poniedziałek, 15 września 2014

JEŚLI PRAGNIESZ ZACHOWAĆ LASY PAŃSTWOWE W POLSCE TAKIE JAKIE MASZ W SWOIM SERCU I MARZENIACH - A NIE SPRYWATYZOWANE Z TABLICAMI ,,ZAKAZ WSTĘPU,, JUŻ TERAZ POMYŚL ZA KIM GŁOSOWAĆ W KAŻDYCH NAJBLIŻSZYCH WYBORACH!.JA PROPONUJĘ JUŻ DZIŚ - GŁOSUJCIE TYLKO NA ,,PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ,, !!! DLACZEGO ???!

15 września 2014 roku


Tak na samym wstępie przypomnę ; NIGDY W MOIM ŻYCIU NIE NALEŻAŁEM I NADAL NIE NALEŻĘ DO ŻADNEJ PARTII POLITYCZNEJ W MOJEJ OJCZYŹNIE - zaś fakt,że namawiam Was do oddania głosu na LUDZI POWAŻNYCH I ODPOWIEDZIALNYCH ZA NAJWIĘKSZY SKARB POLSKI JAKIM BEZ CIENIA WĄTPLIWOŚCI SĄ NASZE CUDOWNE LASY PAŃSTWOWE = MA SWOJE PODSTAWY I UZASADNIENIA ...o czym poniżej !!!
Wybory samorządowe już niebawem...w roku następnym wybory parlamentarne ...WIĘC KAMPANIA  KIEŁBASY WYBORCZEJ - ,,GRUSZEK NA WIERZBIE,, I INNYCH TEGO TYPU OBIECANEK CACANEK MADE IN DONALD TUSK /....mistrz Galaktyki w tej materii!!!!!!/ właśnie rusza z przysłowiowego kopyta!

Zwróćcie uwagę iż sprawa LASÓW PAŃSTWOWYCH i ich dalszej przyszłości - zaczyna nabierać akurat teraz nie przypadkowo ,,kolorów,, i ,,rumieńców,, .
DLACZEGO ??!

Otóż dla kilku partii politycznych BĘDZIE TO KIEŁBASA WYBORCZA ...i ogłupianie jak zwykle moich Rodaków !

AKTUALNIE SZCZEGÓLNIE PRZEZ DWIE PARTIE tj; Polskie Stronnictwo Ludowe, które wręcz przyzwyczaiło NIE TYLKO SIEBIE ale i Polaków że ,,LASY PAŃSTWOWE,, są, a wręcz  ...MUSZĄ...i zawsze ,,powinny być,, ICH czyli ,,zielonych,, - oraz Platforma Obywatelska , czyli partia gdzie Ministrem Środowiska dla nich może być nawet marynarz słodkich wód...

MA WYKONYWAĆ POLITYCZNE POLECENIA RZĄDU I PREMIERA – a leśnikiem, czy związanym pochodnie zawodem wcale zdaniem PO na tym fotelu  nie musi być...

NA ,,EFEKTY,, TEGO NIE TRZEBA WCALE DŁUGO CZEKAĆ!!!!

Ostatnio nasi ,,profesjonalni,, politycy koalicji PO+PSL zaczynają ,,majstrować,, przy zmianie Konstytucji RP – która to JAKOBY DZIĘKI ICH TRUDOM ZOSTANIE TAK ZMIENIONA, IŻ NIKT NIGDY NIE TKNIE NASZEGO NARODOWEGO SKARBU JAKI NAM JUŻ TYLKO ZE WSZYSTKICH POZOSTAŁ tj: ,,LASÓW PAŃSTWOWYCH,, oraz nie zostaną one sprywatyzowane!

WSZYSTKO POZOSTAŁE...JUŻ ROZKRADZIONO (czytaj: sprywatyzowano!)  sic!!!!!!

PRZY OKAZJI wywiązała się pełna KŁAMSTW ,,wojenka,, PSL z PiS, gdzie ,,zielona koniczynka,, wydaje ostatnio wiele ŚCIEMA BROSZUR chwalących jakoby WYŁĄCZNOŚĆ SUKCESÓW I PRAWD TEJŻE PARTII W SPRAWACH LASÓW PAŃSTWOWYCH...

Jestem leśnikiem, więc mnie w ,,kanał,, nie puszczą z tymi kłamstwami...ALE WAS JAK NAJBARDZIEJ !!!

Obecny rząd Donalda Tuska, który teraz będzie zapewne kierował POLSKĄ POLITYKA rączkami doktor Ewy – LEKARZA RODZINNEGO RODZINY TUSKÓW tym razem z Brukseli -  już od szeregu lat KONSEKWENTNIE PROWADZI WRAZ ZE SWYM WIERNYM KOALICJANTEM / PSL/ ...POLITYKĘ DESTABILIZACJI SYTUACJI W LASACH PAŃSTWOWYCH!

Warto jest PAMIĘTAĆ iż za czasów rządu Jerzego Buzka BARDZO STARANO SIĘ ZROBIĆ Z LASÓW PAŃSTWOWYCH ...spółkę Skarbu Państwa, która zakończyła się dymisja Ministra Środowiska!

I WŁAŚNIE WTEDY powstała obowiązująca dziś /....ACZKOLWIEK BARDZO PUSTA I MARTWA ZE WZGLĘDU NA MEGA LENISTWO POSŁÓW !!!/SPOŁECZNA ustawa ,,O ZACHOWANIU NARODOWEGO CHARAKTERU STRATEGICZNYCH ZASOBÓW NATURALNYCH KRAJU,,

Ustawę wydano dnia 06 lipca 2001 roku – zaś zaczęła obowiązywać i tak trwa nadal OD DNIA 11 WRZEŚNIA 2001 ROKU...a więc 13 lat temu!

A TERAZ UWAGA !!!

Nikt z Platformy Obywatelskiej A SZCZEGÓLNIE Z POLSKIEGO STRONNICTWA LUDOWEGO nigdy nie brał WÓWCZAS udziału w tworzeniu tejże OGROMNIE WAŻNEJ DLA RZECZPOSPOLITEJ USTAWY O ZACHOWANIU NARODOWEGO CHARAKTERU STRATEGICZNYCH ZASOBÓW NATURALNYCH NASZEJ POLSKI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Wśród osób pracujących społecznie nad tą ustawą był min; ...Jarosław Kaczyński /PiS/ oraz polscy leśnicy jak chociażby Marek Hejman z Piły, czy też Janusz Kaczmarek z Torunia !

DO STRATEGICZNYCH ZASOBÓW NATURALNYCH POLSKI – ustawa ta zalicza ;

  • wody podziemne oraz wody powierzchniowe w ciekach naturalnych i w źródłach, w których te cieki biorą początek, w kanałach, jeziorach i zbiornikach wodnych o ciągłym dopływie
  • wody polskich obszarów morskich WRAZ Z PASMEM NADBRZEŻNYM i ich naturalnymi zasobami żywymi i mineralnymi , a także zasobami żywymi i mineralnymi dna i wnętrza ziemi znajdującego się w granicach tych obszarów;
  • LASY PAŃSTWOWE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • złoża kopalin niestanowiące części składowych nieruchomości gruntowej
  • ZASOBY PRZYRODNICZE PARKÓW NARODOWYCH !!!!!!!!!!


A więc tak oto pewna grupa społeczników doprowadziła do tego, że W POWYŻSZY OTO SPOSÓB ZOSTAŁY ZDEFINIOWANE POLSKIE SKARBY NARODOWE – od których ,,JAKOBY,, wara i precz na wieki wieków ...PRZED JAKIMKOLWIEK ICH PRZEKSZTAŁCENIEM CZY SPRYWATYZOWANIEM !!!

UWAGA!!!

OGROMNIE WAŻNYM JEST TU FAKT, IŻ USTAWA WESZŁA W ŻYCIE ….PRZED WEJŚCIEM NASZEJ OJCZYZNY W SKŁAD UNII EUROPEJSKIEJ !!!!!

To właśnie ta ustawa stanowi w art 6, iż (cyt) ,, WSTĘP DO LASÓW PAŃSTWOWYCH I DOSTĘP DO CIEKÓW I ZBIORNIKÓW WODNYCH STANOWIĄCYCH WŁASNOŚĆ SKARBU PAŃSTWA – JEST WOLNY ,, !!!!

Pamiętajcie o tym !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ZA SPRAWĄ TYCH KILKUNASTU SPOŁECZNIKÓW, wśród których znalazł się Jarosław Kaczyński /...nie ma tam nikogo z PSL!!!/ - OSOBY , A SĄ ICH TYSIĄCE W POLSCE A BĘDĄCE SPADKOBIERCAMI LUB WŁAŚCICIELAMI SETEK TYSIĘCY HEKTARÓW LASÓW UKRADZIONYCH IM LUB ICH RODZINOM KOMUNISTYCZNYMI DEKRETAMI A OBECNIE ZARZĄDZANYMI PRZEZ …,,LASY PAŃSTWOWE,, = otrzymały a art.7 tejże ustawy ogromna porcję ,,NADZIEI,, NA REKOMPENSATY ZADOŚĆUCZYNIENIA  OGROMOM KRZYWD JAKICH DOZNALI PO KRADZIEŻY IM TYSIĘCY W SKALI KRAJU HEKTARÓW LASÓW !!!

NIESTETY ; …,,nadzieja jest matką głupich,, jak mawia mądre przysłowie , I NA NADZIEI SIĘ JAK DOTĄD OD 13 LAT SKOŃCZYŁO, gdyż zmieniały się władze a Z UPOREM WRĘCZ KRĘTACZA jak dotąd ...nie wprowadzono w Sejmie RP  ŻADNYCH /!!!!!!!/ PRZEPISÓW WYKONAWCZYCH do tego zapisu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Stąd też coraz liczniejsze CYWILNE sprawy sądowe przeciwko Lasom Państwowym i bardzo częste określenia w ich kierunku pt; ,,ZŁODZIEJE !!!! ODDAJCIE NAM NASZE RODZINNE LASY JAKIE UKRADLI NAM KOMUNIŚCI...

To są fakty !!!!!!!!

Nikt o tym GŁOŚNO w Lasach Państwowych nie mówi ale ...proces ODDAWANIA LASÓW ich prawowitym właścicielom lub spadkobiercom nabiera OGROMNEGO PRZYSPIESZENIA a ilość spraw z roku na rok lawinowo wzrasta!

JEŚLI KIEDYKOLWIEK USŁYSZYCIE LUB PRZECZYTACIE O TAK ZWANYCH ,,OJCACH SUKCESÓW,, ze strony PSL lub też PO - na temat ,,JAKOBY,, ich  udziału w tworzeniu owej bardzo ważnej ustawy społecznej O ZACHOWANIU NARODOWEGO CHARAKTERU STRATEGICZNYCH ZASOBÓW NATURALNYCH KRAJU,, ze strony tychże polityków obu partii – gorąco polecam zapoznać się z detalami HISTORII tej ustawy na stronie ,, Prawy Las,, !!!

TAM JEST WSZYSTKO W DETALACH tzw; ,,kawa na ławę,, ...a nie PO-lityczne ściemy i ogłupianie moich Rodaków !!!

Podczas ,POLITYCZNEGO ,majstrowania,, przy owej ustawie dającej POLAKOM WOLNOŚĆ I PRAWO WEJŚCIA DO LASÓW PAŃSTWOWYCH –  kilka dni temu, w dniu 10 września 2014 roku odbyło się posiedzenie Komisji Ochrony Środowiska , której przewodniczącym jest Stanisław Żelichowski z PSL i przedstawił tam ,,POPRAWKĘ,, do projektu o zmianie Konstytucji RP dotyczącej Lasów Państwowych, KTÓRE JAKOBY MAJĄ BYĆ PO WSZE CZASY PAŃSTWOWE ...ale ???!

Ano właśnie :

OWA POPRAWKA JAKĄ POSEŁ PSL STANISŁAW ŻELICHOWSKI PRZEDSTAWIŁ zawiera zapis, iż oczywiście ,,SZCZEGÓLNEJ OCHRONIE PODLEGAJĄ LASY STANOWIĄCE WŁASNOŚĆ SKARBU PAŃSTWA,, które ,,NIE PODLEGAJĄ PRZEKSZTAŁCENIOM WŁASNOŚCIOWYM,,

I wszystko można powiedzieć byłoby OK, gdyby nie....KRĘTACKI ZAPISEK DALEJ (cyt) ,, WYJĄTKI OD TEJ ZASADY, UZASADNIONE CELAMI PUBLICZNYMI , LUB CELAMI RACJONALNEJ GOSPODARKI LEŚNEJ – OKREŚLA USTAWA,,

To takie TYPOWO POLSKIE ZŁODZIEJSTWO NA PRZYSZŁOŚĆ I POPRZEZ TO JEDNO ZDANIE – TWORZENIE ,,FURTKI DLA KRĘTACZY I ZŁODZIEI ,, NAJCENNIEJSZEGO SKARBU NARODOWEGO JAKI W POLSCE MAMY ...PRZEPIĘKNYCH NASZYCH LASÓW!!!

I TU SWOISTY PROFESJONALIZM I KUNSZT WIEDZY A ZARAZEM ,,SZACH MAT,, ZASTOSOWAŁ prof.Jan Szyszko – LEŚNIK, poseł ,,Prawa i Sprawiedliwość,,, BYŁY Minister Środowiska , który bez zastanowienia  ,,przeegzaminował,, na gruncie posła z PSL /STEFANIUK/ pytając go w kontekście owej POPRAWKI : co oznacza sformułowanie ,, RACJONALNA GOSPODARKA LEŚNA,,??!

Odpowiedź posła PSL Stefaniuka ŚWIADCZY O TYM KTO DZIŚ  ,,MAJSTRUJE,, PRZY LASACH PAŃSTWOWYCH (cyt) ,, Ja się na tym nie znam...i od pana profesora oczekiwałbym wyjaśnień,,....ŻENADA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

TO KPINA , ŻE AŻ TACY ,,PROFESJONALIŚCI,, ZMIENIAJĄ POD SIEBIE PRAWO W POLSCE...

Poseł PiS prof. Jan Szyszko doskonale wiedział O CO PYTA, gdyż... NA DZIEŃ DZISIEJSZY NIE MA W OBIEGU PRAWNYM OKREŚLENIA CO TO JEST ,, RACJONALNA GOSPODARKA LEŚNA,, ZAŚ FUNKCJONUJE ,, TRWALE ZRÓWNOWAŻONA GOSPODARKA LEŚNA,,

ZGADZAM SIĘ Z OPINIĄ kilku osób,  iż polityka Ministerstwa Środowiska od 2008 roku w wielu kwestiach Lasów Państwowych to ZDRADA STANU, ZDRADA POLSKI ponieważ to ,,Lasy Państwowe,, są wyjątkowo unikatowym organizmem ZABEZPIECZAJĄCYM BEZPIECZEŃSTWO EKOLOGICZNE NASZEJ POLSKI, NASZYCH RODZIN, NASZEGO ZDROWIA !!!

Zaś przy obecnej NAPAŚCI ROSJI NA UKRAINĘ ...kłania się tutaj  myśląc o ,,Lasach Państwowych i ich roli ,, również ...OBRONNOŚĆ POLSKI i rola jaką mogą spełniać, zaś zawsze podczas wojen DOSKONALE spełniały !!!

CZY KOGOŚ Z PLATFORMY OBYWATELSKIEJ...PSL... - TO INTERESOWAŁO OD 2008 ROKU GDY PRZEJĘLI RZĄDY W POLSCE ??!

ODPOWIEDZIĄ JEST ; STAN I ILOŚĆ NASZEJ ARMII...SUKCESYWNA DESTABILIZACJA FUNDUSZY LASÓW PAŃSTWOWYCH...ZAŚ O ,,OBRONĘ CYWILNĄ,, I JEJ STAN NA DZIŚ ......LEPIEJ NIE PYTAĆ !!!!!!!!

Gdy czytam treść owej ,,POPRAWKI,, dającej KRĘTACKĄ możliwość dla jakiejś nowej ustawy TWORZENIA WYJĄTKÓW OD ZASADY GENERALNEJ i aby kierując się JAKOBY ,,uzasadnionymi celami publicznymi lub celem RACJONALNEJ GOSPODARKI LEŚNEJ,,...od razu przypomina mi się to o czym pisałem kilkakrotnie na blogu tj; SPRZEDAŻ WIELU HEKTARÓW LASÓW PAŃSTWOWYCH MIASTA DARŁOWA CUDZOZIEMCOM !!!!

NIE PRZYPADKOWO wymieniając powyżej co należy traktować zgodnie z ustawą z 06 lipca 2001 roku jako STRATEGICZNE ZASOBY NATURALNE POLSKI podkreśliłem LASY PAŃSTWOWE oraz WODY POLSKICH OBSZARÓW MORSKICH WRAZ Z PASEM NADBRZEŻNYM I ICH NATURALNYMI ZASOBAMI ŻYWYMI I MINERALNYMI A TAKŻE ZASOBAMI NATURALNYMI DNA I WNĘTRZA ZIEMI znajdującego się w granicach tych obszarów w rozumieniu ustawy z dnia 21 marca 1991 roku o obszarach morskich RP !!!

W Darłowie Burmistrz z Platformy Obywatelskiej /Arkadiusz Klimowicz (lekarz) – PO-lityczny koleś Stanisława Gawłowskiego, obecnego wice Ministra Środowiska !!!/ ZADŁUŻYŁ SWEGO CZASU OGROMNIE FINANSE MIASTA NA KILKADZIESIĄT MILIONÓW ZŁOTYCH, PO CZYM SPRZEDAŁ W 100% ,,LAS OCHRONNY,, ciągnący się na wchód wzdłuż ulicy Słowiańskiej w Darłówku Wschodnim CUDZOZIEMCOM jako / UWAGA!!!/ (cyt) ,,NIERUCHOMOŚĆ GRUNTOWA NIEZABUDOWANA,,

Kupili to OFICJALNIE Belgowie.....

Tak to ,,sobie,, Burmistrz Darłowa ...PODZIELIŁ LEŚNY TORCIK o nazwie ,,nieruchomość gruntowa niezabudowana,, którą sprzedano w pasie nadmorskim wzdłuż ulicy Słowiańskiej Darłówka Wschodniego 

PYTAM WIĘC   ; CZY TAK PODOBNIE MAJĄ WYGLĄDAĆ W PRZYSZŁOŚCI W ,,LASACH PAŃSTWOWYCH,, owe ,,WYJĄTKI,, o jakich wspomina poprawka a UZASADNIONE CELEM PUBLICZNYM ...podczas np.; trudnej WYREŻYSEROWANEJ PRZEZ KRĘTACZY I CWANIAKÓW SYTUACJI PROBLEMÓW  FINANSOWYCH W LASACH PAŃSTWOWYCH ???! (sic!!!!!!)

POWIEM WIĘCEJ !!!

Belgowie NATYCHMIAST PO ZAKUPIE ...sprzedali część owej ,,nieruchomości gruntowej niezabudowanej,, KTÓRĄ W RZECZYWISTOŚCI JEST PIĘKNY, STARY PARK LEŚNY DARŁÓWKA W PASIE PRZY MORSKIM – pewnej firmie!

A może ,,sprzedali,, to zbyt dużo powiedziane … sic!!!!

BĘDĘ OSTATNIM , który zdziwi się gdy PRYWATNYMI WŁAŚCICIELAMI NADMORSKICH APARTAMENTÓW jakie mają budować owi Belgowie / ...INWESTYCJA JUŻ BARDZO SIĘ SPÓŹNIA ...sic!!!!!!!!/ - będą ...osoby decyzyjne / polscy urzędnicy państwowi/ od Urzędu Miasta Darłowa poczynając a na Ministerstwie Środowiska kończąc, przy czym dopuszczam wariant ; ŻONA ...PASIERB … jak zwykle!!!!!!!!!!!!!

Mało tego Belgowie tuż po sfinalizowaniu zakupu OD RAZU ROZPOCZĘLI WYCINANIE DRZEW ...na ,,nieruchomości gruntowej niezabudowanej,, - gdyż NAGLE ZACZĘŁY BYĆ ZAGROŻENIEM DLA TURYSTÓW...a wszystko zgodnie z JAKOBY ,,RACJONALNĄ GOSPODARKĄ LEŚNĄ,, którą nikt tu się nie przejmował a myślał tylko JAK SPRZEDAĆ LAS!!!

BEZPRAWIE PRZY TYM BYŁO TAK MEGA, IŻ SPOŁECZNOŚĆ DARŁÓWKA A SZCZEGÓLNIE BARDZO ZAANGAŻOWANY W OCHRONIE LASU I PRZECIWNE PRYWATYZACJI KOMITET OSIEDLOWY Z ULICY SŁOWIAŃSKIEJ DARŁÓWKA WSCHODNIEGO – ZAUWAŻYŁO IŻ WYCIĘTE DREWNO WYJEŻDŻA SOBIE TOTALNIE PRZEZ NIKOGO NIE KONTROLOWANE BEZ SPECJALNYCH PLAKIETEK KOLORU NIEBIESKIEGO I POPROSZONO MNIE O POMOC!


...A OTO ZDJĘCIA TEGO LASU PRZED SPRZEDAŻĄ! DURNIE NIE MAJĄCY ZIELONEGO POJĘCIA O OCHRONIE PRZYRODY A PRZEDE WSZYSTKIM O SZACUNKU DLA ŻYWYCH DRZEW ...TAK OTO ,,PROFESJONALNIE,, WYZNACZYLI DRZEWA SAM BÓG WIE ZAPEWNE PO CO I DLACZEGO ???!
A SZCZYTEM DEBILIZMU JEST POJAWIENIE SIĘ ...DWÓCH RÓŻNYCH CYFR NA JEDNYM I TYM SAMYM DRZEWIE !!!!
TAKIE JAJA TYLKO ZAPEWNIĆ WAM MOŻE ...PLATFORMA OBYWATELSKA I JEJ ZAKICHANI URZĘDASY, NIE MAJĄCY POJĘCIA O NICZYM OPRÓCZ ZNISZCZENIA WSZYSTKIEGO CO PIĘKNE !!!
Tak zamalowano ponad 1 TYSIĄC ŻYWYCH DRZEW a Burmistrz Darłowa OKŁAMAŁ PUBLICZNIE SPOŁECZNOŚĆ DARŁOWA - obiecując że ,,farba zostanie usunięta,,!!!
BRAŁ PRZYKŁAD Z DONALDA TUSKA W TYCH ŚCIEMACH ???!

OFICJALNIE zapytałem Starostę Powiatu CZY MA ŚWIADOMOŚĆ BEZPRAWIA Z TYM ZWIĄZANE, gdyż to na nim ciąży OBOWIĄZEK sprawdzenia prawidłowości wycinki drzew na podstawie zezwolenia jakie wydał ...ich odbioru... I OZNAKOWANIA !!!

Od razu piły poszły w ruch....

WIECIE CO SIĘ STAŁO ???!

STAROSTA WYDAŁ OWE PLAKIETKI DO OZNAKOWANIA WYCIĘTEGO DREWNA...GDY OD TYGODNI JUŻ DAWNO TEGO DREWNA NIE BYŁO W TYM LESIE!!!! Sic!!!!!!!

Jak to jest możliwe ??! A GDZIE JEST PRAWO ???!

MOŻLIWE !!!! Bo dziś w Polsce ,,PRAWO,, to Platforma Obywatelska = PARTIA DURNI, KRĘTACZY, KOMBINATORÓW I WSZELAKIEJ ,,MAŚCI,, OSZOŁOMSTWA !!!!

Oczywiście możecie na nich głosować w najbliższych wyborach ...ale ja uważam że to GRZECH ŚMIERTELNY śmierdzący ZDRADĄ NASZEJ OJCZYZNY RZECZPOSPOLITEJ !!!!

Piszę jak jest...

BEZPARTYJNY !!!!!


Krzysztof Kowalczyk

PS.

TO MIĘDZY INNYMI DLATEGO JAKO BEZPARTYJNY BĘDĘ GŁOSOWAŁ BĘDĄC LEŚNIKIEM NA PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ !!!

NIE CIERPIĘ ZŁODZIEI, KRĘTACZY I POLITYCZNYCH OSZOŁOMÓW WMAWIAJĄCYCH MOIM RODAKOM BAJKI O SUKCESACH...tylko czyich ??!

NA ZAKOŃCZENIE:

Jeśli kiedykolwiek wybieracie się NAD POLSKI BAŁTYK - ....GORĄCO ZAPRASZAM DO DARŁOWA, DARŁÓWKA na środkowe Pomorze = BO TU JEST PRZEPIĘKNIE I MEGA ROMANTYCZNIE, nawet wówczas gdy urzędnicy państwowi to TOTALNE SIEROTY I BARANY!!!!  sic!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Oni odejdą i tak ...ZAŚ CUDOWNY UROK I PIĘKNO DARŁÓWKA , PLAŻY MORSKIEJ,SZUM FAL, ŚPIEW PTAKÓW, SZUM NADMORSKICH DRZEW, SPECYFICZNY ZAPACH MORZA JEST NIEZMIENNY !!!!!!!!!!!!!!!!! 
Uroki Darłówka 
                                      

                 


...o każdej porze roku - jak tu zimą w Darłówku jest PIĘKNIE bo ludzie w większości NORMALNI a natura CUDOWNA !!!!!!!!

OTO MOJA MAŁA OJCZYZNA ...