poniedziałek, 22 czerwca 2026

,,POMAGAMY I CHRONIMY" ...BIAŁOSTOCKA POLICJA ZAWSZE PRACUJE RZETELNIE I UCZCIWIE?!

 22 czerwca 2026 roku

 

Dyrektor RDLP Białystok

Tadeusz Wilczyński

 15-424 Białystok

Ul. Lipowa nr 51

Wielce szanowny panie Dyrektorze...

Zanim wyjaśnimy sobie, czy jest, czy też nie ma wyrobów z azbestu na terenie nadzorowanych przez pana nadleśnictw Lasów Państwowych Białostockiej Dyrekcji  - informuję, że otrzymałem ostatnio odpowiedź z Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku, dotyczącym pana zasług dla Lasów Państwowych.  

Tak dla przypomnienia prezentuję nie tylko panu dyrektorowi zdjęcia jakie zrobiłem PONOWNIE SPRAWDZAJĄC STAN AZBESTU NA TERENIE LASÓW NA PODLASIU (!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!)z dnia 19 czerwca 2026 roku (piątek) o godz.16.45... gdy uprzednio o godz.12.00 spotkaliśmy się w Sądzie Rejonowym Pracy w Białymstoku , do którego został pan wezwany na mój wniosek, aby się wytłumaczyć ze spraw dotyczących pańskiej złośliwości (...piszę tak dlatego, aby nie użyć słowa bardziej odpowiedniego jak np. CHAMSTWA!) w sprawach dotyczących mojego wypadku przy pracy, którego wynik już niebawem w pierwszych dniach lipca 2026 roku ogłosi Sąd!

 No cóż...szkoda, że na tej sprawie nie było Pana Adama Wasiak Dyrektora Generalnego LP, aby sobie posłuchał co ma do powiedzenia jego dyrektor RDLP Białystok w tej sprawie - a szczególnie pytań, które zadawał panu mój mecenas jak i ja!


Oto moje fotki z dnia 19 czerwca 2026 roku...z podlaskich kniei!



Kolejne miejsce w lasach RDLP Białystok...i SETKI KILOGRAMÓW AZBESTU ,,WKOMPONOWANEGO" W LEŚNĄ DROGĘ!

Wracając do meritum sprawy - pismem z dnia 12 czerwca 2026 roku znak sprawy: WKS.062.57.2026.KP Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku odpisał mi na pytania jakie mu zadałem - używając takiego oto stwierdzenia (cytat): ,, BIAŁOSTOCKA POLICJA ZAWSZE PRACUJE RZETELNIE I UCZCIWIE, ZGODNIE Z MISJĄ ,,POMAGAMY I CHRONIMY".

Sprawa, o którą pytałem - dotyczy pańskiego okresu czasu zawodowego w Lasach Państwowych, gdy pełnił pan obowiązki nadleśniczego Nadleśnictwa Głęboki Bród (RDLP Białystok).

Do dziś można odnaleźć OFICJALNE zapisy białostockiej policji, dotyczące tego postępowania w którym ...TO PAN OBECNY DYREKTOR REGIONALNEJ DYREKCJI LASÓW PAŃSTWOWYCH BYŁ JEDNYM Z PODEJRZANYCH I OSKARŻONYCH PRZED SĄDEM REJONOWYM W SUWAŁKACH II WYDZIAŁ KARNY !!!

Co pan sądzi na temat obecnych słów Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku ,, Białostocka Policja zawsze pracuje rzetelnie i uczciwie, zgodnie z misją ,,Pomagamy i chronimy" - w odniesieniu do swojej sprawy, jak i tego co pan wówczas przeżył - a przypomnę panu sygnaturę akt pańskiej sprawy: II K 176/10 z tego okresu!

 CZY W PEŁNI BYŁ ZREALIZOWANY PRZEZ ORGANA ŚCIGANIA  ZAKAZ WYKONYWANIA ZAWODU LEŚNIKA NA ZAJMOWANYCH STANOWISKACH?! ILE ON TRWAŁ?

CZY OSOBY WYKAZANE W TREŚCI POWYŻSZEJ NOTATKI (PISMA) BIAŁOSTOCKIEJ POLICJI (...MIEDZY INNYMI PAN I ZASTĘPCA NADLEŚNICZEGO, ORAZ GŁÓWNA KSIĘGOWA + DWIE INNE OSOBY!) - ZOSTAŁY W KONSEKWENCJI SKAZANE W POWYŻSZEJ SPRAWIE??!  
 

Bardzo proszę o dokładne, staranne przeczytanie tego wystąpienia i udzielenie mi merytorycznych odpowiedzi na stawiane pytania - gdyż uważam, że również leśnicy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku mają prawo poznać INNE OBLICZE ,,swego" dyrektora!

Ja już poznałem i wiem, dlaczego pan został dyrektorem RDLP Białystok...zwalniając ze stanowisk tak ogromną ilość leśników, którzy teraz wygrywają sprawy sądowe przeciwko takim właśnie ,,PO- litycznym włodarzom"! TO NIE TYLKO MOJA OPINIA...ALE MNÓSTWA LEŚNIKÓW RDLP BIAŁYSTOK!

Bardzo proszę również o podanie mi dokładnego adresu firm certyfikujących RDLP Białystok (FSC + PEFC) - które postanowiłem również zainteresować ...takim a nie innym ,,nadzorem" poszczególnych jednostek LP, w których nie możecie odnaleźć tego azbestu który prezentuję na swych fotkach!!!  

 Krzysztof Kowalczyk

PS.

Wczoraj w dniu 21 czerwca 2026 roku zapewne z ciekawością 😂😃😅😆😉 zaglądaliście na moją ,,pigipedię" z: POLSKI...BRAZYLII...BANGLADESZU...KOLUMBII...NIEMIEC...ALGIERII...AZERBEJDŻANU...ANGOLI...EKWADORU...IRLANDII...HOLANDII...PALESTYNY...URUGWAJU...WIETNAMU...ARGENTYNY...JAPONII...INDII...MALI...WENEZUELI...KENII...REPUBLIKI POŁUDNIOWEJ AFRYKI...i 26 innych państw! ZAPRASZAM WAS PONOWNIE!