wtorek, 23 października 2018

LASY PAŃSTWOWE ... ŚWIETNY RUCH W SPRAWIE MILIONÓW ZŁOTYCH!!!

23 października 2018 roku

W kwietniu 2017 roku za sprawą wizjonerskich działań ówczesnego Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych dr inż. Konrada Tomaszewskiego i pracowników RDLP w Olsztynie - Lasy Państwowe odzyskały teren położony w Gierłoży po byłej kwaterze Adolfa Hitlera tzw. WILCZY SZANIEC koło Kętrzyna.
Wcześniej teren ten w roku 2012 za czasów rządów Platformy Obywatelskiej (!!!!!!!!)  oddano w 20 LETNIĄ DZIERŻAWĘ , z której dochody stanowią około 500 tysięcy złotych ...A CAŁA RESZTA TRAFIAŁA DO PRYWATNEJ KIESZENI OWYCH DZIERŻAWCÓW!!!
I tutaj nasuwa mi się następujące pytanie retoryczne :
KTO AKURAT TAK ,, WSPANIALE,, RZĄDZIŁ W LASACH PAŃSTWOWYCH  W TAMTYM OKRESIE I CZY ODPOWIE ZA  TĄ WPADKĘ  ???!

A odzyskanie tych obiektów odbyło się PO DŁUGIEJ BATALII Z POPRZEDNIM DZIERŻAWCĄ... który miał płacić za tą dzierżawę 250 ha terenu i dzielić się określonym procentem z osiągniętych zysków! Umowę tą rozwiązano bo dzierżawca nie wywiązywał się z płatności...
Podobny obraz
Do budowy między innymi schronu Hitlera w tym miejscu zużyto 50 tysięcy metrów sześciennych betonu...
Pierwszy raz Adolf Hitler pojawił się w tej super strzeżonej oraz tajnej twierdzy w czerwcu 1941 roku...a w listopadzie 1944 roku gdy Hitler opuścił na stałe kwaterę i Mazury podjęto decyzję o wysadzeniu tych wielu bunkrów w powietrze!
Na szczęście kilka bunkrów ocalało i stanowi atrakcję turystyczną...
 Znalezione obrazy dla zapytania wolfschanze foto
LASY PAŃSTWOWE OSIĄGNĘŁY PRZYCHÓD 3,5 MILIONA ZŁOTYCH Z TYTUŁU PEŁNIENIA ZARZĄDU NAD TYM TERENEM PO BYŁEJ KWATERZE HITLERA W GIERŁOŻY KOŁO KĘTRZYNA ....
Do dnia 08 października 2018 roku odwiedziło Wilczy Szaniec już 270 tysięcy turystów dając powyższy dochód Lasom Państwowym!
Rok 2018 będzie okresem w którym można OCENIĆ  SKALĘ ,,PREZENTU,, JAKI W ROKU 2012 SPRAWIONO PRYWATNYM PSEUDO INWESTOROM ZA CZASÓW PLATFORMY OBYWATELSKIEJ ... po  prostu złodziejom, nastawionym na szybki zysk!!!!!! Obecny zarządca tj: Nadleśnictwo Srokowo powołał Ośrodek Edukacji Historyczno - Przyrodniczej ,, Wilczy Szaniec,,  który obecnie zarządza tą byłą kwaterą Hitlera  w Gierłoży.


Znalezione obrazy dla zapytania Wilczy szaniec foto

CIEKAWOSTKA HISTORYCZNA :
CZY WIECIE... ŻE TO WŁAŚNIE TUTAJ W WILCZYM SZAŃCU ZAPADŁĄ DECYZJA HITLERA DOTYCZĄCA DALSZYCH LOSÓW POWSTANIA WARSZAWSKIEGO ???!
TAK!  TO WŁAŚNIE TU HITLER PODJĄŁ DECYZJĘ O STŁUMIENIU POWSTANIA WARSZAWSKIEGO...ZBURZENIU I SPALENIU WARSZAWY...WYMORDOWANIU POWSTAŃCÓW I MIESZKAŃCÓW STOLICY POLSKI... a w schronie nr 22 otwarto wystawę mówiącą właśnie o tej mało znanej historii !

Znalezione obrazy dla zapytania Wilczy szaniec foto

Aktualnie LEŚNICY Lasów Państwowych mają ambitne plany związane z tym własnie obiektem:
pragną wybudować nowe punkty gastronomiczne...obiekty noclegowe dla turystów...pole kempingowe oraz hotel.
Do tego dochodzi jeszcze w przyszłości zrobienie nowej iluminacji okazałych bunkrów a także nowa sala muzealna z połączonych bunkrów nr 4 i 6.
UDAŁO SIĘ ... i warto jest pamiętać o tym KTO pierwszy wpadł na pomysł tego BARDZO UDANEGO PROJEKTU LASÓW PAŃSTWOWYCH , który wielokrotnie obserwowałem na własne oczy w Warszawie ... a wyrwany wręcz z łap pazernych osób, którzy wykorzystali w tamtych latach sytuację PO lityczną i ówczesne przyzwolenie Lasów Państwowych!!!!!!!!

Jak to dobrze , że obecne Lasy Państwowe patrzą na tego typu projekty już inaczej...

Piszę jak jest...

Krzysztof  Kowalczyk