poniedziałek, 2 grudnia 2013

MORDOWANIE POLSKICH ŻOŁNIERZY BYŁO WCZEŚNIEJSZE NIŻ...KATYŃ!!!MORDOWANIE POLSKICH ŻOŁNIERZY BYŁO WCZEŚNIEJ NIŻ... KATYŃ !

02 grudnia 2013 roku 


Do dziś nie wiadomo dokładnie ilu Polaków zginęło we wrześniu 1939 roku i potem na ziemiach wschodnich Rzeczpospolitej Polskiej z rąk sovieckich żołnierzy Armii Czerwonej ,oraz z rąk kolaborantów...Żydów, Ukraińców,Białorusinów...
Gdzieś tam zamordowani skrytobójczo nadal leżą w bezimiennych, przypadkowych miejscach.

Po tylu latach wyjaśnienie spraw z tym związanych jest na pewno niezwykle trudne ale nadal możliwe a czasami decyduje o tym wręcz zwykły przypadek.

Nie tylko OBOWIĄZKIEM polskich władz ale i nas samych jest dokumentowanie tego typu chociażby ,,zwykłego,, jednego przypadku po to - aby OCALIĆ TAMTEN TRAGICZNY DLA POLSKI CZAS OD ZWYKŁEGO ZAPOMNIENIA !

Podam jeden z paru przykładów jakie miałem osobiście okazję odkryć ...
Nie tak dawno będąc na południu Polski spotkałem się z bardzo bliskimi osobami, przyjaciółmi mojej mamy z czasów jej dzieciństwa  i w czasie opowieści oraz wspomnień zaproponowałem im ,,poszperanie,, w starych zdjęciach, które chciałem zobaczyć .

Pożyczyłem kilkanaście z nich do domu i dokonałem niezwykłego odkrycia : na jednym z pożółkłych starych  zdjęć ujrzałem ŻOŁNIERZA POLSKIEGO  (wrzesień 1939 roku) około 25 roku  życia ( nieznany już nikomu ,,KTO TO JEST,, ...) któremu jak domniemywam owe zdjęcie ROBIONO W NIEWOLI POD PRZYMUSEM - widoczny jest brak dystynkcji, oraz kompletny mundur żołnierza polskiego z guzikami  na których widnieje orzełek w koronie!

Na 100% dostał się do niewoli niemieckiej, gdyż na odwrocie tego zdjęcia (...wraz z jakby  śladami krwi!) widnieje doskonale zachowana pieczęć.
Wiecie co na niej widnieje ??!
IMIĘ I NAZWISKO FOTOGRAFA NIEMIECKIEGO I ADRES JEGO ZAKŁADU FOTOGRAFICZNEGO w ...Pile a więc kilkaset kilometrów  od miejsca skąd otrzymałem to zdjęcie !
Było tam wówczas mnóstwo obozów i podobozów jenieckich dla żołnierzy ze wszystkich krajów Europy na które napadli Niemcy...
Postaram się upublicznić zarówno to zdjęcie jak i ową pieczęć na jego odwrocie...to kwestia czasu!

I tak samo PRZYPADKOWO można znaleźć lub dowiedzieć się o POLSKICH ŻOŁNIERZACH WRZEŚNIA 1939 ROKU , których skrytobójczo mordowali sovieci - DUŻO WCZEŚNIEJ NIŻ W KATYNIU !!!

Już 5 dnia po napaści ,,kacapów,, na Polskę w dniu 22 września 1939 roku zajęli oni Białystok.
I tu także Polacy mieli okazję zobaczyć ,,armię,, wygłodniałej zbieraniny ...karabiny na sznurkach...łachmany a nie mundury...obraz nędzy i rozpaczy!
I ,,takie wojsko,, wówczas  - ZABRONIŁ POLSKIEJ ARMII ATAKOWAĆ NACZELNY WÓDZ RZECZPOSPOLITEJ  RYDZ- ŚMIGŁY...

Na ulice Białegostoku wybiegli wówczas  MŁODZI ŻYDZI i ...CAŁOWALI ZE SZCZĘŚCIA SOVIECKIE TANKI, ŻE NAPADŁY NA POLSKĘ!
WZNOSILI TRIUMFALNE OKRZYKI NA CZEŚĆ ARMII CZERWONEJ...BARDZO SZYBKO NAUCZYLI SIĘ SOVIECKICH PIOSENEK I RAZEM Z TĄ CZERWONĄ HOŁOTĄ WSPÓLNIE JE SOBIE ŚPIEWALI...popijając samogonem!

Potwierdziło ten fakt bardzo wielu świadków a tego typu sceny działy się nie tylko w Białymstoku, gdzie Żydzi przygotowywali specjalne ,,bramy witalne,, owych wyzwolicieli z czerwoną gwiazdą na brudnych czapach...

W Białymstku sovieci natychmiast zaczęli aresztowania wśród Polaków i tak prezydent miasta SEWERYN NOWAKOWSKI i jego współpracownicy zostali wywiezieni na wschód, gdzie do dziś nie ma po nich śladu...
A BARDZO CZĘSTO PODCZAS TEGO TYPU ARESZTOWAŃ - BOLSZEWIKOM POMAGALI JAKO ,,PRZEWODNICY,, SKOMUNIZOWANI ŻYDZI ...

Najbardziej ponurą stroną owego ,,wyzwolenia,, były ZBRODNIE WOJENNE SOVIECKICH ŻOŁDAKÓW  także na polskich żołnierzach i ludności cywilnej a szczególnie ich rodzin!
PRZEZ PRAWIE 60 LAT TEGO TYPU HISTORIE ZNALI TYLKO NAJBLIŻSI Z RODZIN POMORDOWANYCH A W POLSCE ,,LUDOWEJ,, NIE MOŻNA BYŁO O TYM ANI MÓWIĆ ANI PISAĆ...

Bo owe zbrodnie ,,biły,, w poprawność wizerunku żołnierza Związku Socjalistycznych Republik Radzieckich ...żołnierza ,,WYZWOLICIELA,, !!!

SZCZEGÓLNYM OKRUCIEŃSTWEM TRAKTOWANO POLSKICH OFICERÓW...

Nie żyjący już prof.PAWEŁ WIECZORKIEWICZ opowiadał jak widział gdy sovieci ,,BAWILI SIĘ,, w następujące sposoby :
a) wzięli do niewoli polskiego pułkownika-lekarza...rozpruli mu żywcem brzuch...okręcili wnętrzności na kołowrocie studni...i puszczając w ruch korbę ZMUSILI GO DO BIEGANIA WOKÓŁ...kłując bagnetami DLA ŚMIECHU !!! 

b) pewien soviecki lejtnant ustawał przed lufą działa polskich jeńców i rozkazywał oddać strzał ...TESTOWAŁ ILU POLAKÓW MOŻNA ZABIĆ ZA JEDNYM RAZEM !!!

A oto wspomnienia Pani ALFREDY OLSZYNY-WILCZYŃSKIEJ, na oczach której ,,wyzwoliciele,, z Armii Czerwonej ZAMORDOWALI JEJ MĘŻA GENERAŁA JÓZEFA OLSZYNĘ-WILCZYŃSKIEGO :

(cyt) ,, Mąż leżał twarzą do ziemi, lewa noga pod kolanem była przestrzelona w poprzek z karabinu maszynowego.TUŻ OBOK LEŻAŁ KAPITAN Z CZASZKĄ ROZŁUPANĄ NA DWOJE, a zawartość czaszki leżała obok wylana jako jedna krwawa masa.
Głowa męża była cała, tylko oczy i nos stanowiły krwawą masę, a mózg wyciekał uchem. Widok był potworny.
Podeszłam bliżej , zbadałam serce i puls, choć wiedziałam że to jest daremne.BYŁ JESZCZE CIEPŁY ALE NIE ŻYŁ.
Zaczęłam gorączkowo szukać jakiegoś drobiazgu, jakiejś pamiątki, lecz w kieszeniach męża nie było nic!
ZRABOWALI NAWET VIRTUTI MILITARI I RYNGRAF Z MATKĄ BOSKĄ, KTÓRY MU WŁOŻYŁAM DO KIESZENI W PIERWSZYM DNIU WOJNY,,


Takich wspomnień JESZCZE MOŻNA NAWET PO TYLU LATACH ZNALEŹĆ WIELE i upublicznić ...KU NASZEJ NARODOWEJ PAMIĘCI !!!
Rozejrzyjcie się sami wokół siebie...swoich bliskich...znajomych...sąsiadów...POPYTAJCIE I UDOKUMENTUJCIE TO DOKŁADNIE !!!
Czas ucieka...

Na tego typu informacje oczekuje w Polsce każdy oddział Instytutu Pamięci Narodowej ...

KATYŃ TO ZBRODNIA LUDOBÓJSTWA NA NASZYCH POLSKICH OFICERACH I INTELIGENCJI ZE STRONY SOVIETÓW I STALINA ale wcześniej mordowano innych polskich żołnierzy i o tym także jesteśmy OBOWIĄZANI pamiętać!

DO SŁYNNEJ MASAKRY POLSKICH JEŃCÓW WOJENNYCH DOSZŁO W MOKRANACH, GDZIE UKRAIŃCY WRAZ Z BOLSZEWIKAMI WYMORDOWALI KILKUDZIESIĘCIU OFICERÓW I PODOFICERÓW WOJSKA POLSKIEGO FLOTYLLI PIŃSKIEJ...

DO KOLEJNYCH ZBRODNI DOSZŁO W TYMNEM...W MIELNIKACH...

A WSZYSTKO TO WYNIKAŁO Z ROZKAZÓW SOVIECKIEGO DOWÓDZTWA, którego potem politbiuro usankcjonowało owe ex sovieckie LUDOBÓJSTWO specjalną uchwałą z 03 października ...

ZEZWALAŁA ONA TRYBUNAŁOM WOJSKOWYM ARMII CZERWONEJ NA TERYTORIUM RZECZPOSPOLITEJ NA WYDAWANIE NATYCHMIASTOWYCH WYROKÓW ŚMIERCI ZA JAK TO OKREŚLALI ,,PRZESTĘPSTWA KONTR REWOLUCYJNE,,.
Było nim np: udział w wojnie polsko-bolszewickiej 1920 roku...członkostwo w polskich organizacjach politycznych,społecznych...

Znana jest kłótnia w sztabie Frontu Ukraińskiego, gdzie CHRUSZCZOV wyzwał od najgorszych ...szefa tamtejszego oddziału NKWD a wiecie za co ??!
Bo (cyt) ,,NIC NIE SŁYCHAĆ O ROZSTRZELANYCH POLAKACH,,...

A masakry trwały ...

Właściciel majątku BOJARY ( MICHAŁ KRASIŃSKI) został rozstrzelany przez sovietów w trakcie masowej egzekucji a jego ciało wrzucono ...do rowu melioracyjnego!

Właściciel majątku SZUMLANY WIELKIE (STANISŁAW GELEWSKI) został zabity w swym majątku ...i pochowany na podwórku przez swego oddanego pracownika !

HELENA BRZOZOWSKA  wraz ze swą kilkuletnią córeczką z majątku GÓRNOFEL ...została przez sovietów utopiona w studni !!!

Przez ponad pół wieku te historie były w PRL tematem TABU...

Po wybuchu II wojny światowej akty mordu na Polakach zaczęły się już we wrześniu 1939 roku...A POTEM BYŁO JESZCZE GORZEJ !!!

Bardzo często NASZYCH POLSKICH ŻOŁNIERZY WRZEŚNIA ORAZ UCIEKINIERÓW mordowali w trakcie ich tułaczki ...UKRAIŃCY !!!
W SUMIE TYLKO NA POCZĄTKU TAMTEJ WOJNY ZAMORDOWANO KILKA TYSIĘCY POLAKÓW...

Dzięki mozolnej pracy paru historyków i patriotycznych środowisk WIEDZA O TAMTYCH TRAGICZNYCH DLA POLSKI LATACH dociera już swobodnie do większości Polaków nawet tych poza granicami NASZEJ WSPÓLNEJ OJCZYZNY Rzeczpospolitej !!!

A ja się TĄ WIEDZĄ Z WAMI BEZINTERESOWNIE DZIELĘ na moim blogu ...ku pamięci !!!


Piszę jak jest ...


Krzysztof Kowalczyk