środa, 27 stycznia 2016

TOTALNIE STRACONE NIE TYLKO OSTATNIE 26 LAT ...ŻYCIA NASZYCH RODAKÓW!

27 stycznia 2016 roku   ...to dzień dla mnie wyjątkowy!


Jest tak zwane ,,COŚ" z czym teraz oto  postanowiłem się z Wami podzielić... a tym czymś jest od dekad całych nie załatwiona sprawa związana z PRZYWRÓCENIEM HONORU I GODNOŚCI NASZYM RODAKOM, KTÓRYCH PRZEOGROMNIE SKRZYWDZIŁ NADZWYCZAJ OKRUTNY LOS !!!

Czy wiecie KTO w tej naprawie krzywd Polaków na dziś 27 stycznia 2016 roku jest przeogromnie zaangażowany DLA DOBRA NASZEJ OJCZYZNY??!

Z nieprawdopodobną DUMĄ prezentuję te oto poniższe moje zdjęcia wykonane w Warszawie z roku 2015, gdy wspólnie z córka naszego BOHATERSKIEGO generała Panią Anną Anders uczestniczyliśmy przed Grobem Nieznanego Żołnierza w PATRIOTYCZNYM apelu poległych ...


A dziś stojąca wspólnie ze mną Pani Anna,Maria Anders jest Pełnomocnikiem Prezesa Rady Ministrów do spraw DIALOGU  MIĘDZYNARODOWEGO.
   

Pani Ania przedstawiła ostatnio założenia do projektu NOWEJ USTAWY REPATRIACYJNEJ, która przewiduje ...PIERWSZEŃSTWO DLA NASZYCH RODAKÓW ROZRZUCONYCH ZA SPRAWĄ TRAGEDII SOWIECKICH ZSYŁEK I DEPORTACJI NA WSCHÓD ÓWCZESNEGO ZSRR !!!

NOWA USTAWA będzie dotyczyć osób zamieszkujących azjatycką część byłego ZSRR!
PIERWSZEŃSTWO W POWROCIE DO POLSKI mają mieć osoby represjonowane i ich potomkowie!
REPATRIACJĄ MAJĄ ZOSTAĆ OBJĘCI RÓWNIEŻ MAŁŻONKOWIE + DZIECI  TYCH OSÓB!

USTAWA ZACZNIE OBOWIĄZYWAĆ W II POŁOWIE 2016 ROKU!!!!!!!

Odpowiedzialność za cały ten proces logistyki repatriacji przejmie ADMINISTRACJA CENTRALNA W POLSCE - a nie jak dotąd samorządy, co niestety nie działało tak jak należy!

Nowa ustawa zakłada, iż w ciągu max 10 lat WSZYSCY POLACY BĘDĄ MOGLI WRÓCIĆ DO SWOJEJ A NASZEJ WSPÓLNEJ OJCZYZNY!   


Wszystkim NOWO PRZYBYŁYM naszym Rodakom
- zgodnie z treścią nowej ustawy będą przysługiwały specjalne świadczenia w formie zasiłku : transportowego, na zagospodarowanie, szkolny,+na wynajem mieszkania!


Wartym podkreślenia jest,że nowa ustawa opiera się na obywatelskim projekcie ustawy o repatriacji złożonym w poprzedniej kadencji Sejmu RP - a obecni posłowie nanieśli do niej szereg nowych uzupełnień i poprawek.


Projekt o którym poinformowała Pani Anna,Maria Anders jest ....WYPEŁNIENIEM MORALNEGO ZOBOWIĄZANIA  NASZEGO NARODU WOBEC NASZYCH RODAKÓW SKRZYWDZONYCH PRZEZ KOMUNISTÓW PRZED LATY A ZARAZEM NADROBIENIEM 26 LAT STRACONYCH OSTATNIO, GDYŻ POLACY TAM NA DALEKIM WSCHODZIE CIĄGLE NIE MOGĄ SIĘ DOCZEKAĆ NA POWRÓT DO WSPÓLNEGO DOMU O NAZWIE RZECZPOSPOLITA POLSKA!

A oto kilka historycznych zdjęć obrazujących FAKTY ...jak ich wywożono z terenów RP z własnego domu na daleki wschód wówczas przed laty:


      
Poniżej zdjęcia z Syberii...        

Oto jak sowieci
ZMUSZALI nasze polskie kobiety do fizycznej pracy w syberyjskiej tajdze...
Wyrzuceni siła w ciągu kilkunastu minut i deportowani bydlęcymi wagonami tysiące kilometrów od domu  musieli mieszkać w takich warunkach ....

( 1940 rok)


Rodzina Wierzbiańskich (zimą 1942 roku) po stracie dziecka...
    
Jak doskonale wiemy = KIEDYŚ PRZED LATY NASZ POLSKI GENERAŁ I WIELKI PATRIOTA Władysław Anders pomógł bardzo dużej ilości tych Polaków wywiezionych siła przez sovietów z terenów Rzeczpospolitej zabierając ich wraz z naszą polską armią, która nie chciała służyć jako WASAL komunistom!
                               ...generał Anders.
DZIŚ 2016 ROKU ...KOŃCZY DZIEŁO GENERAŁA JEGO CÓRKA Pani Anna,Maria Anders ...
wraz z którą jesienią poprzedniego 2015 roku wspólnie podążałem dumnie ulicami Warszawy w pierwszym założycielskim Kongresie DNIA JEDNOŚCI KRESOWIAN  w stronę Grobu Nieznanego Żołnierza w Warszawie, aby tam uroczyście oddać hołd WSZYSTKIM BOHATERSKIM POLAKOM, w większości już bezimiennym - których spotkał na swej drodze okrutny los!


Mam nadzieję,że w tym roku 2016 nie zabraknie Was w Warszawie na drugom marszu ulicami Stolicy W DNIU JEDNOŚCI KRESOWIAN , aby chociażby jak ta Pani poniżej (...bohaterska obrończyni z Powstania Warszawskiego!) dać swą obecnością dowód UMIŁOWANIA NASZEJ OJCZYZNY! Piszę jak jest...i jak tragicznie było!!!

Krzysztof  Kowalczyk

PS.

Pani Ania ...z Rodzicami przed laty przy świątecznej choince:A dziś jest wszędzie tam - gdzie jest mowa o KRZYWDACH POLAKÓW sprzed lat, bo ANDERS to PATRIOTYZM i MIŁOŚĆ RZECZPOSPOLITEJ !