poniedziałek, 23 grudnia 2013

POLSKIE ,,BOŻE NARODZENIE,, 2013 ROKU...POLSKIE BOŻE NARODZENIE 2013 ROKU...


24 grudnia 2013 roku.


,,BOŻE NARODZENIE,,


Jakie byłoby to Święto - gdyby nie MATKA KOCHANA,
Która rodzi i tuli do siebie swe dziecię...
Czym byłoby to Święto - gdyby nie Jej miłość oddana,
Które od tysięcy lat czczone jest już na świecie ?!


Nie było miejsca dla Niego w żadnym domu,gospodzie
Choć zszedł do nas jako Zbawiciel na ziemię!
Tylko w stajence ... wśród zwierząt o chłodzie,
Rozpoczął wyrywać z czarta niewoli to ludzkości plemię!

Jakie byłoby to Święto - gdyby nie WIARY PIERWSZA GWIAZDECZKA,
Która swym blaskiem prowadzi nas wszystkich do Pana...
Dziś na pamiątkę tego - u naszego żłóbeczka
Zwiastujemy JEGO NARODZENIE pośród zapachów siana.

Dlaczego dziś na świecie pośród milionów ludzi
Tyle smutku, braku wiary, łez i katuszy ??!
BO CIĄGLE PANIE BOŻE BRAK MIEJSCA DLA CIEBIE
W NIEJEDNEJ ZBŁĄDZONEJ CZŁOWIECZEJ DUSZY !!!!!

Cieszmy się w NASZEJ POLSCE, bo to WESOŁA DZIŚ NOWINA,
Złóżmy Panu hołd, tak jak niegdyś TRZEJ KRÓLOWIE,
Bo Matka czysta porodziła syna...
Echo nie tylko w stajence ...o tym Wam dziś opowie !!!

Przy ołtarzach mienią się kolorami Betlejemskie gwiazdy,
Na choinkach błyszczą także  OGNIKI NASZEJ WIARY !!!
CHRYSTUS SIĘ RODZI...niech zaśpiewa każdy
A z serca niech płyną - najpiękniejsze dary !!!WESOŁYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA 2013 ROKU wszystkim bez wyjątku (...nawet tym BARDZO ZŁYM,FAŁSZYWYM I PODŁYM LUDZIOM, którzy w swej chciwej pogoni za zyskiem, awansami zawodowymi czy społeczną albo polityczną ,,nobilitacją,, - zapominają o innych ludziach, których bardziej czy tez mniej świadomie okradają, krzywdzą i oszukują !!!) !

Tak jest niestety nie tylko w POLSKICH LASACH PAŃSTWOWYCH, które od 2008 roku przedstawiam na swoim blogu www.pigipedia.blogspot.com w ICH  PRAWDZIWEJ ODSŁONIE a nie tej znanej pod publiczkę z czasopism czy też sondaży społecznych wykonywanych  na zamówienie pewnych SNOBÓW ZADUFANYCH OCZYWIŚCIE  TYLKO W SOBIE ...

DZIŚ MOJA OJCZYZNA RZECZPOSPOLITA POLSKA TO KRAJ BARDZO PODZIELONY A NA DODATEK W SPOSÓB CELOWY,ZAPLANOWANY I ŚWIADOMY ... TO KRAJ KTÓREGO WIELE MILIONÓW MOICH RODAKÓW ŻYJE W BIEDZIE I WRĘCZ UBÓSTWIE, GDY TUŻ OBOK PANOSZĄ SIĘ WIELOKROTNIE ZWYKLI ZŁODZIEJE CHRONIENI PRZEZ POLITYKÓW...PROKURATORÓW...SĄDY !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

POD SZTANDARAMI PRAWA UNII EUROPEJSKIEJ...oczywiście!!!!!!!!!

CI WSZYSCY LUDZIE BEZ WZGLĘDU NA TO  ILE I KOGO OKRADLI W POLSCE OSTATNIMI LATY, KOGO OSZUKALI LUB MAJĄ NIEBAWEM ZNOWU ZAMIAR -  ŻYCZĄ SOBIE W TEJ CHWILI  TO SAMO ...,,WESOŁYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA,, !!! (sic!!!!!!!!!!!!!!!!!)TRADYCYJNE JUŻ W POLSCE ,,SPOTKANIA WIGILIJNE,, - ,,SPOTKANIA OPŁATKOWE,, TE O KTÓRYCH WIEM I TE OSTATNIE KTÓRE ZNAM CHOCIAŻBY Z LASÓW PAŃSTWOWYCH SĄ NIEJEDNOKROTNIE Z OPISÓW JEJ UCZESTNIKÓW....FAŁSZYWE I BARDZO NIESZCZERE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

MÓGŁBYM TU MNOŻYĆ ŻAŁOSNE  PRZYKŁADY, GDZIE PRACOWNICY LASÓW PAŃSTWOWYCH SKŁÓCENI NAWET W SWOICH MALUTKICH FIRMACH  - UNIKALI I NIE PRZYSZLI NA OWE ,,SPOTKANIA OPŁATKOWE,, 2013 ROKU JAKIE IM W RAMACH TAK ZWANEJ ,,INTEGRACJI,, ZORGANIZOWAŁO KIEROWNICTWO DANEJ FIRMY !!!

Takie Nadleśnictwo Warcino /RDLP SZCZECINEK/ jest tego moim przykładem owych dziwnych zachowań...

NIE WYPADA MI DZIŚ W ŚWIĘTO ,,BOŻEGO NARODZENIA 2013 ROKU,, PISAĆ ŹLE ...prawda ??!
ALE WCIĄŻ I NADAL PISZĘ PRAWDĘ O MOJEJ OJCZYŹNIE...O MOICH RODAKACH...O POLSKICH LEŚNIKACH I LASACH PAŃSTWOWYCH !!!
Czy można się ,,cieszyć,, i w jakiś sposób usprawiedliwiać ten fakt,że oprócz LP jest tak dziś w Polsce wszędzie ... ??!


WESOŁYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA 2013 ROKU ŻYCZĘ WYJĄTKOWO SZCZERZE I GORĄCO WSZYSTKIM CZYTELNIKOM MOJEGO BLOGA www.pigipedia.blogspot.com którzy bardzo często  a wręcz codziennie czytają moje ,,wieści,, które staram się jak najczęściej w miarę swych możliwości Wam  podawać !

A czytacie mnie już w każdym zakątku świata : ...USA, CANADA, NIEMCY, FRANCJA, HOLANDIA, ROSJA, UKRAINA, LITWA, BIAŁORUŚ, ESTONIA, CHINY, JAPONIA, AUSTRALIA, NOWA ZELANDIA, INDONEZJA, MALEZJA, PAKISTAN, INDIE, ANGLIA, SZKOCJA, ISLANDIA, DANIA,ARABIA SAUDYJSKA, SYRIA,LIBIA, WENEZUELA, PERU, EKWADOR,  ARGENTYNA, BRAZYLIA, SZWECJA, NORWEGIA, HISZPANIA, PORTUGALIA,  TURCJA, SERBIA, CHORWACJA, WĘGRY, CZECHY, SŁOWACJA, RUMUNIA, MOŁDAWIA, BUŁGARIA, SZWAJCARIA, WŁOCHY, AUSTRIA,  KOREA POŁUDNIOWA, KOLUMBIA...mam nadzieję że nie zapomniałem o nikim pisząc te państwa ze swej pamięci !

Ostatnio czytany jestem  nawet z REUNION...malutkiej,pięknej wyspy na Oceanie Indyjskim - najdalej wysuniętą na zachód część Archipelagu Maskarenów (około 840 tys.mieszkańców)!

WESOŁYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA 2013 ROKU i choć w większości Polski A ZAPEWNE I U WAS nie ma tradycyjnego w te święta śniegu - to życzę Wam miłych i pogodnych świąt GDZIEKOLWIEK JESTEŚCIE NA ŚWIECIE !!!

SZCZEGÓLNE ŻYCZENIA TYM WSZYSTKIM I ICH RODZINOM NA CAŁYM ŚWIECIE, KTÓRZY KOCHAJĄ I CHRONIĄ NATURALNE ŚRODOWISKO !!!!

NIE ZAPOMINAJCIE  O PIĘKNYCH  POLSKICH TRADYCJACH W CZASIE ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA !!!!!!!!!!!!!!BO JEST TO TAKŻE FORMA NASZEGO POLSKIEGO PATRIOTYZMU gdyż jak od dawien dawna wiadomo ,,Polacy nie gęsi i swój język mają,,...

WESOŁYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA !!!

Krzysztof Kowalczyk.