środa, 20 kwietnia 2016

ROSYJSKA ZAGADKA...W POLSKICH LASACH PAŃSTWOWYCH!

20 kwietnia 2016 roku


ZAPRASZAM WAS DZIŚ - NA ARCY CIEKAWĄ ZAGADKĘ, KTÓREJ NIE JESTEŚCIE W STANIE W OGÓLE ROZWIĄZAĆ!

Do ,,myszkowania" w starych dokumentach świadczących o historii Polski a szczególnie tej TAJNEJ i ZAKAZANEJ ...nigdy nie trzeba było mnie namawiać!


Korzystając akurat dziś z tak zwanej ,,okazji"  (sic!!!!!)  postanowiłem zapoznać Was czytelników mego bloga  ,,pigipedia") Z NADZWYCZAJ CIEKAWĄ ZAGADKĄ HISTORYCZNĄ NASZEJ KOCHANEJ POLSKI - a do tego bardzo ściśle powiązaną z Lasami Państwowymi, z którymi zawsze czuję się związany poprzez moje specyficzne umiłowanie naszych przepięknych polskich kniei!

A o tym,że są one na serio PRZEPIĘKNE - wiedzą także doskonale ...ROSJANIE!!!

I własnie moja dzisiejsza zagadka, historia jest z nimi związana...

No ale zacznijmy od samego początku - aczkolwiek,gdy przeczytacie już całość mego tekstu, to ŚMIAŁO (...podobnie jak i ja!)możecie po tym iść i zrobić HONOROWO siusiu (sic!!!) w odpowiednim miejscu oczywiście ...na samo wspomnienie  ostatniej akcji ex.Prezydenta RP o nazwisku Komorowskij , a dotyczące ,,uroczystego" sadzenia tak zwanych  ,,DĘBÓW WOLNOŚCI", w które dał się super wmanewrować DLA DOBRA PLATFORMY OBYWATELSKIEJ oczywiście - poprzedni Dyrektor Generalny LP Adam Wasiak!!!

TAK! TAK!

To ten sam , który na każde skinienie  zjawiał się ,,POD OCHRONNĄ KIECKĄ" poprzedniej premier RP Ewy Kopacz z Platformy Obywatelskiej oczywiście - w celach czysto wytycznych i doradczo,zaradczych , w myśl hasła przewodniego Platfusów Obywatelskich:

TOTALNIE WSZYSTKICH - ROBIMY WAS W JAJO!

Akcja sadzenia dębów jakoby ,,WOLNOŚCI" panującej w Polsce od 25 lat (...od 1989 roku!)- a promującej ,,heroizm i bohaterstwo" anty komunistyczne takich jak Komorowskij+Tusk i reszta tego typu kłamców ostatnich lat, była natychmiast przez moich Rodaków odbierana w sposób iście ,,partyzancki" tj: ....DĘBY WYRYWANO...ŁAMANO...LUB TEŻ ,,NAGLE" WYSYCHAŁY!

I tak działo się od nadmorskiego Sopotu aż po góry na południu Polski...  :) 

Ale po kolei... OTO I MOJA ZAGADKA DLA WAS NA DZIŚ, KTÓREJ JESTEM W 100% PEWIEN,ŻE NIE ROZWIĄŻECIE !!!

To arcy ciekawa historia relacji : interesy Rosji a Lasy Państwowe w Polsce!


CZY GDYBYM WAM DZIŚ 20 KWIETNIA 2016 ROKU POWIEDZIAŁ (NAPISAŁ) ,ŻE ROSJANIE SĄ NAJLEPSZYM I UCZCIWYM PŁATNIKIEM  SWYCH ZOBOWIĄZAŃ ZWIĄZANYCH Z ZSRR NA TERENIE OBECNYCH LASÓW PAŃSTWOWYCH W POLSCE...to uznalibyście mnie za wariata??!

Bylibyście w ogromnym błędzie...


NIE PRZYPADKOWO będę opisywał tą autentyczną historię bez podawania szczegółów lokalizacji jej przebiegu!

Jest dzień 08 lutego 1980 roku, a więc SKRAJNA CZERWONA KOMUNA W POLSCE CZASÓW PRL....a gdzieś tam w tajnych pokoikach Jaruzelski i ekipa planują STAN WOJENNY w Polsce!


Tego własnie dnia zostaje zawarta na piśmie UMOWA z Ambasadą Związku Socjalistycznych Republik Radzieckich (ZSRR) - dotycząca dzierżawy pewnego ,,ciekawego" lasu w Polsce!


To 4,562 ha terenów leśnych w Polsce położonych w ogromnie strategicznym miejscu...

W paragrafie 2 tejże umowy ustalono, że (cytat) : ,, OKRES DZIERŻAWY USTALA SIĘ NA  LAT 25" 

A więc do 2005 roku...czyli logicznie rzecz ujmując: NIKT NIE ZAKŁADAŁ W OGÓLE, ŻE KOMUNA W POLSCE UPADNIE!

Umowę podpisał ówczesny Konsul Generalny ZSRR w Warszawie Fiodor Mititel.

Co jest bardzo ciekawe - dopiero w dniu 11 czerwca 1981 roku Ministerstwo Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego pismem Podsekretarza Stanu  (Roman Filipowicz)  - kierowanym do stosownego dyrektora Okręgowego Zarządu Lasów Państwowych w Polsce ZEZWALA NA WYDZIERŻAWIENIE TEGO TERENU DLA ZSRR ...NA OKRES 25 LAT!

Jako podstawa prawna podano zapis przepisów art. 7 i 17 ustawy z dnia 20 grudnia 1949 roku o państwowym gospodarstwie leśnym (Dz. U. Nr 63, poz.494).

JEDNAK CZERWONA KOMUNA W POLSCE UPADŁA....

W 1994 roku, a dokładnie 12 grudnia  na ten sam grunt leśny została sporządzona  ,,UMOWA NAJMU" ale już nie z ZSRR lecz Ambasadą Rosji w Warszawie.

Przypomnę Panom Komorowskij+Wasiak (itp Gwardia Ludowa!) - iż w tymże roku jakoby Polacy ,,cieszyli się" już 5 rokiem (...po 1989 roku!)  z odzyskania ,,WOLNOŚCI" spod wpływów ZSRR...... sic!!!!!!!!!!!!!!!!!

Jeden z paragrafów tejże umowy stanowi:

(cytat) : ,,Umowa obowiązuje od dnia jej zawarcia (1994) do 10.02.2005 roku tj; na okres 10 lat.
ULEGA ONA AUTOMATYCZNIE PRZEDŁUŻENIU KAŻDORAZOWO NA OKRES PIĘCIOLETNI.... "

I co Wy na to wszystko???!

Odpowiedź jest prosta i oczywista:

TAK WŁASNIE ZA SPRAWĄ WIELU POLITYCZNYCH MIERNOT Z EX. PREZYDENTEM KOMOROWSKIM OSTATNIMI LATY NA CZELE ...garstka wazeliniarzy i idiotów sadziła ,,DĘBY WOLNOŚCI" jak Polska długa i szeroka ogłupiając przy tym wielu naiwnych Polaków!!!

A ponieważ jestem wzrokowcem - od razu rzucił mi się w oczy BARDZO CIEKAWY SZCZEGÓŁ na owej umowie tj: TEN SAM GRUNT Lasów Państwowych będący w obiekcie aż takiego zainteresowania ZSRR a teraz Rosji...nie wiedzieć czemu i jakim cudem ZWIĘKSZYŁ SIĘ DO POWIERZCHNI OGÓŁEM z areału 4,562 ha do 4,9565 ha!!! 

Tym razem ze strony Federacji Rosji umowę podpisał Lew Klepatsky - Minister Pełnomocny Ambasady , zaś ze strony Lasów Państwowych ...pewien TOWARZYSZ...


W dniu 29 czerwca 1998 roku strony polska i rosyjska dogadały się co do tej umowy ...ZMIENIAJĄC ANEKSEM jej zapisy i to jak ciekawe:

a) wyrazy ,, 1 grudnia" zastąpiono słowami ,,31 stycznia"   (sic!!!!)

b) wyraz ,,każdy" zmieniono zaś na słowo ,,dany" (sic!!!!)

POLSKA TO CIEKAWA KRAINA....nie prawda?????!

A teraz coś ,,EXTRA" :  zerknijcie na te ujęcia...

Tak wygląda na dziś ( KWIECIEŃ 2016 roku!) ten teren należący ...do Lasów Państwowych po Platfusach Obywatelskich - który zajmują Rosjanie!
Nie mogłem sobie odmówić przyjemności aby tam być i zrobić te foteczki...

DODAM COŚ CIEKAWEGO: TU NIE MOŻNA WEJŚĆ...PILNUJĄ TEREN ROSJANIE O SKOŚNYCH OCZKACH!!!
Zapewne dla wielu z Was CIEKAWOSTKĄ będzie sam fakt, że ten las został w dniu 11 czerwca 1981 roku OFICJALNIE PRZEKAZANY LASOM PAŃSTWOWYM z urzędu miasta...

Kolejną ciekawostką jest fakt, iż w roku 2001 nie znaleziono jakichkolwiek dokumentów,świadczącyh o tym że W TYM KOMPLEKSIE LEŚNYM  były jakieś budynki, czy budowle..
Tym samym w czasach owego sadzenia ,,Dębów Wolności" Komorowskiego leśnicy zaczęli się zastanawiać DLACZEGO TAM NIE MOGĄ WEJŚĆ (...przecież to ,,zwykły las") aby czynić to co robi się na co dzień w LP... I NA JAKIEJ PODSTAWIE POWSTAŁY W TYMŻE  KOMPLEKSIE LEŚNYM BUDYNKI I BUDOWLE STAWIANE PRZEZ ROSJAN...KTO DOKONYWAŁ WSZELKICH PRZYŁĄCZY DO BUDYNKÓW (energetycznych, wodnych itp).

Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Środowiska Pan A.Szujecki pismem z dnia 07 stycznia 1994 roku ( ....znak sprawy : DL.1-0232-14/93/94) napisał wówczas do DGLP:

(cytat) : ,, Dlatego też w takich sytuacjach DOPUSZCZAM  zawieranie umowy najmu gruntów na okresy nie dłuższe od dziesięciu lat.
NIE JEST W TYM PRZYPADKU POTRZEBNA ZGODA , o której mowa w art.39 w/w ustawy o lasach z dnia 28 września 1991 roku, lecz UZGODNIENIE z właściwymi organami..."

Ponadto Pan Szujecki w tym piśmie dodał:

(cytat) : ,,SUGERUJĘ by oceny tej dokonywał dyrektor regionalnej dyrekcji Lasów Państwowych, który posiada uprawnienia do podejmowania decyzji w sprawie WYŁĄCZENIA GRUNTÓW LEŚNYCH Z PRODUKCJI"

Interesujące prawda??!  :)


Z kolei, gdy Polacy cieszą się kolejnymi laty ,,WOLNOŚCI" po 1989 roku (...sic!!!!!) - dnia 01 lutego 2005 roku z Ambasady Federacji Rosji w Warszawie  zostaje skierowany bardzo ciekawy tekst korespondencji ...do Lasów Państwowych, w którym zawiadamia się iż :

(cytat) : ,, strona rosyjska jako najemca WYCHODZI Z ZAŁOŻENIA ,że w stosunkach między stronami UMOWA OBOWIĄZUJE TAKŻE PO DNIU 10 LUTEGO 2005 ROKU na podstawie części drugiej paragrafu 2 wymienionej umowy tj: ZOSTAJE AUTOMATYCZNIE PRZEDŁUŻONA  na kolejny okres pięcioletni, począwszy od wskazanej daty"!!!

Jeszcze raz przypomnę,że ...jest to cytat stanowiska strony Federacji Rosjii dotyczący gruntu Lasów Państwowych kilkanaście lat od chwili jakoby uzyskania suwerenności i ,,WOLNOŚCI" w Polsce po 1989 roku ...Co się znajduje za tymi drutami kolczastymi ...w Lasach Państwowych RP???!
WIDZIELIŚCIE KIEDYKOLWIEK TAKIE OBRAZKI W LEŚNYCH KNIEJACH NASZEJ OJCZYZNY....tam to jest !!!!
A jak widać butelki plastikowe mogą mieć dodatkowo inne funkcje...

Do tego urokliwego miejsca można się dostać niepostrzeżenie drogą ...wodną!
Oto i ona ...z drugiej strony tego widocznego po prawej stronie lasu ogrodzonego drutem kolczastym...


 Wystarczy  tylko dobra łajba...motorówka !

Bardzo ciekawe są ostatnie słowa tej korespondencji o której wspominam powyżej:

,,Korzystam z okazji by z góry podziękować Panu za przychylność ustosunkowania się do wyżej przedstawionej prośby"

W 2007 roku Ambasada Federacji Rosji zwróciła się z prośbą o przedłużenie umowy dzierżawy na okres ...kolejnych 15 lat  (...od roku 2010!)  = czyli do roku 2025!!!!!


JAK MYŚLICIE :   ...DLACZEGO ?????????!  :)


Ze źródeł dokumentacyjnych do jakich ,,myszkując" dotarła ,,pigipedia" jasno wynika, iż 27 listopada 2008 roku w Warszawie strona rosyjska odbyła spotkanie z Protokołem Dyplomatycznym Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP - podkreślając jak bardzo zależy im na tym terenie leśnym Lasów Państwowych!

Okazało się, iż Rosjanom wydaje się delikatnie to ujmując ,,dziwne",że LP ...zwiększyły im opłaty prawie 11 krotnie, a do tego narzucają konieczność (obowiązek!) opłacania podatku leśnego+ tego od nieruchomości!

Warto jest tu wspomnieć o tym,że POLSCY LEŚNICY  ,,myszkując" tu i ówdzie po okolicy - ustalili,że Rosjanie wybudowali na tym terenie BEZ JAKICHKOLWIEK POZWOLEŃ :

...DWA HOTELE + OSIEM DOMKÓW LETNISKOWYCH +DWIE WILLE +HYDROWĘZEŁ +PUNKT MEDYCZNY + KORPUS ADMINISTRACYJNY + ..A NAWET ZAINSTALOWALI TAM SILNIK DIESLA !!!

To wszystko według stanu ...na dziś 20 kwietnia 2016 roku!

PRZYGOTOWANIA JAK DO WOJNY... a wszystko to w centrum Rzeczpospolitej!!!!

Dnia 04 grudnia 2009 roku A WIĘC ZA CZASÓW ,,PROSPERITY" PLATFUSÓW OBYWATELSKICH Z DONALDEM TUSKIEM NA CZELE - została zawarta na okres kolejnych 15 lat ( ...a więc do roku 2024 !!!!) KOLEJNA UMOWA DZIERŻAWY TEGO KOMPLEKSU LASÓW PAŃSTWOWYCH W POLSCE ...PRZEZ ROSJAN !!!!

Z informacji jakie posiadam wynika w 100%,że ...ROSJANIE SĄ SUPER PŁATNIKAMI I CO MIESIĄC PŁACĄ POWAŻNE SUMY DO KASY LASÓW PAŃSTWOWYCH ZA TEN TEREN JAKI WYNAJMUJĄ !

Pytanie brzmi : PO CO I W JAKIM CELU...??!

Odpowiedź nie jest zbyt trudna - wystarczy się tylko ,,co nieco" orientować w sytuacji , gdyż:

-  w okolicy wiele wojska NATO (...a w tym i Wojska Polskiego!)
- wszystko ukryte wśród drzew
- można tam się dostać niepostrzeżenie drogą wodną ...wypływając dziesiątki km z miejsca startu!

NO I CHYBA JEST ,,COŚ" JESZCZE - a może i rzecz najważniejsza:

Otóż w pobliżu AKURAT TEGO MIEJSCA  ,,przypadkowo" zapewne  -  spotykają się POTAJEMNIE NAJWAŻNIEJSI POLSCY POLITYCY ...KAŻDEJ OPCJI POLITYCZNEJ , myśląc zapewne iż są pośród jedynie ciszy i leśnego ukojenia..... sic!!!!!


Dotarłem również swą krecią robotą do interesującego pisma Ministra Spraw zagranicznych RP  z dnia 30 stycznia 2009 roku (...wiecie KTO nim wówczas był??!) o sygnaturze sprawy : PD 15-4-97/Ros  - w którym zaproponowano Lasom Państwowym ,,kompromisowe stanowisko" na rzecz Rosji, informując min:

(cytat) : ,,W opinii Ministerstwa Spraw Zagranicznych Ambasadzie Federacji Rosyjskiej w Warszawie - w świetle Konwencji Wiedeńskiej o stosunkach dyplomatycznych z dnia 11 kwietnia 1961 roku przysługuje  zwolnienie z wyżej wymienionych podatków"  


Piszę jak jest ....cudownie pięknie w Lasach Państwowych! SZCZEGÓLNIE WIOSNĄ...

Krzysztof  Kowalczyk

PS.

A nieopodal ...walące się ogrodzenia, które wykonywano generałom i innym aparatczykom wokół ich domków wypoczynkowych za czasów KOMUNY w PRL!