEJ 1943 ROKU CZY TEŻ RZEZI NA HUMANIU 1514 ROKU NA POLAKACH, starałem się wam tylko i jedynie przypomnieć !!!

A NA DZIŚ TYM RAZEM POMIĘDZY SOBĄ -  ,,RŻNĄ SIĘ,,NA FRONCIE WOJENNYM WSCHODNIEJ UKRAINY......  BRACIA PRAWOSŁAWNI...SŁOWIANIE !!!!

Сепаратисти звільнили 15 українських військових - Філатов
Dziś 7 września 2014 roku 15 żołnierzy ukraińskich zostało wypuszczonych z niewoli przez Rosjan w Doniecku...część z nich na zdjęciu!
Pisze jak jest …

Krzysztof Kowalczyk

PS.

KIEDYKOLWIEK BĘDZIECIE MYŚLEĆ O LUDOBÓJSTWIE POLAKÓW NA WOŁYNIU - NIE WOLNO WAM ZAPOMINAĆ O RZEZI CYWILNEJ LUDNOŚCI POLSKIEJ NA HUMANIU, KTÓRA MIAŁA MIEJSCE DUŻO, DUŻO LAT WCZEŚNIEJ!  

A W OBU TYCH PRZYPADKACH - MORDERCAMI BYLI UKRAIŃCY !!!!

Zaś na marginesie sprawy : PUBLICZNY PROTEST przeciwko promocji przez Lwowski browar owego historycznego filmu o ,,CHWALE NARODU UKRAIŃSKIEGO,, w 2009 roku - opisującej rzeź Ukraińców na Polakach sprzed lat -  złożyła jedynie w Polsce Prawo i Sprawiedliwość poprzez jej posła /Stanisław Pięta!/