niedziela, 24 stycznia 2016

KOMITET OBRONY DEMOKRACJI w Polsce...zobaczcie jak Was Platforma Obywatelska ROBI W TOTALNEGO BALONA wciągając Was w protesty uliczne!!! OTO KONKRETNE PRZYKŁADY W OPARCIU O OCHRONĘ NATURALNEGO ŚRODOWISKA W NASZEJ WSPÓLNEJ POLSCE :

24 stycznia 2016 roku


Moi Drodzy!

WIEM,ŻE KAŻDY Z NAS MA PRAWO POPEŁNIAĆ W ŻYCIU BŁĘDY ...ale sztuką jest wiedzieć,że KTOŚ KOGOŚ ROBI W TAK ZWANEGO ,,BALONA".


A ponieważ na ochronie środowiska w Polsce znam się ,,co nieco" a być może nawet i więcej niż tak zwana osoba przeciętna w NASZEJ WSPÓLNEJ OJCZYŹNIE nad Wisłą  - patrząc na te osoby uczestniczące w ostatnich protestach pod podstępną nazwą ,,KOMITET OBRONY DEMOKRACJI' jak doskonale wiemy bardzo perfidnie wykorzystujące TŁUM naiwnych Polaków przez pewne środowisko ZDRAJCÓW I SPRZEDAWCZYKÓW Rzeczpospolitej za kasę płynącą do nich zza granic Polski  - postanowiłem dziś oto na konkretnych przykładach i faktach  uzmysłowić TYM KTÓRZY NIE CHODZĄ W PROTESTACH O SŁUSZNOŚCI ICH WYBORU, ZAŚ Z KOLEI TYM, KTÓRZY TAM ,,PODSKAKUJĄ" POD DYKTAT KILKU BARANÓW...jak bardzo, bardzo dają się nabierać (...czytaj być robiony ,,W BALONA"!!!)O sprawie pacjentów ROBIONYCH W BALONA w Polsce lat 2008-2015 przez NFZ (Narodowy Fundusz Zdrowia) mam nadzieję ,że Wy lub Wasi bliscy doskonale ...już wiecie ?!!!

ZASTANÓWCIE SIĘ WIĘC sami przed lustrem ...DLACZEGO wówczas , w tamtym okresie czasu NIE BYŁO WAS na ulicach podczas protestów pod nazwą : (sic!!!) ,,KOMITET OBRONY DEMOKRACJI"...


Ja zaś swe wywody opieram na mojej wiedzy dotyczącej konkretnie: 

LASY PAŃSTWOWE I OCHRONA ŚRODOWISKA W POLSCE !!!
Jak się domyślam – nie muszę Wam tłumaczyć,iż w państwie DEMOKRATYCZNYM przestrzeganie prawa i wprowadzanie na bieżąco nowych uregulowań prawnych jest OBOWIĄZKIEM  każdego rządu!

Skoro więc pewna grupka OSZOŁOMSTWA w mojej ponad 35 milionowej Ojczyźnie Rzeczpospolitej akurat teraz ,,przypadkowo" uważa wychodząc na ulice,iż jakoby (sic!!!) DEMOKRACJA jest zagrożona – to ja  poniżej w wielu konkretach pragnę Wam moi Drodzy uzmysłowić w jaki sposób poprzednia władza ZŁODZIEI I OSZUSTÓW z Platformy Obywatelskiej i PSL … ,,dbała” o demokrację w Polsce = zaledwie w temacie LASÓW i OCHRONY ŚRODOWISKA!Oto ustalone już detale :

Według stanu na dzień 19 listopada 2015 roku nowo wybrany rząd dokonał tak zwanego BILANSU OTWARCIA w Ministerstwie Środowiska i instytucjach mu podległych ustalając oto te poniższe skandaliczne fakty:

 • w przeliczeniu na pełnozatrudnionych w Ministerstwie wielkość ta kształtowała się na poziomie 552,28 pełnych etatów
 • ujawniono PODWÓJNE ZATRUDNIENIE  osób zajmujących stanowiska państwowe!
 • W państwowych jednostkach resortowych zatrudnienie wg stanu na 31 grudnia 2015 roku wynosiło 5.275 osób!
 • W centrali Ministerstwa Środowiska zatrudnienie w tym okresie to 430 etatów.

Chciałoby się powiedzieć: przy takiej liczbie urzędników zapewne W PAŃSTWIE DEMOKRATYCZNYM rządów koalicji PO+PSL ...wszystko zapewne było na bieżąco ?!!!

NIC BARDZIEJ MYLNEGO !!!

Oto fakty:

 • aż 3 miliony podpisów w obronie Polskich Lasów a złożonych przez Polaków (...a w tym i moje, Rodziny!) kolesie z koalicji PO+PSL ...totalnie OLALI !!!
 • w latach 2014-2015 politycy okradli Lasy Państwowe z wymyślonej daniny o wysokości 1,5 mld złotych, a jak już wiadomo prawie ze 100% pewnością około 100 mln tych złotówek wykorzystano NIEZGODNIE Z PRZEZNACZENIEM określonym przez uchwałę Rady ministrów!
 • Szkoły leśne w Polsce NIE ZABEZPIECZONO w środki finansowe na inwestycje i remonty, czy też wyposażenie sal do nauki pięknego zawodu leśnika
  Aktualne zapotrzebowanie na to wynosi około 36 mln złotych...
 • NIE ZREALIZOWANO W OGÓLE WYROKU TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO w odniesieniu do ustawy ,,Prawo Łowieckie” !!!
  ...a tak niedawno na ulicach polskich miast Komitet Obrony Demokracji ,,szczekał” i podskakiwał w proteście,że demokracja jest zagrożona (sic!) bo PiS rządzi...
 • rząd PO+PSL doprowadził do eskalacji konfliktów między rolnikami a myśliwymi w północno wschodniej Polsce, za s\prawą idiotycznych decyzji dotyczących dzików w czasie zagrożenia epidemią Afrykańskiego Pomoru Świń.
  ...że też ów pomór nie dotarł wtedy do Sejmu / ...mielibyśmy teraz spokój! /
 • w atmosferze poniżania godności mieszkańców okolic Puszczy Białowieskiej, użytkującej od stuleci zasoby przyrodnicze tych cudownych okolic poprzednia władza TOTALNYCH KRETYNÓW doprowadziła do obumarcia na terenie trzech nadleśnictw setek tysięcy drzew o masie ...około 4 mln metrów sześciennych i wartości szacunkowej 800 mln złotych!
 • KIEDY PLATFUSY OBYWATELSKIE +PSL WIEDZIAŁY,ŻE NARÓD POLSKI DAJE IM KOPA OD KORYTA ...zmianami w ustawie o ochronie przyrody, kilku Politycznych debili usiłowało zobowiązać Lasy Państwowe ( LEŚNIKÓW)do obowiązkowego uzyskiwania specjalnych pozwoleń NA KAŻDĄ CZYNNOŚĆ GOSPODARCZĄ W CZASIE PRACY W LASACH ...co miało totalnie sparaliżować Lasy Państwowe w Polsce!
 • A teraz UWAGA!!!
  Wycięto ,,celem ochrony susła perełkowanego” STO KILKADZIESIĄT HEKTARÓW LASÓW na terenie RDLP Lublin powodując zmianę lokalizacji lotniska w Świdniku ...a suseł zaginął!!!
 • poprzez rozwój gospodarstw rolnych WIELKOOBSZAROWYCH i konsekwentne wprowadzanie GMO w produkcji żywności, a w tym NIEKONTROLOWANEGO IMPORTU ponad 40 odmian nasion do Polski ...zniszczono polską wieś i jej unikatową bioróżnorodność
 • w temacie ochrony powietrza Polska w roku 2005 porównując do danych z 1998 roku dokonała redukcji emisji dwutlenku węgla o ponad 30 % gdy w ,,STARA PIĘTNASTKA” Unii uczyniła to na poziomie zaledwie ...niecałe 3% !!!
  Polsce należało się wówczas zgodnie z algorytmem 284,5 miliona ton uprawnień do emisji ...zaś rząd nieudaczników PO+PSL zgodził się na 208,5 mln ton uprawnień , choć w tej materii były dwa korzystne wyroku sadów europejskich...
 • w tych latach nie przypadkowo nie eliminowano szarej strefy w gospodarce odpadami, przy równoczesnym osłabianiu roli i znaczenia Inspekcji Ochrony Środowiska w Polsce!
 • W budżecie nie było żadnych środków na funkcjonowanie monitoringu polskiego środowiska!
 • W POLSCE NIE BYŁO WIARYGODNYCH I SPÓJNYCH DANYCH NA TEMAT WYTWARZANIA, ODBIORU I PRZETWARZANIA ODPADÓW!
 • System gospodarowania odpadami w Polsce za czasów tych durni z PO+PSL to system polegający na … ciągłych podwyżkach i kosztach ponoszonych przez każdego z nas!!!
  JAK TAM?! CZY SPRAWDZALIŚCIE JUŻ RACJONALNIE ...ILE RAZY WAM PODNOSZONO KOSZTY I OPŁATY GOSPODAROWANIA ODPADAMI ??!
 • UWAGA!!!
  Nie tak dawno pisałem na ,,pigipedii” o promocji homoseksualistów w LP poprzedniej opcji ...gdzie w odpowiedzi mnie zbywano!
  A teraz CIEKAWOSTKA!!!!!!
  W MATERIAŁACH EDUKACYJNYCH PROMOWANO IDEOLOGIĘ GENDER W POLSCE – POPRZEZ UDZIAŁ W NIEJ ...zadeklarowanych aktywistów HOMOSEKSUALNYCH  w kampaniach społecznych finansowanych ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej !!!
  TO MILIONY ZŁOTYCH !!!!
 • na rzecz poszanowania dla dziedzictwa kulturowo przyrodniczego realizowano TOTALNIE GŁUPIĄ EDUKACJĘ!
 • CZY WIECIE W OGÓLE ,że tenże sam NFOŚiGW ...dotował międzynarodowe koncerny energetyczne takie jak EDF i VIEOLIA ??!
  Jak na razie jeszcze nikogo za tego typu rozrzutność nie skazano...
 • przez 8 lat rządów tej BANDY ZŁODZIEI I ŁAPÓWKARZY z PO+PSL w naszej Ojczyźnie , którzy teraz w obawie przed zbliżającym się ROZLICZENIEM ICH CO DO GROSZA nawołują do protestów pod tytułem ,,Komitet Obrony Demokracji”...NIE PRZEPROWADZONO REFORMY GOSPODARKI WODNEJ I NIE UCHWALONO NOWEJ USTAWY ,,PRAWO WODNE” WRAZ Z AKTAMI WYKONAWCZYMI!!!!
  Za to Polacy mieli okazję w 2015 roku w czasie suszy ,,okazję” przechodzić ...PIESZO PRZEZ WYSCHNIĘTE KORYTA RZEK takich jak nasza Wisła!!!
 • czy wiecie,że w latach 2008-2015 owa grupa PO-litycznych ZŁODZIEI patrzyła ze spokojem kiedy wydano ponad 100 mln złotych na dokumenty planistyczne w zakresie owej gospodarki wodnej ( np.: mapy ,,zagrożenia powodziowego”), które zawierają mnóstwo błędów i...blokują rozwój samorządów?!!!!!
 • UWAGA!!!
  Wydatkowano kolejne 300 mln złotych na Informatyczny System Osłony Kraju (ISOK)...który nie działa !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  ABY ZADZIAŁAŁ POTRZEBA ...KOLEJNE 36 MILIONÓW ZŁOTYCH W 2016 ROKU, NA KTÓRE NIE MA ZAPEWNIONYCH ŚRODKÓW FINANSOWYCH!!
 • na 2016 rok nie przedłużono ustawy o programie budowy zbiornika Świnna Poręba i aby dokończyć ową inwestycję potrzebne jest 70 mln złotych...na które oczywiście nie ma kasy!!!
 • UWAGA!!!
  W październiku 2015 roku (...kiedy Platfusy Obywatelskie gonił naród Polski od koryta!) KILKU CWANIAKÓW podpisało umowę z Bankiem Światowym na ...PROJEKT OCHRONY PRZED POWODZIĄ W DORZECZU RZEK ODRY I WISŁY O WARTOŚCI ...1,2 MILIARDA EURO !!!
  Po czym POŚPIESZNIE ogłoszono przetargi (...tuż przed utratą władzy w Polsce przez tą BANDĘ ZŁODZIEI!!!) na łączną kwotę ...250 mln euro W PODSTĘPNY SPOSÓB WYKLUCZAJĄCY W 100% UDZIAŁ POLSKICH FIRM!!!
 • Pozostawiono bez finansowania dokończenie budowy stopnia wodnego MAŁCZYCE na Odrze! W 2008 roku zwiększono kwotę na wykonanie z 404 mln złotych na...789 mln złotych BY W ROKU 2014 PODNIEŚĆ KWOTĘ DO 1.415 MILIONÓW !!!!!
  występuje tam teraz groźba ...wielomiliardowych kar!!!
  A WINNI GDZIE SĄ ???!….organizują protesty uliczne w ramach Komitetów Obrony Demokracji w Polsce!!!
 • przesunięto termin wykonania kolejnego zbiornika RACIBÓRZ z 2014 roku na 2018 rok A W PRZYPADKU POWODZI TEGO REJONU ...może dojść do ogromnych strat a wręcz 100% zniszczenia inwestycji we Wrocławskim Węźle Wodnym!
 • Czy wiecie jako Polacy,że ...NIE MAMY DOTĄD POLITYKI SUROWCOWEJ i racjonalnego prawa w zakresie działalności geologiczno-górniczej?!
 • Brak Służby Geologicznej jako organu Państwa Polskiego to przyzwolenie na niegospodarność i spekulacje na przeogromną skalę!
 • Czy wiecie iż w połowie starostw powiatowych NIKT SIĘ NIE ZAJMUJE GEOLOGIĄ?!!
 • W LATACH 2008-2015 MIELIŚMY DOSŁOWNIE PLAGĘ NIELEGALNEJ EKSPLOATACJI KRUSZYWA, TORFÓW I KAMIENI OZDOBNYCH!!!!!!!!

Nie chcę Was ...zanudzać!!!

Ale na zakończenie PYTANKO :

Czy wiecie,że ostatnia władza krętaczy PO+PSL w sprawach związanych ściśle z ochroną NASZEGO WSPÓLNEGO ŚRODOWISKA W POLSCE pozostawiła ,,garb” nie załatwionych (zaległych!) ….585 aktów prawnych?!!!!
4 ustawy
17 rozporządzeń Rady ministrów
1 uchwałę rady ministrów
388 Rozporządzeń Ministra Środowiska
175 rozporządzeń RDOŚ

a do tego:

21 postępowań w sprawach NARUSZEŃ PRAWA UNII EUROPEJSKIEJ , w tym już 6 na etapie sądowym!

Także moi Drodzy:

jeśli DAJECIE SIĘ NADAL NABRAĆ IDIOTOM W UDZIALE , W PROTESTACH ...JAKOBY W OBRONIE DEMOKRACJI W POLSCE = mam przeogromną prośbę:

WYPALCIE SOBIE NA CZOLE...MIEDZY OCZYMA NAPIS :

,, JESTEM TOTALNYM DURNIEM,PAJACEM I IDIOTĄ...ŁATWYM DO STEROWANIA"
                     
Ale przed tym zaśpiewajcie razem z tym poniżej: ,,JESTEM WESOŁY ROMEK..."

Piszę jak jest ...A DZIŚ, W TYM JAK O ZGROZO BYŁO W POLSCE LAT 2008-2015!

Krzysztof  Kowalczyk

PS.


FAKTY DOTYCZĄCE BEZPRAWIA I OKRADANIA NASZEJ OJCZYZNY  A ŚCIŚLE ZWIĄZANE Z TAK ZWANYM ,,DOJENIEM" SKARBU PAŃSTWA POLSKIEGO W OSTATNICH LATACH PRZEZ ,,PROFESJONALISTÓW" Z PLATFORMY OBYWATELSKIEJ W DZIEDZINIE OCHRONY ŚRODOWISKA W POLSCE JUŻ SĄ DZIĘKI PARU OSOBOM UPUBLICZNIONE!!!

GDZIE BYLI WÓWCZAS ,,OBROŃCY DEMOKRACJI" (sic!!!) W POLSCE??!

Na zakończenie ...coś dla refleksji przed kolejnymi Świętami :