25 czerwca 2026 roku
Dyrektor RDLP Białystok
Tadeusz Wilczyński
15-424 Białystok
Ul. Lipowa nr 51
Wielce szanowny panie dyrektorze...
Czyżby zapomniał pan o tym, że sprawuje nadzór nad poszczególnymi jednostkami Lasów Państwowych RDLP Białystok?!
Niniejszym przedstawiam panu parę moich ujęć jakie ostatnio zrobiłem osobiście na terenie jednej z tychże jednostek tzn. Nadleśnictwa Drygały i ...WIDOK JAKI ZASTAŁEM PASA PRZECIW POŻAROWEGO !
Jakiś sprawca remontu kuchni, czy też łazienki (...wierzę, że to nie leśnik!) jest zapewne teraz bardzo zadowolony ze swej pracy w domu...ale czy również z tego czynu? I tu zaczynam wątpić...Otóż odwiedzając po raz kolejny i zapewne nie ostatni (!!!) teren tego nadleśnictwa, który jakoś przypadł mi do gustu (...🙈🙊🙈🙈😡) - to co ujrzałem PRZYPADKOWO na tym pasie przeciwpożarowym bardzo mnie zasmuciło! ŚWIADCZY ON O BRAKU NADZORU ZE STRONY SAMEGO NADLEŚNICZEGO, JAK RÓWNIEŻ I DYREKTORA RDLP BIAŁYSTOK! CZY PAN SIĘ ZE MNĄ ZGODZI?!Czy w Nadleśnictwie Drygały obowiązuje zakaz wywozu do lasu tego typu odpadów budowlanych?! Bo ja z tego co widzę już wątpię, że tak jest w tym konkretnym przypadku...Ponieważ pas ten PEŁEN TYCH ŚMIECI I ODPADÓW BUDOWLANYCH jak widać jest zarośnięty - pytam pana: czy był on w ogóle w tym roku mineralizowany tak by stanowił barierę od ewentualnego ognia?! Mam pewne wątpliwości również w tym kolejnym przypadku...Ponieważ jak wszyscy to wiedzą w RDLP Białystok - nadleśniczym Nadleśnictwa Drygały jest obecnie pan Michał Sobecki, który jest darzony przez pana wyjątkowym uznaniem i szacunkiem za swój ,,profesjonalizm" - pytam: CZY W TEJ JEDNOSTCE LASÓW PAŃSTWOWYCH PRACUJĄ LEŚNICY CZY DYLETANCI, KTÓRZY NIE DOSTRZEGAJĄ ZAGROŻEŃ W LASACH PAŃSTWOWYCH?Zdjęcia pochodzą z dnia 18 czerwca 2026 roku...WYWIEZIONY NIELEGALNIE GRUZ I ODPADY BUDOWLANE DO LASÓW PAŃSTWOWYCH ...OD RAZU PRZYKŁADOWEGO TURYSTĘ ODPYCHAJĄ I ZRAŻAJĄ DO TAKIEJ JAKOŚCI PRACY LEŚNIKÓW LASÓW PAŃSTWOWYCH! JESTEM TEGO PEWIEN!
Dlatego nie informując ani Pani Minister Klimatu i Środowiska, czy Dyrektora Generalnego LP Pana Adama Wasiak, lub zastępcy Dyrektora Generalnego LP Pana Cezarego Świstak - który odpowiada za ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ W TYCH LASACH - bardzo proszę o ponowne ,,wyróżnienie" nadleśniczego Nadleśnictwa Drygały pana Sobeckiego... za aż taką troskę przeciwpożarową w Lasach Państwowych, jak i nadzór nad poszczególnymi leśnictwami przy obecnych temperaturach sięgających powyżej 40 stopni Celsjusza!
Będzie to na czasie - gdyż lato i zagrożenia pożarowe w Lasach Państwowych bardzo szybko wzrastają...
Proszę mi wierzyć: na pewno na nią... zasługuje!
Krzysztof Kowalczyk
PS.
...SEZON NA ,,GRILOWANIE" LENI W LASACH PAŃSTWOWYCH SIĘ ROZPOCZĄŁ!








