środa, 24 lutego 2016

NIEZWYKŁA, A DO TEGO CAŁKOWICIE NATURALNA ATRAKCJA TURYSTYCZNO-EDUKACYJNA ...NA PRZYDROŻNYM PARKINGU LASÓW PAŃSTWOWYCH!

24 lutego 2016 roku


Dziś postanowiłem podzielić się z Wami wyjątkową NATURALNĄ atrakcją  jaką możecie sami na własne oczy zobaczyć pędząc przez życie swym samochodem gdzieś tam przed siebie...  

WYSTARCZY TYLKO ZWOLNIĆ...i zatrzymać się choć na chwilę  NA PARKINGU LEŚNYM LASÓW PAŃSTWOWYCH  Regionalnej Dyrekcji LP w  Szczecinku  ( NA TRASIE... KOSZALIN - POLANÓW !!!


NIE ZAPOMNIJCIE WZIĄĆ ZE SOBĄ BLISKICH...A SZCZEGÓLNIE DZIECI, GDYŻ ATRAKCJĘ JAKA IM SPRAWICIE NA PEWNO ZAPAMIĘTAJĄ
BARDZO, BARDZO DŁUGO...A OTO I TO MALOWNICZE MIEJSCE...trasa Polanów-Koszalin (wręcz nieprawdopodobne, bo to zaledwie.... 8 kilometrów od Koszalina!!!)

W głębi drogi widać mostek ( przepust) gdyż płynie tam malutka rzeczka Unieść , która dosłownie ,,przytula się" do tego parkingu - stąd też została tam utworzona przystań dla kajakarzy!

CZY WIECIE KTO JEST TUTAJ STAŁYM GOŚCIEM...a to znaczy,że stan środowiska naturalnego jak i wody w tej rzeczce jest coraz progresywnie lepszy?!


BARDZO GUSTOWNY PARKING ZBUDOWANY PRZEZ LEŚNIKÓW LASÓW PAŃSTWOWYCH DLA NASZEGO SPOŁECZEŃSTWA !
A poniżej ślady pobytu GOŚCIA SPECJALNEGO dokładnie w tym miejscu  i BARDZO CHARAKTERYSTYCZNE ŚLADY JEGO ŻEROWANIA!

Tak wyglądało to miejsce w ostatnich dnaich stycznia 2016 roku ...ZWRÓĆCIE UWAGĘ JAK SIĘ NAPRACOWAŁ WŁASNYMI ZĘBAMI...bo o bobrach tu myślę!!!


A tuż za drzewem ogryzionym wokół  ...przystań dla kajaków na wodzie no i ten most na drodze Polanów Koszalin!

Bardzo mądrze zachowali się tu LEŚNICY LASÓW PAŃSTWOWYCH ( Nadleśnictwo Karnieszewice) , ponieważ to tak specyficznie ogryzione drzewo zagrażało NAGŁYM POWALENIEM SIĘ (...i ewentualnymi szkodami na tym parkingu!), więc ...zostało w sposób EDUKACYJNY DLA SPOŁECZEŃSTWA ścięte w taki sposób, aby turyści mięli fantastyczna OKAZJĘ na własne oczy zobaczyć pracę bobrów, dotknąć dłońmi ...zrobić sobie foto itp!
                              
A oto powyżej jeden z pierwszych SZCZĘŚLIWCÓW  którzy odkryli ów cudowne miejsce...zdjęcie pochodzi z 28 stycznia 2016 roku!

PADŁA PROPOZYCJA ZE STRONY TYCH ODKRYWCÓW, ABY LEŚNICY NADLEŚNICTWA KARNIESZEWICE NAZWALI TO MIEJSCE : ,,PARKING POD BOBREM" - a ja mam nadzieję,że ta propozycja spotka się z natychmiastowych POZYTYWNYM akcesem i byłoby cudownie, aby na uroczyste nadanie nazwy tego miejsca przyjechał cały autokar dzieci A WSZYSTKO ODBYŁO SIĘ PRZY OKAZJI W RAMACH EDUKACJI PRZYRODNICZO-LEŚNEJ jaką również leśnicy LP w Polsce na swój koszt  organizują dla polskiego społeczeństwa! 

A jak wygląda to miejsce teraz, po ścince tego drzewa??!


Zwróćcie swą uwagę w głębi , po drugiej stronie rzeki na widok ...kolejnego drzewa jakim zainteresowały się bobry!MOŻE I WY BĘDZIECIE MIELI OKAZJĘ ZOBACZYĆ BOBRY W TYM MIEJSCU NA WŁASNE OCZY ... 


Piszę jak jest...

Krzysztof Kowalczyk

PS.
                                                                                                                 

                                                                                                                       A przy okazji można przypomnieć dzieciom o kwestii pielęgnacji zębów , aby mieć tak silne i zdrowe jak BÓBR - dodając, iż nie tylko dzieci i bobry dbają o swe ząbki, czego poniższe foto jest jaskrawym dowodem!!! :)