niedziela, 9 marca 2014

,,TOP - DZIESIĄTKA,, za luty 2014 roku


TOP – DZIESIĄTKA ...CZYLI JAK CZYTALIŚCIE ,,PIGIPEDIĘ,, W LUTYM 2014 ROKU.


09 marca 2014 roku

Luty był miesiącem krótszym niż zwykły m-c w roku i choć miał 28 dni – to nie przeszkadzało mi w tym, aby napisać aż ..30 postów na www.pigipedia.blogspot.com który polecam wszystkim tym pragnącym dowiedzieć się nie tylko CO TAM ZŁEGO SŁYCHAĆ W POLSCE a szczególnie w Lasach Państwowych !


Oczywiście nie piszę tylko dla leśników - aczkolwiek wiem,że osoby związane zawodowo z Lasami Państwowymi, Ministerstwem Środowiska w Polsce itp. ...czytają mnie po kilka razy dziennie z tego samego miejsca!

Widocznie znajdują na moim blogu ...COŚ INTERESUJACEGO DLA SIEBIE a ja domniemywam nawet,że NAWET O SOBIE i to nie koniecznie pozytywnego!!!!

Jest takie mądre powiedzenie ,,IM DALEJ W LAS TYM WIĘCEJ DRZEW,, i wierzcie mi,że gdybym pisał TO CO WIEM NA TEMAT NADUŻYĆ W NASZEJ POLSCE , NIEGOSPODARNOŚCI W LASACH PAŃSTWOWYCH OBECNEJ OPCJI POLITYCZNEJ (Platforma Obywatelska) A SZCZEGÓLNIE ZWIĄZKÓW I POWIĄZAŃ POSZCZEGÓLNYCH OSÓB – to mógłbym pisać PO KILKA RAZY DZIENNIE naprawdę bardzo ciekawe teksty !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ale wcale to nie znaczy,że zamierzam nie pisać o tym co mnie i DZIĘKI BOGU już większość moich Rodaków boli – tj; chamskie upolitycznienie życia codziennego w Polsce, butę i nepotyzm CZŁONKÓW (!!!!!) tejże partii politycznej tak a nie inaczej ,,rządzącej,, Polską!

Już za kilka dni udowodnię Wam JAKIE BEZPRAWIE MAMY W POLSCE A ORGANY ŚCIGANIA TO W WIELU MIEJSCACH ….KABARET I KPINA !!!

NIE DAJCIE SIĘ CZASAMI OSZUKAĆ AKURAT TERAZ GDY ZBLIŻAJĄ SIĘ WYBORY SAMORZĄDOWE W POLSCE - TYM,ŻE SPRAWY NA UKRAINIE A NIE GOSPODARKA SĄ NAJWAŻNIEJSZE DLA NAS WSZYSTKICH !!!


Nasza ,,władza,, marzy SZCZEGÓLNIE TERAZ o tym aby Polacy zapomnieli to co OSŁY wyrabiają w kraju już od kilku lat...KOSZTEM OGROMNEJ WIĘKSZOŚCI POLAKÓW ŻYJĄCYCH CORAZ GORZEJ I NĘDZNIEJ !!!!!!!!!!!!


A ja o tym pisałem...piszę ...I BĘDĘ PISAŁ podając detale !!!


No ale wracając do tylko 10 najważniejszych państw świata skąd regularnie czytacie www.pigipedia.blogspot.com albo też poprzedni mój blog www.pigipedia.blog.com (PO)lesie Lasy dla ludzi – WYNIKI ZA MIESIĄC LUTY 2014 ROKU PRZEDSTAWIAJĄC SIĘ NASTĘPUJĄCO :


Nr 1. POLSKA

Nr 2 USA

Nr 3. NIEMCY

Nr 4. WIELKA BRYTANIA

Nr 5. KENIA

Nr 6. FRANCJA

Nr 7. UKRAINA

Nr 8. HOLANDIA

Nr 9. WENEZUELA

Nr 10. SŁOWACJA


Tuż za tą czołówką kolejne państwa, które ,,gonią,, TOP – DZIESIĄTKĘ na pigipedii to
Kanada, Rosja, Szwecja,Hiszpania, Belgia, Grecja,Irlandia, Czechy, Litwa, Malezja, Serbia,Norwegia,Islandia itd...

Cieszę się że ZNAJDUJECIE U MNIE NA BLOGU ,,COŚ DLA SIEBIE,, a dziś mogę tylko dodać,że tylko za te 9 dni marca ,,TOP – DZIESIĄTKA,, zmieniła się zupełnie a poz. Nr 2 straciły USA !!!

Patrząc na DZIESIĄTKI TYSIĘCY Waszych wejść na ,,pigipedię,, - tak jak już wcześniej to pisałem pozycje od Nr 2 do 10 mogą się w każdej chwili zmieniać a marzec właśnie temu dowodzi !

Przypuszczam,że temat UKRAINA ...KRYM...ROSJA … jest tego przyczyną ale poczekajmy do końca marca!

W miesiącu LUTY 2014 największym zaskoczeniem jest poz. nr 5 kraju z Afryki (KENIA), ale nie ma się generalnie czemu dziwić gdyż jak tak dalej pójdzie to ...NAJWIĘCEJ POLAKÓW BĘDZIE ALE POZA POLSKĄ !!!

Zastanówcie się GŁEBIEJ nad przyczynami tego stanu rzeczy i wyobraźcie sobie sytuację akurat TERAZ, że ...TO NIE UKRAINA A POLSKA MA DZIŚ TAKIE PROBLEMY Z ROSJĄ !!!!

Co Wy na to ????????????????????????!

A tak DLA WASZEJ WIEDZY : Kilka dni temu 05 MARCA miała miejsce pewna ,,ROCZNICA,, otóż tego właśnie dnia, ale w 1957 roku - A WIĘC AŻ SIEDEM LAT PO ZAKOŃCZENIU II WOJNY ŚWIATOWEJ - NASZA OJCZYZNA RZECZPOSPOLITA POD NACISKIEM ROSJI RADZIECKIEJ ZAKOŃCZYŁA DOKŁADNE WYTYCZANIE NOWYCH POWOJENNYCH GRANIC POLSKI ZE ZSRR ….W DAWNYCH PRUSACH WSCHODNICH NA ZALEWIE WIŚLANYM I MIERZEI NASZEJ WISŁY WPŁYWAJĄCEJ DO BAŁTYKU !!!!!!

OKRADLI NAS ZŁODZIEJE NA KRESACH DAWNEJ RZECZYPOSPOLITEJ...

To właśnie W TYCH OKOLICACH MIERZEI WIŚLANEJ  Rosjanie mają w tej chwili  duże manewry wojskowe jakoby wcześniej zaplanowane, a tak jakoś ,,PRZYPADKOWO,, teraz gdy oczy całego świata patrzą na to co się dzieje tuż obok na Ukrainie …

MANEWRY TE POSTAWIŁY W STAN NAJWYŻSZEJ GOTOWOŚCI WOJSKA LITWY, ŁOTWY I ESTONII, która nomen omen nie ma dotąd ...ŻADNEJ UMOWY DOTYCZĄCEJ SWYCH GRANIC Z ROSJĄ, ale za to – BARDZO WIELU OBYWATELI ROSJI NA SWYM TERENIE, O KTÓRYCH JAK MI PODPOWIADA INTUICJA TAKŻE ZA CHWILĘ ,,ZATROSZCZY SIĘ,, PODOBNIE JAK NA KRYMIE ...PUTIN !!!

Teraz nagle zjawiło się tam ponad 3,5 tysiąca żołnierzy rosyjskiej Floty Bałtyckiej, czołgi T-72 oraz bojowe wozy piechoty BMP-2 (cyt) ,, W RAMACH TAKTYCZNYCH ĆWICZEŃ WOJSK OCHRONY WYBRZEŻA,,

Na ,,rzut wojskowym beretem,, stamtąd jest ...GDAŃSK, GDYNIA...a na trenie Białorusi w gotowości na lotniskach czekają samoloty Rosji ( lotnisko LIDA i BARANOWICZE).
Mam zdjęcia....ogromne bomby na wózkach niczym ,,koraliki,, 


Ciekawie się zaczyna sytuacja wokół NASZEJ WSPÓLNEJ I JEDYNEJ POLSKI ,,,,pamiętajcie o tym !!!!!!!!!

STRACH POMYŚLEĆ co się może wydarzyć DZIŚ na świecie jeśli zwycięstwo odniósłby dyktat jednostki, rewizjonizm, nienawiść, nacjonalizm , GŁUPOTA...itd.

NIE BĄDŹCIE OBOJĘTNI NA TO CO SIĘ DZIEJE GDZIEKOLWIEK JESTEŚCIE ...PROTESTUJCIE W OBRONIE POKOJU I GAŚCIE W ZARODKU WSZELKIE ZNANE WAM PRZYKŁADY NIENAWIŚCI I DOLEWANIA OLIWY DO TEGO OGNIA, KTÓRY JUŻ CELOWO ZAPALONO TUZ PRZY GRANICACH NASZEJ POLSKI ...A TAK SZCZERZE MÓWIĄC – TO NA JEJ DAWNYM TERYTORIUM, GDY RZECZPOSPOLITA BYŁA NAJWIĘKSZYM CHRZEŚCIJAŃSKIM PAŃSTWEM ŚWIATA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


OGÓLNIE OD CHWILI POWSTANIA TEGO DRUGIEGO BLOGA (www.pigipedia.blogspot.com) KLASYFIKACJA GENERALNE wygląda na koniec lutego 2014 roku następująco :


Nr 1 POLSKA

Nr 2 USA

Nr 3 NIEMCY

Nr 4. MELEZJA

Nr 5 WIELKA BRYTANIA

Nr 6 SERBIA

Nr 7 WENEZUELA

Nr 8 ROSJA

Nr 9 UKRAINA

Nr 10 FRANCJA.


A więc zupełnie inaczej jak klasyfikacja miesięczna za luty 2014 roku...


ZAPRASZAM WAS WIĘC JAK NAJCZĘŚCIEJ NA www.poigipedia.blogspot.com
A JEŚLI ZNAJDZIECIE COŚ NOWEGO O CZYM DOTĄD NIE WIEDZIELIŚCIE A WIEDZA TA SIĘ WAM PRZYDA CHOĆ RAZ LUB WILE RAZY – TO WIELKIE DZIĘKI BO właśnie MI O TO CHODZI PISZĄC TO I OWO W WOLNYCH CHWILACH NA TYM BLOGU !!!


Nie podaję tu tak zwanej ,,lipy,, A JAKO DOWÓD NA TO, CO SPRAWIA MI DUŻĄ SATYSFAKCJĘ OSOBISTĄ są bardzo często jak się dowiaduję przywołania do mego bloga w Waszych dyskusjach, prywatnych blogach , czy tez nawet bardzo poważnych urzędach i instytucjach a także osób KTÓRYM TO CO PISZE SIĘ BARDZO PODOBA !!!


DZIĘKI !!!


ZAPRASZAM WIĘC WAS ...A WY ZAPROŚCIE WASZYCH ZNAJOMYCH DO POCZYTANIA CZEGOŚ INNEGO NIŻ TO CZYM OGŁUPIAJĄ NAS W WIELU MIEJSCACH MEDIA POD ŚCISŁE POTRZEBY, ALE NIE ZUPEŁNIE POLSKIEGO SPOŁECZEŃSTWA !!!


Piszę jak jest...

Krzysztof Kowalczyk


PS.DRAMATYCZNY APEL O OBRONĘ PRAW POLSKIEJ MNIEJSZOŚCI ZAMIEŚCIŁY DNIA 06 MARCA 2014 ROKU POLSKIE MEDIA NA UKRAINIE;

Oto ten tekst :
(cyt) ,, POLACY ! W obliczu czwartej fali rosyjskiej agresji na terytorium Kresów południowo-wschodnich PROSIMY WAS O WSPARCIE DLA RODAKÓW MIESZKAJĄCYCH NA UKRAINIE.

Rosyjski dyktator Putin tłumaczy swoje okupacyjne działania na Krymie tym,że broni praw rosyjskiej mniejszości narodowej w państwie ukraińskim.

MY OBYWATELE UKRAINY POLSKIEGO POCHODZENIA MAMY PRAWO PROSIĆ O TO SAMO MIESZKAŃCÓW KRAJU NASZYCH PRZODKÓW!

Rosyjska obecność na Podolu, Galicji, Wołyniu ZAWSZE OZNACZAŁA OGRANICZANIE KRZEWIENIA POLSKOŚCI.

Od czasów I rozbioru Rzeczypospolitej poprzez bolszewicką agresję w 1917 roku i napaści w porozumieniu z faszystowskimi Niemcami na Polskę w 1939 roku ROSJA NADAL CHCE NAS RZUCIĆ NA KOLANA.

Sprowokować wojnę domową w państwie , które po czterech latach letargu wraca na drogę demokracji i chce zapewnić swoim mieszkańcom europejski dobrobyt i opiekę socjalną.

NASI DZIADKOWIE WCIĄŻ PAMIĘTAJĄ JAK POD BUTEM ROSYJSKIEGO ŻOŁNIERZA GINĘLI ICH RODZICE, BRACIA I SIOSTRY, wciąż pamiętają o Magadanie i innych miejscach zesłania.

NIE CHCEMY BY HISTORIA PO RAZ KOLEJNY ZATOCZYŁA KOŁO I BY NASZE DZIECI PISAŁY DO NAS LISTY DO WORKUTY CZY NA SACHALIN !

Od listopada 2013 roku do lutego 2014 roku Ukraińscy POLACY stali ramię w ramie z Ukraińcami w obronie wartości demokratycznych i chrześcijańskich na Majdanach całego państwa.

Z tego powodu byli zastraszani przez organy bezpieki, tracili mienie a nawet życie.


DO DZIŚ W POLSKICH SZPITALACH ZNAJDUJĄ SIĘ RANNI UKRAIŃCY POLSKIEGO POCHODZENIA, KTÓRZY PO STARCIACH W KIJOWIE POTRZEBOWALI SPECJALISTYCZNEJ POMOCY MEDYCZNEJ.

WALCZYLIŚMY NIE TYLKO O SWOJĄ PRZYSZŁOŚĆ.
Celem naszej walki było ZACHOWANIE POLSKIEGO DZIDZICTWA NARODOWEGO NA TERYTORIUM NALEŻĄCYM KIEDYŚ DO I i II RP

W OSTATNICH LATACH BYLIŚMY  ŚWIADKAMI TEGO JAK RZĄDZĄCA PARTIA REGIONÓW ZA BEZCEN PRZEKAZYWAŁA W RĘCE PRYWATNE STARE POLSKIE REZYDENCJE, A TE KTÓRE POZOSTAŁY – DZIŚ PRZYPOMINAJĄ RUINY !

Walczyliśmy o to , byście Wy jutro mogli przyjechać na Kresy, nie czekając po 3-5 godzin w kolejkach na granicy i dobrymi drogami dotarli do Lwowa, Kamieńca Podolskiego czy Żytomierza, GDZIE KAŻDY KAMIEŃ, KAŻDA KAMIENICA JEST SKROPIONA KRWIĄ KOŚCIUSZKOWCÓW, POWSTAŃCÓW LISTOPADOWYCH, STYCZNIOWYCH , LEGIONISTÓW PIŁSUDSKIEGO, ŻOŁNIERZY ARMII KRAJOWEJ I WOJSKA POLSKIEGO !


Dziś do ,,Niebiańskiej Sotni,, Bohaterów Majdanu którzy wywalczyli sobie miejsce w Panteonie Ukraińskiej Chwały WESZLI TAKŻE POLACY.

Niedawno pochowaliśmy LEONA POLAŃSKIEGO Z ŻMERYNKI , podczas starć z Berkutem w Kijowie zginął także Ukrainiec POLSKIEGO POCHODZENIA Z SZEPIETÓWKI.

Polska od listopada ubiegłego roku stanowczo opowiedziała się po stronie protestujących na Majdanie i zrobiła wiele, by Ukraina weszła na drogę integracji ze wspólnota europejską.

Dziś jak widzimy z wydarzeń ostatnich dni, potrzebujemy także członkostwa w NATO

Putin bowiem nie da tak łatwo za wygraną i nadal będzie próbował podważyć prawomocność nowego ukraińskiego rządu, który otrzymał ,,w spadku,, zrujnowaną gospodarkę i rozkradziony przez Partię Regionów budżet.

POLACY PODOLA, GALICJI, POLESIA I WOŁYNIA PROSZĄ RODAKÓW Z POLSKI
O AKTYWNE WŁĄCZENIE SIĘ DO WSPÓLNEJ WALKI O UKRAINĘ BEZ PUTINA I JANUKOWYCZA!

Nasza i Wasza pamięć historyczna jest wciąż żywa i nie dopuścimy do nowego traktatu ryskiego I NOWEJ ZAGŁADY POLSKIEJ LUDNOŚCI NA KRESACH POŁUDNIOWO-WCHODNICH ,, (koniec cytatu)

Pod tym APELEM DO RODAKÓW podpisy złożyli min;

1/ ANDRZEJ PISALNIK , rzecznik prasowy Związku Polaków na Białorusi.

2/ N. KOSTECKA – ISZCZUK , prezes ZSP na Żytomierszczyźnie;

3/ MARIA KOWALCZUK – prezes Związku Polaków na Ukrainie, Oddział w Sławucie;

4/ WALERY ISTOSZYN , prezes Winnickiego Stowarzyszenia Świetlica Polska,

5/ WŁODZIMIERZ ISZCZUK , redaktor naczelny kwartalnika ,,GŁOS POLONII,,;

6/ DARIUSZ STAŃCZYK , redakcja ,,POLONIA BERLIN,,;

7/ KATARZYNA ŁOZA , portal Lwów info;

8/ MIROSŁAW ROWICKI - redakcja ,,KURIER GALICYJSKI,,;

9/ FRANCISZEK MICIŃSKI – prezes Obwodowego Związku Polaków Chmielnickiego;

10/ HENRYK KACZUROWSKI – prezes Polskiego Zgromadzenia Społecznego Rejonu Jarmolińskiego ,,JEDNOŚĆ,,

11/ JERZY WÓJCICKI – redakcja gazety ,,SŁOWO POLSKIE,,A więc gdziekolwiek jesteście na świecie – WSPIERAJCIE ZAWSZE  NASZĄ POLSKĘ I NASZYCH RODAKÓW !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Dziś w tej sytuacji - POLAKÓW NA UKRAINIE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!kk.