niedziela, 3 stycznia 2016

A MOŻE BY TAK NA KACZKI I GĘSI ...W NADLEŚNICTWIE MILICZ(RDLP Wrocław)??!

03 stycznia 2016 roku

Nie tak dawno opisywałem NA PODSTAWIE ZEBRANYCH DOWODÓW o fakcie angażowania przez Nadleśniczego Nadleśnictwa Milicz / RDLP Wrocław/ specjalnie w czasie polowań na gęsi i kaczki w tamtejszym Ośrodku ,,HODOWLI" Zwierzyny ...faceta od podkładania muzyki imitującej odgłosy oddawane przez kaczki i gęsi!


A oto PUNT GUN ...największa strzelba w historii!

Waga 35 kg...długość lufy 3 mb...średnica lufy minimum 5 cm...za jednym strzałem z lufy wylatywało do 1,5 kilograma śrutu ...
MOŻNA BYŁO ZA JEDNYM POCIĄGNIĘCIEM SPUSTU PRZY SPRZYJAJĄCYCH OKOLICZNOŚCIACH ŁOWIECKICH ZASTRZELIĆ OD RAZU...AZ 100 SZTUK PTACTWA! 
Punt gun w całej okazałości /materiały prasowe
Jeśli wierzyć treści zapisków pewnego łowczego - odnotował on przed laty,że za sprawą jednej kanonady zastrzelono (uwaga!) 419 sztuk kaczek!!!

A poniżej dowody jak to polowano z tej wyjątkowej broni...
W ten sposób oddawało się strzał z punt guna /materiały prasowe

Całe szczęście,że jak domniemywam NIE ZNANO TEGO RODZAJU BRONI I SPOSOBU POLOWANIA w OHZ LP Nadleśnictwa Milicz (RDLP Wrocław)...oj by się działo po trzcinach i wodnych szuwarach!!!

A teraz oczyma wyobraźni wyobraźcie sobie proszę ...stojącego przy tej broni w czasie polowania na kaczki,gęsi ex Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego.
Broń ta była tak zabójcza, że musiała zostać zakazana /materiały prasowe


Albo też podpływającego tą oto łódką w szuwarach wodnych - pod stado gęsi np; w Nadleśnictwie Milicz (RDLP Wrocław)....GDZIE W TRZCINACH STOI FACET SPECJALNIE ZATRUDNIONY PRZEZ OBECNEGO JESZCZE ,,KONKURSOWEGO" NADLEŚNICZEGO PALEWSKIEGO , KTÓRY ...(uwaga!!!) ,, podkłada muzykę" czyli IMITUJE ODGŁOSY WYDAWANE PRZEZ KACZKI I GĘSI !!!

Wyobrażacie sobie przy odpowiednim NAGŁOŚNIENIU W OKOLICY  ....tą adrenalinę u Bronka??!
   Punt gun - z tej broni nie dało się normalnie strzelać /materiały prasowe

Ostatni strzał z tej broni na terenach USA miał miejsce dokładnie w roku 1918 kiedy Polska odzyskiwała swą niepodległość po ponad 100 latach rozbiorów, gdyż jak się okazało w Stanach broń ta ...totalnie zdziesiątkowała populacje ptaków łownych , którym nawet groziło wyginięcie!

Ale mam ,,DOBRĄ" informację dla nadleśniczego Palewskiego:

MOŻNA NA DZIŚ ZOBACZYĆ W AKCJI DOKŁADNIE TAKĄ SAMĄ BROŃ ale o kalibrze do 4,4 cm W UŻYCIU PODCZAS POLOWAŃ ...na Wyspach Brytyjskich!

Jestem w 100% pewien,że nawiązanie ,,odpowiedniej" współpracy pomiędzy SŁUŻBĄ ŁOWIECKĄ Nadleśnictwa Milicz (RDLP Wrocław) a brytyjskimi myśliwymi - mogłaby spowodować,że z kilkunastu obecnie na tą chwilę będących w użyciu PUNT GUN  można byłoby za jednym pociągnięciem spustu ustrzelić REKORD np; ponad 500 sztuk kaczek lub gęsi!

 TAJEMNICA SUKCESU tkwi bowiem w odpowiednim wycelowaniu i  ...PODKŁADANIU MUZYKI PO TRZCINACH , a w tym nadleśniczy jest jak widać ,,specjalistą"!!!  Sic!!!!!!!!!!!!!!!!!!

W Polsce jest to nielegalne...ale jak sami widzicie w czasach BEZPRAWIA lat 2008-2015 rządzonej przez POlityczne oszołomstwo jak najbardziej możliwe a nawet tolerowane!!!!!

  Piszę jak jest...a nawet jak bywało w trzcinach OHZ Nadleśnictwa Milicz w czasach Platfusów Obywatelskich !

Krzysztof  Kowalczyk

PS.

Dzięki św.Hubertowi większość myśliwych  nie tylko w Polsce ma zdrowe podejście do tego typu idiotycznych pomysłów i woli pojechać na łowy ale z prawdziwym przyjacielem po jedną, dwie kaczki: