czwartek, 20 marca 2014

,,SKUTECZNOŚĆ,,...ŚLEPOTA...CZY ZDRADA INTERESÓW POLSKI ??!


,,SKUTECZNOŚĆ,, ...ŚLEPOTA...CZY ZDRADA INTERESÓW POLSKI ??!20 marca 2014 rokuZ ogromną DUMĄ czytam i przeglądam w wolnym czasie informacje historyczne mówiące o sukcesach  i to przez duże ,,S,, NASZEJ POLSKI od roku 1918 aż do wybuchu II wojny światowej tj; 1939 roku i zastanawiam się ...JAK TO WTEDY BYŁO W OGÓLE MOŻLIWE, ABY RZECZPOSPOLITA KTÓRA POWSTAŁA WRĘCZ ZZA GROBU MOGŁA W TAK KRÓTKIM CZASIE STWORZYĆ AŻ TAKI POTENCJAŁ GOSPODARCZY I W TAKIM TEMPIE SIĘ ROZWIJAĆ ???!


A przecież wówczas były tylko KREDYTY, a nie ...Unia Europejska wraz z jej dopłatami jak obecnie !!!


Codziennie każdy z nas śledzi TRAGICZNY LOS NASZYCH SĄSIADÓW UKRAINY, którą nie ma co mówić OSZUKANO , a teraz tylko USA i Wielka Brytania są konsekwentne w tym co podpisali przed laty jako (...wraz z Rosją !!!) GWARANCJI NIENARUSZALNOŚCI GRANIC SUWERENNEJ UKRAINY ...ALE POD WARUNKIEM,ŻE TA ODDA SWĄ BROŃ NUKLEARNĄ !!!


Ukraina wówczas oddała broń atomową zgodnie z zapisami traktatu a dziś ...OKAZAŁO SIĘ,ŻE TO BYŁ NIE TRAKTAT ALE ZWYKŁY PAPIEREK TOALETOWY – wiecie do czego !!!


Ile więc są warte umowy z co niektórymi państwami ???!ODPOWIEDZCIE SOBIE SAMI !

A gdyby wówczas Ukraina nie oddała owej broni atomowej, albo...ZOSTAWIŁA CO NIECO SOBIE NA TAKIE CZASY JAK TERAZ ???!


Kilka dni temu na granicy Polski i Białorusi nasi celnicy zwrócili baczną uwagę na pewien transport z Białorusi do Słowacji (...bliżej Ukrainy???!) tj; ogromną ilość karabinów w tym maszynowych !!!

JAK MYŚLICIE KTO ZWĘSZYŁ JUŻ INTERES NA HANDLU BRONIĄ...???!


Zawsze to bliżej do Ukrainy niż do ...SYRII, której bezbronna ludność a w tym masę dzieci MORDUJĄ JUŻ OD DŁUŻSZEGO CZASU, a my i cała Europa żyjemy ,,TYLKO,, Ukrainą ???!


Współczuję każdej ze stron konfliktu BO TO GŁUPCY zapominający o tym,że większość społeczeństwa Rosji...Ukrainy...Syrii ...itd. PRAGNIE WYŁĄCZNIE POKOJU !!!


Obserwując rozwój sytuacji wiadomym jest,iż WSZYSTKO ZALEŻY NIE OD MAS LUDZI ALE OD ...POLITYKÓW !!!

W ostatni weekend na ulicach Moskwy (!!!!!!!) DZIESIĄTKI TYSIĘCY ROSJAN szło w proteście przeciwko wojnie i aneksji Krymu z transparentami ….,,WYBACZ NAM UKRAINO ,, !!!!!
Co na to Putin....??!

TO właśnie POLITYCY A NIE ZWYKLI LUDZIE ODPOWIADAJĄ WIELOKROTNIE BEZKARNIE ZA SWOJE CZYNY - NIE KONIECZNIE SŁUŻĄCE OJCZYŹNIE !!!


TAK JEST OD KILKU LAT TAKŻE W POLSCE ...a ja się zastanawiam DLACZEGO taką ,,mała,,  Litwę dziś  stać jest na aż tak OGROMNE (!!!) bo  pro-narodowe, pro-litewskie wypowiedzi polityków w ostatnim czasie i ich służb, a w Polsce nie i ...CISZA ??!


Nie wiecie zapewne ale na Litwie MÓWIĄ POKAZUJĄC PALCEM I TO PUBLICZNIE – JAKI POLITYK...JAKA PRASA...JAKIE MEDIA...nie służą narodowi Litewskiemu = TO ZDRAJCY= a to kraj który podobnie jak i Łotwa oraz Estonia jest prawie bezbronny wobec dzisiejszych zachcianek Rosji !!!


Gdy patrzę jak dziś gonią Rosjanie z Krymu wojsko Ukrainy... ,,odwożą,, im  na ląd ich wojska marynarki wojennej zabierając im tym samym flotę i zmieniając tylko flagi – zastanawiam się A JAK TO JEST Z NASZA POLSKĄ MARYNARKĄ WOJENNĄ, KTÓRA MA POD NOSEM AŻ CAŁĄ FLOTĘ BAŁTYCKĄ ROSJI ??!


Dla ukraińskiego żołnierza musi to być ogromne upokorzenie ta cała sytuacja..BO CZY WARTO JEST GINĄĆ ZA TAKA OJCZYZNĘ, KTÓREJ PREZYDENT I NAJWAŻNIEJSI URZĘDNICY UCIEKAJĄ JAK TCHÓRZE I ZOSTAWIAJĄ CAŁY NARÓD W KATASTROFALNEJ SYTUACJI ??!


O czasach polskiej świetności okresu między wojennego ...możemy sobie pomarzyć, aczkolwiek różowo nie było – ALE BYŁO DUŻO, DUŻO LEPIEJ NIŻ TERAZ ZA CZASÓW PLATFORMY OBYWATELSKIEJ !!!


Większość osób z jakimi rozmawiam, mówią iż W PODOBNEJ DO UKRAIŃSKIEJ SYTUACJI ALE TU U NAS W POLSCE ...dużo obecnych polityków RP – uciekłaby tak samo zostawiając naród na pastwę losu !!!PADAJĄ KONKRETNE NAZWISKA ...


JA TEŻ TAK UWAŻAM...patrząc na tą POLITYCZNA TANDETĘ, która tylko mówi...mówi...mówi...A CZYNÓW JAKOŚ NIE WIDAĆ !!!!!!!!!!!!!!!!


A jaki jest dziś NASZ POLSKI WYMARZONY POLITYK ???!
Dziś media w Polsce pokazały nawet takiego jednego z SLD ...ZAPITEGO JAK ŚWINIA a leżącego w samych majtkach na podłodze ,który zapytany tłumaczył dziennikarzom iż - tamował w ten sposób krwotok z nosa !!!
To taki ,,lewicowy,, nowy sposób nie znany polskiej a i chyba światowej medycynie ....ŻENADA !!!

Wciąż ulegamy przy każdych wyborach dziwnej ...PUBLICZNO-POLITYCZNEJ SCHIZOFRENII
i nadal oczekujemy na super polityka!

Bardzo pragniemy, aby to był wręcz ...KRYSZTAŁ – wzór cnót wszelakich i szlachetności !


TAKIEGO JESTEŚMY W STANIE POKOCHAĆ MIŁOŚCIĄ WRĘCZ NA ZABÓJ !!!


A teraz ciekawostka !!!
W sierpniu roku 2013 przeprowadzono w Polsce sondaż CBOS, z którego wynika, że POLACY WOLĄ …..,,IDEAŁ,, POLITYKA - A NIE JEGO ,,SKUTECZNOŚĆ,, !!!


Aż 56% Polaków uważa, że polityk powinien kierować się głównie normami i przepisami a tylko 39% z nas twierdzi ,iż najważniejsza jest SKUTECZNOŚĆ polityka !!!

CIEKAWE …???!

A jak Wy uważacie ...SKUTECZNOŚĆ czy IDEAŁ ???!


Bardzo ciekaw jestem CZYM KIEROWAŁ SIĘ ówczesny premier RP Leszek Miller, który swego czasu był WIELKIM ZWOLENNIKIEM pewnej inwestycji ...OBRONNEJ NASZEJ OJCZYZNY tj; tak zwanego projektu ,,GAWRON,, który zakładał budowę tylko w POLSKICH STOCZNIACH aż 7 wielozadaniowych korwet dla Marynarki Wojennej!
O szczegółach poczytajcie w sieci...

Miller przybył wtedy nawet do Gdyni...media...wywiady...potem wyjechał i ...chwilę później wstrzymał ta inwestycję!!!!!!! TAKIE TO POLSKIE ...prawda ???!

BYŁA I JEST WCIĄŻ AKTUALNA W NASZEJ POLSCE...A DZIŚ PO LEKCJI ,,UKRAIŃSKIEJ,,SĄDZĘ ŻE I KONIECZNOŚĆ – UZUPEŁNIENIA POTENCJAŁU BOJOWEGO POLSKICH NAWODNYCH SIŁ UDERZENIOWYCH ...a nie ciągłe liczenie na sojuszników !!!

Atutem owych KORWET jest ich szybkość i manewrowość a ponadto dysponują one silnym uzbrojeniem rakietowym o dużym zasięgu – przy czym co istotne są to jednostki pływające WIELOZADANIOWE , w tym zdolne do niszczenia celów nawodnych, podwodnych i stacjonarnych!!!


TA KLASA ZADANIOWA JEST WCIĄŻ POTRZEBNA NASZEJ POLSKIEJ ARMII NA BAŁTYKU !!!!


A rzeczywistość ???! Halo ??! Halo???! OBAMA ????! Tu Donald …. (sic!!!!!!!!!!!!!!!!!)

Pierwszą i jak dotąd jedyną KORWETĘ w polskiej stoczni zaczęto budować w 2001 roku...i trwa nadal !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 13 rok …..............


Pierwotny koszt okrętu miał wynosić BEZ UZBROJENIA około 500 mln PLN ...ale po latach okazało się, że to już 1,5 mld PLN !!!!!

DODALI ELEMENTY ZE ZŁOTA ….sic!!!!!!!!!!!!!!!

Nazywa się ,,ŚLĄZAK,,....a miał być gotowy max. do 2005 roku !!! (sic!!!!!)


Reszta korwet jest nadal tylko na papierku...GDYŻ POLSCY POLITYCY ZAPOMNIELI ,A MOŻE CO NAJGROSZE NIE WIEDZĄ CO TO JEST ,,INTERES NARODOWY,, ALBO SŁYNNA ,,RACJA STANU,, !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


W 2012 roku premier RP ...tym razem niejaki DONALD TUSK podsumowując 100 DNI SWEGO RZĄDU oświadczył, że PROJEKT BUDOWY KORWET W POLSKICH STOCZNIACH NIE będzie JUŻ REALIZOWANY - a przy tym bravo mu bił ...Minister jakoby Obrony Narodowej RP Siemoniak !!!!


Z PRZYCZYN OGÓLNIE NIEZBYT ZNANYCH ...nagle Tusk we wrześniu 2013 roku zmienił swe plany oświadczając , że za koszt 100 mln EURO zostanie do 2016 roku dokończona ta inwestycja ale ...TEGO JEDNEGO OKRĘTU i podpisał umowę ze stocznią Gdynia!

Ale już nie KORWETY...ale zwykłego OKRETU PATROLOWEGO MARYNARKI WOJENNEJ !!!


To klasyczny dowód na to, że od ponad 20 lat POLITYKA W POLSCE nie wie ...DO JAKICH CELÓW MA NAM POLAKOM SŁUŻYĆ I W OGÓLE PO CO NAM JEST POTRZEBNA ARMIA !!!


Jak sami widzicie chociażby na tym przykładzie....ZATAPIANIE POLSKIEJ MARYNARKI WOJENNEJ WCIĄŻ TRWA a przez 19 lat okresu międzywojennego zrobiono dla Rzeczpospolitej więcej niż przez ostatnie 60 lat !!!!!


Kończąc dodam , że NIEDAWNO RZĄD PLATFORMY OBYWATELSKIEJ DOKONAŁ
,,REFORMY,, DOWODZENIA I KIEROWANIA POLSKIEJ MARYNARKI WOJENNEJ !!!
ROZWIĄZANO DOWÓDZTWO MARYNARKI WOJENNEJ W GDYNI A SPRAWAMI MARYNARKI BEDĄ TERAZ ZAJMOWAĆ SIĘ ...URZĘDNICY W WARSZAWIE !!!


Tym samym z wojskowego punktu widzenia wystarczy tylko dobrze ,,trafić,, cel w Warszawie, aby ...POLSKA MARYNARKA WOJENNA NA BAŁTYKU NIE MIAŁA SWEGO DOWÓDZTWA !!!!


JAK WAM SIĘ TO WSZYSTKO PODOBA MOI RODACY ????!Piszę jak jest …


Krzysztof Kowalczyk