niedziela, 3 kwietnia 2016

DZIŚ KOLEJNA ROCZNICA LUDOBÓJSTWA POLAKÓW PRZEZ ROSJAN....KOZIELSK, OSTASZKÓW, STAROBIELSK.

03 kwietnia 2016 roku....76 LAT PO LUDOBÓJSTWIE !!!PAMIĘTAJMY O TEJ TRAGEDII NASZEJ OJCZYZNY...KTÓREJ WBITO NÓŻ W PLECY ZE WSCHODU!!!
Smoleńsk i Katyń na zdjęciach z amerykańskich archiwów katyńskich

Te zdjęcia lotnicze grobów pomordowanych przez Rosjan Polaków w Katyniu i Ostaszkowie były przez lata ściśle tajne ...wykonano je niebawem po tym LUDOBÓJSTWIE i znajdowały się w archiwach amerykańskich.

Smoleńsk i Katyń na zdjęciach z amerykańskich archiwów katyńskich


SYMBOLICZNĄ datą tej zbrodni na Polakach jest dzień 13 kwietnia , kiedy to Niemcy pierwszy raz w radio poinformowali wszystkich o odkryciu tych grobów ale mordować Polaków Rosjanie zaczęli właśnie  dziś 03 kwietnia  ....76 lat temu w 1940 roku!!!


Dzisiejszego dnia 03 kwietnia sowieckie NKWD rozpoczęło przed laty likwidację obozów polskich oficerów w Kozielsku, Ostaszkowie i Starobielsku.

W CIĄGU SZEŚCIU TYGODNI ZAMORDOWALI STRZAŁAMI W TYŁ GŁOWY 14.587 POLSKICH JEŃCÓW, KTÓRYM KRĘPOWANO RĘCE Z TYŁU SZNURAMI, DRUTEM!


ROSJANIE ZAMORDOWALI RÓWNIEŻ 7.300 JEŃCÓW POLSKICH PRZETRZYMYWANYCH NA TERENIE NASZYCH PRZEDWOJENNYCH POLSKICH TERENACH KILKU WSCHODNICH WOJEWÓDZTW RZECZPOSPOLITEJ!

Ich groby znajdują sie prawdopodobnie w Bykowni pod Kijowem (dziś to Ukraina!), i w Kuropatach ( z kolei to obecnie Białoruś!).

TO BYŁ KWIAT NASZEJ POLSKIEJ INTELIGENCJI!


Powyżej ich zwłoki wyciągane z dołów śmierci...


TAK MORODWANO NAM POLSKĄ ELITĘ I ROZKRADANO POLSKIE ZIEMIE 76 LAT TEMU !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

NIGDY O TYM NIE ZAPOMINAJCIE....Naszych oficerów oszukano i grupami wywożono w miejsca kaźni...o czym dowiadywali się dopiero na miejscu egzekucji:
                  
Z Kozielska  4.004 osoby przewieziono do Katynia i tam zamordowano ich strzelając im w tył głowy...


Ze Starobielska jeńców polskich w ilości  3.896 osób - zamordowano w pomieszczeniach (piwnice) sowieckiego NKWD w Charkowie... a ich ciała pogrzebano na przedmieściach miasta w Piatichatkach!

Więzionych z kolei w Ostaszkowie 6.287 Polaków  rozstrzelano wszystkich w gmachu NKWD w Kalininie (obecnie Twer)  a ich zwłoki zakopano w miejscowości Miednoje!

ŁĄCZNIE ZAMORDOWANO  14.587 POLAKÓW...


Proszę Was abyście odświeżyli sobie pamieć historyczną tamtego tragicznego okresu dla naszej Ojczyzny...i nigdy nie zapominali tego LUDOBÓJSTWA  a także mądrych słów , że ,,HISTORIA NAUCZYCIELKĄ ŻYCIA JEST".

Warto jest też pamiętać i o tym,że W TRAKCIE GDY TRWAŁO TO LUDOBÓJSTWO NA POLAKACH - rodziny mordowanych stały się natychmiast ofiarami masowych deportacji na wschód Rosji, w głąb ZSRR - którą zorganizowały sowieckie władze.
Decyzję tą podjęto już 02 marca 1940 roku przez Radę Komisarzy Ludowych .
Wywieziono wtedy ponad 60 tysięcy Polaków z naszej Ojczyzny do Kazachstanu...gdzie ich potomkowie żyją do dziś i marzą o powrocie do OJCZYSTEGO GNIAZDA w Polsce!


Piszę jak jest...


Krzysztof  Kowalczyk

PS.Powyższa katastrofa lotnicza z kwietnia 2010 roku w której zginął Prezydent RP śp. LECH KACZYŃSKI wraz z małżonką i polską elitą polityczno-wojskową  - JEST BARDZO ŚCIŚLE ZWIĄZANA DOKŁADNIE Z TĄ KOLEJNĄ ROCZNICĄ LUDOBÓJSTWA NA POLAKACH SPRZED 76 LAT!!!!

TYLKO DUREŃ MOŻE NA DZIŚ WIERZYĆ,ŻE BYŁ TO ,,PRZYPADEK" ....kiedy nasz wrak tego polskiego samolotu nie chcą nam oddać od 6 lat Rosjanie!!!