piątek, 26 czerwca 2026

SPRAWA KŁAMSTWA ZASTĘPCY DYREKTORA GENERALNEGO LASÓW PAŃŚTWOWYCH CEZAREGO ŚWISTAK...I NADLEŚNICZEGO NADLEŚNICTWA SŁAWNO TADEUSZA LEWNADOWSKIEGO!

 26 czerwca 2026 roku

 

Zastępca Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych

d.s. Zrównoważonej Gospodarki Leśnej 

Pan Cezary Świstak

Ul. Grójecka nr 127

02- 124 Warszawa

 

Szanowny panie zastępco dyrektora generalnego...

W dniu 13 kwietnia 2026 roku pismem znak sprawy: GI.051.2.72.2025 odpowiedział mi pan na moje skargi kierowane do Pani Minister Klimatu i Środowiska Pauliny Henning-Kloski dotyczące odpadów i różnych śmieci wyrzucanych na tereny Lasów Państwowych Nadleśnictwa Sławno (RDLP Szczecinek).

Tak to wyglądało jesienią 2025 roku...zdjęcia prezentuję na moim blogu ,,pigipedia".

A nawet zimą 2025/2026...

 

Odpisał mi pan min:

(cytat):,,Ponadto ustalono, że w dniu 31 marca 2026 roku teren wskazany w skardze został poddany dokładnej lustracji przez pracownika nadleśnictwa, który nie stwierdził obecności odpadów".  

Tak oto wygląda ów teren Lasów Państwowych ciągle w dniu 26 czerwca 2026 roku...który ponoć został zdaniem zastępcy Dyrektora Generalnego LP pana Świstaka dokładnie uporządkowany! 🙈🙈🙈🙊😡😠😟


 Leżąca, zarośnięta opona od samochodu ciężarowego (duża) ...oraz butelki szklane, plastykowe jak i duże odpady - stanowią urozmaicenie lasów Nadleśnictwa Sławno latem 2026 roku! 

NIE GODZĄC SIĘ Z TYMI BAJECZKAMI, PISEMNYM KŁAMSTWEM ZASTĘPCY DYREKTORA GENERALNEGO LP (...jak i głównie nadleśniczego Lewandowskiego z Nadleśnictwa Sławno!) - postanowiłem ...ZWRÓCIĆ SIĘ O POMOC DO ZACHODNIOPOMORSKIEGO WOJEWÓDZKIEGO INSPEKTORA OCHRONY ŚRODOWISKA !

Tenże inspektorat pismem z dnia 11 czerwca 2026 roku ( znak sprawy: DI.1411.42.2026.PKO) - działając na podstawie art. 243 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 roku Kodeks postępowania administracyjnego (Dz.U. z 2025 roku, pozycja 1691) PRZEKAZAŁ DO ZAŁATWIENIA WEDŁUG WŁAŚCIWOŚCI MÓJ WNIOSEK Z DNIA 05 CZERWCA 2026 ROKU , DOTYCZĄCY PORZUCANIA ODPADÓW W LESIE NA TERENIE LEŚNICTWA JANIEWICE (NADLEŚNICTWO SŁAWNO) - DLA PANA WÓJTA GMINY SŁAWNO!

Ponieważ przepis art. 379 ust.1 Ustawy z dnia 27 kwietnia 2001 roku PRAWO OCHRONY ŚRODOWISKA ( Dz.U. z 2025 roku poz.647, z późniejszymi zmianami) - stanowi, że marszałek województwa , starosta oraz wójt, burmistrz lub prezydent miasta sprawują KONTROLĘ PRZESTRZEGANIA I STOSOWANIA PRZEPISÓW O OCHRONIE ŚRODOWISKA W ZAKRESIE OBJĘTYM WŁAŚCIWOŚCIĄ TYCH ORGANÓW.

Zgodnie z art.7 ust.1 pkt. 1 Ustawy z dnia 08 marca 1990 roku o samorządzie gminnym ( Dz. U. z 2025 roku poz.1153 - zaspokajanie zbiorowych potrzeb wspólnoty należy do zadań własnych gminy.

W szczególności zadania własne obejmują sprawy dotyczące min. ładu przestrzennego, gospodarki nieruchomościami, OCHRONY ŚRODOWISKA I PRZYRODY (!!!),  oraz gospodarki wodnej.

W MYŚL ARTYKUŁU 3 USTĘP USTAWY Z DNIA 13 WRZEŚNIA 1996 ROKU O UTRZYMANIU CZYSTOŚCI I PORZĄDKU W GMINACH - NALEŻY DO OBOWIĄZKOWYCH ZADAŃ WŁASNYCH GMINY!!!

Dlatego znając te przepisy obowiązującego prawa na terenie Rzeczypospolitej Polskiej - w dniu dzisiejszym tj. 26 czerwca 2026 roku umówiłem się o godzinie 08.30 rano z Inspektorami Urzędu Gminy Sławno na lustrację tego oddziału leśnego leśnictwa Janiewice (Nadleśnictwa Sławno) celem udowodnienia, że TEREN TEN NIE ZOSTAŁ NALEŻYCIE UPORZĄDKOWANY... TAK JAK MI ODPISAŁ ZASTĘPCA DYREKTORA GENERALNEGO LASÓW PAŃSTWOWYCH CEZARY ŚWISTAK!

A TUŻ OBOK JEST : ,,OBSZAR NATURA 2000 - DOLINA RZEKI GRABOWEJ"...TAK WŁAŚNIE W REALU LEŚNICY NADLEŚNICTWA SŁAWNO DBAJĄ O ŚRODOWISKO NATURALNE!😡🙈😟🙊😡🙈

Po przedstawieniu sprawy, problemu i po okazaniu zdjęć obrazujących stan tego pięknego miejsca w Lasach Państwowych - Panie z Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Gminy Sławno będące wspólnie ze mną na lustracji tego zaniedbanego miejsca poinformowały mnie, że teraz Wójt gminy wystąpi do Nadleśniczego Nadleśnictwa Sławno ...o zrobienie porządku w tym miejscu w Lasach Państwowych!!!

WSTYD I HAŃBA ...Panie zastępco Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych ds. Zrównoważonej Gospodarki Leśnej - tak dbać o polskie zielone knieje i okłamywać ludzi zgłaszających tego typu problemy!

Krzysztof Kowalczyk



Piszę jak jest...

Krzysztof Kowalczyk 

czwartek, 25 czerwca 2026

SKANDAL! OTO PAS P.POŻ. W NADLEŚNICTWOIE DRYGAŁY - GDZIE TEMPERATURA ZBLIŻA SIĘ DO PONAD 40 STOPNI CELSJUSZA...LATEM 2026 ROKU!

 25 czerwca 2026 roku

Dyrektor RDLP Białystok

Tadeusz Wilczyński

15-424 Białystok 

Ul. Lipowa nr 51

 

Wielce szanowny panie dyrektorze...

Czyżby zapomniał pan o tym, że sprawuje nadzór nad poszczególnymi jednostkami Lasów Państwowych RDLP Białystok?!

Niniejszym przedstawiam panu parę moich ujęć jakie ostatnio zrobiłem osobiście na terenie jednej z tychże jednostek tzn. Nadleśnictwa Drygały i ...WIDOK JAKI ZASTAŁEM PASA PRZECIW POŻAROWEGO !  

Jakiś sprawca remontu kuchni, czy też łazienki (...wierzę, że to nie leśnik!) jest zapewne teraz bardzo zadowolony ze swej pracy w domu...ale czy również z tego czynu? I tu zaczynam wątpić...
Otóż odwiedzając po raz kolejny i zapewne nie ostatni (!!!) teren tego nadleśnictwa, który jakoś przypadł mi do gustu (...🙈🙊🙈🙈😡) - to co ujrzałem PRZYPADKOWO na tym pasie przeciwpożarowym bardzo mnie zasmuciło! ŚWIADCZY ON  O BRAKU NADZORU ZE STRONY SAMEGO NADLEŚNICZEGO, JAK RÓWNIEŻ I DYREKTORA RDLP BIAŁYSTOK! CZY PAN SIĘ ZE MNĄ ZGODZI?!
Czy w Nadleśnictwie Drygały obowiązuje zakaz wywozu do lasu tego typu odpadów budowlanych?! Bo ja z tego co widzę już wątpię, że tak jest w tym konkretnym przypadku...
Ponieważ pas ten PEŁEN TYCH ŚMIECI I ODPADÓW BUDOWLANYCH jak widać jest zarośnięty - pytam pana: czy był on w ogóle w tym roku mineralizowany tak by stanowił barierę od ewentualnego ognia?! Mam pewne wątpliwości również w tym kolejnym przypadku...
Ponieważ jak wszyscy to wiedzą w RDLP Białystok - nadleśniczym Nadleśnictwa Drygały jest obecnie pan Michał Sobecki, który jest darzony przez pana wyjątkowym uznaniem i szacunkiem za swój ,,profesjonalizm" - pytam: CZY W TEJ JEDNOSTCE LASÓW PAŃSTWOWYCH PRACUJĄ LEŚNICY CZY DYLETANCI, KTÓRZY NIE DOSTRZEGAJĄ ZAGROŻEŃ W LASACH PAŃSTWOWYCH?

Zdjęcia pochodzą z dnia 18 czerwca 2026 roku...
WYWIEZIONY NIELEGALNIE GRUZ I ODPADY BUDOWLANE DO LASÓW PAŃSTWOWYCH ...OD RAZU PRZYKŁADOWEGO TURYSTĘ ODPYCHAJĄ I ZRAŻAJĄ DO TAKIEJ JAKOŚCI PRACY LEŚNIKÓW LASÓW PAŃSTWOWYCH! JESTEM TEGO PEWIEN!

Dlatego nie informując ani Pani Minister Klimatu i Środowiska, czy Dyrektora Generalnego LP Pana Adama Wasiak, lub zastępcy Dyrektora Generalnego LP Pana Cezarego Świstak - który odpowiada za ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ W TYCH LASACH   - bardzo proszę o ponowne ,,wyróżnienie" nadleśniczego Nadleśnictwa Drygały pana Sobeckiego... za aż taką troskę przeciwpożarową w Lasach Państwowych, jak i nadzór nad poszczególnymi leśnictwami przy obecnych temperaturach sięgających powyżej 40 stopni Celsjusza!

Będzie to na czasie - gdyż lato i zagrożenia pożarowe w Lasach Państwowych bardzo szybko wzrastają... 

Proszę mi wierzyć: na pewno na nią... zasługuje! 

Krzysztof Kowalczyk 

PS.

...SEZON NA ,,GRILOWANIE" LENI W LASACH PAŃSTWOWYCH SIĘ ROZPOCZĄŁ! 

środa, 24 czerwca 2026

NIEMOŻLIWE...STAJE SIĘ MOŻLIWE! TRZEBA TYLKO TEGO BARDZO CHCIEĆ....

24 czerwca 2026 roku

DZIŚ STAŁO SIĘ! NIE MOŻLIWE ?!😀😆😉

TRZEBA TYLKO TEGO BARDZO CHCIEĆ...I  NIE ZRAŻAĆ SIĘ KŁAMSTWAMI, KTÓRE BARDZO BOLĄ, GDYŻ WYWODZĄ SIĘ ZE ŚRODOWISKA, Z KTÓRYM SWE CAŁE ŻYCIE ZAWODOWE JESTEM ZWIĄZANY ...CZYLI Z LASAMI PAŃSTWOWYMI W POLSCE!

WYOBRAŹCIE SOBIE, ŻE DZIŚ ZOSTAŁO WYKONANE W 100% PRZEZ MOJEGO WÓJTA GMINY SŁAWNO, W TYM RÓWNIEŻ PORZĄDKOWANIE TERENU ZE ŚMIECI JAKIE ZNAJDUJĄ SIĘ W LASACH PAŃSTWOWYCH, KTÓRY JEMU OSOBIŚCIE ZGŁOSIŁEM...W TYM TAKŻE PONAGLEŃ WOBEC LASÓW PAŃSTWOWYCH NADLEŚNICTWA SŁAWNO (RDLP SZCZECINEK!), GDZIE NADLEŚNICZYM JEST NIEJAKI TADEUSZ LEWANDOWSKI... NIESTETY WIELE RAZY MIJAJĄCY SIĘ Z PRAWDĄ, GDY CHODZI O PRACĘ W LASACH PAŃSTWOWYCH!!!  

ALE TO NIE WSZYSTKO JESZCZE...O CZYM NIEBAWEM! 

ZA TO CO UCZYNIŁ NOWY WÓJT MOJEJ GMINY PAN KRZYSZTOF JĘDRZEJCZAK BĘDĘ MUSIAŁ MU OSOBIŚCIE BARDZO PODZIĘKOWAĆ - A TAKŻE ZWRÓCIĆ SIĘ Z ODPOWIEDNIM PODZIĘKOWANIEM RÓWNIEŻ DO PANA WOJEWODY ZACHODNIOPOMORSKIEGO!  

A CZEGO DOTYCZY ÓW ZACHWYT Z MEJ STRONY...PISAŁEM O TYM NA ,,PIGIPEDII" NA BLOGU BARDZO WIELE RAZY! 

Tak wyglądają w dniu 24 czerwca 2026 roku te miejsca, które dotąd były miejscem nielegalnego składowanie śmieci i odpadów w lesie... 

 A co dotąd zalegało w lasach?! WRĘCZ WSZYSTKO...I TO PRZEZ ZNACZNY OKRES CZASU!

Jak znika z naturalnego środowiska tego typu S Y F ...to powiem Wam, że gdzieś w sercu pozostaje satysfakcja, że ja również się do tego przyczyniłem - a okolica moja będzie bardziej czystsza, piękniejsza i ekologiczna!A TO WSZYSTKO  RÓWNIEŻ DLA SPOŁECZNOŚCI LOKALNEJ...

SPRÓBUJCIE NA WASZYM TERENIE UPORZĄDKOWAĆ TEGO TYPU MIEJSCA...A JAK SIĘ WAM UDA TO POCZUJECIE TO SAMO CO JA! 

Oto już archiwalne moje fotki...😊😉😀


 Tego było ogromnie dużo...szacunkowo kilka transportów samochodowych! ALE DALIŚMY WSPÓLNIE RADĘ I CHWAŁA NAM ZA TO!


Te powyższe fotki robiłem ...w dniu 05 października 2025 roku!

NA TERENIE NADLEŚNICTWA SŁAWNO I GMINY SŁAWNO - TYCH ŚMIECI, ODPADÓW BYŁO CAŁE MNÓSTWO! ALE TO OD DZIŚ JUŻ HISTORIA...RÓWNIEŻ ZA MOJĄ SPRAWĄ!
WSZYSTKO ZOSTAŁO NALEŻYCIE UPORZĄDKOWANE...POZOSTAŁY JEDYNIE WSPOMNIENIA I FOTKI JAKIE ZROBIŁEM!
 


ALE POZOSTAŁA JESZCZE TABLICA : ,, NADLEŚNICTWO SŁAWNO; ZAKAZ WYSYPYWANIA ŚMIECI - TEREN MONITOROWANY"
...JAKŻE WYMOWNA I NIC NIE WARTA!!!

CZY PAMIĘTACIE JAK W DNIU 26 LUTEGO 2026 ROKU PISAŁEM S K A R G Ę DO PANI MINISTER KLIMATU I ŚRODOWISKA PAULINY HENNING-KLOSKI W SPRAWIE...NIEODPOWIEDZIALNEGO TRAKTOWANIA (!!!!!!) ZASOBÓW LEŚNYCH LASÓW PAŃSTWOWYCH I WYJĄTKOWEGO TOLEROWANIA ŚMIECI W TYCHŻE LASACH NADLEŚNICTWA SŁAWNO (RDLP SZCZECINEK)???

CZY WIECIE, ŻE WÓWCZAS DYREKTOR RDLP SZCZECINEK SŁAWOMIR CICHOŃ MIAŁ DO MNIE PRETENSJE, ŻE ZAWIADAMIAM O TYM OD RAZU PANIĄ MINISTER...?!


A ja tylko byłem bardzo konsekwentny...i jak widzicie osiągnąłem swoje pomimo tych kłamstw i niechęci ze strony co niektórych przedstawicieli ... CUCHNĄCEJ JUŻ NIEJEDNOKROTNIE LEŚNEJ WŁADZY SWYMI KOMBINACJAMI , KTÓRA TERAZ NIE BĘDZIE MIAŁA NAJMNIEJSZEJ OCHOTY PRZYZNAĆ SIĘ DO TYCH ZANIEDBAŃ SWYCH OBOWIĄZKÓW!

Panowie ,,władza" przypomnę Wam tylko akt obowiązujący tj. Ustawę o lasach i jej rozdział 7 SŁUŻBA LEŚNA:

W art.45  jest określone, iż w Lasach Państwowych stworzono Służbę Leśną składającej się z pracowników, którzy ZAJMUJĄ SIĘ OPRÓCZ PROWADZENIEM GOSPODARKI LEŚNEJ, TAKŻE OCHRONĄ LASÓW...ZWALCZANIEM SZKODNICTWA LEŚNEGO (...JAKIM JEST OCZYWIŚCIE WYWÓZ ŚMIECI DO LASÓW!) 

Wiem, że czytają mnie codziennie leśnicy...a więc warto jest pamiętać ten zapis i wziąć się do roboty, gdy zapomnieliście należycie traktować swój cudowny zawód leśnika!

Wiecie co mnie bardzo cieszy?! TEN RUCH PO STRONIE TEJ OWEJ ,,WŁADZY" W LASACH PAŃSTWOWYCH - I URUCHOMIENIA WRESZCIE ŚRODKÓW I LUDZI DO SPRZĄTANIA LASÓW I NALEŻYTEGO ICH TRAKTOWANIA!
WIDZĘ TO CODZIENNIE ...WIDZĄ TO RÓWNIEŻ MOI PRZYJACIELE! 
LEPIEJ PÓŹNO NIŻ WCALE... 

Piszę jak jest...

Krzysztof Kowalczyk

PS.

A dziś zaglądaliście na moją ,,pigipedię" z: POLSKI...USA...SINGAPURU...EGIPTU...INDII...HOLANDII...ROSJI...ARABII SAUDYJSKIEJ...WŁOCH...BRAZYLII...DEMOKRATYCZNEJ REPUBLIKI KONGA...IRAKU...FRANCJI...MALEZJI...FILIPIN...SYRII...PAKISTANU...HISZPANII...BANGLADESZU...TURCJI ...i 17 innych państw. 







poniedziałek, 22 czerwca 2026

,,POMAGAMY I CHRONIMY" ...BIAŁOSTOCKA POLICJA ZAWSZE PRACUJE RZETELNIE I UCZCIWIE?!

 22 czerwca 2026 roku

 

Dyrektor RDLP Białystok

Tadeusz Wilczyński

 15-424 Białystok

Ul. Lipowa nr 51

Wielce szanowny panie Dyrektorze...

Zanim wyjaśnimy sobie, czy jest, czy też nie ma wyrobów z azbestu na terenie nadzorowanych przez pana nadleśnictw Lasów Państwowych Białostockiej Dyrekcji  - informuję, że otrzymałem ostatnio odpowiedź z Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku, dotyczącym pana zasług dla Lasów Państwowych.  

Tak dla przypomnienia prezentuję nie tylko panu dyrektorowi zdjęcia jakie zrobiłem PONOWNIE SPRAWDZAJĄC STAN AZBESTU NA TERENIE LASÓW NA PODLASIU (!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!)z dnia 19 czerwca 2026 roku (piątek) o godz.16.45... gdy uprzednio o godz.12.00 spotkaliśmy się w Sądzie Rejonowym Pracy w Białymstoku , do którego został pan wezwany na mój wniosek, aby się wytłumaczyć ze spraw dotyczących pańskiej złośliwości (...piszę tak dlatego, aby nie użyć słowa bardziej odpowiedniego jak np. CHAMSTWA!) w sprawach dotyczących mojego wypadku przy pracy, którego wynik już niebawem w pierwszych dniach lipca 2026 roku ogłosi Sąd!

 No cóż...szkoda, że na tej sprawie nie było Pana Adama Wasiak Dyrektora Generalnego LP, aby sobie posłuchał co ma do powiedzenia jego dyrektor RDLP Białystok w tej sprawie - a szczególnie pytań, które zadawał panu mój mecenas jak i ja!


Oto moje fotki z dnia 19 czerwca 2026 roku...z podlaskich kniei!



Kolejne miejsce w lasach RDLP Białystok...i SETKI KILOGRAMÓW AZBESTU ,,WKOMPONOWANEGO" W LEŚNĄ DROGĘ!

Wracając do meritum sprawy - pismem z dnia 12 czerwca 2026 roku znak sprawy: WKS.062.57.2026.KP Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku odpisał mi na pytania jakie mu zadałem - używając takiego oto stwierdzenia (cytat): ,, BIAŁOSTOCKA POLICJA ZAWSZE PRACUJE RZETELNIE I UCZCIWIE, ZGODNIE Z MISJĄ ,,POMAGAMY I CHRONIMY".

Sprawa, o którą pytałem - dotyczy pańskiego okresu czasu zawodowego w Lasach Państwowych, gdy pełnił pan obowiązki nadleśniczego Nadleśnictwa Głęboki Bród (RDLP Białystok).

Do dziś można odnaleźć OFICJALNE zapisy białostockiej policji, dotyczące tego postępowania w którym ...TO PAN OBECNY DYREKTOR REGIONALNEJ DYREKCJI LASÓW PAŃSTWOWYCH BYŁ JEDNYM Z PODEJRZANYCH I OSKARŻONYCH PRZED SĄDEM REJONOWYM W SUWAŁKACH II WYDZIAŁ KARNY !!!

Co pan sądzi na temat obecnych słów Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku ,, Białostocka Policja zawsze pracuje rzetelnie i uczciwie, zgodnie z misją ,,Pomagamy i chronimy" - w odniesieniu do swojej sprawy, jak i tego co pan wówczas przeżył - a przypomnę panu sygnaturę akt pańskiej sprawy: II K 176/10 z tego okresu!

 CZY W PEŁNI BYŁ ZREALIZOWANY PRZEZ ORGANA ŚCIGANIA  ZAKAZ WYKONYWANIA ZAWODU LEŚNIKA NA ZAJMOWANYCH STANOWISKACH?! ILE ON TRWAŁ?

CZY OSOBY WYKAZANE W TREŚCI POWYŻSZEJ NOTATKI (PISMA) BIAŁOSTOCKIEJ POLICJI (...MIEDZY INNYMI PAN I ZASTĘPCA NADLEŚNICZEGO, ORAZ GŁÓWNA KSIĘGOWA + DWIE INNE OSOBY!) - ZOSTAŁY W KONSEKWENCJI SKAZANE W POWYŻSZEJ SPRAWIE??!  
 

Bardzo proszę o dokładne, staranne przeczytanie tego wystąpienia i udzielenie mi merytorycznych odpowiedzi na stawiane pytania - gdyż uważam, że również leśnicy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku mają prawo poznać INNE OBLICZE ,,swego" dyrektora!

Ja już poznałem i wiem, dlaczego pan został dyrektorem RDLP Białystok...zwalniając ze stanowisk tak ogromną ilość leśników, którzy teraz wygrywają sprawy sądowe przeciwko takim właśnie ,,PO- litycznym włodarzom"! TO NIE TYLKO MOJA OPINIA...ALE MNÓSTWA LEŚNIKÓW RDLP BIAŁYSTOK!

Bardzo proszę również o podanie mi dokładnego adresu firm certyfikujących RDLP Białystok (FSC + PEFC) - które postanowiłem również zainteresować ...takim a nie innym ,,nadzorem" poszczególnych jednostek LP, w których nie możecie odnaleźć tego azbestu który prezentuję na swych fotkach!!!  

 Krzysztof Kowalczyk

PS.

Wczoraj w dniu 21 czerwca 2026 roku zapewne z ciekawością 😂😃😅😆😉 zaglądaliście na moją ,,pigipedię" z: POLSKI...BRAZYLII...BANGLADESZU...KOLUMBII...NIEMIEC...ALGIERII...AZERBEJDŻANU...ANGOLI...EKWADORU...IRLANDII...HOLANDII...PALESTYNY...URUGWAJU...WIETNAMU...ARGENTYNY...JAPONII...INDII...MALI...WENEZUELI...KENII...REPUBLIKI POŁUDNIOWEJ AFRYKI...i 26 innych państw! ZAPRASZAM WAS PONOWNIE! 

sobota, 20 czerwca 2026

W PIĄTEK BYŁEM PONOWNIE W SĄDZIE PRACY...

 20 czerwca 2026 roku

W piątek 19 czerwca 2026 roku byłem ponownie wezwany przez Sąd Pracy i Ubezpieczeń Społecznych w Białymstoku w sprawie dotyczącej mego powództwa sądowego przeciwko pracodawcy tj. Dyrektorowi Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku Tadeuszowi Wilczyńskiemu (w sprawie: sygnatura akt: VI P 427/25 - a sprawa dotyczy mego wypadku przy pracy, którego obecna opcja polityczna nie uznaje i robi wszystko, aby sprawę tą przeciągnąć maksymalnie w czasie!

BARDZO KONSEKWENTNIE udowadniam kłamstwa i zwykłą ludzką BEZCZELNOŚĆ obecnej władzy LASÓW PAŃSTWOWYCH w Polsce ...

Na moją prośbę, do której Sąd Pracy się przychylił - był wezwany ów dyrektor RDLP Białystok jak i lekarz chirurg-ortopeda, który mnie po tym wypadku przy pracy dwukrotnie operował...

OGŁOSZENIE WYROKU JUŻ NIEBAWEM...SPRAWĘ SĄD PO PONAD ROKU CZASU WŁAŚNIE JUŻ ZAKOŃCZYŁ!

LECZ JEST COŚ ...CO MNIE ROZBAWIŁO WRĘCZ DO ŁEZ:

WIECIE CO POWIEDZIAŁ W MOWIE KOŃCOWEJ MECENAS STRONY POZWANEJ?!

...MIĘDZY INNYMI, ŻE JA PRACOWNIK RDLP BIAŁYSTOK ... NIE BYŁEM LOJALNY WOBEC SWEGO PRACODAWCY!!! 😅😂😆😊😄😃😂 

ROZUMIECIE TO?!!! NIE BYŁEM LOJALNY WOBEC DYREKTORA RDLP BIAŁYSTOK T.WILCZYŃSKIEGO...KTÓRY NIE ROZMAWIAJĄC ZE MNĄ GDY ZOSTAŁ DYREKTOREM,WYSŁAŁ MI POCZTĄ......... ZWOLNIENIE DYSCYPLINARNE Z PRACY Z DNIEM 8 MAJA 2024 ROKU - PO CZYM TO JEGO ZWOLNIENIE I JEGO WIDZI  MI SIĘ  ZA SPRAWĄ MEGO KOLEJNEGO POWÓDZTWA SĄDOWEGO MUSIAŁ NICZYM ,,SUPER PROFESJONALISTA W SPRAWACH PRAWA PRACY"😄😂😅😆😐😉 ... WYCOFAĆ I UZNAĆ JE ZA NIEBYŁE, ORAZ WYPŁACIĆ MI ZA NIE NALEŻNE ODSZKODOWANIE! 

 A dziś 20 czerwca 2026 roku odbyła się uroczysta pielgrzymka leśników z terenu RDLP Białystok w Studzienicznej... 

Tak wyglądało to święte miejsce w dniu 19 czerwca 2026 roku...
Jak to dobrze, że chociaż białostoccy leśnicy DALI RADĘ ...naprawić do tych uroczystości ten poniższy WITACZ, którego co widać po śladach uszkodził jakiś nieopatrzny kierowca! 

Nawet nie pytam czy był trzeźwy...😀😆😉 

WITACZ...który stał tuż przy wjeździe do Studzienicznej!

KOŃCZĄC WĄTEK SPRAWY I MEGO WYPADKU W LESIE TO DODAM, ŻE JA BYŁEM WÓWCZAS MIĘDZY PIERWSZĄ A DRUGĄ OPERACJĄ JAKIE PRZESZEDŁEM I REKONSTRUKCJI KOLANA ...CO TERAZ JEST PRZYCZYNĄ MEGO KOLEJNEGO POWÓDZTWA PRZECIWKO TAKIM A NIE INNYM ,,WŁODARZOM"LASÓW PAŃSTWOWYCH W POLSCE!

Piszę ...jakie jest życie w obecnych Lasach Państwowych, gdzie wręcz każdy w Polsce oczekuje z niecierpliwością KIEDY SIĘ SKOŃCZY WRESZCIE TEN POLITYCZNY CYRK!

Krzysztof Kowalczyk 

PS.

CZY NIE INTERESUJE WAS ...KTÓRY TO TEMAT JEST NAJBARDZIEJ POCZYTNY W MIESIĄCU CZERWCU 2026 ROKU??!

OTO PIERWSZA PIĄTKA:

NA POZYCJI NR 1: ,, CHCIELIŚCIE DODATKOWYCH ODPOWIEDZI? BARDZO PROSZĘ..."  - dotyczący Nadleśnictwa Borki

NA POZYCJI NR 2: ,, LUDZIE LISTY PISZĄ DO POLSKIEGO DYREKTORA GENERALNEGO LASÓW PAŃSTWOWYCH..."  - dotyczy mundurów leśnika!

NA POZYCJI NR 3: ,, MOJE REAKCJA NA KŁAMSTWA DYREKTORA REGIONALNEJ DYREKCJI LASÓW PAŃSTWOWYCH W BIAŁYMSTOKU ..." 

NA POZYCJI NR 4: ,, GESTAPO...GESTAPO...GESTAPO..."  dotyczy pobicia Polaków w Berlinie.

NA POZYCJI NR 5: ,, AZBEST W LASACH RDLP BIAŁYSTOK... JEST CZY NIE JEST W TYCHŻE LASACH?!" dotyczy nieujawnionego  azbestu w tej dyrekcji, który sobie już zarośnięty w lesie spokojnie wypoczywa nie zauważony przez zapracowanych leśników dyr.Wilczyńskiego!

Sprawdziłem to w piątek 19.06.2026 roku i:...

ZAROŚNIĘTY AZBEST W GŁĘBI PODLASKICH KNIEI MA SIĘ SUPER...

AZBEST DOBRZE SIĘ MA W KNIEJACH RDLP BIAŁYSTOK W  DNIU 26 CZERWCA 2026 ROKU...CO NINIEJSZYM WAM PREZENTUJĘ - GDY  WŁADZA MI ODPOWIADA TOTALNE BZDURY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

TAK OTO W RZECZYWISTOŚCI WYGLĄDA TROSKA O NASZE NATURALNE ŚRODOWISKO LASÓW PAŃSTWOWYCH NA PODLASIU...STAN NA DZIEŃ 20 CZERWCA 2026 ROKU!

 A tej chwili czytacie mnie z: USA...(...w ilości takiej, że POLSKA jest druga!!!)...POLSKI...BRAZYLII...ARGENTYNY...BANGLADESZU...NIEMIEC...KANADY...CHILE...HISZPANII...WIELKIEJ BRYTANII...HONGKONGU...JORDANII...MAROKO...HOLANDII...FILIPIN...PARAGWAJU...ARABII SAUDYJSKIEJ...SINGAPURU...URUGWAJU... i 6 innych państw.