czwartek, 27 marca 2014

NADLEŚNICTWO LUBIN ...I HURTOWNIA SKAZANYCH LEŚNIKÓW LASÓW PAŃSTWOWYCH ??!

27 marca 2014 roku


Do wiadomości publicznej podano w dniu dzisiejszym wyroki  dotyczące leśników Lasów Państwowych RDLP Wrocław.


Były już nadleśniczy z Lubina został skazany ZA NADUŻYCIA !


ROK I SZEŚĆ MIESIĘCY WIĘZIENIA W ZAWIESZENIU NA DWA LATA + ZAKAZ ZAJMOWANIA STANOWISKA NADLEŚNICZEGO PRZEZ PIĘĆ LAT + GRZYWNA W WYSKOŚCI 20 TYSIĘCY ZŁOTYCH + KOSZTY SĄDOWE !!!


Byłemu nadleśniczemu zarzucono ,,ustawianie,, przetargu na zakup służbowego samochodu dla nadleśnictwa Lasów Państwowych...


PRZETARG WÓWCZAS ZOSTAŁ ROZPISANY W NADLEŚNICTWIE  TAK,ŻE MOGŁA GO WYGRAĆ TYLKO JEDNA FIRMA !!!


OPRÓCZ TEGO jako nadleśniczy ,,starł się,,NIE WIEDZIEĆ o kradzieży drewna z lasu, czy też żwiru ze żwirowni...W ŻADEN SPOSÓB NA TE KRADZIEŻE NIE REAGOWAŁ I NIE POWIADOMIŁ O TYM ORGANÓW ŚCIGANIA!!!


Kolejny zarzut jaki mu postawiono to – niezastosowanie się do obowiązujących przepisów prawa dotyczących wydzierżawiania terenów leśnych !


W TEJ SAMEJ SPRAWIE ZARZUTY USŁYSZAŁ KOLEJNY LEŚNIK Paweł C. – SYN BYŁEGO POSŁA, który nie przyznaje się do winy a jego sprawa została wyłączona do odrębnego postępowania !


WOBEC KOLEJNEGO A TRZECIEGO Z KOLEI PRACOWNIKÓW NADLEŚNICTWA LUBIN, Komendanta Straży Leśnej - prokuratura WARUNOWO UMORZYŁA POSTĘPOWANIE KARNE !


Sąd nie miał żadnych wątpliwości,że już były nadleśniczy Lasów Państwowych jest winny popełnienia przestępstw !!!


Sędzia ADAM STANKIEWIECZ – powiedział (cyt) ,,SMUTNY OBRAZ WYŁANIA SIĘ PO ANALIZIE AKT TEJ SPRAWY ! MAMY TU DO CZYNIENIA Z OCHRONĄ PRZYRODY, DBANIEM O NASZE DZIEDZICTWO , A OSOBY KTÓRE POWINNY STAĆ NA STRAŻY TEGO PRZESTRZEGANIA WSZELKICH PROCEDUR, INTERWENIOWAĆ KIEDY DZIEJĄ SIĘ JAKIEŚ NIEPRAWIDŁOWOŚCI – TAK NAPRAWDĘ DZIAŁAJĄ NA SZKODĘ WSPÓLNEGO INTERESU,, !!!!!!!!


Prokurator Prokuratury Okręgowej w Legnicy W OGÓLE NIE KRYŁ SWEGO ZADOWOLENIA Z TEGO WYROKU !!!


Powiedział następujące słowa : (cyt) ,,PRZED SĄDEM ZAPADŁ BARDZO DOBRY WYROK, KTÓRY POTWIERDZA POCZYNIONE PRZEZ NAS BARDZO SKRUPULATNE USTALENIA !

ZAPADŁ WYROK SPRAWIEDLIWY WOBEC SZEFA NADLEŚNICTWA,,


I JAK TO WSZYSTKO MA SIĘ DO NIENAGANNEGO WIZERUNKU POLSKIEGO LEŚNIKA W NASZYM SPOŁECZEŃSTWIE...PRAWEGO...ETYCZNEGO...CZYSTEGO JAK KRYSZTAŁ ... SKORO TAK HURTOWO W JEDNYM NADLEŚNICTWIE JEST AŻ TYLU ,,UMOCZONYCH,,??!


Co Wy na to Braci Leśna nie tylko RDLP Wrocław i Nadleśnictwa Lubin....CO NA TO PAN DYREKTOR GENERALNY LASÓW PAŃSTWOWYCH, aczkolwiek jak dobrze pamiętam to wszystko działo się za Mariana Pigan, który WYJATKOWO TOLEROWAŁ ZE ZNANYCH NAM WZGLĘDÓW WROCŁAWSKIE LASY PAŃSTWOWE I POLITYCZNE URZĘDY ORAZ POLITYKÓW nawet już ,,kordelasowych,, ??!


WEDŁUG NASZEJ INTUICJI ...TERAZ OBECNY DYREKTOR RDLP WROCŁAW Pan Pietruńko – POSTARA SIĘ O TO, ABY JAK NAJSZYBCIEJ BYĆ NADLEŚNICZYM !!!!

A czyżby to z kolei oznaczało AWANS jego z-cy ????


Czy się myliMY ???...obserwujcie od teraz ten rejon kadr w Lasach Państwowych !!!


Piszę jak jest...Krzysztof KowalczykDo wiadomości ;


Pan Adam Wasiak – Dyrektor Generalny Lasów Państwowych !