niedziela, 28 października 2018

CZY MOŻEMY ZMIENIĆ OBECNE STOSUNKI POLSKO - UKRAIŃSKIE .... MOŻEMY !!! TRZEBA TYLKO CHCIEĆ!

28 października 2018 roku

Czy oba nasze narody POLSKI i UKRAIŃSKI nie mogłyby W NAJBLIŻSZEJ PRZYSZŁOŚCI  żyć przez wieki w bardzo dobrych stosunkach i ciągłym rozwoju, postępie i wzajemnym wspieraniu się NA DOBRE I ZŁE  tak jak o tym marzył nasz Marszałek Józef Piłsudski ??!

CZY NIE JEST TO AKTUALNIE SZANSA DLA UKRAINY ... ale i dla polski ???!
Podobny obraz
Osobiście uważam że TAK  ,lecz ciągle między naszymi narodami OBCE SIŁY POPRZEZ NASZYCH CICHYCH WROGÓW  robią krecią robotę, by tak nie było...

Bo w polsko-ukraińskiej historii jest więcej tego co łączy niż dzieli ...

Spójrzmy tylko na NASZĄ ZIEMIĘ... HISTORIĘ...WSPÓLNĄ RELIGIĘ (... bo Polacy taż są prawosławni!) - i zastanówmy się dla naszego WSPÓLNEGO DOBRA co jest  lepsze ?!  

JAKIM POTĘŻNYM PAŃSTWEM BYLIBYŚMY NA DZIŚ  WSPÓLNIE RAZEM , GDYBY NIE POLITYKA HITLEROWSKICH NIEMIEC ( ... i namawianie do wspólnych waśni między naszymi narodami, potem morderstwa czy wręcz znane przykłady ludobójstwa !) CZY POTEM  POLITYKA SOVIECKIEJ ROSJI  i między innymi  ciągłe okłamywanie naszych wspólnych narodów ...

Zdjęcie numer 3 w galerii - Prof. Davies o rzezi wołyńskiej: Ludobójstwo to kwestia polityczna. Selekcja: my jesteśmy ofiarami ludobójstwa, inni nie
To tylko przykład i owoc nienawiści jaką zaszczepiono między naszymi narodami w niedalekiej przeszłości...i zabójstwa Polaków na Wołyniu !

To właśnie dlatego naszym marzeniem było by od takich kłamstw wreszcie się uwolnić...

KTO JAK NIE POLSKA wyciągnął do Was pomocną słowiańską  dłoń    ... gdy potrzebowaliście to co POWINIEN WAM ZAPEWNIĆ WASZ RZĄD a mianowicie aż tyle miejsc pracy  w obecnej chwili ?!

Bo to jest NORMALNE  przynajmniej dla ludzi tego typu co ja - że KAŻDY CZŁOWIEK MA PRAWO DO GODZIWEJ PRACY I GODZIWYCH WARUNKÓW DO EGZYSTENCJI I ŻYCIA W POKOJU !


,, NADAL CHCESZ DO POLSKI ? ,, - takim właśnie kłamliwym wizerunkiem  straszą Was na Ukrainie w Nikipolu w obwodzie Dniepropietrowskim na południu Ukrainy przed szukaniem dla Was lepszego życia szczególnie w Polsce!
 A jest to przerobiona sprzed sześciu lat informacja w polskim Newsweeku ...to jeden z wielu przykładów okłamywania Was na Ukrainie, gdy chcecie polepszyć swój byt !!!

A dla przykładu nasz Prezydent Pan Andrzej Duda  w ramach NAPRAWY ZŁA  dziś  wręczył obywatelstwo polskie Panu Franciszkowi Jakowczykowi ... człowiekowi który w Armii Krajowej walczył o Polskę taką , którą mamy po latach...

Kilka tysięcy ludzi w Irkucu na Syberii celem polepszenia wiedzy o języku polskim - uczy się obecnie w warsztatach naszego języka w szkołach podstawowych,średnich i na uniwersytetach...
MOŻNA ???!  Można !  Trzeba tylko chcieć ... to może dla wielu być pierwszy WAŻNY KROK  w zmianie swego życia la lepsze!

Mamy w Polsce wreszcie  taki rząd PRAWA i  SPRAWIEDLIWOŚCI , który w poczuciu obowiązku wobec Ojczyzny i własnych obywateli - rozpoczął zmieniać dosłownie wszystko od dwóch lat a obecne wybory w październiku 2018 roku  do których poszła REKORDOWA ILOŚĆ POLAKÓW są przykładem na to, że jest to dobry rząd który zawsze może liczyć na poparcie swych obywateli!!!

Aby stosunki między naszymi narodami były poprawne muszą czasami upłynąć całe lata jak w tym poniższym przypadku gdy Jan Paweł II wraz z Prezydentem USA Ronaldem Reganem wspólnie walczył z komunizmem ... JEDNAK WARTO BYŁO patrząc z perspektywy tych lat!
Spacer. zdjęcie stock

Piszę jak jest...

Krzysztof  Kowalczyk